نگرانی بیل گیتس از تاثیر نفخ شکم گاوها بر زمین

بیل گیتس و همسرش ملیندا هرسال نامه ای را به بشریت می نویسند و در آن به موضوعاتی اشاره میکنند که میتوانند باعث نگرانی، خوشحالی یا شگفتی شوند. موضوعات پرداخته شده در این نامه ها از تجربیات آنها در مواجهه با فقر، بیماری، تغییرات اقلیمی و دیگر مشکلات گرفته می شود.

بیل گیتس هم اکنون در تلاش است از طریق برنامه هایی که بودجه شان توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس و همچنین صندوق سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری Breakthrough Energy Ventures تامین شده (که افرادی نظیر جف بزوس، ریچارد برنسون، جک ما و مگ وایتمن در آن عضویت دارند) با تغییرات اقلیمی مقابله کند.

به گفته گیتس این صندوق در نظر دارد روی استارتاپ هایی سرمایه گذاری کند که به تعبیرش برای رفع «چالش های بزرگ» تلاش می کنند و عبارتند از:

  • کشاورزی
  • ساخت و ساز
  • الکتریسیته
  • تولید
  • و حمل و نقل.

گیتس در نامه خود مدعی شده پیشرفت های امیدوارکننده در رابطه با منابع تجدیدپذیر انرژی الکتریسیته رخ داده است. با این حال اما او در نامه اش به دو حوزه مهم اشاره کرده که به ترتیب ۲۱ و ۲۴ درصد از میزان تصاعدات گازهای گلخانه ای به آنها مربوط می گردد اما توجه چندانی از سوی بشر امروز دریافت نکرده اند: تولید مصالح ساختمانی و کشاورزی.

تولید مصالح ساختمانی نظیر فولاد و سیمان نیازمند حجم بالایی از سوخت های فسیلی و انجام فرایندهایی است که باعث سوختن کربن می شوند.

گیتس می گوید تا سال ۲۰۶۰ میزان ساخت و ساز در دنیا دوبرابر می شود و مثل این می ماند که برای مدت ۴۰ سال هر ماه یک نیویورک جدید در گوشه و کنار دنیا بنا شود.

۲۴ درصد از حجم گازهای گلخانه ای دنیا توسط بخش کشاورزی تولید می شود

او معتقد است که بشر برای جلوگیری از وخامت پیدا کردن اوضاع باید هرچه سریع تر راهی پیدا کند. کشاورزی از دیگر عوامل اصلی تولید گازهای گلخانه ایست. تصویر گاوهایی که روی تپه های سبز در حال چرا هستند شاید در نظرتان زیبا بیاید اما آنطور که گیتس می گوید گاز معده و اروغ آنها حجم بالایی از متان را وارد جو می کند.

یکی از چیزهای عجیبی که باور نمی کردم هیچگاه در موردش مطلب بنویسم نفخ شکم گاوها است.

البته او ابدا از ممنوعیت چرای حیوانات اهلی حرف نمی زند یا نمی گوید که بشر باید ساخت و ساز یا حمل و نقل را متوقف کند و صرفا حرفش این است که بشر باید روی راهکارهای بیشتری برای جلوگیری از وخامت یافتن تغییرات اقلیمی کار کند.

The post نگرانی بیل گیتس از تاثیر نفخ شکم گاوها بر زمین appeared first on دیجیاتو.

بزوس به سلطنت ۲۴ ساله گیتس بر لیست فوربس پایان داد

بیل گیتس طی ۲۴ سال گذشته موفق شده نفر نخست لیست ۴۰۰ فرد ثروتمند برتر نشریه فوربس را به خود اختصاص دهد. با این وجود چندی پیش جف بزوس موفق شده با کنار زدن بیل گیتس به ثروتمندترین فرد تاریخ مدرن بدل شود. حال نشریه فوربس نیز با انتشار لیست خود مشخص کرده که بزوس به سلطنت ۲۴ ساله گیتس در لیست فوربس پایان داده و موفق شده به مقام صدرنشینی این لیست معروف دست بیابد.

همانطور که می‌دانید برای اولین بار از سال ۱۹۹۴، بیل گیتس دیگر ثروتمندترین فرد آمریکا نیست و مدیر عامل آمازون موفق شده با ارزش کلی دارایی‌های ۱۶۰ میلیارد دلاری خود، بنیان‌گذار مایکروسافت را پشت سر بگذارد. حال کارشناسان مدعی شده‌اند که اگر آمازون به روند رو به رشد خود ادامه دهد، تا سال آینده فاصله ارزش دارایی‌های بزوس با گیتس دو برابر خواهد شد.

ثروت بزوس به لطف افزایش ارزش سهام آمازون طی سال گذشته، ۷۸.۵ میلیارد دلار بیشتر شده. نشریه فوربس مدعی شده که این رقم بیشترین میزان پیشرفت  سالانه‌ ارزش دارایی‌هایی یک فرد از ابتدای فعالیتش به شمار می‌رود. این مطلب را پیشتر سایت بلومبرگ نیز تایید کرده است.

این دونفر تنها افرادی هستند که دارایی خالص ۱۳ رقمی به دلار را تجربه کرده اند

با این وجود سال گذشته زمان خوبی هم برای توییتر و مدیر عاملش جک دورسی به شمار می‌رود چرا که ثروت او نیز ۱۸۶ درصد افزایش یافته و به رقم ۶.۳ میلیارد دلار رسیده است.

مدیرعامل اسبق شرکت مایکروسافت با ثروت ۹۷ میلیاردی خود هم اکنون رتبه دوم لیست ۴۰۰ فرد ثروتمند برتر نشریه فوربس را در اختیار دارد.

پس از او وارن بافت سرمایه گذار معروف با ۸۸.۳ میلیارد دلار دارایی خالص و مدیر عامل فیسبوک یعنی مارک زاکربرگ با ثروت ۶۱ میلیارد دلاری خود قرار دارند. کارآفرین بخش نرم افزار یعنی لری الیسون نیز با ارزش کلی دارایی‌های ۵۸.۴ میلیاردی خود، این دو نفر را تعقیب می‌کند.

جالب اینجاست که ثروت کلی ۴۰۰ فرد حاضر در لیست فوربس رو هم رفته به رقم ۲.۹ تریلیون دلار می‌رسد.

 

تماشا کنید: تبلیغ سرویس آمازون پرایم توسط جرمی کلارکسون

The post بزوس به سلطنت ۲۴ ساله گیتس بر لیست فوربس پایان داد appeared first on دیجیاتو.

بیل گیتس نشان می دهد چگونه آنفولانزا می تواند ۳۰ میلیون نفر را به کام مرگ بکشاند

در ماه آوریل سال جاری میلادی دو تن از مطرح ترین نام های دنیای تکنولوژی خبر از همکاری خود برای توسعه واکسن آنفولانزا دادند. اکنون ویدیویی از شبیه سازی شیوع ویروس آنفولانزا منتشر شده که تکان دهنده به نظر می رسد.

در سال های اخیر بسیاری از ویروس های آنفولانزا نسبت به داروهای موجود مقاوم شده اند. به همین دلیل توسعه واکسنی عمومی که انسان ها را در مقابل این ویروس ها ایمن نگه دارد، ضروری به نظر می رسد.

«بیل گیتس»، مدیر عامل مایکروسافت و «لری پیج»، هم بنیان گذار گوگل چندی قبل خبر از سرمایه گذاری ۱۲ میلیون دلاری برای توسعه واکسن عمومی آنفولانزا دادند. گیتس به تازگی از ویدیوی شبیه سازی شیوع آنفولانزا پرده برداشته که نشان می دهد چطور این ویروس می تواند در عرض ۶ ماه نزدیک به ۳۳ میلیون نفر در سراسر جهان را آلوده کرده و به کام مرگ بکشاند؛ ویدیویی که فاجعه های رخ داده در بازی Plauge Inc و نحوه انتشار عوامل بیماری زا در گذر زمان را یادمان می اندازد.

بودجه ۱۲ میلیون دلاری مورد بحث قرار است در قالب واحد های ۲ میلیون دلاری به پروژه های تحقیقاتی جداگانه تخصیص داده شود. این مبلغ برای آزمایش روی حیوانات به مدت ۲ سال تخصیص می یابد. پس از این مرحله محققانِ مستعد تر می توانند ۱۰ میلیون دلار کمک بیشتر دریافت کرده و آن را صرف آزمایش واکسن ها روی انسان ها نمایند.

گیتس در این باره گفته:

«ما تصور می کنیم یک واکسن آنفولانزای عمومی نه تنها می توند ریسک بیماری فراگیر را ریشه کن شکنند، بلکه می تواند مزایای سلامتی قابل توجهی داشته باشد».

بنا بر گفته بنیاد بیل و ملیندا گیتس محققانی که قصد دارند برای دریافت این کمک مالی، واجد شرایط به حساب بیایند، باید بتوانند تا سال ۲۰۲۱ آزمایش واکسن روی انسان ها را آغاز کنند.

در حالی که برخی از تحلیل ها نیاز به هزینه ای یک میلیارد دلاری را تخمین زده اند، به نظر می رسد ۱۲ میلیون دلار، دردی از مشکل تولید واکسن های آنفولانزا را دوا نکند. به همین دلیل گیتس اعلام کرده که این بودجه تازه شروع کار است و در ادامه تیم هایی که نتایج امید بخشی را ارائه دهند، مستعد دریافت بودجه بیشتر خواهند بود.

از سوی دیگر باید در نظر داشت که دکتر «آنتونی فوسی»، مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری های واگیردار هشدار داده که چنین واکسنی عملاً غیر قابل تولید است.

The post بیل گیتس نشان می دهد چگونه آنفولانزا می تواند ۳۰ میلیون نفر را به کام مرگ بکشاند appeared first on دیجیاتو.

گیتس ارزهای مجازی را «قماری جنون آمیز» خواند

بیل گیتس، مؤسس و مدیرعامل پیشین مایکروسافت نسبت به آینده ارزهای مجازی چندان خوش بین نیست.

گیتس روز گذشته در گفتگو با CNBC با اشاره به نوسانات شدید ارزش رمز پول ها، از آنها به عنوان قماری جنون آمیز نام برده است:

در این سیستم دارایی شما چیزی تولید نمی کنید، بنابراین نباید انتظار گسترش آن را داشته باشید. این ارزها دقیقا از نظریه «احمق بزرگتر» پیروی می کنند.

مانند بسیاری از منتقدان دیگر، گیتس هم معتقد است که بلاکچین به عنوان پلتفرم پایه ارزهای مجازی مزیتهای خود را دارد. این پلتفرم نیاز به واسطه های شخص ثالث مثل بانک را حذف کرده و با سرعت بالا رکوردی امن و دائمی را از تراکنش ها را ثبت می کند. بیت کوین نمونه ای اولیه از کاربردهای بلاک چین است و حالا شرکت ها به دنبال راه های دیگری برای استفاده از این فناوری در مدیریت زنجیره تامین، تجارت و زمینه های دیگر هستند. بیل گیتسبا این حال او یکی از مشکلات این ارزها را تراکنش های پنهان و بینام می داند. به گفته او، دولت ها باید بتوانند پولشویی، فرارهای مالیاتی و عملیات مالی گروه های تروریستی را به راحتی شناسایی کنند اما موج پول های دیجیتالی می تواند به این توانایی ضربه بزند. گیتس خرید و فروش اجناس غیر قانونی یا مراودات مالی بین تبهکاران را از دیگر مشکلات این فناوری خوانده است.

طی سال گذشته محبوبیت بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی به عنوان جایگزینی برای ارزهای رسمی به شدت افزایش پیدا کرده است.

با این حال هنوز رمزپول ها آنچنان که باید و شاید کارایی پیدا نکرده اند و نمی توان در خرید و فروش اغلب اجناس و سرویس ها از آن بهره برد. به همین خاطر سرمایه گذاران این حوزه به جای تراکنش، خود ارزها را به امید افزایش قیمت ها مبادله می کنند.

گیتس در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد که قبلا یکی از دوستانش به عنوان هدیه تولید به او بیت کوین داده اما وی چند سال بعد آن را فروخته است.

The post گیتس ارزهای مجازی را «قماری جنون آمیز» خواند appeared first on دیجیاتو.

بیل گیتس ۱۲ میلیون دلار را صرف توسعه واکسن آنفولانزا می کند؛ آیا این مبلغ کافی است؟

بیل گیتس به پرداخت ۱۲ میلیون دلار برای توسعه واکسن آنفولانزای عمومی متعهد شد.

با توجه به مقاوم شدن برخی ویروس های آنفولانزا در مقابل داروهای فعلی، نیاز به توسعه واکسنی که افراد را برای چند سال در مقابل انواع مختلف ویروس آنفولانزا مقاوم کند، بسیار حیاتی به نظر می رسد.

مدیرعامل پیشین مایکروسافت از سرمایه گذاری ۱۲ میلیون دلاری خبر داد که نیمی از آن توسط «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» و نیم دیگر توسط خانواده «لری پیج»، هم موسس گوگل تامین خواهد شد. این مبلغ در قالب کمک های حداکثر ۲ میلیون دلاری به پروژه های قابل توجه و نوآورانه اهدا می شود. واکسن آنفولانزااز نظر گیتس و دیگر افراد دخیل در این پروژه اهدای ۲ میلیون دلار طی دو سال برای جمع آوری داده های اولیه از مدل های حیوانی کافی خواهد بود. در مرحله بعد استراتژی های امید بخش تر واجد شرایط دریافت ۱۰ میلیون دلار کمک بیشتر شناخته می شوند که امکان توسعه این آزمایش ها به سطح انسانی را فراهم می سازد. بنیاد مذکور به دنبال طرح هایی است که امکان آزمایش کلینیکی آنها تا سال ۲۰۲۱ فراهم باشد.

برخی کارشناسان عقیده دارند ۱۲ میلیون دلار در مقایسه با بودجه مورد نیاز برای توسعه چنین واکسنی، ناکافی به نظر می رسد. برای مثال تنها «موسسه ملی آلرژی و بیماری عفونی» در سال گذشته ۶۴ میلیون دلار را صرف تحقیقات روی واکسن عمومی آنفولانزا کرده و با این حال دسترسی به چنین دارویی احتمالا یک دهه دیگر زمان خواهد برد. به نظر می رسد که بیل گیتس نیز از این مساله آگاه است چرا که وی اذعان کرده :

این یک هزینه اولیه است و ماجرا به همین ۱۲ میلیون ختم نمی شود.

با این حال برنامه ریزی پروژه نیز نادرست به نظر می رسد چرا که همین حالا هم واکسن های امید بخش زیادی وجود دارد که تنها نیازمند سرمایه کافی برای آزمایش کلینیکی هستند.

The post بیل گیتس ۱۲ میلیون دلار را صرف توسعه واکسن آنفولانزا می کند؛ آیا این مبلغ کافی است؟ appeared first on دیجیاتو.

درسهایی که از بیل گیتس باید آموخت

زوم نیوز _ مهتاب بهریان : اگر می خواهید بدانید ثروتمند ترین مرد جهان چگونه لقب ویلیام هنری گیتس سوم شد، باید بدانید که او از دست نیافتنی ترین ایده زمان خود شروع کرد و در حالی که کسی حتی تصور بروز چنین انقلابی را در عرصه تکنولوژی نمی کرد و بیشتر افراد این ایده را غیر کاربردی می دانستند ، او توانست دنیای اطلاعات و فناوری را تنها با پافشاری بر چند اصل ساده زندگی دگرگون کند و  شعار “یک رایانه روی هر میز و در هر خانه” را عملی کند .

امروز ۱۵ فرودین ۹۷ ، ۴۳ سال از  مایکروسافت می گذرد ، شرکتی که بیل گیتس با مشارکت پل آلن دوست دوران کودکیش در ۱۹ سالگی تأسیس کرد ، دوستانی که برای رایانه برنامه‌نویسی می‌کردند و همیشه رویای ایجاد یک کسب و کار  را با تکیه به نبوغشان دنبال می کردند ، آنها می خواستند چیپ های کامپیوتری چنان قدرتمند شوند که کامپیوترها و نرم افزارها در همه جا کارایی پیدا کنند.اما رد حالی که افراد کمی بودند که با انها هم عقیده بودند ، سرانجام توانستند با پشتکار و خلاقیت و با بهره گیری از رویکرد های هوشمندانه شان در کار و زندگی  یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری دنیا را تاسیس کنند .

حالا بعد از گذشت سالها این جوان پرشور همچنان با ایده پردازی های خود یکه تاز عرصه تکنولوژی است و عنوان های کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و از همه مهمتر ثروتمندترین مرد جهان را یدک می کشد.

اما جالب است بدانید که این مرد موفق در کودکی از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار بوده است ، گیتس در خانواده ای متمول و بانفوذ متولد شد. پدرش یک وکیل برجسته، مادرش عضو هیات مدیره فرمانداری سیاتل و پدربزرگ مادری او رییس بانک ملی آمریکا بود. در ۱۳ سالگی او در یک مدرسه خصوصی به نام Lakeside، ثبت نام کرد. پس از ورود به مدرسه و آشنایی با کامپیوتر، گیتس علاقه مند به برنامه نویسی سیستم GE در BASIC شد و از کلاس های ریاضی برای انجام علاقه هایش آزاد شد. گیتس اجازه داشت که از کلاس ریاضیاتش بیرون برود و برنامه نویسی بیاموزد. اولین برنامه ای که او نوشت، برنامه “بازی دوز” بود. او دیگر مثل قبل نشد. او در کالج عادت داشت سر کلاس هایی بنشیند که اصلا در آنها ثبت نام نکرده بود. گیتس تا همین امروز هم تشنه دانش و یادگیری است.و همین خصیصه او را به یکی از موفق ترین افراد دنیا تبدیل کرده است .

البته او زمانیکه دانشجوی هاروارد بود، دانشجوی درس خوانی نبود و خیلی زود دانشگاه را ترک کرد چرا که بیشتر وقت خود را به ایده پردازی و استفاده از کامپیوترهای دانشگاه می کرد و نمی خواست فرصتش را برای راه انداختن شرکت نرم افزاری خودشان از دست بدهد . در واقع گیتس عاشق یادگیری بود و اغلب در کلاس هایی شرکت می کرد که در آنها ثبت نام نکرده بود. این ویژگی او در جابز نیز وجود داشت. جابز هم از Reed College انصراف داد تا بتواند در کلاس های مورد علاقه اش شرکت کند.

 بیل گیتسی ها کتاب زیاد بخوانند  

اگر شما هم به دنبال تبدیل شدن به یک بیل گیتس هستید تا از راه تحصیل به ثروت زیادی دست پیدا کنید باید قبل از هر چیز خواندن کتاب را شروع کنید و یا به فرزندان خود یاد دهید تا کتاب ها را بیشتر از غذاهایش بخورند .
بیل گیتس همیشه فردی کتابخوان بوده است. پدر او، ویلیام اچ. گیتس، در مصاحبه اخیرش با مجله فوربس فاش کرد که پسرش به معنای واقعی یک خوره کتاب بوده است. در زمان کودکی عاشق کتاب های علمی- تخیلی و حتی دایره المعارف ها بوده و هر جایی که می رفت، کتابی نیز با خود حمل می کرده است.
بیل گیتس بهترین الگو برای شما و فرزندانتان  برای موفقیت در زندگی است و هیچکس بهتر از بیل گیتس نمی تواند شما را به سمت موفقیت و شکوفایی راهنمایی کند.

 نه گفتن را از بیل گیتس یاد بگیرید

توصیه ای که گیتس از وارن بافت یاد گرفته است و همیشه مطرح کرده است اینکه  شما همیشه در معرض زنجیره ای تمام نشدنی از فرصت ها، کار ها و انگیزه ها قرار خواهید داشت. در این دنیای شلوغ، کِی و چگونه نه گفتن به پروژه ها، مراسمات مختلف و درخواست های دیگر، شاید مهم ترین مهارت مورد نیاز هر کسی باشد. این مهارت به شما اجازه می دهد بفهمید چه کاری واقعاً مهم است، و سپس توجه شما را به آن جلب می کند.

اشتباهاتتان را نادیده نگیرید

گیتس همچنین در کتاب خود با عنوان «کسب و کار با سرعت اندیشه» توصیه می کند: «از خبر های بد استقبال کنید تا بفهمید روی چه چیزهایی باید بیشتر کار کنید». هیچ کس دوست ندارد دیگران خطاهایش را به رخ بکشند، اما بدون چنین بازخوردهایی فرایند یادگیری و رشد بسیار کند تر خواهد بود. گوش کردن به انتقادات دیگران تقریباً همیشه به شما دیدی می بخشد که پیش از آن نداشته اید و این چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت.

البته برخی انتقاد ها مفید نیستند. بنابراین باید قوه ی قضاوت خود را به کار بگیرید تا انتقاد سازنده و مخرب را از هم تشخیص دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، بار بعدی که کسی شما را به باد انتقاد گرفت، به جای اینکه صحنه را ترک کنید، بایستید، گوش دهید، از او تشکر کنید و از گفته هایش درس بگیرید.

او در کتاب دیگر خود با عنوان «مسیر پیش رو» می نویسد: «موفقیت معلم خوبی نیست؛ با انسان های باهوش کاری می کند که فکر کنند شکست ناپذیرند». محصول فوق العاده موفق امروز ممکن است فردا به هیچ کاری نیاید و این به گفته ی گیتس می تواند برای کامپیوتر های شخصی و سیستم عامل ویندوزی که اغلب روی آنها نصب می شود هم اتفاق بیفتد.

این طبیعی است که موفقیت را بسیار دلچسب تر از شکست بدانید، اما این شکست ها ی زندگی هستند که بیشترین درس ها را به ما می دهند و بیشترین فرصت های رشد را در اختیار ما قرار می دهند. پس بار بعدی که با صورت زمین خوردید، این نکته را به یاد داشته باشید.

از نظر بیل گیتس درس گرفتن از اشتباهات یکی از بزرگترین عوامل بلوغ و رشد است. تصمیمات نادرست و پیامدهای ناشی از آنها به ما بزرگ ترین درس های زندگی را می آموزند. تا زمانی که خودتان نخواهید، تجربه نمی تواند معلم خوبی برای شما باشد.

او  یک بار توضیح داده بود که بخشی از موفقیت مایکروسافت به دلیل موفقیت تیم مدیریت در تشخیص اشتباهات بوده است؛ اشتباهاتی که ممکن بود در آینده هزینه گزافی برای شرکت بتراشد. گیتس وقتی با ضعف یکی از تصمیماتش رو به رو می شد، از تغییر موضع و آن تصمیم خود هراسی نداشت. متاسفانه بسیاری از مردم یک اشتباه را چندین بار تکرار می کنند تا بتوانند در نهایت از آن درسی بیاموزند.