طراحی نمایشگر تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۹ به کدام سمت و سو می رود؟

طراحی تلفن های هوشمند در سال گذشته میلادی دستخوش تحولات زیادی شد. در این سال شرکت ها یک شعار را سرلوحه فعالیت های خود قرار دادند: هرچه نمایشگر بزرگ تر باشد بهتر است و در همین راستا تمام تلاش خود را به کار بستند تا حاشیه های اطراف نمایشگرهای موبایل را به حداقل میزان ممکن برسانند. اما راهکار مشترکی که تقریبا تمامی این کمپانی ها برای حذف حاشیه صفحه نمایش ارائه دادند استفاده از بریدگی نمایشگر بود. برای این منظور برخی به پیروی از بریدگی عریض نمایشگر آیفون روی آوردند و برخی دیگر تصمیم گرفتند طرحی اندک باریک تری را روی محصولاتشان پیاده کنند و گوگل اما تصمیم گرفت که بزرگ ترین بریدگی ممکن را روی گوشی پیکسل ۳ ایکس ال پیاده کند.

اگر مصاحبه های جانی آیو را دنبال کرده باشید حتما می دانید که طراح ارشد اپل همواره تمایلی وصف ناشدنی برای ساخت آیفون تمام صفحه داشته. در حال حاضر شرکت متبوع او مدعی است که نمایشگری لبه به لبه را روی آیفون پرچمدارش تعبیه کرده البته با یک بریدگی قابل توجه در بخش بالایی آن. در هر حال شکل کنونی بریدگی نمایشگر آیفون به شاخص برند اپل تبدیل شده و به نوعی آن را از دیگران متمایز میکند.

امروزه تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده که بریدگی نمایشگر را به کوچک ترین ابعادش رسانده یا به کل از روی بدنه تلفن های هوشمند حذف نماید با این حال اما اپل تصمیم گرفته که سیستم فیس آی دی را همچنان در بریدگی نمایشگر موبایلش تعبیه کند. علاوه بر این اپل شرکتی است که برخلاف تولیدکنندگان بی پروای موبایل های اندرویدی تمایلی به یکجا نشینی و سکون در طرح های تجربی ندارد و حرکت و امتحان کردن ایده های نو را به تکرار ایده های قبلی ترجیح می دهد.

هواوی نوا ۴

هواوی نوا ۴

در عین حال اما طراحان موبایل های اندرویدی هم تصمیم گرفته اند که بریدگی نمایشگر را از روی موبایل های خود کنار بگذارند و ایده های جدیدی را امتحان کنند. برای مثال همین هفته پیش بود که شاهد معرفی گوشی های هواوی نوا ۴ و سامسونگ گلکسی A8s با بریدگی حفره ای شکل بودیم و به لطف آنها حالا شرکت های بیشتری می توانند حاشیه ها را از اطراف نمایشگر تلفن های هوشمندشان حذف نمایند. در عین حال محصولاتی مانند نوبیا X و نسل دوم ویوو نکس هم با اضافه کردن نمایشگر ثانویه فضای بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. به این ترتیب کاربر میتواند از دوربین اصلی برای گرفتن سلفی استفاده نماید و در نتیجه بخش جلویی دستگاه هم میتواند تماما به نمایش محتوا اختصاص پیدا کند.

با توجه به آنچه گفته شد سال ۲۰۱۹ سالی به شدت جذاب برای تلفن های هوشمند خواهد بود چراکه در آن شاهد ارائه تکنولوژی های جدید و متعدد برای نمایشگر خواهیم بود و در عین حال طرح های ثابت شده و آشنایی نظیر آیفون های اپل نیز در این رقابت حضور خواهند داشت. اما اگر ۲۰۱۸ سال کوچک کردن و بهینه سازی بریدگی نمایشگر باشد، سال ۲۰۱۹ را میتوان سال جایگزین شدن این ایده با طرح های دیگر دانست. در ادامه به معرفی برخی از برترین طرح ها خواهیم پرداخت.

نمایشگر حفره دار

گلکسی A8s

گلکسی A8s

این طرح را در واقع میتوان توسعه منطقی فلسفه بریدگی نمایشگر خواند. اوایل امسال که وان پلاس بریدگی نمایشگر را روی گوشی وان پلاس ۶ پیاده کرد اعلام نمود که خواست کاربران برای ارائه بزرگ ترین نمایشگر ممکن اصلی ترین دلیلش برای این کار بوده. Marko Ahtisaari طراح ارشد نوکیا همواره میگفت یک گوشی باید وقتی از آن استفاده می شود تا حد ممکن بزرگ باشد و زمانی که دیگر کاری با آن نداریم کوچک باشد و درون جیب جا بگیرد که تحقق این امر مستلزم کوچک تر نمودن حاشیه های نمایشگر تا حد ممکن است.

با وجود حذف تقریبا کاملا حاشیه بالایی از نمایشگر گوشی های امروزی به نظر نمی رسد که به این زودی ها با حاشیه پایینی آنها خداحافظی کنیم

در نمایشگرهای حفره دار تنها زایده موجود در نمایشگر دوربین سلفی است و می توان این سبک را ساده ترین شکل استمرار روند فعلی دانست. همچنین ادامه این روند، برخلاف گوشی های مجهز به دو نمایشگر یا گوشی های دارای اجزای متحرک نیازمند تغییرات بنیادین در طراحی دستگاه ها نیست.

اما اصلی ترین ایراد وارده به این نمایشگرها که در سال ۲۰۱۹ هم همچنان پایدار خواهند بود حاشیه پایینی این موبایل هاست که به آن چانه دستگاه هم می گویند و احتمالا باز هم تغییری در ابعاد و اندازه این بخش ایجاد نمی شود. احتمالا هیچیک از بهبودهای ایجاد شده در نمایشگر تلفن های هوشمند حاشیه پایینی آنها را به صورت کامل از بین نخواهند برد.

ذنفون ۶ ایسوس

ذنفون ۶ ایسوس

اضافه کنیم که سامسونگ و هواوی پیشتر تولید گوشی با نمایشگرهای حفره دار را آغاز کرده اند اما ارزیابی های صورت گرفته حکایت از آن دارد که پرچمداران این شرکت ها در سال آینده نیز به طرحی مشابه با میان رده هایشان مزین می شوند. گوشی ذنفون ۶ ایسوس که چند وقت پیش طرح های مربوط به آن لو رفت ترکیبی از این ایده ها را در خود دارد: نمایشگر این موبایل بریدگی به شکل نیم دایره دارد که با ضلع بالایی برخورد دارد، با این حال اما بریدگی مذکور بسیار کوچک است و صرفا دوربین سلفی را در خود جای داده است. در واقع پیش بینی می شود که در سال آینده میلادی شرکت های سازنده، بریدگی نمایشگر موبایل هایشان را بیشتر از این نوع انتخاب نمایند.

موبایل های مجهز به دو نمایشگر

گوشی ویوو نکس

گوشی ویوو نکس

اما به گروه دوم از تولیدکنندگان می رسیم که به جای قرار دادن دوربین سلفی در قسمتی از پنل جلویی موبایل های تولیدی شان، نمایشگر دیگری را در پخش پشتی آنها کار می گذارند و امکانی را برای کاربران این موبایل ها فراهم می کنند تا با سیستم دوربین اصلی دستگاه تصویر سلفی بگیرند. گوشی نوبیا X  یکی از جالب ترین نمونه های ساخته شده در این گروه است چراکه نمایشگر ثانویه آن زمانی که مورد استفاده قرار ندارد کاملا از نظر پنهان می شود و صرفا یک سطح براق و چشمگیر پیش روی کاربر قرار می گیرد.

پیچیدگی و هزینه بالای تولید موبایل های مجهز به دو نمایشگر، لزوم توسعه نرم افزارهای سفارشی سازی شده برای عملیاتی سازی هر دو طرف این دستگاه ها و در نهایت نیاز به به باتری های دارای ظرفیت بالا برای تامین انرژی مورد نیاز این گوشی ها باعث می شود که چندان به همه گیر شدن این موبایل ها در سال جدید امیدوار نباشیم. با این حال اما ویوو و نابیا دو شرکتی هستند که این طراحی را در گوشی های پرچمدار خود پیاده سازی کرده اند و در صورتی که این گوشی ها خود را ثابت کنند می توان امیدوار بود که نسل آنها در سال آینده میلادی نیز ادامه پیدا کند.

بازگشت کشویی ها

اما راهکار جالب و البته ستودنی اوپو برای استفاده از بریدگی نمایشگر در موبایل هایش پنهان سازی آن در یک بخش کشویی بود. گوشی فایند اکس دارای یک مکانیزم کشویی است که از بخش بالایی دستگاه به بیرون می جهد تا دوربین سلفی در کنار سیستم تشخیص چهره آن خودنمایی کند. در بخش پشتی این این مکانیزم کشویی اما سیستم دوربین دوگانه اصلی دستگاه قرار دارد و لنزهایی که از طریق این مکانیزم از آنها حفاظت می شود. البته راهکار ارائه شده از جانب اوپو بسیار نوآورانه به نظر می رسد و به بهترین شکل ممکن با دستگاه یکپارچه سازی شده با این حال اما امکان آنکه این مکانیزم کشویی درست کار نکند یا اینکه آب و گرد و غبار به داخلش نفوذ نماید بسیار بالاست.

به غیر از اوپو ویوو نیز یک دوربین سلفی بیرون جهنده شبیه به پریسکوپ را روی نسل دوم گوشی Nex قرار داده بود و شیائومی نیز موبایل می میکس ۳ را همراه با قسمتی مشابه به این معرفی کرد. آنر نیز چندی پیش گوشی مجیک ۲ را معرفی کرد که البته در دو موبایل آخر لازم است کل بخش جلویی دستگاه را به صورت کشویی به پایین هل دهید تا دوربین سلفی آن مشخص شود. هیچکدام از این موبایل ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند اما اگر تقاضا به اندازه کافی برایشان زیاد شود ممکن است شاهد فراگیر شدن ایده دوربین جهنده در موبایل ها دست کم در گوشی های میان رده اندرویدی باشیم.

آنر مجیک ۲

آنر مجیک ۲

با درنظر داشتن آنچه گفته شد روشن است که در سال ۲۰۱۹ میلادی نمی توان تلفن های هوشمند را صرفا از طریق نمایشگرهایشان از یکدیگر تمیز داد و به همین خاطر سازندگان و طراحان تلفن های هوشمند تلاش دارند که با دستکاری و بهینه سازی کلیه جنبه های دستگاه ها یا امکانات تازه ای را به آنها اضافه نمایند یا آنها را از دیگران متمایز نمایند.

تعداد دوربین های نصب شده روی موبایل ها نیز از دیگر فاکتورهایی است که رقابت میان تلفن های هوشمند را وارد فاز تازه ای می کند و بدنه های گرادینت و رنگین کمانی نیز احتمالا فراگیرتر از هر زمان دیگری می شود.

The post طراحی نمایشگر تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۹ به کدام سمت و سو می رود؟ appeared first on دیجیاتو.

وان پلاس ۶ رسما معرفی شد؛ پرچمداری با بریدگی نمایشگر و ۸ گیگابایت رم

بالاخره بعد از ماه ها انتظار و گمانه زنی موبایل وان پلاس ۶ رونمایی شد. شرکت سازنده ابراز امیدواری کرده که تازه ترین محصولش را به واسطه فراهم نمودن امکانات و قابلیت های متفاوت از دیگر رقبایش متمایز نماید. این کمپانی چینی که پیشتر به خاطر ارائه دستگاه هایی پیشرفته با قیمت پایین نامش را بر سر زبان ها انداخته بود حالا برآن شده تا اندکی از گذشته فاصله بگیرد و محصولی پریمیم با قیمت نسبتا بالا را معرفی نماید. وان پلاس ۶ به پیروی از آیفون ۶  و اسنشال فون دارای بریدگی نمایشگر است و جک هدفون نیز روی بدنه آن به چشم می خورد.

تازه ترین محصول وان پلاس به یک نمایشگر ۶.۲۸ اینچی اپتیک امولد با نسبت ۸۳.۸ درصدی نسبت به بدنه مجهز است. نمایشگر وان پلاس ۶ همچنین رزلوشنی برابر با ۱۰۸۰ در ۲۲۸۰ پیکسل دارد که از طریق یک لایه شیشه گوریلا گلس ۵ محافظت می شود. بخش جلویی و پشتی بدنه این موبایل از شیشه پوشانده شده و حول آن را یک فریم آلومینیومی در بر گرفته است.

وان پلاس ۶

البته باید اشاره کنیم که شرکت سازنده چندین مدل مختلف کاور علاوه بر نوع آلومینیومی و شیشه ای برای پشت بدنه این موبایل در نظر گرفته که یک نوع سفید رنگ و همچنین نسخه اونجرز را شامل می شوند و خبر خوب آنکه این موبایل در برابر افشره آب مقاوم است (نیمه مقاوم در برابر آب).

محصول تازه وان پلاس همچنین از دو سیم کارت پشتیبانی می کند و ابعاد آن طبق اعلام شرکت سازنده برابر با ۱۵۵.۷ در ۷۵.۴ در ۷.۸ میلی متر است. وزن دستگاه از ۱۷۷ گرم فراتر نمی رود و از بدو عرضه به بازار به اندروید ۸.۱ اوریو مجهز است که رابطه کاربری Oxygen OS آن را مزین می کند.

وان پلاس ۶

قلب تپنده این موبایل نیز یک چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ با هشت پردازنده (چهار هسته ۲.۷ گیگاهرتزی Kryo 385 Gold و ۴ هسته ۱.۷ گیگاهرتزی Kryo 385 Silver) است. برای رندر گرافیکی هم یک پردازنده آدرنو ۶۳۰ در این چیپست تعبیه شده. خبر بد آنکه هیچ خبری از درگاه کارت حافظه میکرو اس دی نیست اما علاقمندان می توانند بسته به نیاز خود یکی از این سه گزینه را انتخاب نمایند.

  • ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی/ ۶ گیگابایت رم
  • ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی/ ۶ گیگابایت رم
  • ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی/ ۸ گیگابایت رم

 

وان پلاس ۶

یک دوربین دوگانه نیز در بحش پشتی بدنه دستگاه خودنمایی می کند که از حسگرهای ۱۶ و ۲۰ مگاپیکسلی تشکیل شده. حسگر ۱۶ مگاپیکسلی این موبایل که گشودگی دهانه لنزی برابر با f/1.7 و ابعاد پیکسلی ۱٫۱۲µm دارد به امکاناتی نظیر لرزشگیر اپتیکال مجهز شده و حسگر ۲۰ مگاپیکسلی نیز گشودگی دهانه لنزی برابر با f/1.7 دارد و هر دوی این حسگرها به قابلیت فوکوس خودکار تشخیص فازی مجهز هستند. برای بهبود کیفیت عکس ها نیز یک فلش LED دوگانه در بخش پشتی بدنه دستگاه کنار دوربین ها تعبیه شده است.

اما برای برقراری تماس های تصویری هم یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی برای وان پلاس ۶ در نظر گرفته شده است که آن نیز گشودگی دهانه لنزی برابر با f/2.0 با ابعاد پیکسلی ۱٫۰µm دارد و از لرزشگیر اپتیکال و تکنولوژی HDR خودکار بهره می برد. این دوربین آنطور که وان پلاس گفته قابلیت ضبط ویدیوهایی با کیفیت ۱۰۸۰p دارد و همانطور که در تصاویر می بینید درون یک بریدگی تعبیه شده که البته بی شباهت به دیگر پرچمداران عمدتا چینی بازار ندارد.

وان پلاس ۶

قیمت وان پلاس ۶ برابر با ۵۱۹ یورو/ ۵۲۰ دلار برای نسخه بهره مند از رم ۶ گیگابایت با حافظه ۶۴ عنوان شده و مدل بهره مند از حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت نیز ۵۶۹ یورو قیمت گذاری شده است. و اما در مورد نسخه ۲۵۶ گیگابایتی این موبایل که هشت گیگابایت هم رم دارد باید بگوییم که وان پلاس پرچسب قیمتی ۷۵۰ دلار را در نظر گرفته است.

The post وان پلاس ۶ رسما معرفی شد؛ پرچمداری با بریدگی نمایشگر و ۸ گیگابایت رم appeared first on دیجیاتو.

نوکیا X6 رسما معرفی شد؛ موبایلی با بریدگی نمایشگر و ۶ گیگابایت رم

روز گذشته عکس های تبلیغاتی از موبایل نوکیا X6 در فضای مجازی منتشر شد که کلیه اطلاعات مربوط به این موبایل را در اختیارمان قرار می داد و امروز شرکت HMD Global رسما آن را معرفی کرد.

دستگاه ظاهرا در چین معرفی شده و دقیقا همان چیزی است که با توجه به عکس های لو رفته از آن انتظار می رفت؛ موبایلی با بدنه ای از جنس شیشه و فلز که از حسگر اثرانگشت در بخش پشتی بدنه اش بهره می برد. نوکیا X6 همچنین به دوربین دوگانه اصلی با آرایش عمودی در پشت بدنه مجهز شده که یک فلاش LED نیز آن را همراهی می کند.

برای آنکه مطمئن شوید این گوشی به خانواده موبایل های نوکیا تعلق دارد برند شرکت فنلاندی در هر دو روی دستگاه حک شده است.

محصول تازه HMD Global به نمایشگری با حاشیه های بسیار اندک و گوشه های گرد مجهز شده و پایین نمایشگر آن نیز یک «چانه» کوچک دیده می شود. به رسم این روزهای بازار موبایل دنیا نیز یک بریدگی در بالای صفحه نمایشگر این موبایل به چشم می خورد که تقریبا هم اندازه با بریدگی نمایشگر پی ۲۰ هواوی و آنر ۱۰ است.

نوکیا X6

لازم است اشاره کنیم که این گوشی اولین محصول با برند X است که توسط HMD ارائه می شود دوربین آن نیز دارای قابلیت هایی در زمینه هوش مصنوعی است.

نوکیا X6 همچنین به یک نمایشگر ۵.۸ اینچی فول اچ دی پلاس (با رزلوشن ۲۲۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل) مجهز شده است و نسبت تصویر ۱۹:۹ دارد. این نمایشگر همچنین توسط شیشه مقاوم گوریلا گلس ۳ محصول شرکت کورنینگ محافظت می شود.

توان پردازشی دستگاه را هم یک چیپست ۶۴ بیتی و هشت هسته ای اسنپدراگون ۶۳۶ تامین می کند که در زمره تراشه های میان رده کوالکام قرار دارد.

نوکیا X6 همچنین به چهار یا ۶ گیابایت رم مجهز است؛ مدل بهره مند از ۴ گیگابابت رم آن در قالب دو نسخه با حافظه های ۳۲ و ۶۴ گیگابایت موجود خواهد بود و نسخه پشتیبانی کننده از ۶ گیگابایت رم نیز با ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی ارائه می شود. البته در نظر داشته باشید که در تمامی نسخه ها میتوان با استفاده از کارت حافظه میکرو اس دی این ظرفیت را ارتقاء داد.

در پشت بدنه این موبایل نیز همانطور که در بالا اشاره شد یک حسگر ۱۶ مگاپیکسلی با گشودگی دهانه لنز f/2.0 و ابعاد پیکسلی ۱٫۰um خودنمایی می کند که یک حسگر ۵ مگاپیکسلی ثانویه (تک رنگ با گشودگی دهانه لنز f/2.2 ) آن را همراهی می کند.

برای گرفتن سلفی هم یک دوربین جلویی ۱۶ مگاپیکسلی در بدنه این موبایل به چشم می خورد. جک ۳.۵ میلی متری هدفون نیز بخشی از این پکیج است و خود دستگاه هم طبق وعده شرکت سازنده همراه با اندروید ۸.۱ عرضه خواهد شد.

نوکیا X6

 

نوکیا X6 همچنین یک درگاه هیبریدی برای قرار دادن دو سیم کارت یا یک سیمکارت و کارت حافظه میکرو اس دی دارد. انرژی مورد نیاز این اجزا را هم یک باتری ۳۰۶۰ میلی آمپر ساعتی تامین می نماید که از تکنولوژی کوییک شارژ ۳ کوالکام نیز پشتیبانی می کند.

یک پورت USB Type-C نیز در بخش پایینی بدنه این موبایل دیده می شود در حالی که پشتیبانی از بلوتوث ۵.۰ نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

نوکیا ۶X ابعادی برابر با ۱۴۷.۲ در ۷۰.۹۸ در ۷.۹۹ یا ۸.۵۹ میلی متر دارد و وزن آن از ۱۵۱ گرم فراتر نخواهد رفت.

The post نوکیا X6 رسما معرفی شد؛ موبایلی با بریدگی نمایشگر و ۶ گیگابایت رم appeared first on دیجیاتو.

همه آیفون های آتی از بریدگی نمایشگر بهره خواهند برد؟

اپل با تعبیه بریدگی نمایشگر در آیفون ۱۰ موجب شد بسیاری از سازنده های گوشی های هوشمند اندرویدی نیز به این نوع طراحی روی بیاورند. اپل بردیگی نمایشگر آیفون ۱۰ را یکی از پیشرفته ترین دستاوردهای تکنولوژی خوانده بود و اکنون خبر از طراحی این چنینی برای آیفون های آتی داده است.

بنا بر گزارش های پیشین انتظار می رود در سال جاری میلادی سه مدل آیفون معرفی شوند. به این ترتیب به نظر می رسد آیفون های آتی دارای طراحی نمایشگر تمام صفحه خواهند بود.

بر اساس یادداشتی که اپل در پرتال ویژه توسعه دهندگان ارسال کرده، اعلام نموده که تمامی اپ ها و نیز به روز رسانی های آنها که در اپ استور ارائه می شوند، از ابتدای ماه جولای (۱۰ تیر ماه) باید از نمایشگر سوپر رتینای آیفون ۱۰ پشتیبانی نمایند.

هنگامی که اپل به واژه «رتینا» اشاره می کند می توان اینگونه برداشت کرد که منظور بریدگی بالای نمایشگر آیفون ۱۰ است. بر اساس گفته های اپل این گونه به نظر می رسد که پشتیبانی اپ ها از این نمایشگر به صورت اختیاری نیست و توسعه دهندگان مجبور به هماهنگ کردن اپ های خود با این نوع طراحی هستند.

به این ترتیب شاید پس از تاریخ اعلام شده، شاهد عدم تأیید شدن اپ هایی باشیم که با این طراحی هماهنگ نشده اند.

بنابراین می توان این گونه برداشت کرد که بریدگی نمایشگر به آیفون ۱۰ آمده تا بماند و به طور غیر رسمی تأیید شده که در آیفون های امسال نیز نمایشگر سوپر رتینا با بریدگی نمایشگر تعبیه خواهد شد.

البته در بین آیفون هایی که قرار است در آینده نزدیک شاهد رونمایی از آنها باشیم به نظر می رسد نسل دوم آیفون SE یکی استثنا به حساب آمده و همچنان با نمایشگر ساده (بدون بریدگی) معرفی شود.

 

تماشا کنید: انتشار ویدیویی منتسب به آیفون SE 2 با بدنه شیشه ای و حضور جک هدفون

The post همه آیفون های آتی از بریدگی نمایشگر بهره خواهند برد؟ appeared first on دیجیاتو.

ال جی: ما قبل از اپل بریدگی نمایشگر را طراحی کرده بودیم

امروزه شاهد معرفی موبایل های با بریدگی نمایشگر بسیاری هستیم و با ادامه روند فعلی احتمالا تعداد این گوشی ها از نمونه های با نمایشگر معمولی بیشتر هم خواهد شد. اگرچه بسیاری آیفون ۱۰ را پایه گذار این ترند می دانند اما برخی شرکت ها مدعی شده اند که پیش از کوپرتینویی ها و حتی اسنشال این طرح را در  دست داشته اند و حالا ال جی نیز به این جمع اضافه شده است.

کمپانی کره ای اواخر هفته گذشته از پرچمدار جدید G7 ThinQ رونمایی کرد که تا حد زیادی بریدگی نمایشگر آیفون ۱۰ را شبیه سازی کرده؛ مساله ای که ال جی قویا آن را انکار می کند.

Hwang Jeong-hwanُ رئیس بخش موبایل این کمپانی مدعی شده که «ما پیش از اپل بریدگی نمایشگر را طراحی کرده بودیم». به گفته او ال جی ترجیح می دهد این قابلیت را نمایشگر دوم بخواند تا بریدگی صفحه نمایش.

G7 ThinQمقامات این شرکت با تایید وجود شباهت های انکار ناپذیر بین G7 ThinQ و دیگر پرچمدارهای شناخته شده، مدعی شده اند که این موبایل قابلیت های متفاوتی را به همراه دارد. علاوه بر این  Hwang از اضافه شدن اموجی های متحرک مبتنی بر واقعیت افزوده از طریق به روزرسانی در آینده خبر می دهد؛ قابلیتی پر سر وصدا که آیفون ۱۰ و گلکسی اس ۹ از آن برخوردار هستند اما در G7 ThinQ خبری از آن نیست.

کمپانی کره ای علاوه بر اموجی های متحرک، از تعبیه قابلیت های دیگری نظیر نمایشگر با پنل اولد یا حتی رم قابل قیاس با دیگر پرچمدارهای رقیب در G7 ThinQ صرف نظر کرده که احتمالا دلیل اصلی کاهش قیمت تا حد ممکن بوده است.

مسئولان این کمپانی در جریان مراسم معارفه G7 ThinQ تاکید کردند که دلیل استفاده از پنل LCD در پرچمدار اخیر این بوده که آنها موبایل های سری G را دیوایس هایی عمومی تر و فراگیرتر تلقی کرده و پنل های با کیفیت اولد را برای موبایل های سری V کنار گذاشته اند.

تماشا کنید: نگاه نزدیک به G7 ThinQ

The post ال جی: ما قبل از اپل بریدگی نمایشگر را طراحی کرده بودیم appeared first on دیجیاتو.

تلاش تازه ZTE در بحبوحه تحریم ها؛ ثبت پتنت موبایلی دیگر با دو بریدگی نمایشگر

دور زدن تحریم ها و مراوده با کشورهایی نظیر کره شمالی از جمله اتهاماتی است که این اواخر علیه شرکت های چینی از جمله ZTE مطرح شده و حسابی آنها را به دردسر انداخته. این اتفاق البته پیامدهای خوبی هم برای چینی ها به دنبال نداشته و محروم شدن از چیپست های پرتوان کوالکام و لغو احتمالی مجوز استفاده از سیستم عامل موبایلی پرطرفدار گوگل را می توان از جمله اصلی ترینشان دانست.

با این حال اما اتفاقات بد ابدا مانع از حرکت رو به جلوی چینی ها نشده چراکه این کمپانی اخیرا پتنت مربوط به موبایل جدیدی را به ثبت رسانده که می تواند در صف تولید ZTE حضور داشته باشد.

این پتنت که در اداره دولتی مالکیت معنوی چین ثبت شده طرحی غیرمعمول را برای اسمارت فون های این شرکت به تصویر کشده و محصولی با دو بریدگی نمایشگر را نشان می دهد که یکی در بخش بالایی و دیگری در پایین نمایشگر خودنمایی می کند.

ZTE

البته ناگفته نماند این دومین پتنت متعلق به ZTE است که محصولی با این خصوصیت را نشان می دهد و به همین خاطر می توان نتیجه گرفت که چینی ها در ساخت چنین موبایلی مصمم هستند. در واقع علیرغم آنکه بریدگی نمایشگر جنجال های زیادی را در میان کاربران به وجود آورده و برخی آن را خصوصیت مثبتی قلمداد نمی کنند ZTE کاملا مصمم است که دو عدد از آن را در موبایل های خود پیاده سازی کند.

گفتنی است پتنت دوم ثبت شده از جانب این شرکت بیشتر تداعی کننده اسنشال فون است و به همین خاطر یک بریدگی کوچک در بخش بالایی و بریدگی اندک بزرگ تری در قسمت انتهایی نمایشگرش دارد که دکمه هوم را در خود جای داده.

پتنت اولیه ای که توسط ZTE به ثبت رسید اما دو بریدگی بزرگ را در قسمت های فوقانی و تحتانی دستگاه نمایش می داد. در هر حال حتی اگر قرار باشد که یکی از این دو موبایل بالاخره تولید شوند نمی توان انتظار داشت که تا سال آینده شاهد عرضه شان باشیم.

The post تلاش تازه ZTE در بحبوحه تحریم ها؛ ثبت پتنت موبایلی دیگر با دو بریدگی نمایشگر appeared first on دیجیاتو.

گوشی G7 ThinQ ال جی را از تمام زوایا ببینید [به روز رسانی]

هفته‌ی آینده قرار است شرکت ال جی از G7 ThinQ رونمایی کند. به همین جهت اخیراً مشخصات زیادی از این گوشی فاش شده و حتی تصاویر زیادی نیز از این موبایل به دست آمده است. با این حال امروز ایوان بلس عکس‌هایی از پرچمدار بعدی ال جی منتشر کرده که به کاربران اجازه می‌دهد، موبایل یاد شده را از تمامی زاویا مشاهده کنند.

با مشاهده‌ی این دو تصویر متوجه می‌شویم که مشخصات لو رفته قبلی درست بوده و پرچمدار بعدی شرکت ال جی از یک بریدگی در نمایشگر بهره می‌برد. همچنین کلید پاور این موبایل به لبه‌ی سمت راستش منتقل شده و کلید دستیار گوگل‌اش در لبه‌ی سمت چپ قرار گرفته است.

این مسئله موجب شده که پس از سالها G7 ThinQ ، اولین مدلی باشد که کلید پاور آن در پنل پشتی‌اش تعبیه نشده است. البته هنوز هم در پنل پشتی تجهیزات بسیاری قرار گرفته و دوربین دوگانه، حسگر اثر انگشت و لوگوی این موبایل در این قسمت تعبیه شده‌اند.

پرچمدار بعدی ال جی قرار است یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۸۸۰ پیکسلی داشته باشد و از چیپست قدرتمند کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۴۵ به همراه ۴ گیگابایت رم و حداقل ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی دخلی بهره ببرد.

شایعات حاکی از آن است که موبایل یاد شده به همراه یک ویژگی نرم افزاری متفاوت عرضه خواهد شد که کاربران می‌توانند با استفاده از آن، بریدگی تعبیه شده در گوشی را از نظرها مخفی کنند. به نظر می‌رسد G7 ThinQ درست همانند ال جی V30S ThinQ از یک تکنولوژی هوش مصنوعی متفاوت بهره می‌برد که قادر است ویژگی‌های ارتقا یافته‌‌‌ای به دوربین، دستیار هوشمند و … اضافه کند. بدین ترتیب کاربران می توانند بدون نیاز به دخالت دست، این موبایل را با فرمان های خود کنترل کنند.

قرار است دوازدهم اردیبهشت، از G7 ThinQ در شهر نیویورک رونمایی شود و مدتی پس از آن نیز به بازار‌های مختلف جهان ارسال شود.

به روز رسانی:

به تازگی شرکت ال جی دعوت نامه‌هایی برای رویداد معرفی پرچمدار جدیدش به رسانه‌ها ارسال کرده‌ است. با اینکه در متن این دعوت نامه ‌ها گفته نشده که مراسم یاد شده به چه موبایلی اختصاص دارد اما نام G7 ThinQ در بالای این تصویر حک شده، که نشان‌ می‌دهد معرفی این موبایل در تاریخ ذکر شده صورت پذیرد.

The post گوشی G7 ThinQ ال جی را از تمام زوایا ببینید [به روز رسانی] appeared first on دیجیاتو.

گوشی G7 ThinQ ال جی را از تمام زوایا ببینید

هفته‌ی آینده قرار است شرکت ال جی از G7 ThinQ رونمایی کند. به همین جهت اخیراً مشخصات زیادی از این گوشی فاش شده و حتی تصاویر زیادی نیز از این موبایل به دست آمده است. با این حال امروز ایوان بلس عکس‌هایی از پرچمدار بعدی ال جی منتشر کرده که به کاربران اجازه می‌دهد، موبایل یاد شده را از تمامی زاویا مشاهده کنند.

با مشاهده‌ی این دو تصویر متوجه می‌شویم که مشخصات لو رفته قبلی درست بوده و پرچمدار بعدی شرکت ال جی از یک بریدگی در نمایشگر بهره می‌برد. همچنین کلید پاور این موبایل به لبه‌ی سمت راستش منتقل شده و کلید دستیار گوگل‌اش در لبه‌ی سمت چپ قرار گرفته است.

این مسئله موجب شده که پس از سالها G7 ThinQ ، اولین مدلی باشد که کلید پاور آن در پنل پشتی‌اش تعبیه نشده است. البته هنوز هم در پنل پشتی تجهیزات بسیاری قرار گرفته و دوربین دوگانه، حسگر اثر انگشت و لوگوی این موبایل در این قسمت تعبیه شده‌اند.

پرچمدار بعدی ال جی قرار است یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۸۸۰ پیکسلی داشته باشد و از چیپست قدرتمند کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۴۵ به همراه ۴ گیگابایت رم و حداقل ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی دخلی بهره ببرد.

شایعات حاکی از آن است که موبایل یاد شده به همراه یک ویژگی نرم افزاری متفاوت عرضه خواهد شد که کاربران می‌توانند با استفاده از آن، بریدگی تعبیه شده در گوشی را از نظرها مخفی کنند. به نظر می‌رسد G7 ThinQ درست همانند ال جی V30S ThinQ از یک تکنولوژی هوش مصنوعی متفاوت بهره می‌برد که قادر است ویژگی‌های ارتقا یافته‌‌‌ای به دوربین، دستیار هوشمند و … اضافه کند. بدین ترتیب کاربران می توانند بدون نیاز به دخالت دست، این موبایل را با فرمان های خود کنترل کنند.

قرار است دوازدهم اردیبهشت، از G7 ThinQ در شهر نیویورک رونمایی شود و مدتی پس از آن نیز به بازار‌های مختلف جهان ارسال شود.

The post گوشی G7 ThinQ ال جی را از تمام زوایا ببینید appeared first on دیجیاتو.

تصویر جدیدی از موبایل G7 ThinQ ال جی با بریدگی نمایشگر منتشر شد

دو هفته‌ پیش، رندر‌هایی از موبایل ال جی جی ۷ در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد پرچمدار بعدی ال جی، موبایلی خواهد بود که مانند آیفون ۱۰ و اسنشال فون از بریدگی نمایشگر بهرمند است. پس از آن، شرکت کره‌ای تایید کرد که این موبایل G7 ThinQ نام خواهد داشت و رندر‌های دیگری نیز از آن به دست آمد. حال یک تصویر رسمی از این موبایل منتشر شده که شایعات قبلی را تایید می‌کند.

این تصویر که توسط «ایوان بلس» افشاگر معروف در فضای مجازی منتشر شده، به عکس‌هایی شباهت دارد که ال جی از آنها برای معرفی و تبلیغات محصولاتش به سراغ آنها می‌رود. با مشاهده‌ی کامل این عکس متوجه می‌شویم که کلید پاور این موبایل به پنل سمت راستش منتقل شده که این مسئله درستی رندر‌های افشا شده‌‌ی هفته‌ی قبل را تایید می‌کنند.

به نظر می‌رسد ال جی، راهکار متفاوتی در تولید گوشی‌های جدیدش در پیش گرفته چرا که کلید پاور هر دو پرچمدار قبلی‌اش یعنی G6 و V30 در پنل پشتی آنها قرار داشت و حسگر اثر انگشت در آن تعبیه شده بود. البته گفته شده که حسگر اثر انگشت G7 ThinQ در همان پنل پشتی کنار دوربین دوگانه‌اش قرار دارد و خبری از حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر نیست.

شایعات حاکی از آن است که موبایل یاد شده به همراه یک ویژگی نرم افزاری متفاوت عرضه خواهد شد که کاربران می‌توانند با استفاده از آن، بریدگی تعبیه شده در گوشی را از نظرها مخفی کنند. به نظر می‌رسد G7 ThinQ درست همانند ال جی V30S ThinQ از یک تکنولوژی هوش مصنوعی متفاوت بهره می‌برد که قادر است ویژگی‌های ارتقا یافته‌‌‌ای به دوربین، دستیار هوشمند و … اضافه کند. بدین ترتیب کاربران می توانند بدون نیاز به دخالت دست، این موبایل را با فرمان های خود کنترل کنند.

قرار است از پرچمدار بعدی شرکت ال جی ماه آینده در دوازدهم اردیبهشت، به طور رسمی رونمایی شود.

The post تصویر جدیدی از موبایل G7 ThinQ ال جی با بریدگی نمایشگر منتشر شد appeared first on دیجیاتو.

کمپانی ZTE از طرح موبایلی با دو بریدگی نمایشگر و بدنه ای کاملا شیشه ای پرده برداشت

کمپانی ZTE اخیرا رندرهایی از موبایل مفهومی جدیدی را منتشر کرده که از دو بریدگی نمایشگر در لبه های بالا و پایین برخوردار است.

رندرهای این موبایل مفهومی که Iceberg نام دارد به منظور رقابت در بخش طراحی صنعتی مسابقه iF World Design ارائه شده که در آلمان برگزار می شود. هنوز اطلاعات خاصی در مورد مشخصات این اسمارت فون منتشر نشده اما طراحی غیرمتعارف آن نظر بسیاری را به خود جلب کرده است.

پنل پشتی Iceberg به پوشش شیشه ای، دوربین دوگانه و سنسور اثر انگشت مزین شده و شبیه بسیاری از موبایل های دیگر به نظر می رسد اما در پنل جلو شاهد نمایشگری لبه تا لبه هستیم که از دو بریدگی در بالا و پایین برخوردار است و این در حالی این پدیده هنوز موافقان و مخالفان بسیاری دارد. بریدگی بالایی میزبان اسپیکر مکالمه، دوربین سلفی و سنسور نور است و در بریدگی پایینی هم اسپیکر اصلی تعبیه شده است.

نوآوری های طراحی ZTE به همین جا ختم نمی شود و این کمپانی در نظر دارد به جای استفاده از شاسی فلزی که پوشش شیشه ای پشت و رو را به هم متصل کند، از یک تکه شیشه دیگر بهره ببرد تا آنگونه که خودشان ادعا می کنند «ظاهری شبیه به یک قطعه یخ» را به Iceberg ببخشند. Iceberg

در چهار گوشه این اسمارت فون شاهد لبه های اضافه شیشه ای هستیم که هدف از آن نمایش زیبایی بدنه منحصر به فرد Iceberg است. در پنل پشتی نیز پین هایی تعبیه شده که امکان استفاده از ماژول های دیگر را فراهم می کند.

هنوز اطلاعات بیشتری از این موبایل منتشر نشده اما آنگونه که در طرح ارسالی ZTE به این رقابت آمده Iceberg قرار است پس از سال ۲۰۱۸ و در بازارهای آسیا، اروپا و آمریکای شمالی عرضه شود. در برخی رسانه ها نیز شایعاتی مبنی بر احتمال معرفی Iceberg در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ به میان آمده است.

The post کمپانی ZTE از طرح موبایلی با دو بریدگی نمایشگر و بدنه ای کاملا شیشه ای پرده برداشت appeared first on دیجیاتو.