احتمال حضور حالت بتل رویال در بتلفیلد ۵ وجود دارد

طبق اطلاعات منتشر شده از سایت VentureBeat، بتلفیلد ۵ دارای حالت بتل رویال خواهد بود. این بخش شباهت زیادی به ساختار کلی عناوینی همچون فورتنایت و پابجی دارد که از بین صد بازیکن، سرانجام یک نفر یا یک تیمی که جان سالم به در ببرد، پیروز می شود.

ظاهراً دایس در حال حاضر، در حال بررسی امکان حضور بخش بتل رویال در بتلفیلد بعدی است و اگر از نتیجه راضی باشد، احتمال زیاد، تاریخ انتشار بازی عقب خواهد افتاد.

بتلفیلد 5

همچنین این احتمال وجود دارد که الکترونیک آرتز، این بخش را به صورت به روزرسانی رایگان بعد از انتشار بازی در اختیار کاربران قرار داده یا از آن در عنوان دیگری همچون نسخه جدید از سری استاروارز بتل فرانت استفاده کند یا حتی شاهد یک بازی بتل رویال مستقل از این کمپانی باشیم.

برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد حضور یا عدم حضور بخش بتل رویال در بتلفیلد ۵ باید تا کنفرانس الکترونیک آرتز در رویداد E3 امسال منتظر بمانیم. طبق برنامه الکترونیک آرتز در E3 امسال، جدیدترین نسخه از سری بتلفیلد طی این رویداد قابل بازی خواهد بود.

البته بتلفیلد ۵ تنها عنوانی نیست که احتمال حضور بخش بتل رویال در آن وجود دارد. روز گذشته شایعاتی مبنی بر حضور این حالت در بلک آپس ۴ نیز مطرح شد. بتلفیلد ۴ سال ۲۰۱۶ برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و پی سی عرضه شد. تغییر فضای بازی از جنگ های مدرن به جنگ جهانی اول، مورد استقبال گروه زیادی از هواداران بازی های اکشن قرار گرفت. طبق شایعات، اتفاقات بتلفیلد ۵ در جنگ جهانی دوم رخ خواهد داد.

The post احتمال حضور حالت بتل رویال در بتلفیلد ۵ وجود دارد appeared first on دیجیاتو.

با تغییرات و چالش های تازه بازی Fortnite بیشتر آشنا شوید

از چالش های هفته هشتم بازی Fortnite رونمایی شده و این در حالی است که چند روز پیش، به روزرسانی جدیدی برای این بازی منتشر شد. هیجان انگیز ترین چالش این هفته را می توان حضور در میدان رقص دانست که قابلیت آن در آپدیت ۳٫۵، به بازی اضافه شده است.

برای انجام این چالش شما نیاز به حضور در سه میدان رقص دارید که در حال حاضر، به طور کلی، همین تعداد از آن ها در بازی وجود دارند. چالش دیگر گشتن سه قایق در نقشه است. برای پیدا کردن قایق ها هیچ راهنمایی خاصی دریافت نخواهید کرد و باید با استفاده از حس نقشه خوانی، آن ها را در بازی پیدا کنید.

چالش سوم هم مربوط به پیدا کردن دستگاه های خرید مکانیکی مربوط می شود. این دستگاه ها در آپدیت ۳٫۴ به بازی اضافه شدند و همیشه در مکان های مشخصی خودشان را نشان نمی دهند. برای انجام این چالش باید در کنار یکی از این دستگاه ها حضور یافته و آیتم های خود را مبادله کنید.

بازی Fortnite

بقیه چالش های هفته هشتم بازی Fortnite ساده تر هستند. برای مثال شما باید ۵۰۰ واحد سلامتی با استفاده از اسلحه مشخصی به دشمنانتان ضربه وارد کنید که با اسلحه هایی همچون آر پی جی، با یک شلیک قابل انجام خواهد بود.

تمام کردن هر کدام از چالش ها، به شما ستاره هایی هدیه خواهد داد که در نهایت برای ارتقا شما به سطح بعدی و باز کردن پاداش ها و پوسته های جدید کاربرد دارند.

چندی پیش، به روزرسانی برای بخش Save The World بازی منتشر شده بود که تغییراتی اساسی را در ساختار گیم پلی به وجود می آورد. در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • اسلحه رنج و سلاح سرد دیگر به ساختمان تیم شما ضربه وارد نخواهد کرد.
  • تاثیرگذاری تبر نسبت به سایر اسلحه های سرد بیشتر شده است.
  • در صورت سقوط از بلندی، به جای ۸۵۰ واحد، ۱۳۰۰ واحد سلامتی از دست خواهید داد.
  • آیتم های موجود در بازی دیگر به صورت خودکار جایگزین نمی شوند.
  • افزایش سایز ذخیره سازی
  • برخی از باگ های بازی رفع شده اند

عنوان فورتنایت در حال حاضر به یکی از پرطرفدار ترین بازی های سبک بتل رویال تبدیل شده است. چندی پیش اعلام شد که این بازی در مقایسه با رقیب خود یعنی پابجی، طی ماه گذشته سود دهی بیشتری داشته است.

The post با تغییرات و چالش های تازه بازی Fortnite بیشتر آشنا شوید appeared first on دیجیاتو.

با چالش هفتگی بازی PUBG بیشتر آشنا شوید [تماشا کنید]

از رویداد هفتگی بازی PUBG رونمایی شد. این حالت تنها در روز های شنبه و یکشنبه هر هفته در دسترس خواهند بود. بر همین اساس حالت جدیدی با نام War به بازی اضافه شده که نقش deadmatch را در پابجی ایفا خواهد کرد.

در حالت War، بازیکنان به سه جوخه ده نفره تقسیم خواهند شد و با یک تفنگ دور برد یا اسلحه خودکار، یک کلاه ایمنی، یک جلیقه و یک نارنجک و کلت تصادفی در نبردها حاضر می شوند.

سطح غارت در ساختمان های بازی بیشتر شده و هر ۹۰ ثانیه بسته های سلامتی ارسال خواهند شد. در ضمن بازیکنان پس از مرگ، سریع دوباره کار خود را در میدان نبرد شروع خواهند کرد.

کشتن هر فرد سه امتیاز داشته و ضربه زدن نیز یک امتیاز خواهد داشت. شما با بازیابی سلامتی هم تیمی خودتان امتیاز به دست خواهید آورد و در نهایت تیمی که زودتر به امتیاز ۲۰۰ برسد، برنده خواهد بود.

هم اکنون این حالت به صورت سوم شخص در همه مناطق فعال است. نوع اول شخص بازی در آمریکای شمالی، آسیا، اروپا و اقیانوسیه نیز در دسترس قرار دارد. لازم به ذکر است که برای حالت War در بازی PUBG تنها یک روز دیگر فرصت دارید.

پس از آن که به عقیده بسیاری رقیب پابجی یعنی فورتنایت از این عنوان طی روزهای اخیر موفق تر عمل کرده است، سازندگان این بازی سعی دارند با معرفی حالت های جدید، پابجی را در رقابت با سایر بازی های بتل رویال، زنده نگه دارند. پیش از این طی گزارشی اعلام شده بود که در ماه های اخیر، فورتنایت به عنوان سودآور تری نسبت به پابجی تبدیل شده است.

The post با چالش هفتگی بازی PUBG بیشتر آشنا شوید [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

رفع یک مشکل ساده؛ چگونه فایل های فورتنایت را به یک پی سی دیگر منتقل کنیم؟

فورتنایت و پابجی این روزها حسابی روی بورس هستند و هر روز رکوردهای تازه ای از خود به جای می گذارند. خصوصا فورتنایت که اخیرا پایش را فراتر از انتظارها گذاشت و توانست با پشتیبانی خوب و همه جانبه اپیک گیمز، گوی رقابت را از چنگ رقیب سرسختش برباید. اما همین فورتنایت محبوب، از ابتدا برای کاربران پی سی دردسرهای زیادی به همراه داشت.

به زبان ساده اگر کاربر پی سی باشید و بخواهید فورتنایت را تجربه کنید، نمی توانید از دوست تان فایل های نصبی آن را بگیرید و پروسه دانلود را دور بزنید. البته اگر اینترنت خوبی داشته باشید، با مشکل چندانی رو به رو نخواهید شد و خیلی راحت دیتای مورد نیاز برای اجرای بازی را ظرف چند ساعت دانلود می کنید.

با این حال، اگر خیلی طرفدار دانلود دیتای بازی ها نیستید یا اینترنت خوبی در اختیار ندارید، نصب فورتنایت می تواند برای تان به عذابی تمام عیار تبدیل شود. اما ما می خواهیم در ادامه این مطلب از سختی های این عذاب تمام عیار کم کنیم و راهی پیش پای تان بگذاریم که بتوانید به کمک آن، خیلی راحت با استفاده از فایل های نصب فورتنایت، آن را روی سیستم خود نصب و اجرا کنید.

آنچه نیاز دارید

فورتنایت

پیش از شروع هر چیزی، اول باید یک سری شرایط را برای نصب فورتنایت فراهم کنید. مسلما اولین چیزی هم که باید به سراغش بروید، دانلود و نصب لانچر اپیک گیمز است. برای این کار هم بهتر است به وبسایت اپیک گیمز مراجعه و اینستالر لانچر این شرکت را از آن جا دانلود کنید. البته فراموش نکنید که برای دانلود لانچر و همچنین ثبت نام در وبسایت اپیک گیمز، نیاز به استفاده از اپلیکیشن های تغییر دهنده آی پی دارید.

پس از آنکه پروسه دانلود و نصب لانچر اپیک گیمز به پایان رسید، دیگر فقط دریافت فایل های نصب بازی باقی می ماند که مسلما با محبوبیتی که این روزها فورتنایت برای خود دست و پا کرده، می توانید آن ها را هر جایی پیدا کنید. فقط حواستان باشد که فایل های نصب بازی، مربوط به آخرین نسخه منتشر شده از فورتنایت باشند. چرا که در غیر این صورت بازی تان به روز نخواهد بود و در نهایت مجبور می شوید که دیتای به روزرسانی های تازه فورتنایت را دانلود کنید.

انتقال دهید و بازی را اجرا کنید

با مهیا شدن شرایط، دیگر نیازی به انجام کارهای پیچیده نیست؛ فقط پیمودن چند مرحله کوتاه و بعد هم اجرای بازی. البته لانچر اپیک گیمز کمی بد قلق است، اما اگر نحوه اجرای مراحل را همانطور که توضیح می دهیم دنبال کنید، مشکلی نخواهید داشت. برای شروع وارد لانچر اپیک گیمز شوید و روی کلید Install کلیک کنید. از پنجره باز شده، مسیری که می خواهید بازی در آن جا نصب شود را انتخاب کنید.

فورتنایت

سپس روی کلید Install کلیک کنید و بگذارید تا پروسه دریافت و نصب بازی آغاز شود. خیال تان راحت، نیازی نیست که حجم اینترنت خود را زیاد خرج کنید. به محض اینکه عملیات دانلود آغاز شد و تقریبا ۵۰ مگابایت از فایل های بازی روی سیستم تان قرار گرفت، روی کلید دایره شکلی که در آن یک ضربدر جای گرفته کلیک کنید تا پروسه دریافت و نصب متوقف شود. حالا اگر خوب دقت کنید می بینید که نام کلید Install به Resume تغییر کرده و می توانید با کلیک روی آن ادامه پروسه دانلود را دنبال کنید.

فورتنایت

اما نیازی به این کار نیست. فقط به مسیری که برای نصب فایل های بازی در نظر گرفته بودید بروید و وارد پوشه Fortnite شوید. با ورود به این پوشه، می بینید که در آن یک فولدر دیگر با نامی عجیب و غریب ایجاد شده که پیش تر وجود نداشت. به فرض اگر مثل ما مسیر نصب بازی را درایو G انتخاب کرده باشید، می توانید با ورود به این درایو و باز کردن پوشه Fortnite آن را پیدا کنید. حالا وارد این پوشه عجیب و غریب شوید و فایل های نصب فورتنایت را به آن انتقال دهید. سپس دوباره به لانچر بازی باز گردید و روی Resume کلیک کنید.

فورتنایت

با این کار، عبارت Installing جایش را به Verifying می دهد و لانچر شروع به بررسی فایل های انتقال یافته می کند. این پروسه کمی زمان بر است و بهتر است حین انجام آن، کاری با لانچر اپیک گیمز نداشته باشید.

فورتنایت

فایل ها که به طور کامل مورد بررسی و مقایسه قرار گرفتند، می بینید که یک دفعه حجم دریافتی فایل های بازی به صد در صد می رسد و عملیات نصب آغاز می شود. پس از آن هم فقط کافیست بازی را لانچ کنید و از قرار گرفتن میان چندین و چند بازیکنی که همه قصد گرفتن جان تان را دارند لذت ببرید.

The post رفع یک مشکل ساده؛ چگونه فایل های فورتنایت را به یک پی سی دیگر منتقل کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

از بازی بتل رویال خالق سری Gears of War رونمایی شد

استودیو Boss Key که موسس آن کلیف بلزینسکی خالق مجموعه Gears of War است، از بازی Radical Heights در سبک بتل رویال رونمایی کرد. این بازی از امروز به صورت دسترسی فوق زود هنگام روی پلتفرم مجازی استیم در دسترس است.

بسیاری از المان های استاندارد سبک بتل رویال در Radical Heights وجود داشته و البته موارد جدیدی نظیر امکان استفاده از دوچرخه نیز در بازی خواهند بود. استفاده از دوچرخه، تاثیر زیادی روی گیم پلی خواهد گذاشت و شما می توانید در طول مسیر خود به جمع آوری پول برای خرید آیتم های متنوع بازی بپردازید.

در صفحه توضیحات این بازی در استیم گفته شده: «طی مسابقه ای هیجان انگیز، از طریق دوچرخه های BMX یا پنهان شدن از سایر بازیکنان، اسلحه و پول دریافت کنید. می توانید از این پول ها برای خرید آیتم های تزئینی استفاده کرده یا از طریق دستگاه های خود پرداز موجود در بازی، اسلحه های جدیدی تهیه کرده و از آن ها در دست بعدی بازی استفاده کنید. بدست آوردن پول در این بازی به اندازه کشتن دشمنان طی زمان ۸۰ ثانیه اهمیت دارد و در Radical Heights همه به دنبال پولدار و مشهور شدن خواهند بود.»

بتل رویال

طبق گفته کلیف بلزینسکی، تیم سازنده بازی Radical Heights می خواهد تا ایده های نابی را به سبک بتل رویال اضافه کند و انتشار بازی به صورت دسترسی زودهنگام به تیم توسعه دهنده اجازه خواهد تا این ایده ها به سرعت با کاربران به اشتراک گذاشته شود. قرار است طی این مدت، شاهد اضافه شدن مواردی همچون وسایل نقلیه، گجت ها، اسلحه و چالش های هفتگی و روزانه به بازی باشیم.

طی هفته گذشته، کلیف بلزینسکی اعلام کرد بازی پیشین این استودیو یعنی LawBreakers شکست خورده و نتوانسته به سطح انتظار سازندگان خود برسد. ناشر بازی یعنی کمپانی نکسون هم به تازگی یکی از علت های اصلی شکست این عنوان را، موفقیت بازی PUBG دانسته بود.

طی بیانیه کمپانی نکسون آمده است: «انتظارات ما از میزان فروش بازی LawBreakers طی روزهای ابتدایی انتشار، بیشتر از وضعیت فعلی بود و عرضه بازی بزرگ PUBG همزمان با عنوان ما، موفقیت در بازار را برای سایر بازی های این سبک سخت کرد.»

بتل رویال به یکی از محبوب ترین سبک ها بین علاقه مندان به بازی های آنلاین تبدیل شده است. بازی Fortnite و PUBG از موفق ترین عناوین این سبک محسوب شده و طی ماه های اخیر سود زیادی را روانه سازندگان خود کرده اند.

The post از بازی بتل رویال خالق سری Gears of War رونمایی شد appeared first on دیجیاتو.

کلمه‌ی ممنوع نژادپرستانه، توییچ و بزرگ‌ترین استریمرش را به دردسر انداخت

در پست های گذشته تایلر بلوینز یا Ninja، یکی از بزرگترین و محبوب ترین استریمرهای پلتفرم توییچ را معرفی کردیم. او با پخش زنده بازی فورتنایت بیننده های زیادی را به خود جذب کرده و در حال حاضر رکورد پربیننده ترین استریمر توییچ هم در اختیار دارد.

اما چند روز پیش او مرتکب اشتباه بزرگی شد که نه تنها احتمالا باعث شد موج عظیمی از انتقاد را از سمت طرفداران خود دریافت کند، بلکه می تواند باعث بن شدن او از توییچ به دلیل نقض قوانین هم بشود. اما موضوع و اتفاقات پیش آمده پیرامون این موضوع داستان را کمی پیچیده تر می کنند.

چند روز گذشته او و یک استریمر معروف دیگر به نام Nadeshot (بازیکن بسیار معروف در صحنه رقابتی کال آو دیوتی) مشغول بازی و صحبت بودند، در میان این استریم نینجا شروع به خواندن یکی از آهنگ های رپر معروف، Logic به نام ۴۴More می شود. از همان لحظه اول به نظر می رسد که نینجا متن ترانه را کاملا نمی داند و بعضی از تکه ها را جا می اندازد و اینجاست که (تصادفا) از کلمه Nigger استفاده می کند.

واکنش جالب Nadeshot به محض شنیدن کلمه ممنوعه!

این کلمه برای خطاب قرار دادن افراد سیاه پوست استفاده می شده و به دلیل ریشه های تاریخی آن در زمان برده داری، استفاده از آن توسط افراد غیر سیاه پوست حالت شدیدا توهین آمیز و ناپسندی دارد و استفاده از آن در آمریکا توسط سفیدپوستان کاملا ممنوع شده. در بسیاری از موارد حتی شبکه های خبرگزاری هم از استفاده از این کلمه پرهیز می کنند و به جای آن از واژه N-word (کلمه N) استفاده می کنند. مشخصا با این اوصاف، استفاده از این کلمه در قوانین توییچ هم ممنوع شده و سرپیچی از قوانین در توییچ باعث بن شدن خاطی به مدت نامعلوم از پلتفرم می شود.

نکته جالب دیگر این بود که در متن ترانه اصلی آهنگ Logic اصلا از این کلمه استفاده نشده و نینجا بی دلیل از این کلمه استفاده کرد. این مسئله باعث ایجاد بحث های فراوانی شد. عده زیادی معتقد بودند که چه سهوا چه عمدا، نینجا مرتکب اشتباه بزرگی شده و باید به تبع آن مجازات شود.

عده ای دیگر معتقد بودند از آنجایی که در موسیقی رپ (توسط رپرهای سیاه پوست) از این کلمه استفاده زیادی می شود، می توان نتیجه گرفت نینجا به صورت ناخودآگاه از این کلمه استفاده کرده و با توجه به محبوبیت او می توان به او یک فرصت دوباره داد.

نینجا در ظرف فقط چند ماه در یوتیوب و توییچ طرفداران فراوانی پیدا کرد

کمی بعد از این قضیه خود نینجا در یک رشته توییت عذرخواهی کرد و توضیح داد: «با اینکه این موضوع در ریشه چیزی جز یک سوء تفاهم نیست، وظیفه من به عنوان یک استریمر این است که در مخاطبانم حس آرامش، تعلق و لذت را ایجاد کنم و استفاده از کلمه ای که برای فرق گذاشتن میان افراد طراحی شده اشتباه بزرگی بود.» او در ادامه توضیح داد که استفاده از این کلمه کاملا تصادفی بود و دلیل اصلی آن استفاده مکرر از کلمه در سبک موسیقی رپ است.

البته باید گفت که این اولین بار نیست که نینجا از این کلمه استفاده می کند و یک سرچ جزئی در یوتیوب نشان می دهد که او در گذشته چند بار دیگر هم از این کلمه استفاده کرده است.

بعد از عذرخواهی نینجا، بحث کمی کاهش پیدا کرد و به نظر می رسید که توییچ هم قصد دارد به آرامی از قضیه بگذرد. ولی چند روز گذشته اتفاق دیگری افتاد که به صورت غیرمستقیم روی مسئله نینجا هم تاثیر گذاشت.

یکی از گزارشگران محبوب مسابقات بازی Counter Strike: Global Offensive به نام Matthew Trivett برای تولد خود یک استریم در توییچ می گذارد و به سوالات طرفداران خود جواب می دهد و با دوستان خود بازی می کند. در این استریم او هم از کلمه Nigger استفاده می کند ولی این بار به صورت مستقیم شخص دیگری را مورد خطاب قرار می دهد. حساب کاربری وی در توییچ مدت کوتاهی پس از این قضیه بن می شود.

متیو تریوت با نام مستعار Sadokist، گزارشگر محبوب و موفق مسابقات کانتر

این مسئله باعث شد که کاربران عادی دستورالعمل ها و قوانین توییچ را مورد سوال قرار دهند و بپرسند چرا برخی از افراد می توانند بدون هیچ مجازاتی قوانین را بشکنند و بقیه نمی توانند. مسئله ای که جدا از داستان نینجا و متیو تریوت، در توییچ سابقه ای طولانی دارد.

به همین دلیل نمایندگان توییچ پا پیش گذاشتند و تصمیمات خود را توجیه کردند. نماینده توییچ در مصاحبه با سایت Polygon گفت: «در حال بررسی یک گزارش از محتوا یا عملکرد توهین آمیز، ما همیشه زمینه و پیشینه موضوع و نیت شخص خاطی را در نظر می گیریم. برای تصمیم گیری نهایی در مورد محتوای توهین آمیز تیم ما فاکتورهای مختلفی را بررسی می کند.» و مشابه این صحبت هم در لیست قوانین توییچ ذکر شده.

این یعنی توییچ نسبت به قوانین رفتاری و عملکردی وضع کرده در پلتفرم خود رویکرد موردی دارد و با همه خاطیان به صورت یکسان برخورد نخواهد کرد. بنابراین می توان گفت از آنجایی که متیو تریوت به صورت مستقیم به یک شخص دیگر توهین کرد توییچ تصمیم گرفت که دسترسی او به سایت را ببندند. ولی از آنجایی که نینجا به صورت تصادفی و بدون منظور از یک کلمه توهین آمیز استفاده کرد می توان به او یک فرصت دیگر داد.

مصاحبه شبکه های تلویزیونی با نینجا پس از شکستن رکورد تعداد بیننده و استریم با Drake، خواننده معروف

بن نشدن نینجا از توییچ به نظر بسیاری از افراد تصمیمی قابل دفاع و خوب از سمت توییچ بود و ولی نمی توان انکار کرد که این قضیه باعث نارضایتی بسیاری از افراد دیگر شده و این ممکن است در آینده برای توییچ گران تمام شود. فقدان قوانین جامع که برای تمام تولیدکنندگان یکسان باشد و تصمیم گیری متفاوت برای موارد ظاهرا یکسان و اینکه اگر «بهانه خوبی داشته باشید و به اندازه کافی معروف باشید» می توانید از مجازات فرار کنید برای توییچ وجهه خوبی نخواهد ساخت.

The post کلمه‌ی ممنوع نژادپرستانه، توییچ و بزرگ‌ترین استریمرش را به دردسر انداخت appeared first on دیجیاتو.

روایت بتل رویال؛ چرا فورتنایت از پابجی جلو افتاد؟

بازی های بتل رویال بزرگترین اتفاق دو سال اخیر بازی های آنلاین بودند و پابجی هم تا چند ماه پیش پیشتاز این سبک بود. اما انتشار فورتنایت تمام معادلات را تغییر داد. نکته بسیار جالب این است که پس از انتشار فورتنایت، بسیاری از طرفداران بتل رویال از بازی به عنوان کپی و تقلید کامل از پابجی انتقاد کردند.

اما با این حال ظرف فقط چند ماه، فورتنایت توانست به یکی از رقبای اصلی پابجی تبدیل شود و حالا به جایی رسیده که عملا از پابجی محبوب تر شده است. در این مقاله قصد داریم به تصمیم های درست Epic Games و فورتنایت و تصمیم های غلط پابجی و Bluehole بپردازیم.

بازی مجانی

شکست دادن بازی های مجانی عملا غیر ممکن است. حتی اگر شما جزو طرفداران دو آتشه پابجی یا هر بازی دیگری باشید، بالاخره با شنیدن تعریف یک بازی مجانی وسوسه می شوید آن را دانلود و امتحان کنید؛ چون هزینه ای نمی پردازید. پابجی در حال حاضر ۳۰ دلار قیمت دارد و ای نقمیت هم واقعا برای یکی از بهترین بازی های سال منصفانه است، اما بازی های مجانی باز هم مثل یک بیماری واگیردار به سرعت پخش می شوند.

اپیک گیمز با این ترفند بازیکنان و طرفداران بتل رویال را ترغیب به دانلود بازی کرد و در کار خود هم موفق بود. اما این تنها دلیل موفقیت بازی نیست.

بازی روی پی سی، کنسول و موبایل

فورتنایت در حال حاضر برای دو کنسول مایکروسافت و سونی موجود است. در حالی که پابجی همین اواخر فقط برای ایکس باکس وان عرضه شد و این نسخه هم شدیدا نیاز به ویرایش و پیشرفت دارد. از طرف دیگر بازی فورتنایت بسیار سبک است و روی بسیاری از پی سی های قدیمی هم اجرا می شود. این در مقابل بازی بسیار سنگین و غیر بهینه پابجی نقطه قوت بزرگی است.

از طرف دیگر، اپیک گیمز امروز رسما بازی را برای تمام کاربران iOS نیز ارائه کرد؛ دقیقا همان نسخه ای که کاربران پی سی و کنسول بازی می کنند. شما می توانید با آی پد یا کنسول و پی سی بازی کنید. بازی هنوز برای دستگاه های اندروید عرضه نشده ولی اپیک گیمز می گوید طی چند ماه آینده بازی برای اندروید هم عرضه خواهد شد.

تیم خلاق و فعال، محتوای جدید و جذاب

این در کنار مجانی بودن یکی از مهمترین دلایل موفقیت فورتنایت است. تقریبا هر هفته چیز جدیدی به بازی اضافه می شود. اسکین، نواحی جدید در مپ، سلاح ها، ایونت های فصلی و خیلی چیزهای دیگر مکررا در بازی تغییر می کنند و به همین دلیل بازی هیچوقت برای بازیکنان کهنه و کسل کننده نمی شود. چون همیشه چیز جدیدی برای دیدن یا امتحان کردن وجود دارد.

برای مثال طی دو ماه گذشته سلاح های متفاوتی از جمله، کلت با صدا خفه کن، تفنگ شکار، توپ دستی و مینی گان به بازی اضافه شده اند و چیز جدیدی به بازی آورده اند بدون اینکه صدمه ای به شیوه بازی بزنند و باعث نارضایتی بازیکنان شوند. یا در مپ بازی نواحی جدیدی مثل Tilted Towers، Shifty Shafts و Lucky Landing (که برای جشن گرفتن سال نوی چینی ساخته شده و پر از ساختمان هایی با معماری چینی است) اشاره کرد.

اپیک گیمز دائما در حال طراحی و اصلاح بازی است. یکی از کارهای جالب آنها با بازی این است که تمامی تغییرات آپدیت ها را در پچ نوت ها ذکر نمی کنند و بازیکنان در زمان بازی کردن متوجه تغییرات می شوند که اکثرا سورپرایزهای جالب و هیجان انگیزی است.

بهترین محتوای فروشی

اپیک گیمز بازی را به صورت رایگان منتشر کرده است ولی از همه چیز که بگذریم باید از بازی درآمد هم داشته باشد. خوشبختانه اپیک گیمز از اشتباهات بازی هایی مثل استار وارز درس گرفته در بازی نمی توان با پول دادن به پیروزی نزدیک تر شد. ولی آنها نقاط قوت بازی را به خوبی شناخته و به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کرده اند. شما در بازی می توانید لباس ها، اسکین ها، چترها و کلنگ هایی با شکل و شمایل مختلف بخرید.

نقطه قوت فورتنایت این است که این اسکین ها و محتوا به قدری جذاب و «باحال» هستند که باعث می شوند صرف پول واقعی برای انیمیشن ها و پیکسل های رنگارنگ درون یک بازی برای بازیکن منطقی و حتی الزامی شود. به صورت خلاصه اپیک گیمز یکی از بهترین نمونه های فروش آیتم های ظاهری را در فورتنایت پیاده کرده است.

بازی کارتونی: نقطه ضعف یا قوت؟

یکی از نکاتی که میان بازیکنان بحث زیادی روی آن می شود سبک گرافیکی و گیم پلی بازی است. طرفداران پابجی معتقد هستند که پابجی بازی بهتری است چون شباهت بسیار بیشتری به واقعیت دارد، اما آیا این واقعا نقطه قوت محسوب می شود؟

از نظر ظاهری، بازی فورتنایت شدیدا تداعی کننده سبک کارتونی بازی محبوب Team Fortress 2 و گرافیک فانتزی اوورواچ است و هر دوی اینها هم بازی های موفقی هستند. بنابراین می توان گفت که این سبک کارتونی می تواند حود نقطه قوتی باشد. وسواس پابجی و سازندگان آن روی نزدیک شدن به واقعیت امر قابل ستایش و در نوع خود جذابی است. اما در نهایت واقعی بودن استاندارد همه بازی ها نیست و نباید هم باشد.

شخصیت های کارتونی، انیمیشن های رقص و اداهای مختلف، ساختمان ها و سلاح های رنگارنگ جو بسیار گرم و دلپذیری در بازی به وجود می آورد و این در مقابل سبک بسیار واقع گرایانه و گاها ترسناک پابجی در زمین های جنگلی و بیابانی تضاد جالبی به وجود آورده است.

سلیقه شخصی، تعیین کننده اصلی

در نهایت تعیین کردن بازی برتر میان این دو واقعا کار  غیر ممکنی است. سبک بتل رویال بسیار وسیع است و فورتنایت و پابجی دو قطب کاملا مخالف این سبک هستند. هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند (که پیش تر راجع به آنها صحبت کردیم). یک بازی دو مپ دارد و یکی دیگر هم در راه است و بازی دیگر سعی می کند بازیکنان را در یک مپ نگه دارد ولی محتوا را دائما تغییر می دهد.از طرف دیگر سیستم های درگیری و تیراندازی و حتی حرکت کردن هم کاملا در بازی متفاوت هستند.

در نهایت به شما هم پیشنهاد می کنیم که هر دو بازی را امتحان کنید و ببینید کدام با سلیقه شما سازگارتر است.

The post روایت بتل رویال؛ چرا فورتنایت از پابجی جلو افتاد؟ appeared first on دیجیاتو.