ترفند های اینستاگرام قابلیت‌هایی که کسی از آنها خبر ندارد!

فیلترها را مخفی و سازماندهی کنید

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری فیلترها بخش اصلی اینستاگرام هستند، با این وجود بسیاری از فیلترهای در دسترس، ممکن است از نظر شما پنهان باشند. شما میتوانید ترتیب نمایش این فیلترها را تغییر دهید و همچنین موارد بی‌استفاده را مخفی نمایید تا فرایند اشتراک تصاویر تسریع پیدا کند.

برای این کار در صفحه فیلترها به انتهای صفحه اسکرول کنید، روی Manage تپ کنید، سپس آن مواردی که میخواهید مرتب کنید را تیک بزنید و تیک مواردی که قصد مخفی کردن آنها را دارید را بردارید.

اینستاگرام

هیچ پستی را از دست ندهید

اینستاگرام در الگوریتم جدید خود، پستهای جدیدی که در فید کاربران نمایش میدهد را بر اساس اهمیت آنها مرتب میکند، با توجه به انتشار پستها در ساعات و تاریخ‌های مختلف این موضوع باعث شده تا بسیاری از پستها از دید کاربران خارج شود و یا لااقل دسترسی به آنها به مانند گذشته آسان نباشد.

برای اطمینان از اینکه پستهای شخص مورد علاقه‌تان را از دست نداده‌اید کافی است تا پروفایل فرد مورد نظر را باز کنید و با انتخاب سه نقطه در گوشه سمت راست واقع در بالای صفحه، پنجره اختیارات را باز کنید. در این منو Turn On Post Notifications را انتخاب کنید تا با کمک این ترفند اینستاگرام از این پس هر آپدیتی توسط این فرد انجام شد از طریق نوتیفیکیشن به اطلاع شما برسد.

داده کمتری مصرف کنید

اگر بسته‌های اینترنت شما زود به زود تمام میشود و مصرف اینستاگرامتان هم بالاست! شاید فدا کردن سرعت لود تصاویر و ویدیوهایی که همینطور سریع در فید شما نمایش میدهد چاره کار باشد. برای این کار به پروفایل خود مراجعه کنید.

روی سه نقطه گوشه راست بالا تپ کنید، قسمت Cellular Data Use را انتخاب کنید و در نهایت Use Less Data را تیک بزنید. پیشنهاد می‌کنیم این ترفند اینستاگرام را امتحان کنید. ارزشش را دارد.

اینستاگرام3

لایکهای خود را ببینید

به دلیل حجم بالای پستها، شاید ردیابی پستهای قدیمی دوستتان در اینستاگرام کار سختی باشد، اما اگر بدانید که آن پست را لایک کرده‌اید به سادگی قادر به ردیابی آن خواهید بود. کافی است تا به پروفایل خود مراجعه کنید، سه نقطه واقع در بالای صفحه را بزنید و سپس گزینه Posts You’ve Liked را انتخاب کنید.

همچنین میتوانید با انتخاب آیکون بوکمارک ذیل هر پست، آن را در فولدر بوکمارکها که فقط برای شما قابل روئیت است ذخیره کنید. برای مشاهده آنچه بوکمارک کرده‌اید آیکونی که به همین منظور در بالای پروفایلتان وجود دارد را تپ کنید.

#هشتگ‌های مرتبط را پیدا کنید

پوشیده نیست که با استفاده مناسب از هشتگ‌های مرتبط تعداد بازدیدهای آن پست بالاتر میرود ولی همیشه انتخاب هشتگهای مرتبط کار ساده‌ای نیست. شما میتوانید با تایپ کردن کلمه کلیدی مورد نظر در نوار جستجوی اینستاگرام، هشتگهای مرتبط را مشاهده کنید، با اسکرول کردن این ردیف میتوانید موارد بیشتری نیز مشاهده نمایید.

سوابق جستجوی خود را پاک کنید

به هر دلیلی اگر قصد پاک کردن تاریخچه جستجوهای خود را دارید به پروفایلتان مراجعه کنید، سه نقطه سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنید و سپس گزینه Clear Search History را بزنید. با توجه به اینکه جستجوهای شما تعیین کننده پیشنهاداتی است که اینستاگرام نمایش میدهد میتوانید یک گام فراتر بروید و حتی این پیشنهادات را هم حذف کنید.

برای این کار به صفحه جستجو بروید، بر روی تصویر اکانت مورد نظر طولانی تاچ کنید تا دیالوگ مخفی سازی ظاهر شود. در این پنجره  Hide را انتخاب کنید.

تصاویر که در آنها تگ شده‌اید را مخفی کنید

با اینکه عکسهای تگ شده در اینستاگرام به اندازه فیسبوک برجسته نیست، اما سایر افراد میتوانند با مراجعه به پروفایل شما تمامی تصاویری که شما در آنها تگ شده‌اید را مشاهده کنند.

اگر مایل نیستید بعضی از تصاویر که در آنها تگ شده‌اید در معرض نمایش دیگران باشد، به پروفایلتان مراجعه کنید و قسمت photo of you را باز کنید و با تپ طولانی روی تصویر مورد نظر و انتخاب Hide from my profile آن تصویر را مخفی کنید. همچنین برای مخفی کردن یکباره تمامی تصاویر تگ شده میتوانید روی سه نقطه بالای همین صفحه تپ کنید و با انتخاب گزینه Hide Photos این کار را انجام دهید.

اکانت اینستاگرام خود را ایمن کنید

با فعال سازی اعتبارسنجی دومرحله‌ای حتی در صورت لو رفتن اطلاعات لاگین باز هم حساب شما ایمنی لازم را دارد. اعمال و یادگیری این ترفند اینستاگرام بسیار مهم است، برای اینکار مجددا به پروفایل خود مراجعه کنید، سه نقطه را بزنید، بخش Two-Factor Authentication را باز کنید و همانند تصویر، گزینه Require Security Code را فعال کنید.

همه تصاویر را با هم به اشتراک بگذارید

اگر مایل به آپلود چندین تصویر و ویدیو هستید، روی دکمه پلاس (+) تپ بزنید، Gallery را انتخاب کنید و سپس دکمه Select Multiple را تپ کنید، تا ۱۰ تصویر و کلیپ را میتوانید انتخاب کنید و سپس با تپ کردن Next و سپس مرتب سازی تصاویر انتخاب شده با درگ دراپ کار را به پایان برسانید.

بدون نگه داشتن دست فیلمبرداری کنید

در نسخه‌های قبلی اینستاگرام برای فیلمبرداری در بخش استوری باید دست خود را بر روی دکمه ضبط فیلم نگه میداشتید. در نسخه‌های جدید اینستاگرام  قابلیت فیلمبرداری دست آزاد یا Hands Free به این برنامه اضافه شد. برای این کار در صفحه stores به پایین سوایپ کنید تا بتوانید گزینه Hands-Free را ببینید.

پست هایتان را بعد از انتشار ویرایش کنید

اغلب افراد از حذف کردن تصاویری که قبلا منتشر کرده‌اند آگاه هستند ولی افراد کمی هستند که در مورد قابلیت ویرایش تصاویر بعد از انتشار مطلع باشند. اینستاگرام به شما اجازه میدهد تا عنوان اصلی تصویر را ویرایش کنید، موقعیت جدیدی برای آن عکس ثبت کنید و یا تگهای جدیدی برای تصویر ثبت نمایید. برای این کار از همان بخشی که تصویر را حذف میکنید، گزینه ویرایش نیز در دسترس شماست.

پروفایل خصوصی، عمومی یا تجاری

شما سه نوع پروفایل مختلف می‌توانید در اینستاگرام ایجاد کنید. اول خصوصی (private) است که فقط فالوئرهای شما می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهای شما را ببینند، دومی عمومی (Public) است که هر کس در اینستاگرام می‌تواند پست‌های شما را ببیند و سوم تجاری (Business) است که یک پروفایل عمومی است، اما در آن می‌توانید وضعیت پست‌های خود را چک کنید.

در واقع شما می‌توانید اطلاعات دقیق پست‌های خود را که شامل تعداد افرادی که پست شما را مشاهده کرده اند، جمعیت شناسی و غیره بررسی کنید. لطفا توجه داشته باشید که داشتن یک صفحه فیس بوک برای ایجاد یک پروفایل تجاری در اینستاگرام اجباری است.

اگر شما در حال انجام یک کسب و کار یا برای تبلیغ برندی در اینستاگرام هستید، بهتر است که یک پروفایل تجاری داشته باشید. اهمیت این گزینه آنقدر زیاد است که بعنوان اولین ترفند اینستاگرام در این لیست معرفی شده است،

غیرفعال کردن نظر دادن (Comment)

با هر آپدیت اینستاگرام ویژگی‌های جدید به آن اضافه می‌گردد. چند ماه پیش، اینستاگرام این قابلیت را در دسترس کاربران قرار داد. با آن شما می‌توانید نظرات را در پست‌های خود غیرفعال کنید. گاهی اوقات به دلایلی نمی‌خواهیم کسی در پست‌های ما نظر دهد، بنابراین این ویژگی می‌تواند به شما کمک کند.

برای غیرفعال کردن نظر دادن، کافی است پست را باز کنید و روی سه نقطه تنظیمات در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و گزینه « Turn Off Commenting» را انتخاب کنید.

ذخیره اینترنت سیم کارت (Mobile Data) هنگام استفاده از اینستاگرام

این ترفند اینستاگرام احتمالا بدرد خیلی‌های خواهد خورد! اگر مقدار حجم اینترنت سیم کارت تلفن همراهتان سریع مصرف می‌شود، اینستاگرام یکی از دلایل آن می‌تواند باشد. هنگامی که در حال مشاهده تصاویر و فیلم‌ها در اینستاگرام هستید مسلما مصرف اینترنت شما بالا می‌رود.

ولی نگران نباشید، یک راه وجود دارد. شما می‌توانید اینترنت تلفن همراه خود را در هنگام استفاده از اینستاگرام ذخیره کنید، اما ممکن است که تصاویر و ویدیوها بیشتر طول بکشد تا  بارگیری شوند.

برای اینکار، به  Options بروید و روی Cellular Data Use ضربه بزنید و Use Less Data  را انتخاب کنید تا در مصرف اینترنت صرفه جویی کنید.

استفاده مناسب از هشتگ ها

اگر از صفحه اینستاگرام خود به صورت حرفه‌ای استفاده می‌کنید، به فالوئرهای بیشتر و تعامل بیشتر با کاربران نیاز دارید . استفاده از  هشتگ صحیح به عنوان یکی از ۱۰ ترفند اینستاگرام بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف می‌باشد. اینستاگرام اجازه می‌دهد در هر پست تا ۳۰ هشتگ بگذارید.

مطمئن باشید که همه ۳۰ تای آنها به طور صحیح مربوط به پست هستند. از هشتگهای هرزنامه مانند #followme، #likeme، #followforfollow و غیره استفاده نکنید، این کار به هیچ وجه به شما کمک نخواهد کرد. در واقع، اینستاگرام ممکن است شما را به عنوان یک اسپم محسوب کند. سعی کنید به هشتک‌های محبوب اما کمتر رقابتی تمرکز کنید.

برخی از وبسایتها مانند gethashtags، tophashtags و … وجود دارد که به شما در انتخاب هشتگهای کمتر رقابتی کمک میکنند. به طور خلاصه، اگر میخواهید پست هایتان خوب دیده شود و قابل دسترس باشد و با کاربران خوب ارتباط برقرار کنید مهم است که قبل از ارسال آنها به اینستاگرام، به هشتگهای خود دقت کنید.

برچسب گذاری جغرافیایی مهم است (Geotagging)

برچسب گذاری جغرافیایی چیزی است که کاربران اغلب آن را نادیده می‌گیرند اما در لیست ۱۰ ترفند اینستاگرام قرار گرفته چرا که به شما کمک زیادی می‌کند تا پست خود را در اینستاگرام برای دیگر کاربران بهتر به نمایش بگذارید. افزودن یک برچسب جغرافیایی در پستهای شما بسیار ساده و سریع است.

هنگام آپلود عکس یا ویدئو خود در اینستاگرام، روی «Add Location» کلیک کنید، مکان درستی را جستجو کنید و آن را انتخاب کنید. برچسب گذاری جغرافیایی مشاهده پست شما را در اینستاگرام توسط کاربران دیگر با استفاده از برچسب‌های مکانی مشابه بهبود می‌بخشد.

برچسب‌های (Tags) غیر ضروری را حذف کنید

اینستاگرام امن و مطمئن است، بله، اما هر کس در اینستاگرام می‌تواند شما را در پست‌های خود تگ کند و آن تصاویر یا فیلم‌ها در برگه “Photos Of You” ظاهر می‌شود. خوشبختانه ما می‌توانیم به راحتی این برچسب‌ها را حذف کنیم و همچنین تصویر را از طریق برگه Photos Of You حذف کنیم.

فقط عکسی را که در آن برچسب گذاری شده باز کنید، به Options-> Post Options بروید و علامت  Keep in Photos Of You را بردارید، همچنین بر روی Remove Tag کلیک کنید.

گزینه‌های ارسال عکس

با به روز رسانی‌های اخیر، ویژگی‌های جدیدی برای ارسال عکس در اینستاگرام اضافه گردیده است مانند مربع یا مستطیل کردن عکس، اضافه کردن بومرنگ، اضافه کردن یک کلاژ عکس (ترکیب تصاویر) و اضافه کردن یک آلبوم عکس. هنگام آپلود یک عکس این چهار آیکون را می‌بینید.

اینستاگرام پیش از این در یک پست فقط اجازه آپلود یک عکس را می‌داد، اما با به روز رسانی‌های اخیر خود، یک ویژگی جدید اضافه شده است که در آن شما می‌توانید یک آلبوم از ۱۰ عکس در یک پست آپلود کنید.

برای آپلود آلبوم، بر روی آرم آلبوم در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید، ۱۰ عکس را که میخواهید آپلود کنید را انتخاب کنید، روی Next کلیک کنید، فیلترهای دلخواه را اضافه کنید و به اشتراک بگذارید.

استوری‌های اینستاگرام

همه اهمیت استوری‌های اینستاگرام را می‌دانند. در حالی که این ویژگی منحصر به فرد نیست، زیرا کاربران Snapchat از مدتها قبل از آن استفاده کرده اند، و آن اخیرا به اینستاگرام اضافه شده است. همانطور که در الگوریتم اینستاگرم، پست‌ها در صفحه شما مطابق با علایق شما ظاهر می‌شوند، صرف نظر از زمان ارسال آنها.

اما استوری اینستاگرام به نظر می‌رسد همانطور که نوشته شده است و جنبه‌‌ی مهمتر آن این است که آنها در نوار بالا به نظر می‌رسد، درست در مقابل ذهن شما. مطمئناً، آنها توجه بیشتری را جلب می‌کنند. به محض این که کسی یک استوری جدید ارسال می‌کند، تصویر پروفایل او بصورت یک حلقه رنگی نشان داده می‌شود که توجه کاربر را جلب می‌کند.

علاوه بر این، شما می‌توانید هر کس را در استوریهای خود تگ کنید، از هشتگ‌ها استفاده کنید و همچنین لینک‌های خود را به استوریهای خود اضافه کنید. از این رو ثابت شده است، استوری اینستاگرام واقعا برای جلب توجه دیگر کاربران و هدایت آنها به پست‌های شما کارآمد است. و این را بدانید که در یک روز می‌توانید استوریهای نامحدود ارسال کنید.

حتمادر نظرداشته باشید که استوری اینستاگرام به طور خودکار پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شود؟

اینستاگرام در کامپیوتر شما

اینستاگرام یک برنامه تلفن همراه است اما آیا می‌دانید که شما می‌توانید اینستاگرام را بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید؟ برای یادگیری این ترفند اینستاگرام شما می‌توانید با استفاده از یک مرورگر وب از سیستم کامپیوتری خود به طور مستقیم یک عکس آپلود کنید، آن را ویرایش کنید، فیلتر اضافه کنید و آن را ارسال کنید.

برای این کار، شما باید User Agent Switcher را برای مرورگر خود دانلود کنید. در حال حاضر این ابزار فقط برای گوگل کروم و فایرفاکس در دسترس است.

تنظیمات حریم خصوصی (Privacy Settings)

ما درباره‌‌ی پروفایل‌های عمومی در اینستاگرام بسیار صحبت کرده ایم، اما بعد از آن، بسیار مهم است که تنظیمات حریم خصوصی را در اینجا بخوانیم. اگر از اینستاگرام فقط به عنوان شناسه شخصی خود استفاده می‌کنید بهتر است آن را خصوصی نگه دارید.

به Options بروید و روی Private Account ضربه بزنید. هنگامی که حساب شما خصوصی است، تنها افرادی که شما آنها را تأیید می‌کنید می‌توانند عکس ها، فیلم‌ها و استوری‌های شما را در اینستاگرام ببینند.

شما همچنین می‌توانید انتخاب کنید که چه کسانی می‌تواند عکسها یا فیلمهای شما را لایک کنند یا کامنت بگذارند. به Options بروید، بر روی Comments ضربه بزنید و preferences را انتخاب کنید. همچنین در اینجا گزینه‌ای برای مخفی کردن نظرات تهاجمی یا برای فیلتر کردن نظرات حاوی اصطلاحات یا عبارت خاص وجود دارد.

این خبر ترفند های اینستاگرام قابلیت‌هایی که کسی از آنها خبر ندارد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اختلال مجدد اینستاگرام در سراسر جهان

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری به نقل از دیلی‌میل، براساس گزارش‌های رسیده اینستاگرام مجدداً دچار اختلال در سراسر جهان شده است.

این سومین بار است که این اپلیکیشن طی چند روز اخیر قطعی گسترده داشته است؛ کاربران در سراسر جهان گزارش کرده‌اند که آپدیت صفحه اینستاگرام برایشان مقدور نبوده است؛ برخی از عدم نمایش فید آن و برخی از ناممکن بودن جستجو در آن خبر داده‌اند و تعدادی از افراد نیز گزارش کرده‌اند که پیام «متأسفیم، اما چیزی نادرست است؛ لطفا بعدا دوباره امتحان کنید» را دریافت کرده‌اند.

براساس داده‌های موجود، اختلال سراسری این اپلیکیشن از صبح روز گذشته آغاز شده بود و تا ساعت‌ها ادامه داشت.

کاربران در اروپا، ایالات متحده، انگلیس، آمریکای جنوبی، استرالیا، مالزی و بخش‌هایی از چین بیشترین اختلال در این اپلیکیشن را داشته‌اند.

آمارهای موجود نشان می‌دهد، بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ گزارش از کاربران مبنی بر اختلال اینستاگرام دریافت شده است.

این شبکه اجتماعی متعلق به فیس‌بوک طی یک ماه اخیر بارها دچار اختلال شده و تاکنون هیچ توضیحی درباره این قطعی‌های گسترده به کاربران داده نشده است.

این خبر اختلال مجدد اینستاگرام در سراسر جهان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ویژگی‌های جدید به اینستاگرام اضافه می‌شود

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری به نقل از دیلی‌میل، براساس اطلاعات جدیدی که منتشر شده اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی‌های جدیدی است که امنیت صفحه کاربران خود را پس از هک شدن افزایش می‌دهد.

در پی این ویژگی‌های جدید که قرار است اضافه شود، احراز هویت کاربران  به منظور تأمین امنیت صفحه آنها پیچییده‌تر می‌شود.

این آزمایش که در واقع تست یک سری مراحل به جهت بازیابی حساب کاربری درون برنامه‌ای است برای کاربران از این جهت که بازپس‌گیری حساب را راحت‌تر می‌کند، منفعت دارد. اما همین روند هک حساب‌های کاربری را برای هکرها سخت‌تر از قبل می‌کند.

تمام این اقدمات به منظور حفظ امنیت صفحه و بسته شدن دست هکرها صورت می‌گیرد؛ در این پروسه جدید اطلاعات تماس با شخص از داخل خود اپ دریافت می‌شود و کد ۶ رقمی به آدرس ثانویه‌ای که وی قبلا تأیید کرده ارسال می‌شود؛ این روش دسترسی مجددهکرها به حساب کاربری از طریق ایمیل را محدود می‌کند.

در چند ماه اخیر شکایات زیادی مبنی بر هک حساب‌های کاربری گزارش شده و برهمین اساس افزایش امنیت اکانت‌های اینستاگرام ضروری است.

این خبر ویژگی‌های جدید به اینستاگرام اضافه می‌شود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، پرستو گلستانی با انتشار متنی در اینستاگرام، درباره مردان نوشت: «کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که با هیچ آقایی نباید خندید، یا صمیمانه رفتار کرد، بس که این موجودات بی‌ظرفیت، بی جنبه و نادان هستند. پیر و جوان هم نداره.»

او سپس در توضیح این پست خود اینطور نوشت: «البته همیشه و در همه موارد استثنا هست. اونایی که خوبن هیچ، به خودشون نگیرن، اما …. .»

این خبر پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

انتشار ویدیوی دیپ‌فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید]

در پی گسترده شدن استفاده از دیپ‌فیک برای خلق ویدیوهای ساختگی از شخصیت‌های معروف، این بار نوبت به مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیر فیس‌بوک رسیده تا سوژه قرار بگیرد. دو هنرمند به نام‌های «بیل پاسترز» و «دنیل هوی» خالق این ویدیو …

The post انتشار ویدیوی دیپ‌فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

اتحاد برندها و اینفلوئنسرها؛ تبلیغات در اینستاگرام برجسته‌ تر می‌ شوند

اگر از اینفلوئنسرها و تبلیغات اینستاگرام دل خوشی ندارید، خبر بدی برایتان داریم. اینستاگرام همان کاری که نباید انجام می‌داد را انجام داده و ابزاری در اختیار کسب و کارها قرار داده که زمینه فعالیت خود در این شبکه اجتماعی …

The post اتحاد برندها و اینفلوئنسرها؛ تبلیغات در اینستاگرام برجسته‌ تر می‌ شوند appeared first on دیجیاتو.

پاسخ همسر خسرو به رحمتی؛ چطور می‌شود درباره ناموس مردم اینطوری حرف زد؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، لاله شفیع زاده همسر خسرو حیدری با انتشار متنی بلند در صفحه اینستاگرامش به صحبت های مهدی رحمتی واکنش نشان داد و از خسرو دفاع کرد.

این خبر پاسخ همسر خسرو به رحمتی؛ چطور می‌شود درباره ناموس مردم اینطوری حرف زد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فاش شدن اطلاعات میلیون‌ها چهره مشهور اینستاگرام

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری به نقل از وبسایت تک کرانچ پایگاه داده فاش شده با ۴۹ میلیون رکورد، روی سرویس وب آمازون قرار داشته و بدون پسورد نگهداری می شده. هر رکورد شامل داده های عمومی متنوعی بوده و برخی از آنها حتی شامل موقعیت مکانی حساب ها نیز می شده است. علاوه بر این اشاره شده که هر رکورد حاوی اطلاعات تخمینی از ارزش هر حساب کاربری بر اساس مواردی از جمله تعداد فالوئرها، اطلاعات تماس خصوصی، تصاویر پروفایل و میزان تأثیر گذاری محتوا بوده است.

یک محقق امنیتی به نام «آنوراگ سِن» اولین بار این پایگاه داده را یافته و تک کرانچ هم ردپای این اطلاعات را در شرکت بازاریابی شبکه های اجتماعی «Chtrbox» مستقر در بمبئی هندوستان پیدا کرده است. این شرکت با استفاده از شاخص های خاص خود به شرکت ها کمک می کرده که میزان مبلغ پرداختی به افراد مشهور برای تبلیغات را تخمین بزنند. با این حال زمانی که تک کرانچ با شرکت تماس گرفت، اطلاعات حذف شده بود و Chtrbox هم از پاسخ در مورد این مسئله خودداری کرد.

از سوی دیگر وبسایت انگجت برای اطمینان از موضوع با اینستاگرام تماس گرفته و چنین پاسخی از سوی سخنگوی این شبکه اجتماعی دریافت کرده: «ما از شرکت Chtrbox تحقیق کردیم تا دریابیم که داده ها از کجا به دست آمده اند و چگونه به طور عمومی منتشر شده اند». به گفته فیسبوک که اکنون مالک اینستاگرام است، نحوه به دست آمدن این داده ها یا چگونگی استفاده احتمالی از آنها مشخص نیست.

پیش از این هم گفته شده بود که هکرها تلاش کرده اند داده های افراد مشهور در اینستاگرام را به فروش برسانند. علاوه بر این در خبرها خوانده بودید که پسوردهای اینستاگرام در فایل متنی ساده و بدون رمزنگاری نگه داشته می شوند. در موردی دیگرتعدادی از پسوردهای کاربران به دلیل یک مشکل امنیتی این شبکه اجتماعی فاش شده بود.

تک کرانچ اشاره ای به نام افراد یا برندهایی که اطلاعاتشان فاش شده، کرده است.

این خبر فاش شدن اطلاعات میلیون‌ها چهره مشهور اینستاگرام اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چگونه اکانت هک شده اینستاگرام را پس بگیریم؟

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، در این مطلب، به‌صورت مختصر و مفید توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید اینستاگرام هک شده را پس بگیرید و انجام چه کارهایی می‌تواند امنیت اینستاگرام را افزایش دهد.

از کجا بفهمیم اینستاگرام هک شده؟

زمانی که فردی می‌خواهد ایمیل یا گذرواژه اکانت اینستاگرام شما را تغییر دهد، این موضوع به شما اطلاع داده می‌شود. البته اگر فرد موردنظر به ایمیل شما هم دسترسی داشته باشد، چندان نمی‌توانید روی این قابلیت حساب کنید و به‌راحتی می‌تواند بدون خبردار کردن شما کارهای زیادی را انجام دهد.

در هر صورت اگر احساس می‌کنید با اینستاگرام هک شده روبرو هستید، بهتر است که به بخش‌های مختلف مانند استوری‌ها، پست‌ها، کامنت‌ها و دایرکت مراجعه کنید و با بررسی آن‌ها، احتمالا می‌توانید تغییرات احتمالی را مشاهده کنید. در ضمن با مراجعه به بخش Account Data می‌توانید اطلاعات مختلفی مانند تغییرات در تنظیمات حریم خصوصی، اطلاعات ورود و موارد مختلفی را ببینید.

برای این موضوع، اگر همچنان به اکانت اینستاگرام خود دسترسی دارید، در مرورگر به اکانت خود مراجعه کنید و بعد از سر زدن به Profile بر آیکون Settings کلیک کنید. در نهایت بر Privacy and Security کلیک و گزینه View Account Data را انتخاب کنید.

قدم اول: تغییر گذرواژه اینستاگرام

اگر صرفاً رمز عبور اکانت اینستاگرام شما تغییر یافته باشد، با ریست کردن آن می‌توانید بار دیگر کنترل اکانت را در دست بگیرید. برای این موضوع، در گوشی اندرویدی یا آیفون خود، به صفحه اصلی مراجعه کنید و بر گزینه Forgot Password? ضربه بزنید. در این بخش ابتدا باید آدرس ایمیل خود را تایپ کنید و سپس ایمیلی حاوی یک لینک برای ریست رمز عبور برای شما ارسال می‌شود و با کلیک بر آن، ایجاد گذرواژه جدید امکان‌پذیر می‌شود.

قدم دوم: قطع دسترسی به اپلیکیشن‌های مشکوک

گاهی اوقات مشکل اکانت اینستاگرام به اپلیکیشن‌های مشکوک برمی‌گردد. بعد از ورود به اکانت از طریق وب، روانه‌ی بخش Profile شوید بعد از کلیک بر آیکون چرخ‌دنده گزینه‌ی Authorized Apps را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید فهرستی از اپلیکیشن‌هایی که به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارند، مشاهده کنید و دسترسی موارد غیرضروری را قطع کنید.

قدم سوم: بازپس‌گیری اینستاگرام هک شده

اگر اکانت اینستاگرام هک شده و هکر هم بخش‌های مختلف مانند آدرس ایمیل و شماره موبایل را تغییر داده، بازپس‌گیری آن بسیار سخت‌تر می‌شود و باید صبوری بیشتری به خرج دهید. گاهی اوقات، این فرایند چند هفته طول می‌کشد.

اول از همه، در زمان دریافت ایمیل مربوط به تغییر گذرواژه یا آدرس ایمیل، باید سریعاً وارد عمل شوید. همچنین معمولاً در چنین ایمیلی گزینه‌ای تحت عنوان Revert this change یا reset your password را می‌توانید ببینید که با کلیک بر آن، فرایند بازپس‌گیری اینستاگرام هک شده آغاز می‌شود. با این کار، اینستاگرام از شما می‌خواهد که هویت خود را تایید کنید.

برای این کار، باید از خودتان عکسی بگیرید و در این عکس، کاغذی در دست داشته باشید که بر روی آن کد ارسال شده از طرف اینستاگرام نوشته شده باشد. علاوه بر این، باید اعلام کنید که با چه گجتی اکانت موردنظر را باز کرده‌اید (مانند آیفون، گوشی اندرویدی، آیپد و دیگر موارد).

بعد از انجام این کارها، دیگر کار چندانی از دست شما برنمی‌آید و باید منتظر بمانید که کارشناسان امنیتی اینستاگرام کار خود را انجام دهد. در نهایت اگر این کارها را به‌صورت صحیح انجام داده باشید، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن آمده شما به‌عنوان صاحب حقیقی اکانت شناخته شده‌اید و بار دیگر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

قدم چهارم: کارهایی برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام

در ادامه، توصیه‌هایی را مطرح می‌کنیم که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید با خیال راحت‌تری از اینستاگرام بهره ببرید و امنیت اکانت شما تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

بهره‌گیری از گذرواژه قدرتمند

روی هم رفته توصیه می‌شود برای انتخاب گذرواژه حداقل از ۱۰ کاراکتر شامل اعداد، کاراکترهای خاص، حروف بزرگ و کوچک استفاده کنید. از همه مهم‌تر، اطمینان حاصل کنید که رمز عبور موردنظر ارتباطی با شما نداشته باشد تا مثلاً اگر کسی شما را می‌شناسد یا با جمع‌آوری اطلاعاتی در مورد شما، نتواند این رمز عبور را حدس بزند.

مرتباً رمز عبور را تغییر دهید

مطمئناً به‌خوبی می‌دانید که گذرواژه اکانت‌ها را نباید با هیچ کسی در میان بگذارید. اما در هر صورت اگر از بهترین رمز عبور هم استفاده کنید، شاید فردی بتواند به آن دسترسی پیدا کند و به همین خاطر هر چند وقت یک بار گذرواژه اکانت اینستاگرام را تغییر دهید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید.

فعال‌سازی تایید هویت دو مرحله‌ای

در نهایت باید به بهترین روش برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام اشاره کنیم که آن هم چیزی نیست جز تایید هویت دو مرحله‌ای. با بهره‌گیری از این روش، افراد دیگر صرفاً با استفاده از رمز عبور نمی‌توانند به اکانت شما نفوذ کنند. با این کار، برای هر بار ورود به اکانت، از طرف اینستاگرام SMS حاوی یک کد ارسال می‌شود و فقط بعد از وارد کردن کد مذکور می‌توانید به اکانت خود دسترسی پیدا کنید.

برای فعال‌سازی این روش، در بخش Profile به Settings و سپس Privacy and Security مراجعه کنید و بعد از سر زدن به بخش Two-Factor Authentication بر گزینه Get Started ضربه بزنید. در صفحه بعدی، می‌توانید یکی از گزینه‌های ارسال پیامک یا اپلیکیشن authenticator یا هر دو را انتخاب کنید. قابلیت ارسال پیامک ساده‌ترین روش است ولی ایمن‌ترین نیست. اگر کسی به هر روشی بتواند SMS ارسالی به گوشی شما را زیر نظر بگیرد، می‌تواند وارد اکانت اینستاگرام شود. اما بهره‌گیری از اپلیکیشن‌هایی مانند Google Authenticator یا Authy که مرتباً کدهای تصادفی ایجاد می‌کنند، امنیت اکانت را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند.

برای انتخاب روش موردنظر، بر گزینه‌ی کناری آن ضربه بزنید. همچنین برای قابلیت Authenticator، اینستاگرام از شما می‌خواهد که در اپلیکیشن مذکور هم این قابلیت را فعال کنید تا بتوانید همواره از کدهای تصادفی ایجاد شده بهره ببرید.

تعداد لایک‌های اینستاگرام مخفی می‌شود؟

این خبر چگونه اکانت هک شده اینستاگرام را پس بگیریم؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جنجال تازه روی آنتن تلویزیون/ نمایشی دروغین در شبکه ۲!

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، پس از اتفاقات حاشیه‌ساز شبکه سه که از نابسامانی در مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما حکایت دارد، این‌بار سوتی برنامه «هزار راه نرفته» که از شبکه دو روی آنتن می‌رود، موضوع داغ فضای مجازی شده است.

پنجمین قسمت این برنامه، شاهد نمایشی  از یک زوج جوان بود که ادعا می‌کردند توبه کرده و زندگی گذشته‌شان را کنار گذاشته‌اند؛ اینفلوئنسرهایی که حالا متهمند این برنامه را محملی برای تبلیغ بیشتر صفحه خود کردند و همه از جمله تماشاگران تلویزیون را به بازی گرفتند.

این‌که یک زوج، زندگی مورد علاقه خود را انتخاب کنند، مسئله‌ای عمومی نیست و به خودشان ربط دارد، اما وقتی این دو جوان، به‌راحتی بتوانند یک رسانه بزرگ را گول بزنند، مسئله‌ای است که به مدیران و مسوولان صدا و سیما ربط پیدا می‌کند و عمومیت می‌یابد.

عادت تکراری ؛ دعوت از مهمان‌های بی ربط

تلویزیون فرصتی برای شهرت! این واقعیتی غیر قابل کتمان است. این دختر و پسر جوان اولین‌هایی نیستند که فرصت یافتند تا روی آنتن زنده از خود هویتی متفاوت از واقعیت‌شان را بسازند.برنامه‌های سوژه محوری که از دل سوژه‌های شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند دست به انتخاب مهمان بزنند، به شدت در معرض مهمان‌های فیک و قهرمان‌های غیر واقعی هستند. آنچه درباره زوج جوان برنامه هزار راه نرفته افتاد و سبب شد از مژده لواسانی تا سید محمود رضوی به مدیران شبکه ۲ حمله کنند و مثلا محمود رضوی خواهان برکناری  مرتضی میرباقری معاون سیما شود، حاصل نگاه سطحی و هیجان زده در انتخاب این مهمان‌هاست.

پیش از این هم تلویزیون نشان داده است در خیلی از برنامه‌هایش منطقی برای دعوت از مهمانان ندارد و بیشتر بر اثر هیجان زدگی عملی می‌کند. ماه رمضان هم اتفاقا اوج این دست اشتباهات است. هنوز یک جست و جوی ساده نشان می‌دهد که یک مدل وقتی به برنامه ماه عسل آمد ، چه جنجالی به پا ساخت. وقتی موضوع بررسی شد و احسان علیخانی توبیخ، مشخص شد مهمان اصلی برنامه نیامده بوده و آنها دنبال یک مهمان می گشتند و خیلی شتاب زده فردی را به اسم پوزر آورده اند که در حقیقت کارش مدلینگ عروس بوده. او تمام پست‌های اینستاگرامی‌اش را پاک کرد و در برنامه خیلی پوشیده نشست.

بعد از آن برنامه و جنجال‌هایش کارش به دادگاه رسید اما مسئله اعتباری بود که از رسانه ملی رفته بود.

اما آیا آن تنها اشتباه برنامه علیخانی بود؟ نه! کسی که همین سال قبل ادعای ساخت دارویی خاص برای نوعی بیماری کرده بود و بعدا مشخص شد اصلا چنین چیزی صحت ندارد و وزارت بهداشت مدعی شد این دارو باعث تشدید بیماری آن گروه از بیماران خاص می‌شود فقط گوشه‌ای از این هیجان زدگی در انتخاب سوژه‌است.

وقتی رشیدپور در دام افتاد!

مروری بر تاریخچه اتفاقات این‌دستی نشان می‌دهد تنها اشتباه از علیخانی نبوده است. رضا رشیدپور هم کم از این گاف‌ها نداده است. او یکبار با دعوت از نابغه خردسال قلابی سوژه شد و باری دیگر ادیب فیلسوفی که آورده بود و برایش اشعاری در حد مثنوی می‌خواند، حاشیه آفرید. او بعدها ادعای داشتن ارتباط با ماورا الطبیعه کرد و این ادعاهایش سبب شد بازداشت شود تا بسیاری به رسانه ملی ایراد بگیرند که چرا بی هیچ فیلتری آنتنش رسیده در اختیار مجنونی که ادعای عرفانی قلابی می‌کند.

شاهکار یعنی علی ضیا!

وقتی صحبت از مهمان اشتباهی می‌شود، علی ضیا در راس قرار می‌گیرد. از روزی که روبروی زوجی نشست که با هیجان درباره کتک زدن زن توسط همسر ، آن هم روبروی فرزندان می‌گفتند و به کلی فضای جامعه را ملتهب کردند و دایره انتقادات تا مجلس کشیده شد و ته قصه این بود که زوجی احتمالا به قصد دیده شدن در فضایی هیجانی چنین روایت‌های تلخی را روی آنتن نهادینه کردند تا نمونه دیگری که در دل گرانی‌های دلار رخ داد. پدری که با حرف‌هایش علیه دلالان دلار شد سوژه رسانه‌ها و یک قهرمان و گفت فرزند بیمار مبتلا به سرطان دارد.

او روی آنتن زنده برنامه علی ضیا از مردم اشک گرفت و بعد در فاصله‌ای کوتاه یک میلیارد تومان کمک‌های نقدی جمع کرد که بخشی از این پول را برداشته بود و بعد که مشخص شد ادعاهایش دروغند، حساب بانکی اش مسدود شد و رسوایی بزرگی شد برای این دست دعوت از مهمانان در رسانه ملی.

آن زمان شورای نظارت بر صدا و سیما تذکری جدی داد به برنامه سازان تا برای دعوت از مهمانان عادی شان کمی دقت و مطالعه کنند اما اتفاق هزار راه نرفته نشان می‌دهد همچنان در رسانه ملی تنها فیلتر دعوت از مهمانان لیستی نانوشته است که خود عوامل حراست دارند و اجازه رفتن گروهی روی آنتن را به دلایلی که خودشان تنها می‌دانند و اعلام نمی‌کنند، نمی‌دهند.

چطور اینگونه می‌شود؟

فصل جدید «هزار راه نرفته» که در ماه رمضان، ساعتی قبل از افطار پخش می‌شود، مدعی است به طرح و بررسی مسائل مربوط به خانواده می‌پردازد و هدفش تقویت صداقت، صمیمیت، تحکیم و الگو سازی در امر ازدواج است. اما آن‌چه در پنجمین قسمت این برنامه روی آنتن رفت، به ادعای منتقدانی چون روزنامه جوان ملغمه‌ای از دورویی، دروغ، نیرنگ و تمسخر بود که نتیجه‌ای جز ضربه زدن به دین و اعتقاد مردم نخواهد داشت.

این‌که یک زوج اینفلوئنسر در برنامه‌ای سراسری اعلام کنند از زندگی گذشته خود توبه و راهی تازه برای زندگی انتخاب کرده‌اند و ساعتی بعد فیلمی از حضورشان در یک پارتی شبانه و مختلط را در اینستاگرام پخش کنند، چالشی بزرگ برایبرنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران صدا و سیماست. چالشی که این‌بار اتفاقا متحدان همیشگی سیما به سادگی از کنار آن نمی‌گذرند.

اگر تهیه‌کننده، سردبیر و مشاوران برنامه «هزار راه نرفته»، قبل از آن‌که تریبون شبکه دو را به دست این زوج بدهند، یک سر به صفحه اینستاگرام‌شان می‌زدند، به شهادت همه پست‌های موجود، می‌دیدند آن‌ دو هیچ تغییری در شیوه زندگی خودشان نداده‌اند و همچنان به همان راه گذشته وفادار هستند. 

رسانه ملی که همه فکر و ذکرش این‌روزها نگاه انتفاعی برای کسب درآمد است و به قول مدیر روابط عمومی سیما به دنبال سلبریتی‌ها می‌رود تا ارزش افزوده نسبت به داشته‌های سیما بیفزایند ، رسانه ملی که در مسیر جذب مخاطب و هیجان‌های التهابی شبکه‌های اجتماعی برای در اختیار گذاشتن آنتن به افراد ناشناس برای مجموعه خود ، فیلتری ندارد و هر بار اینگونه آسیب می‌بیند و درس عبرتی نمی‌گیرد، بی تردید باید با چنین هجمه‌ای روبرو شود و حالا مدیران ارشدش این‌بار متهم به از کار افتادگی و قرار دادن آنتن سیما روی اتوپایلوت شوند. همان طور که محمود رضوی در نکوهش میرباقری نوشته و او را متهم به ول کردن رسانه ملی کرده است! /خبرآنلاین

این خبر جنجال تازه روی آنتن تلویزیون/ نمایشی دروغین در شبکه ۲! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.