رندرهای اکسپریا A از تعبیه اسپیکرهای استریو در این موبایل خبر می دهند

کمپانی سونی تا کنون سری های مختلفی از خانواده اکسپریا را معرفی کرده و حالا خبرهایی از اضافه شدن عضو جدیدی به آن منتشر شده است.

کانال یوتیوبی Science and Knowledge به تازگی رندری منتسب به موبایل اکسپریا A را منتشر کرده که ظاهر آن ترکیبی از زبان طراحی جدید Ambient Flow و سبک قدیمی OmniBalance (در این روش توازن و تقارن در تمامی جوانب محصولات مورد تاکید قرار می گیرد) به نظر می رسد.

این اسمارت فون از طراحی چهارگوش و در عین حال حاشیه های نسبتا باریک بهره می برد. لوگوی سونی در گوشه بالای سمت راست و دوربین سلفی در سمت دیگر آن خودنمایی می کنند. در لبه بالایی نیز جک ۳٫۵ میلیمتری نصب شده که صدای با کیفیت بالا (High-Resolution) را تولید می کند و این در حالی است که مسئولان این کمپانی قبلا با تاکید بر حرکت به سمت طراحی هدفون های وایرلس این قابلیت را در اکسپریا XZ2 حذف کرده بودند.

حاشیه بالایی اکسپریا A از قسمت پایینی آن عریض تر است و در هر دوی آنها اسپیکرهایی تعبیه شده اند که با ظرافت خاصی طراحی شده و به ایجاد صدای استریو کمک می کنند.

تمام کلیدهای فیزیکی از جمله کلید ویژه عکسبرداری در لبه سمت راست تعبیه شده اند. در پنل پشتی اکسپریا A دوربین دوگانه و لوگوی اکسپریا به چشم می خورد.

از آنجایی که این رندرها تنها طراحی مفهومی هستند هنوز اطلاعات خاصی درباره مشخصات و دیگر قابلیت های این اسمارت فون منتشر نشده است. اگرچه کمپانی ژاپنی ممکن است در آینده از اکسپریا A رونمایی کند اما تطابق طراحی آن با این رندها تا حدودی جای تردید دارد چرا که سونی به تازگی با هدف پوشاندن جامه ای نو به محصولات خود، زبان طراحی قدیمی خود را کنار گذاشته و مشخص نیست چرا باید در این زمینه عقب گرد کند.

The post رندرهای اکسپریا A از تعبیه اسپیکرهای استریو در این موبایل خبر می دهند appeared first on دیجیاتو.

برخی کاربران موفق به فعال کردن نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز نمایشگر موبایل های سونی شدند

از زمانی که سونی موبایل اکسپریا XZ پریمیوم (بررسی دیجیاتو) را روانه بازار کرد، برخی از گمانه زنی ها به نمایشگر با نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز آن اشاره کرده بودند. البته به نظر می رسید این قابلیت به صورت پیش فرض توسط سونی غیر فعال شده و به سادگی، توسط کاربران قابل فعال کردن نیست. اخیراً برخی از کاربران انجمن های XDA Developers و Reddit خبر از پشتیبانی فرکانس ۱۲۰ هرتز نمایشگر موبایل یاد شده و نیز تعدادی از موبایل های دیگر سونی داده اند.

بر این اساس مشخص شده به واسطه دسترسی به کرنل امکان تنظیم سه حالت نمایش تصویر در اکسپریا XZ پریمیوم وجود دارد:

  • حالت استاندارد با رزولوشن ۱۰۸۰P و نرخ رفرش ۶۰ فریم در ثانیه
  • حالت استاندارد با رزولوشن ۲۱۶۰P و نرخ رفرش ۶۰ فریم در ثانیه
  • حالت مخفی با رزولوشن ۱۰۸۰P و نرخ رفرش ۱۲۰ فریم در ثانیه

به لطف انتشار اندروید اوریو برای اکسپریا XZ پریمیوم و نیز به لطف برنامه Open Device سونی، توسعه دهندگان می توانند رام های اختصاصی خود را برای این موبایل تولید کنند و به این ترتیب قابلیت ۱۲۰ هرتز مخفی نمایشگر را فعال کنند.

البته گزارش های کاربرانی که اقدام به فعال کردن این حالت کرده اند، ضد و نقیض است. برخی ادعا کرده اند که شاهد تغییرات آشکاری بوده اند، در حالی که برخی دیگر معتقد هستند که این دستکاری هیچ تأثیر قابل مشاهده ای ندارد. با این حال احتمالاً سونی دلیل قانع کننده ای برای غیر فعال کردن آن داشته است.

جالب تر اینکه بررسی یکی از کاربران XDA نشان داده که قابلیت ۱۲۰ هرتز در بسیاری از موبایل های دیگر سونی نیز وجود دارد. البته در تمام آنها این قابلیت به طور پیش فرض مخفی و غیر فعال است. به ادعای کاربر مذکور، این دستگاه ها شامل موبایل های زیر هستند:

  • اکسپریا X
  • اکسپریا X پرفورمنس
  • اکسپریا XZ
  • اکسپریا XZ1
  • اکسپریا XZ1 کامپکت
  • اکسپریا XA2
  • اکسپریا XA2 الترا

در این بین تنها موبایل غایب از بین نمونه های اخیراً عرضه شده سونی، اکس کامپکت است.

با این حال بنا بر ادعای کاربران، موبایل های این لیست که روی آنها اندروید خالص (AOSP) نصب شده امکان فعال کردن حالت ۱۲۰ هرتز را نداشته اند.البته این موضوع به این معنی نیست که از حالت ۱۲۰ هرتز پشتیبانی نمی کنند.

The post برخی کاربران موفق به فعال کردن نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز نمایشگر موبایل های سونی شدند appeared first on دیجیاتو.