جمعی از توسعه دهندگان iOS برای تحقق خواسته هایشان از اپل اتحادیه تشکیل دادند

گروهی از تولید کنندگان اپلیکیشن های اپل با یکدیگر متحد شده اند تا از این کمپانی برای اجازه نشر نرم افزارهای آزمایشی رایگان بیشتر و نیز افزایش درآمد از اپ استور درخواست کنند.

این توسعه دهندگان که خود را «اتحادیه توسه دهندگان» نامیده اند، شامل ۱۰۰ نفر هستند. البته آنها از عبارت «اتحادیه غیر اتحادیه» استفاده کرده اند و به این ترتیب می توان گفت درخواست غرامت از سوی اپل ندارند. آنها درخواست کرده اند که اپل به آنها اجازه دهد هر اپلیکیشنی را به صورت آزمایشی و رایگان برای کاربران منتشر کنند تا به این ترتیب محصول خود را در معرض دید کاربران قرار داده و ایجاد ارزش کنند. این گروه در آینده قصد دارند از اپل برای افزایش سهم خود از درآمدهای اپ استور درخواست کنند.

در حال حاضر تنها اپ هایی که بر مبنای عضویت باشند، می توانند نسخه آزمایشی رایگان را ارائه دهند. وبسایتی که این افراد درخواست خود را در آن مطرح کرده اند، اشاره به مستندی به نام «App: The Human Story» (اپ: داستان بشر) دارد که به داستان چند تولید کننده اپلیکیشن می پردازد که تصمیم می گیرند در روزهای اولیه آیفون به صنعت تولید اپ وارد شوند.

نکته ای که در این بین تأمل بر انگیز است، اعلام کردن این درخواست ها تنها مدتی پیش از رویداد WWDC است که به توسعه دهندگان اپل اختصاص دارد. این رویداد قرار است از ۱۴ تا ۱۸ خرداد ماه برگزار شود. در این رویداد اپل از قابلیت های نرم افزاری جدیدی رونمایی می کند که قرار است در آینده ارائه شوند.

اپل در سال های اخیر تغییرات بسیاری را در پلتفرم های خود ایجاد کرده، ولی به عقیده گروهی که درخواست مورد بحث را مطرح کرده اند، این موارد برای تمامی توسعه دهندگان سود یکسانی را به همراه نداشته. برخی از توسعه دهندگان شاهد کاهش قیمت ها و در نتیجه کاهش درآمد خود بوده اند.

اپل اعلام کرده که در سال ۲۰۱۷ توسعه دهندگان iOS درآمدی ۲۶٫۵ میلیارد دلاری داشته اند که نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد افزایش داشته. همچنین اقتصاد مبتنی بر اپلیکیشن موجب ایجاد شغل برای ۱٫۶ میلیون نفر از شهروندان آمریکا شده است.

در حال حاضر اپل هنوز پاسخی به درخواست های ارائه شده اخیر نداده است.

The post جمعی از توسعه دهندگان iOS برای تحقق خواسته هایشان از اپل اتحادیه تشکیل دادند appeared first on دیجیاتو.

اپلیکیشن‌ های اپ استور از طریق جستجو و بازی ها با مرور بهتر دیده می‌ شوند

آخرین گزارشات تأیید می‌کنند که طراحی جدید اپ‌استور، تأثیر بسزایی روی بهتر دیده شدن اپلیکیشن‌ها و آمار دانلود آن‌ها گذاشته. سنسور تاور، پایگاه تحلیلی اپلیکیشن‌ها در گزارش اخیر خود ضمن تأیید این موضوع تأثیرات این طراحی جدید را به تفکیک بررسی کرده است.

به گفته سنسور تاور آمار اپلیکیشن‌هایی که با مرور صفحات اپ‌استور توسط کاربران (به اصطلاح از طریق Browse شدن) دانلود می‌شوند، حالا به ۱۵ درصد رسیده‌ است. این در حالیست که تا قبل از iOS 11، سهم اپلیکیشن‌هایی که به این طریق در آیفون و آیپد کاربران نصب می‌شد به ۱۰ درصد هم نمی‌رسید.

اما هنوز اصلی‌ترین روش دانلود اپلیکیشن‌ها در اپ‌استور، جستجوی آنهاست که میانگین ۶۵ درصد کل دانلودها را به خود اختصاص داده است. همچنین آمار و ارقامی که بیان کردیم برای دو دسته اپلیکیشن و بازی‌های موبایل کاملا متفاوت هستند.

مطابق آمار سنسور تاور، بازی‌ها هنگام مرور اپ‌استور (Browse) توسط کاربر بهتر دیده و دانلود می‌شوند و این در حالیست که محصولات غیر بازی (اپلیکیشن‌های کاربردی) از طریق جستجو شانس بهتری برای دیده شدن دارند.

در ادامه می‌توانید نمودار تفکیک‌شده سنسور تاور از این آمار و ارقام را مشاهده نمایید:

سنسور تاور

The post اپلیکیشن‌ های اپ استور از طریق جستجو و بازی ها با مرور بهتر دیده می‌ شوند appeared first on دیجیاتو.

طراحی جدید اپ‌استور موجب رشدی ۸۰۰ درصدی در دانلود بعضی اپلیکیشن‌ها شده است

به نظر می‌رسد که طراحی جدید اپ‌استور در آی او اس ۱۱ تصمیم درست و به جایی از سوی اپل بوده، چرا که علاوه بر کاربران توسعه‌دهندگان هم از این فرمت جدید رضایت کامل دارند.

به گزارش پایگاه تحلیلی سنسور تاور، توسعه‌دهندگانی که طی ماه‌های اخیر اپلیکیشن‌های خود را در فهرست محصولات تبلیغ‌شده اپ‌استور، خصوصا بخش‌های “App of the Day” و “Game of the Day”  قرار داده‌اند گاهی با ۸۰۰ درصد افزایش در آمار دانلود خود مواجه بوده‌اند.

جالب است بدانید که گزارش سنسور تاور از سپتامبر ۲۰۱۷ تا امروز را شامل می‌شود، یعنی این آمار خارق العاده در کمتر از شش ماه بدست آمده است. طبق این گزارش، در بازه زمانی مذکور متوسط دانلود هر اپلیکیشنی که در قسمت “Game of the Day” اپ‌استور قرار گرفته تنها طی یک هفته با ۸۰۲ درصد افزایش مواجه بوده است.

همچنین قرار گرفتن اپلیکیشن‌ها در بخش‌های App Store Stories و App List هم توانسته که میانگین دانلود‌ آن‌ها را به ترتیب ۲۲۲ و ۲۴۰ درصد افزایش بدهد. البته اینجا نکته قابل تأملی وجود دارد.

سنسور تاور عقیده دارد که اپل برای برجسته کردن اپلیکیشن‌ها، صرفا روی موارد خاصی دست می‌گذارد که تقریبا همگی توسعه‌دهندگان و ناشران بزرگ هستند و به ندرت میان‌شان توسعه‌دهنده‌های کوچک و مستقل را مشاهده می‌کنید.

اما می‌توان امید داشت که در آینده، این شرایط تغییر کرده و توسعه‌دهندگان کوچک هم بتوانند در کنار شرکت‌های بزرگ فرصتی برای خودنمایی داشته باشند.

The post طراحی جدید اپ‌استور موجب رشدی ۸۰۰ درصدی در دانلود بعضی اپلیکیشن‌ها شده است appeared first on دیجیاتو.

اپلیکیشن مخفی کننده تصاویر پشت یک ماشین حساب واقعی از اپ استور حذف شد

اپل ساعاتی پیش اپلیکیشنی برای مخفی‌سازی تصاویر به نام (%Private Photos (Calculator را از اپ‌استور حذف کرد. این اپ به کاربران اجازه می‌داد که تصاویر را پشت یک ماشین حساب واقعی پنهان کنند و همین باعث شده بود که برنامه در میان نوجوانان به محبوبیت زیادی برسد.

پلیس انگلستان می‌گوید که در راستای شکایت برخی گروه‌های حامی کودکان، اپلیکیشن (%Private Photos (Calculator را مورد تحقیق و بررسی قرار داده. آخرین شکایت از این اپلیکیشن به سال ۲۰۱۵ بر‌می‌گردد که یک دادستان آمریکایی در صفحه فیسبوک خود نسبت به ترویج این اپلیکیشن میان نوجوانان به والدین هشدار داد.

با بالا گرفتن شکایات از ماهیت فریبنده این اپلیکیشن، متخصصان امنیتی هم در مورد آن اظهار نظر کرده و آن را جزو اپلیکیشن‌های خطرناک قرار داده‌اند. حتی یکی از وبلاگ‌نویسان در مقاله اخیر خود از (%Private Photos (Calculator به عنوان یکی از ده اپلیکیشنی یاد کرده که والدین باید از استفاده فرزند نوجوان‌شان از آن باخبر باشند.

در فهرست این وبلاگ نویس البته اپلیکیشن‌های مشهور دیگری مثل اسنپ‌چت، اینستاگرام و پیام‌رسان کیک هم به چشم می‌خورد که همگی در کنار مزایایی که دارند، می‌توانند از بعضی جنبه‌ها برای نوجوانان خطرآفرین باشند. به عنوان مثال اینستاگرام فضایی است که بسیاری از نوجوانان در آن با هویت جعلی فعالیت می‌کنند.

گفتنی است که اپلیکیشن (%Private Photos (Calculator در حال حاضر از روی اپ‌استور برداشته شده و ظاهرا از ابتدا دارای نسخه اندروید نبوده. هر چند در پلتفرم اندروید نمونه‌هایی دیگری هستند که دقیقا همین کار را انجام می‌دهند اما گوگل تا امروز با آن‌ها برخوردی نداشته است.

The post اپلیکیشن مخفی کننده تصاویر پشت یک ماشین حساب واقعی از اپ استور حذف شد appeared first on دیجیاتو.

روسیه خواستار حذف تلگرام از گوگل پلی و اپ استور شد

رگولاتوری ارتباطات روسیه پس از فیلتر تلگرام به بهانه عدم همکاری با سرویس امنیتی فدرال روسیه، از اپل و گوگل خواسته این اپلیکیشن را از مارکت های خود حذف کنند.

پس از چندین ماه کشمکش بین نهادهای دولتی روسیه و مسئولان این سرویس پیام رسانی در نهایت دادگاه حکم به فیلتر تلگرام داد و در پی آن «نهاد قانون گذاری ارتباطات و رسانه های روسیه» مسدود کردن آدرس های IP مرتبط با این سرویس را در دستور کار قرار داد. قطع دسترسی به تلگرام به قیمت مسدود شدن برخی سرویس های گوگل و آمازون هم تمام شد اما مسئولان روس آنقدر مصمم بودند که این مساله آنها را از تصمیمشان منصرف نسازد.

علاوه بر این رگولاتوری ارتباطات روسیه برای از بین بردن تمام راه های دسترسی شهروندان این کشور به تلگرام از اپل و گوگل خواسته این اپلیکیشن را از اپ استور و گوگل پلی حذف کنند.

فیلتر تلگرام

آز آنجا اپل سابقه همکاری با دولت ها در زمینه سانسور را دارد، بعید نیست در این زمینه هم از درخواست مسئولان روس پیروی کند.

نکته عجیب اینجاست که تلگرام تنها اپلیکیشنی نیست که پیام ها را رمزنگاری می کند و برای مثال سرویس های دیگری از قبیل iMessage و FaceTime نیز این قابلیت را دارند که از سوی دولت روسیه فیلتر نشده اند؛ بنابرین چرا مسئولان مسکو با تلگرام سر ناسازگاری دارند؟ شاید دلیل این مسئله در اصالت روسی پاول دروف، بنیانگذار آن و سابقه وی در کشمکش با رقبای داخلی و دولت روسیه نهفته باشد.

طبیعتا فیلتر تلگرام در روسیه به سود رقبای داخلی این اپلیکیشن از قبیل Mail.ru منجر خواهد شد که چندی پیش شبکه اجتماعی روسی VK را به روشی نه چندان دوستانه به تملک خود درآورد. نکته جالب این جاست که Mail.ru توسط «آلیشر عثمانف» از نزدیکان ولادیمیر پوتین کنترل شده و VK نیز پیش از این توسط برادران دروف تاسیس شده بود.

The post روسیه خواستار حذف تلگرام از گوگل پلی و اپ استور شد appeared first on دیجیاتو.

میزان دانلود اپلیکیشن در ابتدای ۲۰۱۸ از مرز ۲۷ میلیارد عبور کرد

بر اساس آخرین گزارشات بدست آمده از وبسایت اَپ آنی، رقم دانلود اپلیکیشن موبایل‌ها در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی شکسته شده چرا که در سه ماهه‌ اول سال ۲۰۱۸ ، ۲۷.۵ میلیارد اپلیکیشن به وسیله‌ی موبایل‌های اندرویدی و آیفون‌ها دانلود شده است.

میزان کلی اپلیکیشن دانلود شده از اپ استور اپل و پلی استور گوگل نسبت به رقم مشابه در سال قبلی ۱۰ درصد پیشرفت داشته و به ۲۷.۵ میلیون دانلود رسیده است. کاربران موبایل‌های هوشمند نسبت به تاریخ مشابه در سال قبل،۲۲ درصد مبلغ بیشتری را خرج خرید اپ‌هایشان کرده‌اند، به طوری که این رقم به ۱۸.۴ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش سایت اَپ آنی طی سه ماهه اول سال میلادی جاری، میزان دانلود اپ از پلی استور ۱۹.۲ میلیارد دانلود بوده اما همین میزان در اپ استور تنها به ۸.۲ میلیارد دانلود رسیده است. این ارقام بدین معناست که صاحبان موبایل‌های اندرویدی نسبت به کاربران iOS  به میزان ۱۳۵ درصد اپ‌های بیشتری دانلود کرده‌اند. اپل دائما در حال کم کردن این فاصله‌ با رقیب همیشگی بوده و این بار نیز موفق شده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، این اختلاف را تا ۱۰ درصد کمتر کند.

علیرغم فاصله‌ی زیاد این دو پلتفرم در میزان دانلود، اپ استور از لحاظ مالی اوضاع بهتری دارد و  نسبت به پلی استور ۸۵ درصد سود بیشتری در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ کسب کرده است.

گوگل در این سه ماه نسبت به سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷، موفق شده سود خود را از فروش اپلیکیشن‌ها به میزان ۲۵ افزایش دهد. به همین علت توانسته خلا سوددهی میان گوگل پلی و اپ استور را، ۱۰ درصد کم کند و خود را به رقیب نزدیک کند. البته در نظر داشته باشید که اپل هم در همین مدت روند رو به رشدی برای سوددهی اپ استور تجربه کرده و موفق شده این میزان را نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دهد. این مسئله موجب شده که رقم سوددهی فروشگاه‌های نرم افزار اپل و گوگل روز به روز به هم نزدیکتر شود.

کاربران تلفن‌های هوشمند به طور متوسط روزانه سه ساعت از اپلیکیشن‌های موبایلشان استفاده کرده و معمولاً ماهانه ۴۰ اپ مختلف را به کار می‌بندند. این ۴۰ اپ از گستره‌ بسیار متنوعی از اپلیکیشن‌های موجود انتخاب می‌شوند چرا که تا پایان ماه مارس (دهم فروردین ماه) جمعاً ۶.۲ میلیون اپلیکیشن متفاوت در  اپ استور و گوگل برای دانلود وجود داشته است.

The post میزان دانلود اپلیکیشن در ابتدای ۲۰۱۸ از مرز ۲۷ میلیارد عبور کرد appeared first on دیجیاتو.

تعداد اپلیکیشن های اپ استور برای اولین بار در تاریخ این فروشگاه کاهش یافت

به گزارش کمپانی تحلیلی Appfigures، تعداد اپلیکیشن های حاضر در اپ استور در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار در تاریخ این فروشگاه با کاهش مواجه شده است. مطابق گزارش، این مقدار در آغاز سال گذشته ۲.۲ میلیون اپلیکیشن بوده اما تا انتهای سال به ۲.۱ میلیون اپلیکیشن تقلیل یافته است.

احتمالا دلیل این کاهش به تصمیم اپل برای پاکسازی اپلیکیشن های قدیمی و ناسازگار با آیفون های جدید باز می گردد. البته اپ هایی که مبتنی بر معماری ۶۴ بیت ساخته نشده یا از قوانین تأیید صلاحیت اپ استور پیروی نکرده اند نیز جزو اپلیکیشن های پاک شده بوده اند.

به غیر از این اپل کلیه اپلیکیشن های آنتی ویروس، کلون سایر اپلیکیشن ها و اپ های بی کیفیتی که به اعتبار اپ استور ضربه می زدند را هم روانه گورستان نرم افزارهای مرده کرده تا فقط محصولاتی باقی بمانند که حرفی برای گفتن دارند.

اما در گزارش Appfigures آمار و ارقام جالب تری هم به چشم می خورد. همگام با کاهش تعداد اپلیکیشن ها، توسعه دهندگان هم در سال ۲۰۱۷ تعداد اپلیکیشن کمتری را نسبت به سال پیش در اپ استور ثبت کرده اند.

این در حالیست که فروشگاه رقیب یعنی گوگل پلی از این منظر وضعیت بسیار بهتری را تجربه می کند. بیش از ۱.۵ میلیون اپلیکیشن جدید در سال ۲۰۱۷ روانه گوگل پلی استور شدند که این آمار برای اپ استور فقط ۷۵۵ هزار اپلیکیشن بوده، یعنی چیزی حدودا نصف اپلیکیشن های اندرویدی.

Appfigures علت برتری گوگل پلی را تصمیم بسیاری از توسعه دهندگان برای پورت نسخه iOS محصولات خود روی اندروید می داند. اما معمولا کم پیش می آید که بر عکس این اتفاق، یعنی پورت نسخه اندروید روی iOS اتفاق بیفتد.

The post تعداد اپلیکیشن های اپ استور برای اولین بار در تاریخ این فروشگاه کاهش یافت appeared first on دیجیاتو.