حقایقی جالب درباره سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردر‌های دنیای تکنولوژی / از بیل گیتس تا مارک زاکربرگ

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، چهره‌های برجسته‌ی دنیای فناوری، مثل بیل گیتس، مارک زاکربرگ و جف بزوس، مانند هر فرد موفق دیگری عادت‌ها و سبک زندگی خاص خود را دارند که به آن‌ها کمک می‌کند امپراتوری چندین میلیارد دلاری خود را مدیریت و از سلامت جسم و روح خود مراقبت کنند.

این چهره‌های مشهور عادت‌های بسیار متفاوتی در بحث خواب، خوراک و ورزش دارند؛ مثلاً دورسی، مدیر عامل توئیتر، روزانه فقط یک وعده غذا می‌خورد و گیتس و بزوس، هر دو اصرار دارند که ظرف‌های غذا را خودشان بشویند. با چند حقیقت جالب درباره‌ی سبک زندگی عجیب و غریب میلیارد‌های دنیای تکنولوژی همراه باشید.

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر

جک دورسی درباره‌ی سبک زندگی و عادت‌های عجیب و غریبش زیاد صحبت می‌کند. این مسأله همواره واکنش‌های مختلفی به دنبال داشته است، بعضی تنها اظهار تعجب کرده اند و بعضی دیگر به شدت او را مورد انتقاد قرار داده اند.

دورسی روزه می‌گیرد. او هر روز فقط یک وعده غذا می‌خورد و تقریباً تمام آخر هفته را از خوردن غذا پرهیز می‌کند، به طوری که فقط شب‌های یکشنبه یک وعده غذا می‌خورد.

دورسی یک بار در مصاحبه‌ای از جزئیات عادت‌های غذایی اش پرده برداشت، مسأله‌ای که انتقاد‌هایی را به دنبال داشت. منتقدان اعتقاد دارند دورسی با این کار باعث ترویج اختلالات غذایی می‌شود. او در گذشته رژیم گیاهخواری را هم امتحان کرده بود.

دورسی صبح‌های خود را با یک نوشیدنی نمک دار شروع می‌کند. این نوشیدنی ترکیبی از آب، نمک هیمالیا و لیموترش است. به گفته‌ی نشریه‌ی نیویورک تایمز، این نوشیدنی را در تمامی دفاتر توئیتر، در سرتاسر دنیا می‌توان پیدا کرد.

دورسی همچنین از ویتامین‌های مکمل در رژیم غذایی خود استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «تن‌ها مکمل‌هایی که استفاده می‌کنیم، مولتی ویتامین‌های مخصوص مصرف روزانه و ویتامین سیه، یه عالمه ویتامین سی.»

مدیر عامل توئیتر، از حدود سال ۲۰۱۶، استفاده از سونا و حمام یخ را هم به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کرده است. او شب‌ها ابتدا ۱۵ دقیقه را در سونا و سپس ۳ دقیقه را در حمام یخ می‌گذراند. دورسی این کار را ۳ بار تکرار می‌کند و بار آخر، تنها یک دقیقه در حمام یخ می‌نشیند.

دورسی از یک اپ مخصوص به نام Seven برای انجام ورزش‌های ۷ دقیقه‌ای روی دوچرخه‌ی ورزشی اش استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «من نه مربی خصوصی دارم، نه باشگاه میرم.»

او همچنین از طرفداران مدیتیشن و یوگا است و در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای گفته بود که صبح‌ها ساعت ۵ از خواب بیدار می‌شود تا مدیتیشن کند. اوایل سال ۲۰۱۸، دورسی در توئیتی اعلام کرد که ۱۰ روز را در مدیتیشن عمیق ویپاسانا گذرانده بود. کمی بعد در همان سال، او با بی توجه به بحرانی که در میانمار گریبانگیر مردم روهینگیا شده بود، در توئیتی درباره‌ی مدیتیشن در میانمار صحبت کرده بود و دیگران را تشویق کرده بود که برای این کار به ارتفاعات مناطق درگیر بحران بروند. این صحبت‌های دورسی با انتقادات شدیدی رو به رو شد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اسپیس ایکس و کمپانی بورینگ

ایلان ماسک صبح‌ها ساعت ۷ از خواب بیدار می‌شود. او فقط ۶ ساعت می‌خوابد، بنابراین شب‌ها حدود ساعت ۱ به خواب می‌رود.

ماسک، در سال ۲۰۱۸، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که گاهی برای به خواب رفتن از قرص آمبین که نوعی قرص خواب است استفاده می‌کند. او در اینباره گفته: «اکثر مواقع باید بین نخوابیدن و خوردن آمبین یکی رو انتخاب کنم.»

مدیر عامل تسلا، اغلب صبحانه نمی‌خورد، چون وقت کافی برای این کار را ندارد. او در سال ۲۰۱۴، در مصاحبه‌ای گفته بود که گاهی فرصت خوردن املت و قهوه را پیدا می‌کند.

ایلان ماسک در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای نوشیدنی مورد علاقه اش را نوشابه‌های رژیمی بیان کرده بود. او در اینباره گفته بود: «به دلایلی هیچوقت برات تکراری نمیشن.» ماسک در مصاحبه‌ی خود گفته بود گاهی پیش می‌آید که در یک روز ۸ عدد نوشابه‌ی رژیمی می‌خورد، گرچه اظهار کرده بود که سعی دارد مصرف این نوشابه‌ها را کمتر کند.

ماسک برای مدیریت زمانش، برنامه‌ی روزانه‌ی خود را به بازه‌های ۵ دقیقه‌ای تقسیم می‌کند، عادتی که بیل گیتس، از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت هم دارد. این روش زمانبندی، به ماسک و گیتس این امکان را می‌دهد که برنامه‌ی خیلی دقیقی برای استفاده از وقت خود داشته باشند.

ماسک می‌گوید برای حفظ تناسب اندامش، هفته‌ای ۲ بار به باشگاه می‌رود.

مدیر عامل اسپیس ایکس، برای تمدد اعصاب، از بازی‌های کامپیوتری کمک می‌گیرد. یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ی او، یک نوع بازی تیراندازی اول شخص به نام Overwatch است. شخصیت مورد علاقه‌ی ماسک در این بازی Soldier ۷۶ نام دارد. ماسک می‌گوید بازی در نقش این شخصیت برای او مثل یک «راز تاریک» می‌ماند، چون بیشتر کسانی که این بازی را انجام می‌دهند علاقه‌ای به انتخاب Soldier ۷۶ ندارند و این شخصیت برایشان جذابیتی ندارد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل

تیم کوک، هر روز ساعت ۵ صبح به یک باشگاه خصوصی می‌رود. او خودش را «شیفته‌ی فیتنس» توصیف کرده است. کوک همچنین به ورزش در هوای آزاد مثل پیاده روی و دوچرخه علاقه دارد.

مدیر عامل اپل، صبح‌ها ساعت ۴ از خواب بیدار می‌شود. او می‌گوید ۴ ساعت ابتدایی روزش را به خواندن کامنت‌ها و ایمیل‌های کاربران اپل می‌گذراند تا «روی کسانی که آن بیرون هستند و اهمیت زیادی برای او و مجموعه‌ی اپل دارند تمرکز کند».

کوک شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابد و بنابراین کمی زود، یعنی حدود ۸/۴۵ شب به رختخواب می‌رود.

جف بزوس، مدیر عامل آمازون

جف بزوس صبح‌ها ساعت ۸ از خواب بیدار می‌شود. او شب‌ها ۸ ساعت می‌خوابد و این مسأله برای او در اولویت قرار دارد. بزوس برای بیدار شدن از ساعت استفاده نمی‌کند و هرگز صبح زود در جلسات کاری شرکت نمی‌کند.

مدیر عامل آمازون، سلیقه‌ی غذایی عجیب و غریبی دارد. او به علاقه به غذا‌های عجیب و غریب معروف است. سال گذشته، از بزوس عکسی منتشر شد که او را در حال چشیدن طعم یک ایگوانای پخته در یک گردهمایی سالیانه نشان می‌داد. او یک بار هم در جریان یک صبحانه‌ی کاری، اختاپوس با سیب زمینی، بیکن، ماست سیر سبز و تخم مرغ سفارش داده بود.

بزوس هر شب ظرف‌های غذا را خودش می‌شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفته بود: «من کاملاً متقاعد شدم که این جذاب‌ترین کاریه که انجام میدم.»

اطلاعات زیادی درباره‌ی برنامه‌ی ورزشی بزوس در دست نیست، اما در سال ۲۰۱۷ تصاویری از او در جریان یک کنفرانس منتشر شد که حاکی از عضلانی شدن اندام بزوس بود. وبسایت PageSix یک بار در میانه‌ی مطلبی درباره‌ی بادیگارد بزوس بیان کرده بود که مدیر عامل آمازون ورزش‌های قدرتی انجام می‌دهد.

مارک زاکربرگ، پایه گذار فیس بوک

مارک زاکربرگ هم صبح‌ها ساعت ۸ از خواب بیدار می‌شود. او در مصاحبه‌ای گفته بود اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهد، چک کردن تلفن همراهش است.

زاکربرگ اخیراً اظهار کرده که یک جعبه‌ی نورانی برای همسرش پریسیلا درست کرده تا به مشکل بی خوابی او کمک کند. آن‌ها این جعبه را کنار تخت شان می‌گذارند. از این جعبه بین ۶ تا ۷ صبح نور ضعیفی منتشر می‌شود، بنابراین اگر هر کدام آن‌ها از خواب بیدار شود، می‌تواند بدون چک کردن ساعت متوجه شود که وقت بیدار کردن فرزندان شان رسیده.

زاکربرگ در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۵ گفته بود هفته‌ای دست کم ۳ بار ورزش می‌کند. او در جواب به این سؤال که چطور فرصت ورزش کردن پیدا می‌کند گفته بود: «معمولاً اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام میدم ورزش کردنه.»

زاکربرگ همچنین گفته که سعی می‌کند مواقعی که ورزش می‌کند، سگش، «بیست» را با هم با خودش ببرد. «بیست» سگی از نژاد شیپ داگ مجارستانی است و زاکربرگ می‌گوید به خاطر شباهت سگش به تی زمین شوی، دویدن «بیست» منظره‌ی بامزه و خنده داری ایجاد می‌کند.

پایه گذار فیسبوک تیمی متشکل از حداقل ۱۲ نفر برای مدیریت حساب‌های کاربری اش در شبکه‌های اجتماعی دارد. طبق گزارش سایت TheVerge در سال ۲۰۱۷، یک تیم دست کم ۱۲ نفره، وظیفه‌ی حذف پیام‌های اسپم و مزاحم را برعهده دارند و تیم دومی هم وجود دارد که به کار مدیریت پست‌های زاکربرگ می‌پردازند.

زاکربرگ برای آنکه صبح‌ها جلوی مغشوش شدن ذهنش را بگیرد، تقریباً هر روز یک دست لباس یک شکل و تکراری می‌پوشد که شامل یک شلوار جین، یک جفت کفش کتانی و یک تی شرت خاکستری می‌شود. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای در اینباره گفته بود: «میخوام زندگیم رو اونقدر ساده کنم که خودم رو مجبور کنم تا جایی که میشه در مورد هر چیزی جز اینکه چطور بهترین خدمات رو به جامعه ارائه بدم، تصمیم‌های کمتری بگیرم.»

طبق گفته‌های جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، زاکربرگ در دوره‌ای فقط گوشت بز مصرف می‌کرد، مسأله‌ای که می‌توانست او را به کشتن دهد. دورسی یک بار در مصاحبه‌ای با سایت RollingStone گفته بود که زاکربرگ برای او گوشت بزی را سرو کرده بود که خودش آن را سر بریده بود. دورسی، اما خوردن سالاد را ترجیح داده بود.

بیل گیتس، از بنیانگذاران مایکروسافت

بیل گیتس غذای مورد علاقه اش را چیزبرگر بیان کرده است.

طبق گفته‌های ملیندا، همسر بیل گیتس، او اغلب صبحانه نمی‌خورد. با این حال گیتس، یک بار غلات صبحانه‌ی مورد علاقه اش را توپ‌های کاکائویی بیان کرده بود.

گیتس همچنین علاقه‌ی زیادی به شیرینی جات دارد. او یک بار که به همراه وارن بافت، سرمایه گذار و کار آفرین مشهور، به یک مغازه‌ی آبنبات فروشی قدیمی رفته بود، در آنجا اعلام کرد که آبنبات‌های بادام زمینی، آبنبات مورد علاقه‌ی او هستند. او بازدیدش از این مغازه را با یک لیوان نوشابه به پایان رسانده بود.

بیل گیتس همچنین گفته که علاقه‌ی زیادی به ورزش تنیس دارد. او ورزش اسکی هم انجام می‌دهد.

گیتس یک بار در سال ۲۰۰۱ در برابر جف بزوس، مدیر عامل آمازون، در یک مسابقه‌ی تنیس شرکت کرد. عواید و درآمد حاصل از این مسابقه صرف فعالیت‌های خیرخواهانه شد. برنده‌ی این مسابقه بیل گیتس بود.

بیل گیتس هم مانند بزوس، شب‌ها ظرف‌های غذا را خودش می‌شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که تقریباً هر شب این کار را انجام می‌دهد. گیتس در اینباره گفته بود: «بقیه هم داوطلب میشن، ولی دوست دارم خودم این کار رو انجام بدم.»

داشتن خواب کامل هم اهمیت زیادی برای گیتس دارد. او در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۹۰ گفته بود که شب‌ها ۷ ساعت می‌خوابد.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل

ساندار پیچای صبح‌ها بین ساعت ۶/۳۰ تا ۷ از خواب بیدار می‌شود. او در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای گفته بود هر روز صبح روزنامه‌ی وال استریت ژورنال را مطالعه می‌کند.

پیچای گفته است که خوردن چای در هنگام صبح اهمیت ویژه‌ای برای او دارد و به دلیل اینکه گیاهخوار است، پروتئین مورد نیاز بدنش را را از املت صبحانه اش دریافت می‌کند. او در مصاحبه‌ای گفته بود: «آدم سحرخیزی نیستم به خاطر همین به فرصت احتیاج دارم تا با خوندن روزنامه و خوردن چای کاملاً بیدار بشم.»

هیچ اطلاعاتی درباره‌ی برنامه‌ی ورزشی پیچای در دست نیست، اما او از طرفداران پروپاقرص بازی کریکت است. پیچای در دوران دبیرستان کریکت بازی می‌کرد و گفته است که آرزو داشته یک بازیکن حرفه‌ای کریکت شود.

سرگئی برین، بنیانگذار گوگل

سرگئی برین ورزش‌های زیادی انجام داده، از جمله رولر هاکی، التیمیت فریزبی، ژیمناستیک، شیرجه و بندبازی.

یکی از دلایل فعالیت زیاد برین، داشتن ژن بیماری پارکینسون است و او می‌خواهد با ورزش زیاد ریسک رشد این بیماری را در خود کم کند.

برین به دلیل داشتن استعداد ابتلا به پارکینسون، روزانه ۲ بار چای سبز می‌نوشد. محققان پی برده اند که میان مصرف قهوه و کاهش ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون ارتباط وجود دارد، اما از آنجایی که برین مزه‌ی قهوه را دوست ندارد، از چای استفاده می‌کند. او در مصاحبه‌ای در اینباره گفته: «بیشتر محقق‌ها فکر می‌کنن کافئینه که این ریسک رو کم میکنه، گرچه هنوز مطمئن نیستن.» /روزیاتو

این خبر حقایقی جالب درباره سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردر‌های دنیای تکنولوژی / از بیل گیتس تا مارک زاکربرگ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

تولید مودم ۵G اپل برای آیفون تا سال ۲۰۲۵ به تعویق افتاد

حدوداً یک ماه پیش بود که اپل و کوالکام در اقدامی غیر منتظره، خبر از پایان دعواهای حقوقی چندساله خود دادند که این موضوع منجر به واکنش های مثبتی از سوی منتقدان و سرمایه گذاران شد. حال خبر می رسد …

The post تولید مودم ۵G اپل برای آیفون تا سال ۲۰۲۵ به تعویق افتاد appeared first on دیجیاتو.

اپل در مورد باتری آیفون اغراق کرده است!

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، آیفون ایکس‌آر که در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در مؤسسه تحقیقاتی کانترپوینت، یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند اپل در سال‌های گذشته به شمار می‌رود و در کنار سایر قابلیت‌های جدید و پیشرفته موجود در مدل‌های آیفون ایکس، از قیمت پایین‌تر و مقرون به صرفه‌تری برخوردار است که همه این موارد موجب شده است از استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران جهانی برخوردار شود.

حالا به‌تازگی اخبار و گزارش‌های جدیدی نشان می‌دهد شرکت اپل به عنوان سازنده و توسعه دهنده گوشی‌های آیفون علی‌الخصوص آیفون ایکس‌آر ( iphone XR) درباره قدرت و ظرفیت باتری محصولاتش ادعای دروغ داشته و اغراق کرده است و این بدان معناست که آیفون ایکس آر در تبلیغات رسانه‌ای خود قادر به شارژ دهی به مدت زمان ۲۵ ساعت مکالمه خواهد بود و اپل مدعی است که گوشی مذکور در این بازه زمانی بعد از ۲۵ ساعت مکالمه مداوم دوام خواهد آورد. این در حالیست که در حقیقت این گوشی تنها به مدت ۱۶ ساعت و ۳۲ دقیقه توانست دوام بیاورد.

محققان و پژوهشگران در این آزمایشات خاطرنشان کرده‌اند باتری چند دستگاه گوشی آیفون را که به تازگی خریداری کرده بودند، را به صورت کامل شارژ کرده و سپس در شرایط مکالمه مداوم طول عمر این باتری‌ها را بررسی کرده‌اند. /ایسنا

اپل بالاخره قرار است آیفون‌های جدید را همراه با شارژر سریع عرضه کند

این خبر اپل در مورد باتری آیفون اغراق کرده است! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

باید و نبایدهای تمیزکردن صفحه‌ نمایش گوشی

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، تمیز نگه‌داشتن صفحه‌‌نمایش گوشی، مخصوصا گوشی‌های هوشمند و جلوگیری از ایجاد لکه و کثیفی روی آن، تقریبا کار دشواری است؛ به‌ویژه وقتی در‌حال‌خوردن چیزی با گوشی کار یا متنی تایپ می‌کنید. بااین‌حال، خوشبختانه مواد مناسب و کاربردی زیادی هستند که نمایشگر گوشی شما را در کمترین زمان ممکن پاک می‌کنند.

ممکن است گاهی اوقات برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش زیاد وسواس به‌خرج ندهید و با پیراهن یا شلوار جین خود آن را پاک کنید؛ اما استفاده از مواد و روش‌های مخصوص برای پاک‌کردن نمایشگر به محافظت بهتر و دوام بیشتر آن کمک می‌کند و درمقابل، استفاده از مواد نامناسب در برخی از مواقع ممکن است باعث آسیب جدی به آن شود.

درادامه، ابتدا موادی را معرفی می‌کنیم که باید از استفاده از آن‌ها برای پاک‌کردن گوشی اجتناب کنید و سپس، شما را با روش‌های مناسب پاک‌کردن انواع لکه‌ها و کثیفی‌ها آشنا می‌‌کنیم.

موادی که هرگز نباید برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش از آن‌ها استفاده کنید

دستمال کاغذی

معمولا وقتی نمایشگر گوشی‌‌تان کثیف می‌شود، از دستمال کاغذی به‌عنوان اولین چیز برای پاک‌کردن آن استفاده می‌کنید؛ زیرا همه‌جا دردسترس است. معمولا وقتی این دستمال‌ها را روی نمایشگر می‌کشید، ذره‌ذره می‌شوند و آن را کثیف‌تر می‌کنند. درضمن، دستمال‌ کاغذی باعث ایجاد خش روی نمایشگر نیز می‌شود.

شیشه‌پاک‌کن

شیشه‌پاک‌کن‌ها و الکل و دیگر پاک‌کننده‌های قوی باعث آسیب‌دیدن لایه‌های محافظ روی نمایشگر و خش‌برداشتن آن‌ها می‌شوند بیشتر شیشه‌‌پاک‌کن‌‌ها شیشه‌ها و آینه‌ها را براق و تمیز می‌کنند؛ اما برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش گوشی اصلا مناسب نیستند؛ زیرا نمایشگر برخی از گوشی‌های جدید مانند آیفون ایکس آر (iPhone XR) پوششی دارند که شیشه‌پاک‌‌کن‌‌ها و دیگر پاک‌کننده‌ها آن را به‌مرورزمان از بین می‌برند و صفحه‌نمایش دربرابر خط‌و‌خش آسیب‌‌پذیر می‌شود. درضمن، خودِ این مواد نیز می‌توانند باعث ایجاد خش روی نمایشگر شوند.

دیگر مواد پاک‌کننده

مواد پاک‌کننده تأثیری روی شیشه‌‌ی ضدخش روی نمایشگر ندارد؛ اما به لایه‌‌ی محافظ روی صفحه‌نمایش آسیب می‌زنند؛ بنابراین برای پاک‌کردن شیشه‌‌های دارای پوشش محافظ هرگز نباید از مواد پاک‌کننده‌ی قوی استفاده کرد. اپل هم توصیه می‌کند کاربران برای پاک‌کردن گوشی‌ خود از مواد پاک‌کننده استفاده نکنند.

مواد پاک‌کننده‌ی آرایشی

برخی از این مواد ترکیباتی دارند که باعث آسیب به صفحه‌نمایش می‌شوند؛ بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم به‌جای این مواد، از پارچه‌ای نرم و کمی آب استفاده کنید.

الکل

ایزوپروپیل الکل (الکل ضدعفونی‌کننده یا الکل طبی) یا مواد حاوی اتانول نیز به لایه‌ی محافظ روی شیشه‌ی صفحه‌نمایش آسیب می‌زند؛ بنابراین، استفاده از این مواد هم چندان پیشنهاد نمی‌شود. اپل هم کاربران را از پاک‌کردن محصولات خود با الکل منع کرده است. درصورت تمایل برای استفاده از پاک‌کننده‌های حاوی الکل، از پاک‌کننده‌هایی مخصوص پاک‌کردن صفحه‌‌نمایش با برچسب Safe to Use استفاده کنید.

هوای فشرده

گوشی قطعات حساسی دارد که فشار زیاد هوا ممکن است به آن‌ها آسیب بزند؛ مخصوصا میکروفون. شرکت‌های مطرح فناوری مانند اپل درباره‌ی استفاده از اسپری‌های هوای فشرده برای تمیزکردن تجهیزات الکترونیکی هشدار داده‌اند.

صابون مخصوص ماشین ظرف‌شویی و صابون دست‌شویی

اگرچه این صابون‌ها مواد کاملا لطیفی هستند؛ اما باید با آب ترکیب شوند و آب هم به بسیاری از گوشی‌ها آسیب می‌زند؛ پس، بهتر است به‌جای آب از دستمال مرطوب استفاده کنید.

سرکه

برای تمیزکردن گوشی خود می‌توانید از سرکه‌ی رقیق‌شده استفاده کنید. البته، سرکه نیز برای بخش‌های شیشه‌ای گوشی که دربردارنده‌ی پوشش دافع چربی هستند، کاملا مضر است. سرکه، تنها به قسمت پشت گوشی آسیب نمی‌زد و در هنگام استفاده باید آن را با نسبت پنجاه‌پنجاه با آب مقطر ترکیب کنید.

مواد ضدعفونی‌کننده (مواد از بین‌برنده‌ی ارگانیسم‌های موجود در محیط یا اجسام غیرزنده)

اگر نوشته‌های درج‌شده روی این مواد را خوانده باشید، می‌دانید پس از هربار استفاده از آن‌ها باید دست‌های خود را بشویید؛ بنابراین، استفاده از این مواد برای پاک‌کردن وسایلی که با صورت تماس پیدا می‌کنند، اصلا ایده‌ی خوبی نیست. درضمن، معمولا این مواد حاوی الکل هستند که باعث آسیب به پوشش‌های دافع آب و چربی گوشی می‌شوند. دلیل اصلی مقاومت صفحه‌نمایش برخی از گوشی‌ها دربرابر خط‌و‌خش، انجام فرایند تبادل یونی روی شیشه‌ی صفحه‌نمایش آن‌ها است که در آن، فسفر جایگزین سدیم سطح شیشه می‌شود.

نحوه‌ی تمیز لکه‌های اثرانگشت از روی صفحه‌نمایش

بهترین روش تمیزکردن  لکه‌های اثرانگشت، استفاده از دستمال‌ نانوی مرطوب‌شده با آب مقطر است پوست انسان همیشه چربی ترشح می‌کند و با تماس دست با صفحه‌نمایش گوشی، سطح آن پر از لکه‌های اثرانگشت می‌شود. موثرترین و بی‌خطر‌ترین روش برای تمیزکردن این لکه‌ها، استفاده از دستمال‌های نانو است که یکی از بهترین انواع پاک‌کننده‌های گوشی نیز محسوب می‌شوند. چنانچه صفحه‌نمایش گوشی به‌راحتی پاک نمی‌شود، می‌توانید دستمال را با کمی آب مقطر مرطوب کنید و سپس آن را به‌آرامی از بالا به پایین بکشید. البته، از پاشیدن آب به‌صورت مستقیم روی نمایشگر خودداری کنید. از این روش می‌توانید برای پاک کردن قسمت‌های کناری و پشتی گوشی نیز استفاده کنید.

نحوه‌ی پاک‌کردن ذرات ماسه و پرز

گاهی اوقات ماسه و پرز بین پورت‌ها و قسمت‌های اتصال صفحه‌نمایش به گوشی گیر می‌کند و پاک‌کردن آن‌ها کار دشواری است. بهترین روش برای بیرون‌آوردن و پاک‌کردن این ذرات، استفاده از نوار چسب است. برای انجام این کار باید نوارچسب را به‌آرامی روی شکاف‌ها و بلندگو بچسبانید یا تکه‌ای بسیار کوچک از آن را بپیچانید و در پورت‌ها قرار دهید تا ذرات به آن بچسبند. برای تمیزکردن سوراخ‌های کوچک‌تر بلندگو می‌توانید از خلال دندان استفاده کنید.

ضدعفونی‌کردن گوشی

تماس گوشی با برخی مواد زمانی‌که آشپزی می‌کنیم، امری بسیار طبیعی است. اغلب افراد پس از آنکه گوشی با موادی چرب آلوده می‌شوند، سعی می‌کنند گوشی خود را با استفاده از الکل ضدعفونی و تمیز کنند؛ حال آنکه الکل به پوشش‌های دافع آب و چربی گوشی‌ها آسیب می‌زند. برخی از افراد توصیه می‌کنند برای ضدعفونی‌کردن از آب و الکل استفاده شود؛ اما بهترین کار این است گوشی از ابتدا دور از گوشت خام و مواد مشابه آن باشد. با تمام این‌ها، اگر گوشی شما به ضدعفونی‌کردن نیاز داشت، توصیه می‌کنیم برای از دستمال نانوی مرطوب استفاده کنید.

پاک‌کردن مواد آرایشی

زمانی‌که صورت شما پر از کرم و دیگر مواد آرایشی باشد، وقتی می‌خواهید با گوشی خود تماس بگیرید، ذرات و مواد زیادی به نمایشگر گوشی می‌چسبند و ظاهر گوشی هم واقعا بد می‌شود. ممکن است پاک‌کننده‌های مواد آرایشی به صورتتان آسیبی نزند؛ اما به‌دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی قوی، اصلا برای پاک‌کردن صفحه‌نمایش مناسب نیستند.

توصیه می‌کنیم برای پاک‌کردن مواد آرایشی از روی گوشی‌های خود از  پاک‌کننده‌هایی استفاده کنید که فاقد موادی مثل الکل، کلر، آمونیاک و فسفات باشند. این نوع از پاک‌کننده گوشی به‌راحتی در بازار یافت می‌شود. استفاده از دستمال نانوی مرطوب برای پاک‌کردن این مواد نیز گزینه‌ی خوبی است. درصورت نیاز به رطوبت بیشتر، تنها چند قطره آب بیشتر با بطری‌های شیشه‌پاک‌کن به صفحه‌نمایش اسپری کنید.

گوشی‌های ضدآب قابل‌شست‌وشو هستند؟

گوشی‌های دارای استاندارد ضدآب IP67 و بالاتر، قابل‌شست‌وشو با آب هستند. اگرچه گوشی‌های ضدآب نسبتا جدید مانند آیفون ۷ (iPhone 7) و مدل‌های بالاتر یا گوشی‌های سری گلکسی اس سامسونگ، می‌توانند به مدت ۳۰ دقیقه در زیر آب تا عمقی درحدود ۹۰ سانتی‌متر مقاومت کنند؛ اما بهتر است حتی همین گوشی‌ها را نیز با دستمالی مرطوب یا خیس تمیز و سپس، با دستمالی نرم آب بخش‌های مختلف ازجمله سوراخ بلندگوها و پورت‌ها را خشک کنید.

زمانی‌که گوشی خود را در زیر شیرآب می‌گیرید، آب وارد پورت‌های آن می‌شود و تا زمانی‌که خشک نشود، نمی‌توانید آن را شارژ کنید. درکل، استانداردهای مرتبط با ضدآب‌بودن گوشی بیشتر برای این طراحی شده‌اند که به کاربر درباره‌ی آسیب‌پذیرنبودن گوشی دربرابر آب اطمینان‌خاطر دهند.

کار‌هایی که از عمر گوشی‎تان می‌کاهد

این خبر باید و نبایدهای تمیزکردن صفحه‌ نمایش گوشی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ویندوز ۱۰ در مقابل مک؛ بهترین سیستم عامل کدام است؟

اگر دنیای تکنولوژی را دنبال کرده باشید، یقینا شاهد مقایسه‌های زیادی بین سیستم عامل‌های مک و ویندوز بوده‌اید. این دو سیستم عامل قدرتمند که در حال حاضر پرکاربرد ترین سیستم عامل‌های کامپیوتر‌های شخصی در جهان به شمار می‌روند ویژگی‌ها و …

The post ویندوز ۱۰ در مقابل مک؛ بهترین سیستم عامل کدام است؟ appeared first on دیجیاتو.

اپل بالاخره قرار است آیفون‌های جدید را همراه با شارژر سریع عرضه کند

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، اما همانطور که احتمالا در دیگر گزارش‌ها خوانده‌اید و این بار در سایت ژاپنی Mac Otakara هم آمده، آیفون های تازه‌نفس کماکان از پورت لایتنینگ بهره می‌برند ولی در عوض بعد از سال‌ها انتظار، ظاهرا اپل قصد دارد در جعبه آن‌ها شارژر ۱۸ واتی USB-C و کابل تبدیل لاتنینگ به USB-C قرار دهد.

چنین کاری بسیار منطقی محسوب می‌شود. شاید اپل هنوز آمادگی کنار گذاشتن پورت لایتنینگ را ندارد، ولی با ارائه‌ی شارژ USB-C پر سرعت می‌تواند زندگی کاربران iOS را تا حدی ساده‌تر کند. طی سال‌های گذشته، اپل همواره آیفون‌های خود را با شارژرهای قدیمی ۵ واتی عرضه کرده که این موضوع با اعتراضات زیادی روبرو شده است. در ضمن باید خاطرنشان کنیم که از آیفون ۸ به بعد، این گوشی‌ها از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند.

پرت

سال گذشته، شاهد بازطراحی آیپد پرو بودیم که حالا از پورت USB-C بهره می‌برد و همراه با شارژر ۱۸ واتی روانه‌ی بازار شد. طبق گزارش MacRumors، در حال حاضر اگر بخواهید این شارژر و کابل تبدیل USB-C به لایتنینگ را از اپل خریداری کنید، باید مبلغ ناقابل ۵۰ دلار بپردازید. اما ارائه‌ی شارژر جدیدتر و کابل مربوط به آن، می‌تواند کار اپل را برای کنار گذاشتن پورت لایتنینگ در نسل بعدی راحت‌تر کند. در ضمن باید بگوییم که با این کابل، یعنی دیگر می‌توانید بدون نیاز به خریدن کابل جدید، آیفون خود را مک‌بوک وصل کنید.

۱۰ ترفند در آیفون اپل که آرزو می‌کردید همیشه می‌دانستید!

این خبر اپل بالاخره قرار است آیفون‌های جدید را همراه با شارژر سریع عرضه کند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

توافق اپل و کوالکام ۶ میلیارد دلار هزینه داشته است

اگر اخبار حوزه تکنولوژی را دنبال کرده باشید حتما مطلع شدید که سه شنبه هفته گذشته، توافق اپل و کوالکام پس از مدتها به وقوع پیوست. حال جزییات بیشتری از توافق اپل و کوالکام منتشر شده و به گفته تیموتی …

The post توافق اپل و کوالکام ۶ میلیارد دلار هزینه داشته است appeared first on دیجیاتو.

آیا زمان کنار گذاشتن آیفون در ایران فرا رسیده است؟

آیفون‌ این روزها بیشتر از هر زمان خودش را در سرتیتر اخبار مختلف ایران جا می‌کند. عدم اجازه انتشار اپلیکیشن‌ها و دردسر کسب‌وکارهای ایرانی برای دست یافتن به کاربران آیفون و حتی پیشنهاد مجلس برای توقف رجیستری این محصول آمریکایی …

The post آیا زمان کنار گذاشتن آیفون در ایران فرا رسیده است؟ appeared first on دیجیاتو.

دِیزی، ربات بازیافت آیفون‌ها اینگونه کار می‌کند [تماشا کنید]

دیزی یک ربات ۱۰ متری است که با استفاده از ۵ بازوی خود کار بازیافت آیفون‌های از رده خارج شده را انجام می‌دهد. این ربات که سال گذشته معرفی شد، توسط آزمایشگاه بازیافت اپل در تگزاس ساخته شده است. این …

The post دِیزی، ربات بازیافت آیفون‌ها اینگونه کار می‌کند [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

وان پلاس به جمع پنج برند پرفروش گوشی گران قیمت پیوست؛ اپل در صدر بازار

بازار تلفن های هوشمند معمولاً به سه بخش اقتصادی، میان رده و گران قیمت تقسیم می شود و شرکت های مختلف بسته به استراتژی های خود، در هر بخش از بازار حضور متفاوتی پیدا می کنند. در این بین بازار …

The post وان پلاس به جمع پنج برند پرفروش گوشی گران قیمت پیوست؛ اپل در صدر بازار appeared first on دیجیاتو.