اپل واچ حالا قادر به تشخیص نشانه های بیماری پارکینسون است

اپل به تازگی یک رابط برنامه نویسی جدید به فریم ورک ResearchKit اضافه کرده که به کاربران اجازه می دهد با استفاده از اپل واچ، به پایش علائم مربوط به بیماری پارکینسون بپردازند. این رابط برنامه نویسی در تمام اوقات روز قادر به پایش دو نشانه اصلی اختلال حرکتی است: رعشه بدن و دیسکینزی.

اپلیکیشن هایی که این فعالیت ها را رصد می کنند قادر به نمایش اطلاعات جمع آوری شده هستند و در هر دقیقه، هر ساعت یا هر روز، علائم بیماری را فوراً نمایش می دهند. هم اپل و هم محققان خارجی طی چند وقت اخیر در تلاش بوده اند تا از ابزار ResearchKit برای تشخیص مجموعه ای از بیماری ها و اختلالات استفاده کنند.

به عنوان مثال محققان کمپانی کاردیوگرام، چگونگی استفاده از اپل واچ برای تشخیص نشانه های سکته قلبی از طریق ضربان های منظم قلب را به نمایش درآورده اند و محققان استنفورد در همکاری اپل به مطالعه چگونگی استفاده از اپل واچ برای تشخیص آریتمی های قلبی پرداخته اند. سایرین هم ResearchKit را برای تشخیص اوتیسم، سرطان پوست و صرع به کار گرفته اند.

رابط برنامه نویسیِ «اختلال حرکتی» قرار است با دومین آپدیت توسعه دهندگان watchOS 5 عرضه شود و اپل از همین حالا نمونه های تحقیقاتی را در صفحه گیت‌هاب ResearchKit منتشر کرده است.

The post اپل واچ حالا قادر به تشخیص نشانه های بیماری پارکینسون است appeared first on دیجیاتو.

نبرد نزدیک از نوع واقعیت افزوده؛ وقتی اپل پاسخ رقبا را می دهد

نبرد واقعیت افزوده وقتی آغاز شد که تیم کوک روی سن آمد و گفت‌: «ARKit بزرگترین پلتفرم واقعیت افزوده در دنیاست.» یک نفر از گوگل مدتی بعد گفت: «ما واقعیت افزوده را به جریان اصلی بازار بدل می کنیم.» مارک زاکربرگ موسس فیسبوک پاسخ آنها را این گونه داد که «قصد داریم دوربین را به عنوان نخستین پلتفرم واقعیت افزوده معرفی کنیم.» و رقابت هر روز داغ تر شد.

تکنولوژی واقعیت افزوده اپل می تواند تهدیدی جدی برای شبکه های پیام محور بزرگ باشد

در سال ۲۰۱۵ و رونمایی از کیت اختصاصی اپل، بسیاری باور داشتند که این شرکت می تواند واقعیت افزوده، به خصوص در حوزه موبایل آن را به قلمروی تازه خود تبدیل کند. تمام آورده های اپل در رویداد اخیر WWDC را یک موشک بالستیک دیگر برای از میدان به در کردن رقبا در نظر بگیرید.

اپل واقعیت افزوده

اگر می خواید بدانید آن چه تیم کوک و همکارانش چند روز پیش ارائه دادند چه معنایی برای رقبایی چون گوگل، آمازون، مایکروسافت، فیسبوک و . . . خواهند داشت، بهتر است نگاهی به نقشه راه اپل در حوزه سخت افزاری واقعیت افزوده بیاندازید.

  • ۲۰۱۹: اپل آیفون ۸S یا ۹ را با دوربین TrueDepth در پنل جلویی رونمایی خواهد کرد.
  • ۲۰۱۹: اپل آیفون Xs را با دوربین TrueDepth جلویی و پشتی روانه بازار خواهد نمود.
  • ۲۰۲۰: اپل عینک واقعیت افزوده اپل گلس را به عنوان یک ابزار جانبی برای آیفون هایش معرفی خواهد کرد.

البته این پیش بینی به هیچ وجه دقیق نخواهد بود. به خصوص که می دانیم این شرکت قادر خواهد بود با توجه به حرکت سایر رقبا برنامه هایش را به روز آوری کند.

واقعیت افزوده، مموجی و دیگر هیچ

مموجی را باید پاسخ اپل به بیتموجی و یک تهدید واقعی برای اسنپ دانست. در حال حاضر امکان استفاده از مموجی و انیموجی تنها در آیفون X وجود دارد. گجتی که در حال حاضر از دسترس بخش اعظم قشر نوجوان و عاشق این قبیل چیزها خارج است.

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud

در حال حاضر امکان استفاده از مموجی و انیموجی تنها در آیفون X وجود دارد

حال اگر نقشه راهی که در بالا ترسیم کردیم صحت داشته باشد، این مانع کمتر از یک سال دیگر برداشته خواهد شد. فراموش نکنید که بر اساس آخرین نظرسنجی ها، ۸۴ درصد نوجوانان آمریکایی پول های خود را برای خرید آیفون ۸s یا ۹ کنار گذاشته اند.

اما تهدید واقعی مموجی در کجاست؟ در تعداد قابل توجهی کاربر که به واسطه همین قابلیت، از پیام رسان های تحت مالکیت اسنپ و فیسبوک به سمت محصول اپل کوچ خواهند کرد. بد نیست بدانید که بیش از ۹۱ درصد از درآمد بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا از طریق نمایش تبلیغات در اپ هایی مثل Messenger، ایسنتاگرام و واتس اپ تامین می شود.

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud

رشد ناگهانی کاربران iMessage و Facetime می تواند کابوسی قطعی برای زاکربرگ به حساب بیاید. کسی که همین حالا نیز حال روز خوشی را در منجلاب بحران ها سپری نمی کند.

رویکرد متفاوت اپل در حوزه واقعیت افزوده می تواند عقب ماندگی این شرکت از رقبا را جبران کند

مثل اکثر بازارها، بازار چین در حوزه گسترش فناوری های مرتبط با واقعیت افزوده نیز نقشی تعیین کننده خواهد داشت. همین حالا ۸۵ درصد از موبایل های رده بالای به فروش رفته در چین نشان سیب گاز زده ای را بر بدنه پشتی خود دارند. شاید در بخش بالایی بازار مموجی های اپل بتوانند موقعیت برند Tencent را تا حدودی به خطر بیاندازند. اما در میانه ها و حوزه اقتصادی ها، WeChat و موبایل های اندرویدی هنوز هم خطری جدی را از بابت غول آمریکایی احساس نمی کنند.

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud

ابر واقعیت افزوده ، ابری با احتمال بارش موقعیت ها

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud (پایگاهی دائمی از داده های سه بعدی از دنیای واقعی برای اشتراک گذاری با اپلیکیشن های واقعیت افزوده) قطعاً داغ ترین مبحث در این بخش از بازار است. چیزی که برخی معتقدند می تواند کلید فراگیر شدن فناوری مذکور در زندگی روزانه باشد.

زمانی تصور می شد که گوگل مالک طبیعی ابر واقعیت افزوده باشد، چرا که تمامی ابزارهای لازم در این زمینه را در اختیار دارد. حتی اگر عاشق پوکمون گو باشید، باز هم باید بپذیرید که نخستین کاربرد حقیقی و ملموس واقعیت افزوده را در رویداد توسعه دهندگان گوگل امسال و در قالب قابلیت جدید اپلیکیشن گوگل مپز شاهد بودیم.

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud همان میدانی است که می تواند برنده نهایی را در رقابت میان غول ها تعیین کند

فقط کافیست تا هیجان و تشویق حضار را در هنگام به نمایش درآمدن ترکیب جادویی گوگل لنز، نقشه گوگل، قابلیت Streetview و سیستم موقعیت یابی بصری (VPS) گوگل را به یاد بیاورید. گوگل حالا می تواند مسیر شما را نه از روی نقشه که به طور مستقیم از روی آسفالت خیابان نشانتان دهد. حتی می توانید در این مسیر روباهی را نیز به عنوان راهنمای خود داشته باشید!

بپذیریم که اپل در این زمینه ها همواره یک قدم از رقیب ابرباز خود عقب بوده است، بنابراین آنها تلاش کرده اند در عوض رویکرد متفاوتی را به کاربران خود ارائه دهند. برای برتری، تیم کوک و همکارانش تلاش دارند تا از برتری ذاتی کمپانی خود به عنوان برگ برنده استفاده کنند.

این که قدم به قدم، قابلیت های ابر واقعیت افزوده را اپلیکیشن به اپلیکیشن در عمق جان محصولات خود رسوخ دهند. امکان حضور همزمان چند کاربر در انجام یک بازی واقعیت افزوده (فعلاً تا سقف ۴ نفر) یا حفظ وضعیت پایداری ابری در هر اپلیکیشن (ذخیره وضعیت ابر واقعیت افزوده اپلیکیشن شما برای ادامه کار در زمان مراجعه بعدی) را در نظر بگیرید.

ابر واقعیت افزوده یا AR Cloud

می توان حدس زد که رویکرد ساده تر و کاربر پسند تر اپل در این زمینه در نهایت به نفعش تمام خواهد شد و می تواند سرعت گسترش استفاده از آن را افزایش دهد. با آن که در حال حاضر نبود قابلیت مکان یابی جهانی کاربر یک نقص جدی در تجربه استفاده از ابر واقعیت افزوده اپل نسبت به گوگل، فیسبوک، نیانتک و Tencent به حساب می آید، اما اپل آنقدر برای برندهایی چون Lego سرمایه گذاری کرده است تا به آن کمک کنند این نهال نوپا به سرعت به جایگاهی که تیم کوک و همکارانش می خواهند برسد. کیست که عاشق آجرهای Lego نباشد؟

The post نبرد نزدیک از نوع واقعیت افزوده؛ وقتی اپل پاسخ رقبا را می دهد appeared first on دیجیاتو.

ویژگی‌های iOS 12 که اپل از آن‌ها صحبت نکرد

اپل معمولا در مراسم WWDC همه ویژگی‌های جدید سیستم عامل iOS را کامل نشان نمی‌دهد و برخی از آن‌ها فرصت خودنمایی روی استیج پیدا نمی‌کنند. علت آن هم ساده است: به اندازه کافی زمان نیست. گاهی اوقات هم اپل یک لیست کامل از همه این ویژگی‌ها می‌سازد و وقتی صحبت‌های کرگ فدریگی به پایان می‌رسد آن اسلاید نمایش داده می‌شود. اما این اتفاق شب گذشته رخ نداد و حرفی از ویزگی‌های iOS 12 زده نشد.

اما در عوض اپل داده‌های جامعی از ویژگی‌های سیستم عامل iOS 12 در وبسایت خود منتشر کرده که با گشت و گذار در آن‌ها می‌توان اطلاعات بسیاری به دست آورد.

ویژگی‌های iOS 12

انیمیشن‌های نرم‌تر

فدریگی دیشب در مورد اجرای سریع‌تر اپلیکیشن‌ها، باز شدن سریع‌تر دوربین و بالا آمدن سریع کیبورد صحبت کرد و در مجموع گفته شده که iOS 12 سریع‌تر خواهد بود.

امیدواریم که iOS 12 پایان دوران افت فریم، کندی و تکه تکه شدن انیمیشن‌ها باشد. هیچکس دوست ندارد صدها دلار پول بدهد و انیمیشن‌های کندی ببیند.

ژست‌های حرکتی آیفون X به آیپد اضافه می‌شود

کشیدن انگشت از بالا به پایین، کنترل سنتر را نمایش می‌دهد و کشیدن انگشت از هر نقطه روی داک هم شما را به صفحه اصلی می‌آورد. مثل همان‌هایی که در آیفون X دیده می‌شود. چنین قابلیت‌هایی برای آیپد پرو بعدی با فیس آیدی و بدون دکمه هوم می‌تواند کاربردی باشد.

پر شدن خودکار پیامک‌های احراز هویت دو عاملی

دیگر لازم نیست بین اپلیکیشن Messages و اپلیکیشن دیگری که نیازمند کد احراز هویت دو عاملی است جا به جا کنید. به محض اینکه کد به گوشی شما SMS شود، iOS 12 آن را به صورت خودکار می‌شناسد و نوار مورد نظر را پر می‌کند.

البته بهتر است از اپ‌هایی نظیر Google Authenticator یا Authy استفاده کنید اما اگر پیامک تنها راه چاره است، iOS 12 یک مقدار ماجرا را ساده‌تر می‌کند.

ویژگی‌های iOS 12

پر شدن خودکار ساده‌تر رمزهای عبور از اپلیکیشن‌های شخص ثالث

اگر توسعه دهندگان تصمیم به فعال کردن آن بگیرند، iOS 12 می‌تواند رمزهای عبور را از اپلیکیشن‌های شخص ثالث مثل Last Pass و ۱Password دریافت کند.

به اشتراک‌گذاری رمزهای عبور بین دستگاه‌های macOS و iOS نزدیک به هم

با iOS 12، اپل به شما اجازه می‌دهد تا رمزهای عبور موجود روی iOS را روی مک و بالعکس انتقال دهید. البته با قابلیت Continuity می‌توان کپی پیست انجام داد اما این قابلیت حالا چند ثانیه شما را در زندگی جلو می‌اندازد. رمز عبور وای فای نیز به همین شیوه قابل انتقال است.

ویژگی‌های iOS 12

پیشنهاد رمزهای عبور قوی و هشدار برای تکراری‌ها

iOS 12 به شما پیشنهاد رمزهای عبور خاص و قوی می‌دهد و می‌توان آن‌ها را برای اپلیکیشن‌ها استفاده کرد و حتی برای دسترسی ساده‌تر در iCloud Keychain ذخیره کرد. این قابلیت همین حالا در سافاری کار می‌کند ولی اپل قصد دارد آن را به همه بخش‌های موبایل شما گسترش دهد. همچنین، iOS 12 رمزهای عبوری که چندین بار از آن‌ها استفاده کرده‌اید را به شما یادآور می‌کند تا به فکر یک رمز جدید باشید.

سیری به شما در به یادآوردن رمز عبور کمک می‌کند

حالا که بحث بر سر رمز عبور است، اپل می‌گوید که سیری قادر است در نمایش رمزهای عبور به شما کمک مستقیم کند.

ویژگی‌های iOS 12

دانش سیری افزایش می‌یابد

اپل می‌خواهد دامنه اطلاعات و دانش سیری را گسترش ببخشد. از زندگی افراد مشهور (سلبریتی‌ها) گرفته تا انواع غذاها. بنابراین با انتشار iOS 12 می‌توانید از سیری بپرسید که چقدر در قهوه شما کافئین وجود دارد یا یک بشقاب غذای خاص چقدر سالم است.

هشدار اضطراری که هیچ مانعی نمی‌شناسد

در iOS 12 قابلیت جدیدی به نام هشدار اضطراری وجود دارد که باید توسط کاربر فعال شود. هشدار اضطراری حتی وقتی که قابلیت Do Not Disturb هم فعال باشد، کار می‌کند. با این ویژگی، پزشکان و پرستاران می‌توانند پیام‌های اضطراری را به بیماران خود انتقال دهند.

پشتیبانی از تصاویر RAW بهبود یافته

اپل همیشه سعی داشته پشتیبانی و ویرایش فایل‌های تصاویر RAW را بهبود ببخشد و iOS 12 هم به همین روال ادامه می‌دهد. آپدیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا «تصاویر RAW را روی آیفون و آیپد مدیریت کنند و انتقال دهند و روی آیپد پرو ویرایش کنند». برخی از این قابلیت‌ها روی iOS 11 هم بوده‌اند اما خوشبختانه اپل قصد دارد جداسازی عکس RAW و JPG را ساده‌تر کند.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

The post ویژگی‌های iOS 12 که اپل از آن‌ها صحبت نکرد appeared first on دیجیاتو.

به کمک iOS 12 می توانید از اعتیاد به موبایل ها بکاهید

همان طور که پیش تر وعده آن داده شده بود، اپل تلاش کرده تا با ایجاد تغییراتی در نسخه تازه سیستم عامل iOS 12 اعتیاد به موبایل ها را در کاربران کجت هایش کاهش دهد.

در نخستین اقدام و پس از مدت ها انتظار امکان دسته بندی ناتیفیکیشن های رسیده فراهم شده. بنابراین دیگر شاهد حضور چندین پیام از یک اپلیکیشن در مرکز اعلانات آیفون یا آیپد خود نخواهید بود.

علاوه بر این، iOS 12 در زمینه زمان و نحوه نمایش اعلانات نیز هوشمندتر عمل خواهد کرد. از جمله این که در حالت «Do Not Disturb» امکان غیر فعال کردن تمام اعلانات وجود دارد، بنابراین اگر در میانه های شب از خواب برخیزید دیگر برای چک کردن موبایل خود وسوسه نخواهید شد.

ترک اعتیاد به موبایل با iOS 12

دیگر تغییر iOS 12 در این زمینه امکان مدیریت آسان تر و سریع تر نحوه دریافت اعلانات از هر نرم افزار است. به عنوان مثال می توانید از گزینه «deliver quietly» استفاده کنید تا با دریافت اعلان از اپ مورد نظر موبایل شما چه از طریق صدا و چه ویبره هشداری ارسال نکند.

جز این، در نسخه جدید سیستم عامل ابزارهای موبایل اپل امکان آن وجود دارد تا گزارش کاملی از نحوه استفاده شما از موبایلتان را در اختیار داشته باشید. این که در بازه های زمانی مختلف چقدر از وقت خود را صرف استفاده از آن نمونه و در این مدت کدام اپ ها بیشتر از همه توجه شما را به خود جلب نموده اند.

ضمناً اگر حس می کنید که اعتیادی به یک اپلیکیشن خاص پیدا کرده اید می تواند مهلت خاصی را برای استفاده از آن تعیین کنید تا به نحوی به استفاده کمتر از آن به مرور زمان ترغیب شوید.

The post به کمک iOS 12 می توانید از اعتیاد به موبایل ها بکاهید appeared first on دیجیاتو.

ویدیو چت گروهی‌ Houseparty برای کامپیوتر‌های مک عرضه شد

به تازگی یک اپلیکیشن ویدیو چت گروهی به خصوصی به نام Houseparty در میان نوجوانان و دانشجویان محبوبیت خاصی پیدا کرده است. امروز کمپانی سازنده‌، اپلیکیشن مخصوص کامپیوتر‌های مک را عرضه نمود. این اپ سعی دارد که یک ویدیو چت ساده و پر سرعت را میان کاربران ایجاد کند.

کمپانی سازنده قصد دارد بدین شکل شمار کاربرانش را افزایش داده و کاربرانی غیر از نوجوانان و جوانان نیز پیدا کند. شاید خانواده‌ این افراد نیز با عرضه‌ی این اپ روی کامپیوتر‌های مک، به کاربرانشان اضافه شده و بدین شکل با عزیزان خود در تماس باشند.

اکنون Houseparty روی اپ استور مک به صورت رایگان قرار گرفته است. اپ یاد شده از بسیاری جهات  به دیگر سرویس‌های ویدیو چت گروهی شباهت دارد و عمده تفاوت آن مفهوم حضور به شمار می‌رود. این اپ در هر زمان از کاربر می‌پرسد که آیا علاقه به چت دارد یا خیر و پس از آن است که به دوستانتان خبر می‌دهد که اکنون شما پشت کامپیوتر قرار گرفته‌اید و قادرید با آنها صحبت کنید.

این اپ روی گوشی‌های هوشمند نیز عملکردی مشابه دارد و تنها پس از تایید کاربر، حضورش را به دیگران خبر می‌دهد. پس از آن دیگران قادر خواهند بودند با یک اشاره‌ی ساده، ویدیو چتی گروهی را آغاز کنند.

این مسئله موجب شده که چت با این اپ، ناگهانی بودن تماس‌های تلفنی گروهی را نداشته و کاربر می‌تواند هر موقع که می‌خواهد به دیگران اضافه شود. این مسئله موجب شده که ۲۰ میلیون کاربر که عمده‌ی آنها را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، به استفاده از Houseparty  روی آورند.

بنابر آمار منتشر شده، هر کاربر در این اپ به طور میانگین ۲۳ دوست دارد و روزانه ۵۱ ساعت را به چت با دوستانش می‌گذارند. از ویژگی‌های اضافه شده به نسخه‌ی جدید این اپ می‌توان به گزینه‌ی around ( دور و بر) اشاره کرد. کاربر می‌تواند با انتخاب این وضعیت اعلام کند که برای صحبت کردن آماده است اما در همین حین دوربین خود را خاموش نگه دارد. این گزینه می‌تواند به کاربر زمان لازم برای آماده شدن یا تمام کردن کارش را بدهد تا پس از آن به گفتگو بپردازد.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

The post ویدیو چت گروهی‌ Houseparty برای کامپیوتر‌های مک عرضه شد appeared first on دیجیاتو.

به زودی پورت کردن اپلیکیشن های iOS به macOS ممکن می شود

کامپیوترهای مک (Mac) و دستگاه های مبتنی بر iOS از نظر قابلیت ها روز به روز به یکدیگر نزدیک تر می شوند و حالا اپل می خواهد مرز بین این دو اکوسیستم را به طور کامل از بین ببرد. این شرکت در جریان کنفرانس سالانه توسعه دهندگان ۲۰۱۸ اعلام کرد پورت کردن اپلیکیشن های iOS روی سیستم عامل macOS بسیار ساده تر خواهد شد.

اپل همین حالا هم مشغول تست فریمورک جدیدش است و اپلیکیشن هایی نظیر نیوز، استاکس، Voice Memos و برنامه Home که همراه با سیستم عامل موهاوی (Mohave) عرضه شدند، همگی نسخه های پورت شده از iOS هستند. به گفته اپل این جابجایی بین دو پلتفرم از طریق یکپارچه سازی عناصر فریمورک UIKIt در iOS با سیستم عامل macOS به دست آمده، ضمن اینکه فریمورک AppKit نیز در آن نقش دارد.

البته قابلیت پورت کردن بین این دو پلتفرم هنوز در دست توسعه است و اپل وعده می دهد که در سال آتی میلادی شاهد اجرای آزمایشی آن برای توسعه دهندگان خواهیم بود. با این حال چنین خبری بسیار خوشحال کننده است و نشان دهد که بالاخره دو پلتفرم بزرگ نرم افزاری اپل در آینده ای نزدیک با یکدیگر پیوند می خورند.

The post به زودی پورت کردن اپلیکیشن های iOS به macOS ممکن می شود appeared first on دیجیاتو.

اپ استور بازطراحی می‌شود؛ اپلیکیشن‌های جدید در راه مک

اپل قصد دارد همزمان با ارائه macOS Mojave چهار اپلیکیشن جدید را به اپ استور مک بیاورد: اپل نیوز (Apple News)، استاکس (Stock)، هوم (Home) و وویس مموز (Voice Memos). این‌ها همزمان می‌شود با تغییرات بنیادی در ساختار اپ استور مک که قرار است به زودی ظاهر این فروشگاه را تغییر دهد.

اپ‌های جدید شامل قابلیت‌هایی هستند که اپل در iOS 12 رونمایی کرد مثل حضور نیوز در داخل استاکس. اضافه شدن اپلیکیشن هوم به اپ استور مک نیز به این معنا است که برای کنترل لوازم خانگی متصل به HomeKit نیازی به استفاده از یک موبایل یا تبلت نیست. ورژن مک اپلیکیشن هوم طراحی زیبای ورژن iOS را در خود دارد و گراف‌های اپ استاکس نیز دقیقا مشابه iOS هستند.

رابط کاربری اپ استور مک بازطراحی می‌شود و حالا محتوای موجود در فروشگاه با رویکرد متفاوتی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

The post اپ استور بازطراحی می‌شود؛ اپلیکیشن‌های جدید در راه مک appeared first on دیجیاتو.

امکان گروه بندی نوتیفیکیشن ها در iOS 12 فراهم خواهد شد

اتفاقی که بسیاری از کاربران اپل منتظر آن بودند بالاخره رخ داده و iOS 12 قابلیت گروه بندی نوتیفیکیشن ها را با خود به آیفون می آورد.

با افزایش میزان استفاده کاربران از موبایل های هوشمند و گسترش دامنه اپ ها میزان نمایش اعلان های آزار دهنده نیز بیش از پیش افزایش یافته اما تا حالا اپل فکری به حال آن نکرده بود.

امشب اما برای آن دسته از کاربرانی که از اعلان های پایان ناپذیر کلافه شده بودند لحظه موعود بود چرا که اپل اعلام کرد iOS 12 امکان گروه بندی اعلان ها و مدیریت آنها در لاک اسکرین را فراهم خواهد کرد.

این قابلیت به کاربران اجازه می دهد نوتیفیکیشن ها را گروه بندی کرده و با کشیدن انگشت روی نمایشگر آنها را پاکسازی کند. علاوه بر این می توانید نمایش اعلان را تا زمان خاصی مثل پایان جلسه به تعویق انداخته و حتی برخی اپ ها را از ارسال اعلان به لاک اسکرین محروم کنید.

این دسته از پیام ها به مرکز اعلان خواهند رفت و اگر این قابلیت به نظرتان آشنا می آید به این خاطر است که گوگل قبلا آنها را معرفی کرده بود.

معرفی ویژگی هایی از این دست در راستای تلاش های اپل برای کاهش اعتیاد کاربران به موبایل قرار دارد که پیش از این به انتقادهایی از این کمپانی منجر شده بود.

 

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید.

اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

The post امکان گروه بندی نوتیفیکیشن ها در iOS 12 فراهم خواهد شد appeared first on دیجیاتو.

اپل سیستم عامل macOS 10.14 را با نام موهاوی معرفی نمود

برای ششمین سال متوالی کمپانی اپل از بستر کنفرانس توسعه دهندگان خود برای رونمایی از نسل تازه سیستم عامل اختصاصی خود برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ هایش استفاده کرد کرد. قرار است macOS 10.14 با نام «موهاوی» (Mojave) شناخته و عرضه شود.

به مانند چند نسخه اخیر نام آپدیت جدید مک او اس نیز از روی یکی از جاذبه های طبیعی کشور آمریکا، یعنی صحرای موهاوی در نوادا برداشته شده است.

جذاب ترین ویژگی آپدیت جدید امکان انتخاب تم سیاه رنگ برای تمام منوها و پنجره ها در سیستم عامل است که می تواند نمایی کاملاً جدید و جذاب به آن ببخشد و کار با آن را در محیط ها تاریک و شب هنگام لذت بخش تر کند.

سیستم عامل macOS 10.14 موهاوی

علاه بر این قرار است شاهد ورود اپلیکیشن خبرخوان Apple News به سیستم عامل مک او اس پس از گذشت دو سال از عرضه آن روی iOS باشیم. این مسئله شامل اپلیکیشن های Voice Memos و Home نیز می شود.

یکی دیگر از تغییرات اساسی در نسخه تازه سیستم عامل رایانه های رومیزی اپل قابلیتی جدید موسوم به «Dynamic Desktop» است که می تواند به صورت ماهرانه ای در طی روز حال و هوای دسکتاپ رایانه اپلی شما را متناسب با ساعت تغییر دهد.

قابلیت جالب دیگری که به واسطه موهاوی در دسترس کاربران قرار می گیرد «Desktop Stacks» نام دارد. این قابلیت امکان پشته کردن اتوماتیک فایل های مشابه روی هم در دسکتاپ را فراهم می سازد. این یعنی شلوغی بیش از حد فایل ها در این بخش دیگر به هیچ وجه آزار دهنده نخواهد بود.

اپل در macOS 10.14 قابلیت های تازه ای را نیز به ابزار مدیریت فایل Finder اضافه کرده. از جمله حالت Gallery View که به شما امکان می دهد محتوای فولدرها را در حالتی شبیه مرور عکس ها در اختیار داشته باشید. ضمن این که اطلاعات کامل متا دیتای عکس ها نیز در قالب یک سایدبار جدید (اختیاری) در کنار تصاویر به نمایش درخواهد آمد. امکان چرخاندن و برخی اصلاحات اتوماتیک نیز از طریق فایندر مک او اس فراهم خواهد بود.

سیستم عامل macOS 10.14 موهاوی

ابزار ثبت اسکرین شات بخش دیگری است که مهندسین اپل در آپدیت جدید سیستم عامل مک او اس به سراغ آن رفته اند. در نسخه جدید امکان تولید بلاواسطه ویدیو از محتوای حال حاضر نمایشگر در اختیار کاربر قرار گرفته است.

در آخر نیز باید به توسعه قابلیت های مرتبط با Continuity اشاره کرد. از جمله استریم تصاویر زنده دوربین روی دسکتاپ و امکان در دست گرفتن کنترل اپلیکین آن برای ثبت آنی عکس ها و اسکن اسناد و انتقال مستقیم آنها به اپلیکیشن های نسخه دسکتاپ اشاره کرد.

توسعه دهندگان ثبت نام کرده می توانند از فردا نسخه بتای macOS 10.14 را از طریق Developer Center اپل روی رایانه های خود دریافت کنند. نخستین نسخه بتای عمومی این سیستم عامل نیز در صورت عدم بروز مشکل و پایداری قابل قبول یک تا هفت روز پس از آن در دسترس قرار خواهد گرفت. مثل همیشه نسخه نهایی در پاییز ۲۰۱۸ از راه می رسد.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

The post اپل سیستم عامل macOS 10.14 را با نام موهاوی معرفی نمود appeared first on دیجیاتو.

اپل ساعت هوشمند شما را به یک واکی تاکی تبدیل می کند

آخرین مدل از اپل واچ، از اتصالات LTE پشتیبانی می کند و به کاربر اجازه می دهد در صورت خروج از برد شبکه وای فای، تماس های تلفنی برقرار کرده، از Messages استفاده کند و هر فعالیت دیگری که نیازمند شبکه است.

حالا اپل می خواهد به کاربران اجازه دهد که از یک طریق دیگر نیز با دوستان خود در ارتباط باشند. این کمپانی در جریان WWDC 2018 از اپلیکیشنی تازه به نام Walkie Talkie برای watchOS 5 رونمایی کرد که امکان مکالمه «ساعت به ساعت» از طریق شبکه مخابراتی یا وای فای را مهیا می کند.

هنگامی که این اپلیکیشن را اجرا می کنید، می توانید از لیست کانتکت ها یکی را برای صحبت انتخاب نمایید. اپل واچ نیز به صورت خودکار افرادی که بیشترین ارتباط را با آنها دارید پیشنهاد می کند و می توانید درخواست مکالمه را برای آنها ارسال کنید.

گفتنی است که به این شکل با تمام دوستان در سراسر جهان می توان صحبت کرد و این قابلیت صرفاً محلی نیست. هنگام ارسال درخواست، بوقی کوچک به گوش می رسد، دیوایس می لرزد و سپس صدای دوست تان را خواهید شنید.

وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو از مراسم WWDC 2018 را از این لینک بخوانید. اخبار مرتبط با کنفرانس توسعه دهندگان اپل را نیز از طریق تگ WWDC18 دنبال کنید.

The post اپل ساعت هوشمند شما را به یک واکی تاکی تبدیل می کند appeared first on دیجیاتو.