ضد حمله با صفحات لمسی؛ بازی‌های موبایلی که شبیه به کانتر استرایک هستند

جای خالی Team Fortress با Blitz Brigade گیم‌لافت پر شد، شادوگان جدید دستینی اسمارت‌فون‌ها لقب گرفت، مدرن کامبت ورسس بهترین تجربه از کال‌ آو دیوتی‌های آینده را ارائه می‌دهد و فورتنایت و پابجی هم که پورت‌های موبایل خودشان را دارند. بنابراین بین نام‌های بزرگ عناوین تیراندازی کامپیوتری فقط چند اسم باقی می‌ماند که یکی از آ‌ن‌ها «کانتر استرایک» است.

اما کدام یک از بازی‌های موبایل می‌توانند بهترین تجربه ممکن از این عنوان را به ارمغان بیاورند؟ در مطلب پیش‌رو تصمیم گرفتیم نگاهی به همین عناوین بیاندازیم و به شوترهایی بپردازیم که در کنار داشتن کیفیت بالا، به واسطه شباهت‌هایی که با کانتر استرایک دارند می‌توانند حس و حال این بازی را روی موبایل زنده می‌کنند.

شما چه عناوین موبایل دیگری شبیه به کانتر استرایک می‌شناسید؟ در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

Standoff 2

 • بازی آنلاین است

برای داشتن نزدیک‌ترین تجربه از کانتر در گوشی بهترین گزینه همین Standoff 2 است. بازی در کنار داشتن حالت «خنثی کردن بمب» (Defuse the Bomb) هم شبیه‌ترین رابط کاربری به کانتر را دارد، هم نقشه‌هایش یادآور این بازی معروف هستند و هم شوتینگ با وجود محدودیت‌های صفحات لمسی اسمارت‌فون‌ها همچنان رنگ و بوی اثر کمپانی «والو» (Valve) را می‌دهد.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های Standoff 2 به سیستم تیراندازی بازی باز می‌گردد. در این عنوان نیز توسعه‌دهنده از استانداردهای کنترل بقیه شوترهای موبایل استفاده کرده است؛ با آنالوگ سمت چپ حرکت می‌کنید و با دکمه‌های راست تیراندازی کرده یا اسلحه را تغییر می‌دهید.

با این حال سازنده قسمت چپ و بالای صفحه را هم برای تیراندازی فعال کرده و با استفاده از آن، همزمان که شلیک می‌کنید می‌توانید جهت نشانه‌گیر را عوض نموده و راه بروید. انگار بزرگترین مشکل بازی‌های شوتر موبایل را Standoff 2 را برطرف کرده است. البته این قابلیت با وجود تمام مزایایش، دست را خیلی زود خسته می‌کنند.

کانتر

Standoff 2 فعلا سه حالت گیم‌پلی مختلف با پنج نقشه دارد و با توجه به توضیحات صفحه گوگل‌پلی بازی در آینده شاهد مودهایی همانند Capture the flag (گرفتن پرچم) خواهد بود. هر چند فعلا Standoff 2 محتویات زیادی ندارد ولی بازی با گرافیک بالا، ثبات عالی فریم‌ریت و گیم‌پلی جذابش مطمئنا سرگرم‌تان می‌کند. Standoff 2 در حال حاضر این مودها را دارد:

 • Team Deathmatch – هر تیمی که در مدت زمان معین بیشتر بکشد، برنده خواهد شد
 • Defuse – تیمی که ۱۵ راند را ببرد، پیروز می‌شود. در این مود بمب حضور دارد
 • Arms Race – هر کسی که با «تمام» اسلحه‌هایی که بازی در آن مسابقه مشخص می‌کند، یک بازیکن را بکشد برنده می‌شود
 Standoff 2
 • Standoff 2
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Axlebolt
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۶۵۷٫۵ / ۲۸۵٫۷ مگابایت

Critical Ops

 • بازی آنلاین است

بازی‌های شوتر موبایل کمی در زمینه «ورزش‌های الکترویکی» (eSport) فعالیت دارند و در این لیست، Critical Ops یکی از عناوینی است که به خاطر محبوبیت بالا و گیم‌پلی تاکتیکی خود توانسته راهش را به این تورنومنت‌ها هم پیدا کند. بازی از لحاظ گیم‌پلی تفاوت خیلی بزرگی با Standoff 2 ندارد و چون هر دو کانتر را به عنوان منبع الهام خود انتخاب کرده‌اند، نباید انتظار آثاری کاملا متفاوت داشت.

حتی از لحاظ حالت‌های گیم‌پلی نیز Critical Ops سه مود مختلف دارد که سه تای آن‌ها شبیه به Standoff 2 است. البته «هدف‌گیری خودکار» (Aim Assist) بازی خیلی کاربردی نیست و با توجه به ذات تکتیکی بازی انتظاری جز این هم نمی‌رفت. خود Standoff 2 نیز هدف‌گیری خودکار ندارد ولی با این حال استفاده از ایده تیراندازی با سمت چپ بالای صفحه لمسی، بازی را راحت‌تر کرده است.

Critical Ops
 • Critical Ops
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Critical Force Oy
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۳۹۴ / ۲۴۲ مگابایت

CrossFire Legends

CrossFire Legends

 • بازی آنلاین است

درستش این بود که CrossFire Legends در لیست نباشد و در یک مقاله جداگانه که به «عناوین شبیه به CrossFire» می‌پردازیم نامش را ببینم. بازی پورت موبایل عنوانی کامپیوتری با نام CrossFire است؛ یکی از محبو‌ب‌ترین بازی‌های تیراندازی که بیش از ۶۵۰ میلیون بازیکن ثبت‌نام شده‌ دارد.تنسنت هم به خاطر محبوبیت زیاد این عنوان، تصمیم گرفت تا پورت موبایل را با نام Legends عرضه کند.

هر‌چند خود CrossFire بی‌شباهت به کانتر نیست ولی در ادامه سازنده با حالت‌های گیم‌پلی مختلف کاملا توانسته راهش را از اثر والو جدا کند. هنوز چنین چیزی را برای Legends نمی‌بینیم و کمبود محتویات، بازی بیشتر از آنکه پورت موبایل CrossFire باشد به عنوانی شبیه به کانتر تبدیل شده. چیز بدی هم نیست، چون Legends واقعا جذاب است.

CrossFire Legends

Legends دو حالت ‌گیم‌پلی مختلف دارد. یکی بتل رویال که در آن همانند پابجی بازیکن‌ها در محیطی بزرگ رها می‌شوند و در نهایت کسی که زنده بماند برنده خواهد شد. اما بخش دوم که سرگرم‌کننده‌تر است، «بازیکن در برابر بازیکن (PVP) نام داشته و در این قسمت بازی دو حالت گیم‌پلی Team Deathmatch و Demolition دارد.

در Team Deathmatch دو تیم پنج‌نفره Black List (آدم بدهای داستان) و Global Risk (آدم خوب‌های داستان) رو‌به‌رو یکدیگر قرار می‌گیرند و در مدت زمان ۱۰ دقیقه، هر تیمی که بیشتر بکشد برنده خواهد شد. اما Demolition شباهت زیادی به مود معروف کانتر استرایک دارد و در اینجا بمب دست تیم Black List بوده و برای پیروزی یا باید آن را منفجر کند یا تمام اعضای Global Risk را بکشد.

CrossFire: Legends
 • CrossFire: Legends
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Tencent Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۸۱۴ / ۶۷۵ مگابایت

Bullet Force

 • بازی آنلاین و آفلاین است

Bullet Force بعد از Guns of Boom بی‌شباهت‌ترین عنوان لیست به کانتر است. نه اینکه ردپای این عنوان معروف کامپیوتری را در ساخته Game Insight نبینیم، بلکه Bullet Force ضمن توجه به معروف‌ترین شوترهای رایانه‌های شخصی سعی کرده راه خودش را هم برود و به همین خاطر اگر یک تجربه کاملا کانترگونه می‌خواهید احتمالا Bullet Force ناامیدتان می‌کند.

Bullet Force که با میانگین امتیازی ۴٫۵ در گوگل‌پلی و ۴٫۶ در اپ استور یکی از پرامتیازترین عناوین شوتر موبایل شمار می‌رود، چهار حالت گیم‌پلی مختلف داشته، بیش از بیست اسلحه با افزونه‌های گوناگون دارد و با هفت نقشه متفاوت یکی از متنوع‌ترین بازی‌های شوتر گوشی‌های همراه است.

فقط کاربران ایرانی برای تجربه بخش چند نفره باید با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم کنند: برخلاف بقیه عناوین مطلب، نبردهای Bullet Force تنها با فیلترشکن ممکن است. اگر به خیال بخش آفلاین بازی را دانلود می‌خواهید کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید. چون بزرگترین جذابیت بازی به قسمت چند نفره آن باز می‌گردد.

Bullet Force
 • Bullet Force
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Blayze Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۷۷۸٫۴ / ۴۵۴ مگابایت

Guns of Boom

 • بازی آنلاین است

دومین عنوانی که مسابقات ورزشی خودش را دارد، همین Guns of Boom است. بهترین بازی آنلاین شوتر موبایل (از دیدگاه ما البته) که با وجود ساده‌سازی‌ها چه در بخش کنترل و چه در قسمت طراحی نقشه‌ها همچنان توانسته اهمیت تاکتیک را در مبارزاتش حفظ کند و یک تجربه اعتیادآور به مخاطب ارائه دهد.

شاید از وجود Guns of Boom در لیست تعجب کرده باشید، چون بازی به جز اینکه در سبک تیراندازی قرار گرفته شباهت دیگری با کانتر ندارد. اما بیایید کانتر را «عنوانی سرگرم‌کننده و اعتیادآور از سبک شوتر اول شخص» تعریف کنیم، در این حالت Guns of Boom هم مطمئنا جذب‌تان می‌کند.

Guns of Boom
 • Guns of Boom
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Game Insight
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۶۹۱ / ۳۰۰ مگابایت

The post ضد حمله با صفحات لمسی؛ بازی‌های موبایلی که شبیه به کانتر استرایک هستند appeared first on دیجیاتو.

ترکیب سنت و مدرنیته در Minesweeper Genius؛ بمب‌های مایکروسافت را بتکانید

Minesweeper Genius روایتی مدرن از «مین جمع کن» (Minesweeper)، یکی از معروف‌ترین بازی‌های ویندوز ایکس‌پی است. بازی با ترکیب قوانین عنوان کلاسیک مایکروسافت و کمی چاشنی سودوکو، توانسته ضمن حفظ المان‌های آشنا و معروف چیزی را ارائه بدهد که تاکنون نمونه‌اش را در قالب تلفن‌های هوشمند ندیده‌ایم.

در بازی همان هدفی که با Minesweeper داشتید را دوباره دنبال می‌کنید، با این تفاوت که در Minesweeper Genius کنترل یک پیرمرد به بازیکن داده شده است و باید او را سالم به نقطه پایان برسانید؛ با توجه به اعداد هر ردیف، بمب‌هایی که در خانه‌ها وجود دارند را پیدا کنید و پیرمرد را از مسیری متفاوت ببرید.

در ابتدای هر ردیف عددی وجود دارد که تعداد بمب‌های آن قسمت را نشان می‌دهد. مشابه Minesweeper، در اینجا نیز همین مسئله کمک‌تان می‌کند تا از بمب‌ها در امان بمانید. رفته رفته نیز تعداد خانه‌ها افزایش می‌یابد و حتی همانند بازی کلاسیک، اعداد به خانه‌های وسط محیط نیز می‌آیند.

اما چیزی که باعث شده گیم‌پلی Minesweeper Genius تا این اندازه خوب بشود، وجود آیتم‌هایی در مراحل است که گاهی اوقات، مسیر حل معماها را کاملا عوض می‌کند. مثلا در بعضی خانه‌ها می‌توانید یک پرش بلندتر داشته باشید، روی خانه دیگری فرود بیایید و بنابراین با یک استراتژی متفاوت مجبورید به فکر جواب پازل‌ها باشید.

البته اگر با قوانین Minesweeper آشنا باشید، ساخته استودیوی Mother Gaia حتی در سخت‌ترین مراحل نیز خیلی به چالش‌تان نمی‌کشد. در واقع بازی بیشتر به خاطر ارائه یک تجربه کلاسیک اما متفاوتش جذاب است و شاید از لحاظ درجه سختی برای بعضی‌ها نا امید کننده باشد.

Minesweeper Genius یکی از هوشمندانه‌ترین مکانیزم‌های گیم‌پلی بین بازی‌های معمایی امسال را دارد. سازنده خیلی خوب از یک گیم‌پلی تاریخ مصرف گذشته، تجربه‌ای تازه به وجود آورده و راهش را از میان عناوین زیاد الهام گرفته از عنوان کلاسیک Minesweeper جدا کند.

اثر جدید Mother Gaia هم معماهای سرگرم‌کننده‌ای دارد، هم از لحاظ هنری عنوان دلنشینی است و هم با وجود تزریق عناصر جدید به مکانیزم‌های Minesweeper اما همچنان به ریشه‌های مرجع خود پایبند بوده و به همین خاطر برای کسانی که با بازی معروف مایکروسافت خاطره دارند، یک نوستالژی به حساب می‌آید.

دانلود از اپ استوردانلود از گوگل پلی

The post ترکیب سنت و مدرنیته در Minesweeper Genius؛ بمب‌های مایکروسافت را بتکانید appeared first on دیجیاتو.

هفت سنگ؛ افسانه‌های آسفالت

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را حباب آرامش بنامیم.

حباب آرامش هر کس مطابق با علایقش شکل می گیرد. برخی پیاده روی در پارک را ترجیح می دهند و برخی با چند صفحه کتاب خواندن راضی می شوند. اما من، شما و بسیاری از گیک های دیگر، دنیای جذاب بازی ها را به حباب آرامشمان می آوریم. با شخصیت های رنگارنگ بازی ها همراه می شویم و ذهن خود را درگیر مراحلی نفس گیر می کنیم.

ما قدر یک بازی خوب را می دانیم، چون مطمئن هستیم که به کمک آن، حباب آرامش می تواند رنگ و بویی بهتر به خود گیرد. اگر شما هم مثل ما به دنبال نقش و نگاری تازه برای حباب خود هستید، در ادامه مطلب با دیجیاتو و هفت سنگ همراه شوید تا شما را با جدید ترین و بهترین بازی های هفته آشنا کنیم.

Axe.IO

معرفی Axe.IO

 • بازی آنلاین است

این هفته دو بازی خیلی مهم از انحصار iOS خارج شدند و به اندروید آمدند؛ ابتدا Axe.IO که دو هفته پیش انتشار یافت و خیلی زودتر از چیزی که انتظار داشتیم راهش را به دیوایس‌های اندرویدی پیدا کرد. بازی چهار حالت گیم‌پلی مختلف دارد و در تمام آن‌ها مهمترین کاری که انجام می‌دهید، پرتاب تبر است؛ در محیطی بزرگ رها شده و باید با تبرهای خود به دشمنان حمله کنید.

گفتنی‌ها را در بررسی بازی گفتیم. اینکه Axe.IO سرگرم‌کننده‌ترین عنوان سبکش است و به خاطر ترکیب تبرها با فرمول io توانسته تجربه‌ای متفاوت با چیزهایی که تاکنون در موبایل دیده‌ایم ارائه بدهد. بنابراین اگر می‌خواهید یکی از بهترین‌های امسال را بازی کنید، پیشنهاد می‌کنیم Axe.IO را از دست ندهید.

AXE.IO
 • AXE.IO
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Crescent Moon Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۲۳۲٫۵ / ۶۰٫۳۸ مگابایت

Asphalt 9: Legends

 • بازی آنلاین است

اما مهم‌تر از Axe.IO آسفالت ۹ بود که بعد از حدود دو ماه، ساعاتی پیش بالاخره نسخه اندروید آن به صورت محدود در منطقه فیلیپین عرضه شد. با توجه به اینکه بازی فعلا در مرحله «عرضه محدود» (Soft Launch) به سر می‌برد، برای تجربه آن باید آی‌پی خود را به کشور فیلیپین تغییر دهید. در کنار عرضه بازی برای اندروید، گیم‌لافت اعلام کرد که نسخه iOS در کشور استرالیا نیز به انتشار رسید.

اما اگر همچنان نسبت به عملکرد بازی نگرانید، یک خبر خوشحال‌کننده برای‌تان داریم: آسفالت ۹ یکی از موفق‌ترین عناوین گیم‌لافت در مرحله «عرضه محدود» است و تاکنون از میان ۱۷۰۰ رای کاربر اپ استور توانسته میانگین امتیازی ۴٫۶ از ۵ را به دست بیاورد. چیزی که این اواخر خیلی کم از بازی‌های گیم‌لافت دیده‌ایم. با این حال برای نظر نهایی، باید تا عرضه نسخه کامل بازی صبر کنیم.

آسفالت ۹ همان راه قسمت های قبلی را ادامه می دهد، یعنی با عنوان انقلابی رو به رو نیستیم و سازنده با حفظ فرمول اصلی روی بهبود کیفیت بخش های مختلف دست گذاشته است. یک بازی ریسینگ آرکید که با گرافیک بالا، صحنه‌های سینمایی خود و ماشین‌های لایسنس فراوانش مطمئنا ارزش تجربه کردن را دارد.

Asphalt 9: Legends
 • Asphalt 9: Legends
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Gameloft
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۱۵۰۰ مگابایت

Dragon Ball Legends

 • بازی آنلاین است

دراگون بال لجندز بازی عجیبی است، از لحاظ کیفیت با اثر قابل توجهی رو به رو هستیم و مشخصا نامکو باندای این بار تصمیم گرفته روی بازی موبایلش وقت بیشتری بگذارد. بازی داستان خوبی دارد، مدل‌سازی کاراکترها و انیمیشن‌های مبارزات آن‌ها استانداردهای جدیدی برای بازی‌های الهام گرفته از انیمه به وجود آورده و تمام شخصیت‌های معروف دنیای دراگون بال هم حضور دارند.

در واقع کلمه «عجیب» که بالاتر گفتیم به گیم‌پلی باز بر می‌گردد. برخلاف بقیه عناوین مبارزه‌ای موبایل، در دراگون بال لجندز صفحه عمودی بوده و با یک دست می‌توانید تمام‌ کارها را انجام دهید؛ با کشیدن انگشت‌تان به جهت‌های مختلف جا خالی بدهید یا به دشمن نزدیک شوید، با ضربه زدن روی صفحه حمله کنید و با انتخاب کارت‌ها از قدرت‌های گوناگونی کمک بگیرید.

با توجه به اینکه نامکو باندای در ساخته‌اش هدف «بازی با یک دست» را پیش گرفته نباید انتظار نبردهای استراتژی محوری همانند شادوفایت ۳ را داشت. دراگون بال لجندز در راهی که پیش گرفته، تجربه خوب و جدیدی ارائه می‌دهد و بازیکن‌ها هم از آن راضی بوده‌اند. بازی فعلا تنها برای آمریکا و اندروید منتشر شده و تجربه آن فعلا تنها با نرم افزار تغییر آی‌پی ممکن است.

Dragon Ball Legends
 • Dragon Ball Legends
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Bandai Namco
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: ۴۱۰ مگابایت

Iron Throne: Kingdoms

 • بازی آنلاین است

اگر می‌خواهید عنوانی از سبک استراتژی را تجربه کنید، همچنان انتخاب‌مان Dawn of Titans و The Battle of Polytopia است اما برای کسانی که به دنبال یک بازی جدید هستند اثر کمپانی معروف «نت‌ماربل» (Netmarble Games) نیز گزینه خوبی به شمار می‌رود. همانند تمام بازی‌های استراتژی، گیم‌پلی Iron Throne به دو قسمت تقسیم می‌شود: ساخت‌و‌ساز و مبارزه.

تکلیف بخش ساخت‌و‌ساز که مشخص است، همانند تمام بازی‌های این سبک باید منطقه خود را ساخته و آن را ارتقا دهید. اما نکته‌ای که Iron Throne را نسبت به عناوین مشابه متمایز کرده، به مبارزات آن باز می‌گردد. بعد از انتخاب سربازهایتان، باید آن‌ها را در محیطی شطرنج مانند بگذارید؛ هر دسته از سرباز در یک خانه قرار می‌گیرد.

نکته اینجاست که بعد از حمله کنترلی روی نیروها نخواهید داشت و بنابراین همین چینش درست سربازها در خانه‌ها (بسته به نقاط ضعف و قوت هر نیرو) مهمترین نقش را در پیروزی ایفا می‌کنند. البته در هنگام مبارزه می‌توانید از قدرت‌های جادویی هم کمک بگیرید.

Iron Throne: Kingdoms
 • Iron Throne: Kingdoms
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Netmarble Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۲۱۲ / ۷۲٫۶۵ مگابایت

World of Tennis: Roaring ’۲۰s

 • بازی آنلاین است

تنیس جزو ورزش‌هایی است که سازندگان بازی‌های موبایل خیلی کم به آن پرداخته‌اند و به همین خاطر، اگر از علاقه‌مندان به این ورزش هستید نباید World of Tennis: Roaring ’۲۰s را از دست دهید. بازی در دهه بیست میلادی اتفاق افتاده و بازیکن در آن دوره به انجام مسابقات تنیس می‌پردازد. بازی برای ویندوز فون هم عرضه شده و می‌توانید در این سیستم‌عامل نیز به تجربه World of Tennis: Roaring ’۲۰s بپردازید.

World of Tennis: Roaring ’20s
 • World of Tennis: Roaring ’۲۰s
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Helium9 Games
 • سیستم عامل: iOS، اندروید و ویندوز فون
 • حجم: ۲۲۴ / ۹۷ / ۳۵۷ مگابایت

Rumble Stars Soccer

 • بازی آنلاین است

Rumble Stars Soccer مصداق بارز چرا «قیمه‌ها رو میریزی تو ماست‌ها» است. به تن شخصیت‌های بازی «کلش رویال» لباس حیوانات ماداگاسکار بپوشانید و به آن‌ها فوتبال یاد بدهید، چیزی که به دست می‌آید همین Rumble Stars Soccer است. محیط بازی به دو قسمت تقسیم می‌شود و در هر بخش یک دروازه قرار دارد.

حالا باید با کارت‌هایی که در زمین می‌فرستید سعی کنید گل بزنید. هر کارت نیز عملکردی متفاوت داشته و انتخاب آن‌ها از نوار انرژی‌تان کم می‌کند. Rumble Stars Soccer توسط سازندگان بازی معروف Badland ساخته شده و فعلا به صورت محدود برای iOS به انتشار رسیده است. آن‌ها چند ماه پیش بازی Badland Brawl را منتشر کردند.

Rumble Stars Soccer
 • Rumble Stars Soccer
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Frogmind
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: ۱۲۴٫۷ مگابایت

The post هفت سنگ؛ افسانه‌های آسفالت appeared first on دیجیاتو.

معرفی بازی Bombarika؛ بمب را از خانه دور کنید

Bombarika آن عنوانی که همه تعریف می‌کنند نیست اما برای کسانی که از بازی‌های بی‌پایان خسته‌ شده‌اند، نبرد بین پابجی و فورتنایت دیگر برای‌شان جذابیت ندارد و به دنبال تجربه‌‌ای متفاوت با کلیشه‌های صنعت بازی موبایل هستند، مطمئنا یکی از بهترین گزینه‌های حال حاضر به شمار می‌رود.

بازی در هر مرحله بمب یا بمب‌هایی را در خانه رها می‌کند و تنها کار بازیکن این است تا مانع انفجار آن در محیط اتاق شود. برای این کار هم باید از وسیله‌های خود خانه کمک بگیرید؛ با کلیک روی بعضی وسیله‌های خانه، شاهد یک واکنش متفاوت از سوی آن‌ها خواهید بود و اینکه در موقعیت مناسب از کدام یک استفاده کنید، بزرگترین چالش Bombarika است.

مثلا اسکرین شات پایین را ببینید، در اینجا ابتدا باید پنکه را راه انداخته و سپس در را باز کنید، تا بمب مستقیم به سمت سالن و میز برود. حالا با کلیک روی میز، این جسم ضربه‌ای به بمب می‌زند و آن را به سمت قالیچه‌ای که قابلیت گرانشی دارد، می‌فرستد. در نهایت هم میز رو به رو قالیچه را بچرخانید و در زیرزمین را باز کنید تا بمب به درون آنجا بیافتد.

تمام مرحله‌های Bombarika از همین قاعده پیروی می‌کنند و البته در ادامه سازنده با عناصری همانند بمب‌های بیشتر سعی کرده معماها را تکراری شدن نجات دهد که کاملا هم به هدفش رسیده اما چیزی که Bombarika را به یک اثر ماندگار تبدیل نمی‌کند، پیچیدگی‌های اضافی تعدادی از مرحله‌ها است.

سازنده به واسطه تعامل بین کاربر و محیط، معماهای جذابی طراحی کرده و توانسته به خوبی از پتانسیل‌های موبایل استفاده کند. همان چیزی که در سری The Room و مانیومنت ولی هم دیده بودیم. با این حال وجود بیش از اندازه جسم‌ها در بعضی قسمت‌ها، باعث شده تا بازی گاهی اوقات خیلی شلوغ به نظر می‌رسد.

با وجود کاهش افت فریم و انیمیشن‌های کند بمب در بخش‌هایی از بازی، بزرگترین نکته منفی Bombarika به همین شلوغی اغراق شده ساخته Street Lamp برمی‌گردد. البته به خاطر ویژگی‌های مثبت زیاد Bombarika، هیچکدام از این نقاط ضعف مانع تجربه این عنوان نمی‌‌شوند.

Bombarika عنوان زیبایی است، معماهای متنوعی داشته و به خاطر تعامل بین بازیکن و اجسام، تلاش برای دور کردن بمب از محیط خانه جذابیت‌های خودش را دارد. بنابراین اگر به دنبال عنوانی معمایی با مکانیزم‌های متفاوت گیم‌پلی هستید، پیشنهاد می‌کنیم نیم‌نگاهی به بازی داشته باشید.

دانلود نسخه اندرویددانلود نسخه iOS

The post معرفی بازی Bombarika؛ بمب را از خانه دور کنید appeared first on دیجیاتو.

از شام مرغ تا دستکش تانوس؛ مقایسه نسخه‌های موبایل پابجی و فورتنایت

نسخه‌های موبایل پابجی و فورتنایت هر دو شروع یک دوره جدید برای تلفن‌های هوشمند بودند و نشان دادند که صنعت بازی موبایل نیز می‌تواند میزبان عناوین هاردکورتر و پورت‌هایی از کامپیوترها باشد. هر دو بازی با استقبال خیلی خوب بازیکن‌ها مواجه شدند و هرچند از لحاظ درآمد فورتنایت موبایل با اختلاف از رقیبش جلوتر است اما وقتی که بحث تعداد دانلود به میان می‌آید، پابجی برنده می‌شود.

البته با توجه به اینکه فورتنایت فعلا تنها برای iOS منتشر شده و هنوز خبری از نسخه اندروید نیست، بنابراین این برتری پابجی موبایل طبیعی است. اگر شایعات را ملاک قرار دهیم، فورتنایت موبایل در اواسط تابستان امسال به دیوایس‌های اندرویدی می‌آید و احتمالا بعد از آن، اپیک گیمز تمرکزش را روی پورت نسخه نینتندو سوییچ بازی بگذارد.

فورتنایت: بتل رویال و پابجی اگرچه هر دو عنوانی از سبک «بتل رویال» هستند ولی تفاوت‌هایی دارند. از لحاظ گیم‌پلی پابجی اثری کندتر بوده و سعی دارد تجربه‌ای واقع‌گرایانه‌تر ارائه دهد. از آن طرف فورتنایت با جو فانتزی خود، از المان‌های واقعی فاصله گرفته و به لطف بخش ساخت‌و‌ساز مسیرش را کاملا از پابجی جدا کرده است.

قبلا و در مقاله‌ای جداگانه به مقایسه دو بازی پرداخته‌ایم و در پورت موبایل نیز این تفاوت‌های کلی وجود دارند. با این حال و به خاطر ذات متفاوت تلفن‌های هوشمند نسبت به پلتفرم‌های خانگی، اگر نسخه موبایل فورتنایت و پابجی را زیر ذره‌بین قرار دهیم به نکات جدیدی می‌رسیم.

امروز با مقایسه بین فورتنایت و پابجی موبایل به همین نکات می‌پردازیم. اما پیش از مطالعه مطلب، در صورتی که می‌خواهید بیشتر با نسخه‌های اسمارت‌فون‌های این دو بازی آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم مقالات مرتبط با بازی‌ها در سایت را از دست ندهید.

وجود بات‌ها

اگر در همان نبردهای اولیه بازی که لول پایینی دارید، به چند نفر آخر برسید با صحنه عجیبی مواجه خواهید شد؛ بقیه بازیکن‌ها انگار به مهمانی آمده‌اند. دور هم جمع می‌شوند و بدون آنکه تیراندازی کنند، در محیط می‌چرخند. این‌ها همان ربات‌های بازی هستند که سازنده در عنوانش قرار داده است. در وهله اول، این مسئله به آموزش بازیکن‌ها باز می‌گردد.

نه پابجی و نه فورتنایت دارای بخش تمرینی نیستند و بنابراین همه‌چیز را باید در خود میدان نبرد یاد بگیرید. در پابجی موبایل و به واسطه حضور ربات‌ها، نبردهای اولیه آسان‌تر هستند و به همین خاطر راحت‌تر از فورتنایت قوانین بازی را متوجه می‌شوید. البته رفته رفته بات‌های پابجی موبایل کمتر می‌شوند، تا اینکه در لول پانزده به بعد دیگر هیچ خبری از بات‌ها نیست.

کراس‌پلتفرم

در معرفی فورتنایت موبایل، نکته‌ای که ذهن همه را درگیر خود کرد قابلیت «کراس‌پلتفرم» بازی بود. به لطف این ویژگی فورتنایت بازیکن‌های پلتفرم‌های مختلف می‌توانند با هم بازی کنند. مهم نیست که دوست‌تان روی پلی‌استیشن ۴، پی‌سی یا آیفون فورتنایت را انجام می‌دهد، می‌توانید با او تیم تشکیل داده و به تجربه این عنوان بنشینید.

دومین مزیت این ویژگی به حضور پیشرفت‌ها در تمام پلتفرم‌ها باز می‌گردد. در صورتی یک اکانت اپیک گیمز بسازید، تمام آیتم‌هایی که خریده‌اید و ماموریت‌هایی که انجام داده‌اید در این اکانت ذخیره می‌شوند. بنابراین روی هر پلتفرمی که بازی می‌کنید، با وصل شدن به همین اکانت دوباره به همه‌چیز دسترسی پیدا می‌کنید. در پابجی خبری از این ویژگی نیست.

مودهای مختلف

فورتنایت موبایل

هر دو بازی مودهای مختلفی دارند؛ در فورتنایت می‌توانید تک‌نفره، دو‌نفره، گروهی یا در حالت ۵۰ بازیکن در برابر ۵۰ بازیکن به تجربه این عنوان بنشینید. پابجی مود ۵۰ برابر ۵۰ را ندارد اما با یک حالت گیم‌پلی پرکاربرد، توانسته جای خالی این بخش را به خوبی پر کند؛ مود آرکید.

تنست دو پورت از پابجی را برای موبایل منتشر کرده؛ Army Attack که توسط Timi ساخته شده و Exhilarating Battlefield که دست‌پخت دو استودیوی Lightspeed و Quantum است. Army Attack هنوز به عرضه جهانی نرسیده و اصلا معلوم نیست که تنست بخواهد بازی را به جز چین به بقیه منطقه‌ها هم بیاورد.

نسخه انگلیسی که فعلا در دسترس بازیکن‌ها قرار گرفته همین Exhilarating Battlefield است. با این حال دوست داشتیم Army Attack را هم با زبان انگلیسی ببینیم، آن هم به یک دلیل: بخش آرکید. خوشبختانه در آپدیت چند هفته پیش این بخش به دیگر پورت پابجی نیز اضافه شد.

پابجی

در این حالت، نقشه کوچک‌تر بوده و تنها ۲۸ نفر در محیط حضور دارند. بنابراین در یک مبارزه خیلی‌ سریع‌تر به نبرد می‌روید. دومین وجه تمایز فورتنایت و پابجی در این بخش که البته در نسخه پلتفرم‌های خانگی نیز دیده می‌شود، به وجود نقشه‌های مختلف در پابجی باز می‌گردد.

برخلاف فورتنایت که یک نقشه واحد دارد، در پابجی موبایل فعلا دو نقشه حضور داشته و در آپدیت‌های بعدی احتمالا شاهد محیط‌های بیشتری خواهیم بود. البته فورتنایت با رویدادهایی سعی کرده تا از تکراری شدن محیط عنوانش جلوگیری کند. همین چند روز پیش تانوس با دستکش معروفش به بازی آمد و این رویداد همچنان تمام نشده است.

کنترل

فورتنایت موبایل

رسیدیم به مهمترین تفاوت بین نسخه‌های موبایل پابجی و فورتنایت. اما پیش از بررسی این مسئله بگذارید یک خبر خوب بدهیم؛ در بروزرسانی چند ساعت پیش فورتنایت قابلیت شخصی‌سازی HUD به بازی اضافه شد و حالا قابلیت تغییراتی در رابط کاربری بازی را دارید. اینکه تا چه اندازه دست‌تان باز است مشخص نیست و باید آپدیت را تجربه کنیم، با این حال یک قدم رو به جلو به حساب می‌آید.

در هر صورت همچنان فورتنایت از لحاظ کنترل از رقیب بزرگش عقب بوده و در بازی‌های شوتر موبایل این مسئله خیلی مهم است. فورتنایت یک بخش ساخت‌وساز دارد و با منابعی که به دست می آورید، می‌توانید استحکامات مختلفی بسازید. در این بخش بازی هنوز برای موبایل بهینه نشده و تجربه کاربری خوبی را ارائه نمی‌دهد.

Fortnite ios

در فورتنایت موبایل، اگر می خواهید به بخش ساخت و ساز دسترسی پیدا کنید باید چند مرحله را از پیش رو بردارید. ابتدا روی آیکون مورد نظر در پایین صفحه ضربه بزنید، سپس بین سازه ها یکی را برگزینید و در نهایت آن را بسازید. مشابه این فرآیند شاید در نسخه کنسولی بازی نیز وجود داشته باشد ولی در اینجا با صفحات لمسی رو به رو هستید.

این کار خودش چند ثانیه طول می کشد و برای عنوانی سرعتی همانند فورتنایت، این وقفه اصلا مناسب نیست. متاسفانه در حال حاضر و برخلاف پابجی موبایل هم بازی از کنترلر فیزیکی پشتیبانی نمی‌کند. در آن طرف کنترل پابجی موبایل اگرچه کاستی‌هایی دارد ولی همچنان در ارائه یک تجربه نسبتا کامل، از آموزش سربلند بیرون می‌آید.

اجرای پابجی موبایل روی آیفون‌های قدیمی

فورتنایت و پابجی هر دو با موتور آنریل انجین ۴ ساخته شده‌اند. فورتنایت تنها روی آیفون SE، آیفون ۶S و مدل‌های جدیدتر اجرا می‌شود و هر چه قدر در دستگاه‌های جدیدتر اپل زیبا است اما روی آی‌دیوایس‌های قدیمی‌تر همانند ۶S کیفیت بافت‌ها خوب نیستند و انگار با عنوانی از چند نسل پیش مواجه هستید.

متاسفانه سازنده فعلا هم قابلیت تغییر تنظیمات گرافیکی را در عنوانش قرار نداده و احتمالا این ویژگی همزمان با عرضه نسخه اندروید به بازی بیاید. در آن طرف میدان، پابجی موبایل روی آیفون ۵S و مدل‌های بعد خود اجرا شده و همانند فورتنایت، در دیوایس‌های قدرتمند عملکرد خیلی خوبی از خودش به جای می‌گذارد. البته بازی برای دستگاه‌های ضعیف‌تر به اندازه فورتنایت بد نیست.

متقلب‌ها، به یک روایت متفاوت

یک ماه پیش گزارش عجیبی از پابجی به دست رسید: بعضى از کاربران نسخه موبایل پابجی با استفاده از ماوس و کیبورد تقلب مى‌کنند. به خاطر حضور شبیه‌های اندروید برای کامپیوتر، تعدادی از کاربران نسخه موبایل را روی پی‌سی اجرا کردند و به خاطر استفاده از ماوس و کیبورد در این حالت بالانس بازی را به‌هم زدند.

تنسنت هنوز فکری به حال این قضیه نکرده و تنها در اقدامی عجیب، شبیه ساز رسمی عنوانش را به رایانه‌های شخصی آورده است. البته می‌توانید با گزارشاتی دست آن‌ها را از تجربه پابجی موبایل کوتاه کنید. فعلا و تا زمانی که فورتنایت به اندروید نیامده، از این متقلب‌ها در ساخته اپیک گیمز خبری نیست.

The post از شام مرغ تا دستکش تانوس؛ مقایسه نسخه‌های موبایل پابجی و فورتنایت appeared first on دیجیاتو.

ترکیب فرمول io با تبرها در Axe.IO؛ پرتاب تبر روی موبایل هم لذت بخش است

بازی Axe.IO شاید هنوز برای گرفتن لقب «بهترین بازی سبک io» فاصله داشته باشد اما از بین عناوینی که از این فرمول استفاده کرده‌اند، با اختلاف سرگرم‌کننده‌تر است؛ بعد از Arrow.io این سبک تازگی‌ خودش را از دست داد و حالا Axe.IO توانسته خونی تازه در رگ‌های io به جریان در بیاورد.

Axe.IO نشان داده حتی اگر خدای جنگ نباشید، باز لذت پرتاب تبر را می‌توانید بچشید

فرمول io برای اولین بار توسط Agar.io به محبوبیت رسید و بعد از آن هم به کمک بازی‌هایی همانند Slither.io و Diep.io بود که ترند جدید دنیای تلفن‌های هوشمند لقب گرفت. خیلی وقت است عنوانی خوش‌ساخت از این سبک منتشر نشده و Axe.IO یک قدم رو به جلو برای بازی‌های io به حساب می‌آید.

بازی هم توانسته فرمول اصلی بازی‌های io را حفظ کند و هم با اضافه کردن عناصر جدیدی که برای این سبک تازگی دارند، نقاط ضعف عناوین مشابه را بپوشاند. فقط اگر در این میان سازنده محتویات بیشتری را برای اثرش در نظر می‌گرفت، Axe.IO تبدیل به همان چیزی می‌شد که لیاقتش را داشت. با این حال همین الان هم با اثر خیلی لذت‌بخش و سرگرم‌کننده‌ای رو به رو هستیم.

Axe.IO

Axe.IO عنوانی آنلاین بوده و خبری از بخش آفلاین در بازی نیست. نبود بخش آفلاین از آن جهت عجیب است که فعلا و به خاطر تعداد کم بازیکن‌ها، در بعضی نبردها بیشتر با ربات‌ها می‌جنگید.

بازی چهار حالت گیم‌پلی مختلف دارد و در تمام آن‌ها مهمترین کاری که انجام می‌دهید، پرتاب تبر است. البته در ادامه شمشیر و زره نیز به نبردها اضافه می‌شوند اما همچنان مهمترین نقش را همین تبرها ایفا می‌کنند و جالب اینجاست به خاطر طراحی جالب نقشه‌ها، سیستم لول‌آپ Axe.IO و از همه مهم‌تر حضور مودهای مختلف، سیستم پرتاب تبر حداقل تا چند ساعت اولیه رنگ خستگی به خودش نمی‌گیرد:

Arena Mode – در این حالت گیم‌پلی، بازیکن‌ها در محیطی کوچک قرار می‌گیرند و به‌هم حمله می‌کنند. با تبرهایی که دارید باید سر دشمنان را هدف گرفته و ضربه بزنید. هر چه بیشتر بکشید و سکه‌ بگیرید، لول‌آپ می‌شوید. با افزایش سطح نیز قابلیت گرفتن تبرهای بیشتر، شمشیر و سپر را خواهید داشت. این قسمت همان مودی است که با دیگر بازی‌های io دیده‌ایم.

بازی Axe.IO

در بازی می‌توانید شخصیت‌های جدید بخرید و با انجام ماموریت‌هایی، آن‌ها را قوی‌تر کنید.

Deathmatch – در مود دث‌مچ بازیکن‌ها در محیطی تقریبا بزرگ‌تر از آرنا مود رها می‌شوند و هر کسی که در «مدت زمان معین»، بیشتر از بقیه بکشد برنده خواهد شد. در این حالت از بازی و برخلاف آرنا مود اگر بمیرید دوباره زنده می‌شوید، با این وجود تمام پیشرفت‌هایتان صفر می‌گردد.

Battleground – تب و تاب بتل رویال به نظر به Axe.IO هم رسیده است. این مود از بازی شباهت زیادی‌ به بازی‌های سبک بتل رویال دارد و در آن پنجاه بازیکن در محیطی بزرگ رها می‌شوند. در نهایت نفر آخر که بتواند از این مهلکه جان سالم به در ببرد، پیروز میدان خواهد شد.

Dragon Hunter – متفاوت‌ترین و البته خسته‌کننده‌ترین مود Axe.IO همین است. در اینجا چند بازیکن بالای یک قلعه باید با اژدهایی مبارزه کنند. هر کسی که بتواند بیشترین ضربه را به اژدها بزند، برنده خواهد شد. جدا از ریتم یکنواخت بازی در این بخش، مهمترین دلیلی که نمی‌توانید از مود دراگون هانتر لذت ببرید به دوربین سوم شخص بازی باز می‌گردد.

دانلود Axe.IO

بدترین نقشه بازی، تنوعی در مدل‌ها دیده نمی‌شود و انگار یک بخش از قلعه در بقیه قسمت‌ها کپی شده است.

Axe.IO فعلا دارای همین مودها است اما توسعه‌دهنده در توییتی تایید کرده که در آینده‌ای نزدیک حالت تیم دث‌مچ (Team Deathmatch) هم به بازی اضافه خواهد شد. این حالت همان دث‌مچ است، با این تفاوت که حالا به صورت تیمی رقابت می‌کنید و تیمی که بیشتر بکشد برنده می‌شود.

بالاتر در ارتباط با نمای ضعیف سوم شخص بازی گفتیم، در Axe.IO بازیکن می‌تواند بین دو دوربین ایزومتریک و سوم شخص سوییچ کند. در حالت ایزومتریک بازی عملکرد خوب و روانی دارد ولی وقتی که دوربین را روی حالت سوم شخص می‌گذارید همه چیز تغییر می‌کند. در دوربین سوم‌شخص تسلط بیشتری روی مسیر رو به رو دارید و به خصوص در نقشه‌های شهری، این ویژگی کمک‌تان خواهد کرد.

معرفی Axe.IO

در بازی با دکمه فلش می‌توانید یک شیرجه سریع بزنید و از تبرهای بقیه بازیکن‌ها در امان بمانید. البته بعد از استفاده، باید حدود دو ثانیه صبر کنید تا این قابلیت دوباره شارژ شود.

با این حال کنترل و انیمیشن‌ها در این حالت اصلا روان نیستند و سازنده انگار همان المان‌هایی که برای ساخت بازی در حالت دوربین ایزومتریک به کار برده را بدون تغییر به دوربین سوم شخص آورده و اصلا به تفاوت‌های بین این دو توجه نکرده است. همین مسئله هم باعث شده تا با وجود طراحی هنری خوب، رنگ بندی متنوع و جزییات مناسب بعضی محیط‌ها، بازی با دوربین ایزومتریک را ترجیح دهید.

با توجه به گفته ناشر، در آینده‌ای خیلی نزدیک بازی به اندروید می‌آید اما اینکه چه قدر «نزدیک» مشخص نیست

دومین نکته منفی بزرگ Axe.IO به روند تکراری آن بعد از چند ساعت باز می‌گردد. پرتاب تبر لذت بخش است، با لول‌آپ می‌توانید تبرهای بیشتری حمل کنید . شمشیر و سپر بگیرید اما این‌ها برای بازی «کافی نیستند»؛ Axe.IO به طرز عجیبی مفرح است اما همانند Arrow.io سازنده می‌توانست حداقل برای بعضی بخش‌ها آیتم‌های بیشتری در اختیار بازیکن‌ها قرار بدهد.

Axe.IO نشان داده حتی اگر خدای جنگ نباشید، باز لذت پرتاب تبر را می‌توانید بچشید. بازی از لحاظ هنری و به لطف استفاده از سبک Low Poly زیبا است، با ایده‌های جدیدش یک تجربه متفاوت از سبک io ارائه می‌دهد و هر چند از دیدگاه تعداد تجهیزات درون نبردها با کمبودهایی مواجه هستیم ولی با پشتیبانی خوب کمپانی معروف Crescent Moon به احتمال زیاد مشکلات رفع خواهند شد.

AXE.IO
 • AXE.IO
 • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • سازنده: Crescent Moon
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: ۲۳۲٫۵ مگابایت

The post ترکیب فرمول io با تبرها در Axe.IO؛ پرتاب تبر روی موبایل هم لذت بخش است appeared first on دیجیاتو.

هفت سنگ؛ تانوس به فورتنایت آمد

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را حباب آرامش بنامیم.

حباب آرامش هر کس مطابق با علایقش شکل می گیرد. برخی پیاده روی در پارک را ترجیح می دهند و برخی با چند صفحه کتاب خواندن راضی می شوند. اما من، شما و بسیاری از گیک های دیگر، دنیای جذاب بازی ها را به حباب آرامشمان می آوریم. با شخصیت های رنگارنگ بازی ها همراه می شویم و ذهن خود را درگیر مراحلی نفس گیر می کنیم.

ما قدر یک بازی خوب را می دانیم، چون مطمئن هستیم که به کمک آن، حباب آرامش می تواند رنگ و بویی بهتر به خود گیرد. اگر شما هم مثل ما به دنبال نقش و نگاری تازه برای حباب خود هستید، در ادامه مطلب با دیجیاتو و هفت سنگ همراه شوید تا شما را با جدید ترین و بهترین بازی های هفته آشنا کنیم.

Fortnite

 • بازی آنلاین است

این روزها تب و تاب اونجرز اینفینیتی وار همه را فرا گرفته و کمپانی مارول هم برای بازاریابی بیشتر اثر معروفش، تصمیم گرفت در همکاری با اپیک گیمز شخصیت منفی فیلمش را به فورتنایت بیاورد؛ در رویداد جدید فورتنایت می‌توانید به تانوس تبدیل شوید و قدرتمندتر از همیشه با دشمنان بجنگید.

تانوس در کنار سلامتی زیادش، فقط دو نوع ضربه دارد: از لیزر استفاده کنید یا پریده و با قدرت فراوان در یک جایی فرود بیایید. برای تغییر شکل به تانوس نیز باید دستکش او را بیابید. صحبت از اونجرز اینفینیتی وار شد، بد نیست اضافه کنیم که اثر جدید مارول زودتر از تمام فیلم‌های سینمایی به فروش یک میلیارد دلاری رسید و در حال حاضر، از دیدگاه کاربران IMDB پنجمین فیلم برتر تاریخ است.

موفقیت‌های اینفینیتی وار به حدی زیاد بوده که حتی روی درآمد بازی‌های موبایل مارول هم تاثیر گذاشته و به صورت میانگین، فروش آن‌ها را ۱۲۰ درصد افزایش داده است. اگر شما نیز می‌خواهید با یکی از عناوین تلفن همراه مارول سوار بر موج هایپی که اینفینیتی وار به راه انداخته شوید، دو عنوان Marvel: Future Fight و Marvel Strike Force را پیشنهاد می‌کنیم.

Tiny Bubbles

 • بازی آفلاین است

اگر Tiny Bubbles را عنوانی در سبک «جور کردنی» (Tile-Matching) به حساب بیاوریم، می‌توانیم بگوییم بعد از کندی کراش بازی نتوانسته تا این اندازه خلاقیت به این سبک تزریق کند. Tiny Bubbles ایده‌های جدیدی دارد، هر چند مرحله یک بار با افزودن عناصر جدید تازگی‌اش را حفظ می‌کند و به کمک موسیقی آرامش بخش و رنگ بندی زیبا جذابیتش را افزایش می‌دهد.

مکانیزم های پایه Tiny Bubbles همانند دیگر عناوین سبک جور کردنی است. یعنی اگر چند جسم مشابه کنار یکدیگر قرار بگیرند آن ها ناپدید شده و امتیاز به دست می آورید. اما تفاوت بزرگ Tiny Bubbles با بقیه بازی های مشابهش چگونگی گذاشتن این اجسام پیش هم هست.

محیط بازی از حباب هایی تشکیل شده که عمدتا بی رنگ هستند. در هر مرحله، بازی به شما چند رنگ می دهد که می توانید با آن ها این حباب ها را رنگی کنید. اگر چند حباب رنگی شبیه پیش یکدیگر باشند، آن ها ترکیده و یک قدم به موفقیت نزدیک می شوید. بازی شاید به خاطر پیچیدگی‌هایش به موفقیت عناوین مشابهش نرسد ولی باز تجربه‌ای را ارائه می‌دهد که در جای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.

دانلود از گوگل پلیدانلود از اپ استور

Monument Valley

 • بازی آفلاین است

به روندی که با هفت سنگ‌های این چند هفته طی کردیم، دقت کردید؟ ابتدا تصمیم گرفتیم آپدیت‌ بازی‌های مهم را به مطلب اضافه کنیم، امروز هم به معرفی عنوانی که رایگان شده‌ پرداخته‌ایم و احتمالا در مرحله بعد نوبت به تخفیف‌ها می‌رسد. با این حساب روزی را میبینیم که دیگر هیچ بازی جدیدی در لیست نیست و همه را آپدیت‌ها یا تخفیف‌ها تشکیل داده‌اند.

تقصیر ما نیست، وضعیت بازی‌های موبایل خیلی وخیم‌تر از چیزی شده که انتظار داشتیم. بگذریم، دیروز قسمت نخست مانیومنت ولی در گوگل پلی رایگان شد و به نظر می‌رسد تا چند روز هم ادامه می‌یابد. مانیومنت ولی ۱ هنوز به خاطر معماها و سبک گرافیکی‌اش جزو بهترین‌های موبایل بوده و اگر تاکنون دست به تجربه این اثر فراموش‌نشدنی نزده‌اید، حالا وقتش است.

دانلود از گوگل پلی

Be Zero

 • بازی آفلاین است

هر چه قدر هفته بدی را پشت سر گذاشتیم، حداقل از دیدگاه بازی‌های پازل با آثار جذابی رو به رو بودیم، در کنار Tiny Bubbles و خلاقیت‌هایش، Be Zero هم عنوانی اورجینال است که با وجود ایده‌ ساده‌اش در مرحله‌های ابتدایی کمی گیج‌تان می‌کند. در Be Zero هدف ساده‌ای پیش رو دارید؛ باید تمام اعداد را صفر کنید. برای این کار به بازیکن چند مربع با اعداد مختلف داده می‌شود و حالا باید به گونه‌ای آن‌ها را روی خانه‌ها حرکت دهید تا در نهایت به صفر برسید.

دانلود از گوگل پلیدانلود از اپ استور

Ramboat 2

 • بازی آفلاین است

استودیوی Genera Games را خیلی‌ها با عنوان اکشن و آفلاین Cover Fire می‌شناسند. برای جدیدترین اثرشان، آن‌ها باز سراغ سبک تیراندازی رفته‌اند. با این تفاوت که حالا خبری از کاور گرفتن پشت دیوارها نیست و باید اسلحه‌تان را بردارید، به دل دشمن بزنید و هر کسی را که دید بکشید. Ramboat 2 یک بازی اکشن رانر است که در آن، کنترل شخصیتی شبیه به فیلم‌های رامبو را دارید و با اسلحه‌های فراوان به جان دشمنان می‌افتید.

دانلود از گوگل پلیدانلود از اپ استور

The post هفت سنگ؛ تانوس به فورتنایت آمد appeared first on دیجیاتو.

تصمیم عجیب تنسنت برای پابجی موبایل؛ بدون تقلب با موس و کیبورد بازی کنید

اگرچه سر و کله متقلبین پابجی هنوز در نسخه موبایل بازی پیدا نشده اما گیمرهایی که دوست دارند راحت‌تر از بقیه طعم موفقیت را روی پابجی موبایل بچشند، دست به یک کار عجیب زده‌اند؛ تجربه بازی با شبیه‌ساز. امولاتورهای اندروید زیادی برای رایانه‌های شخصی وجود دارد و کافیست پابجی موبایل را با یکی از این شبیه‌سازها روی پی سی نصب کنید، موس و کیبورد را بردارید و هر کسی را که دیدید بزنید.

بازیکن‌های مقابل هم که فقط می‌توانند با صفحه لمسی بازی مکنند، بنابراین هر چه قدر در کانتر استرایک هدشات می‌شدید اینجا جبران خواهید کرد. پابجی همیشه به متقلبینش معروف بوده؛ یک جای مناسب فرود می‌آیید، وسیله‌هایی که لازم دارید را بردارید و خودتان را آماده جنگ می‌کنید اما بدون آنکه بفهمید از کجا خوردید، با تیری از پا در میاید.

پابجی از این لحظه‌ها کم ندارد، اینکه به خاطر تقلب بازیکنی دیگر زحمتتان به باد برود. در پابجی موبایل و برخلاف Rules of Survival خبری از این نوع تقلب‌ها نیست و با وجود اینکه استفاده از موس و کیبورد را نیز نمی‌توان تقلب نامید ولی هر چی که هست، امولاتورهای اندروید باعث شده‌اند تا بالانس پورت تلفن‌های هوشمند تا حد خیلی زیادی بهم بریزد.

مسئله‌ای که اگر بالا بگیرد، ممکن است سرنوشت بد پابجی را این‌بار برای نسخه موبایل تکرار کند. با این حال تنست امروز نشان داد که خیلی هم بی‌برنامه نیست و ایده‌ای عجیب در سر دارد؛ اگر بعضی بازیکن‌ها می‌خواهند پابجی موبایل را روی پی‌سی تجربه کنند، چرا خودمان این محیط را برای آن‌ها فراهم نکنیم؟

تنست به تازگی از امولاتور رسمی پابجی موبایل با نام Tencent Gaming Buddy رونمایی کرد و دارندگان رایانه‌های شخصی می‌توانند با نصب آن به تجربه بازی روی این پلتفرم بنشینند. البته تنست برای اینکه بالانس عنوانش بهم نخورد، محدودیتی گذاشته که بر اساس آن بازیکن‌های کامپیوتر تنها با یکدیگر بازی می‌کنند.

یعنی در صورتی که با Tencent Gaming Buddy وارد پابجی موبایل شدید، حریفان‌تان دیگر گیمرهای تلفن همراه نیستند و با بقیه کاربران این امولاتور می‌جنگید. برای دانلود شبیه‌ساز پابجی موبایل، کافیست از این لینک لانچر را دانلود کرده و بعد از نصب آن، منتظر دانلود خود بازی شوید. در نهایت هم بازی را اجرا کنید.

با توجه به بررسی‌هایی که وب سایت اندروید پلیس انجام داده، متاسفانه امولاتور همچنان بهینه نیست و حتی روی بهترین سیستم‌ها عملکرد گرافیکی ناپایداری دارد. جدا از اینکه در حالت تمام صفحه، نوار ویندوز در بالا به نمایش در می‌آید که حداقل در دقایق ابتدایی می‌تواند آزار دهنده باشد.

ایده متفاوت و عجیب تنست از لحاظی خوب است. بازیکن‌هایی که دوست دارند پابجی موبایل را با موس و کیبورد بازی کنند، حالا جای آنکه دست به دامن امولاتورهای غیر رسمی بشوند، Tencent Gaming Buddy را دانلود کرده و رایگان و بدون هیچگونه محدودیت کنترلی عنوان محبوب‌شان را انجام می‌دهند.

اما استفاده از شبیه‌سازهای غیر رسمی فقط به خاطر محدودیت‌های کنترل پابجی موبایل بوده است؟ در اینکه بازی کنترل خوبی ندارد شکی نیست ولی نکته اینجاست که تمام این مشکلات برای تمام کاربران اسمارت‌فون‌های بازی وجود دارد. به همین خاطر همچنان از تجربه پابجی موبایل لذت ببریم.

در این روزها سازندگان زیادی به سبک بتل رویال روی آورده‌اند و حتی خود تنست عنوانی رایگان در دست ساخت دارد، بنابراین کسانی که بخواهند عناوین بتل رویال را با موس و کیبورد تجربه کنند به سراغ بازی‌های مشابه معروف می‌روند. اینکه Tencent Gaming Buddy پابجی موبایل را از دست بازیکن‌های پی‌سی نجات می‌دهد تنها زمان مشخص می‌کند.

با این وجود و با توجه به سیاست‌های تنست، تعداد زیاد بازی‌های سبک بتل رویال و البته وجود نسخه پی‌سی پابجی به نظر Tencent Gaming Buddy تنها یک راه کسب درآمد جدید از پابجی موبایل به حساب بیاید و تغییر چندانی در اصل قضیه ایجاد نخواهد کرد.

The post تصمیم عجیب تنسنت برای پابجی موبایل؛ بدون تقلب با موس و کیبورد بازی کنید appeared first on دیجیاتو.

Dawn of Titans و اعتیادی متفاوت با کلش آو کلنز؛ بزرگترین نبرد روی موبایل را رقم بزنید

هر چه قدر کلش آو کلنز را عنوانی کژوال پسند بنامیم اما باز نمی‌توانیم منکر ویژگی‌های مثبت فراوان ساخته استودیوی فنلاندی سوپرسل و پشتیبانی خیلی خوب آن‌ها بشویم. کلش آو کلنز یکی از بهترین عناوین استراتژی اسمارت‌فون‌ها است و بعد از تجربه این بازی، تنها دو بازی استراتژی دیگر بوده که توانسته به همین اندازه معتادم کند؛ ابتدا The Battle of Polytopia و حالا هم Dawn of Titans.

«سقوط تایتان‌ها» (Dawn of Titans) از لحاظ مقیاسی بزرگترین عنوان استراتژی موبایل است، بهترین گرافیک را بین بازی‌های هم‌سبکش روی تلفن‌های هوشمند دارد و حداقل در ساعات ابتدایی خود نشان داده که برخلاف عناوین مشابهش خسیس نیست ولی با تمام این نکات مثبت، بزرگترین برگ برنده Dawn of Titans به گیم‌پلی کاملا متفاوت و استراتژی محور آن باز می‌گردد.

ساخته استودیوی NaturalMotion با الهام درست از مبارزات سری معروف «توتال وار» (Total War) توانسته یکی از غیرممکن‌ها را در موبایل ممکن کند؛ چگونه می‌توان روی صفحاتی به این کوچکی هزاران سرباز را همزمان کنترل کرد؟ سوالی که Dawn of Titans به بهترین شکل به آن جواب می‌دهد.

همانند تمام عناوین استراتژی، گیم پلی بازی از دو بخش تشکیل شده است: ساخت و ساز و نبردها. در یک زمین خیلی بزرگ، قلعه خودتان را می‌سازید و با پیشرفت ساختمان‌ها و ساخت بناهای جدیدتر هم قلعه را از لحاظ دفاعی قدرتمندتر می‌کنید و هم قدرت‌ها و سربازان جدیدتری به دست می‌آورید.

در بازی سه ارز سکه، گندم و الماس وجود دارد. سکه برای ساختن و ارتقا ساختمان‌ها کاربرد داشته و با گندم می‌توانید نیروهای جدیدتر بسازید و آن‌ها را بهتر کنید. الماس نیز همان نقشی که در بقیه بازی‌های استراتژی ایفا می‌کرده را اینجا نیز حفظ کرده است؛ با آن‌ها سریع‌تر به چیزهایی که می‌خواهید می‌رسید.

البته همانند کلش آو کلنز در Dawn of Titans هم برای آنکه کارگران بیشتری بگیرید، باید از الماس استفاده کنید. همچنین برای ساخت تایتان‌ها نیز الماس‌ها حکم «کار راحت کن» را دارند. بنابراین اگر دست به تجربه بازی زدید، از ابتدا الماس‌های‌تان را بیهوده به باد ندهید.

این از قسمت اول که هر چند فرمول همیشگی بازی‌های استراتژی را حفظ کرده اما به خاطر تنوع ساختمان‌ها و محیط بزرگی که بازی برای ساخت و ساز در اختیار کاربر قرار می‌دهد، حتی از این بخش هم لذت می‌برید. نبردها دومین قسمت Dawn of Titans را تشکیل داده‌اند.

مبارزات در محیطی نسبتا بزرگ اتفاق می‌افتند و قبل از ورود، ابتدا باید از بین سربازان، جادوها و تایتان‌ها نیروهایی که لازم دارید را انتخاب کرده و به میدان نبرد ببرید. در خود میدان جنگ هم کنترل تمام نیروها با خودتان است، اینکه به آن‌ها دستور بدهید کجا بروند، به کدام دسته از سربازهای دشمن حمله کنند و چه کاری انجام دهند کاملا به خودتان بستگی دارد.

همین مسئله در کنار وسعت مناسب محیط باعث شده تا در قسمت مبارزات، بازی مخاطب را برای انجام استراتژی‌های مختلف باز بگذارد. البته در نبردهای بزرگ‌تر اگر گیج بشوید احتمالا جنگ را ببازید. گفتیم «احتمالا» چون در بازی گزینه‌ای هست که با کلیک روی آن سربازان توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند.

با این حال کنترل دستی آن‌ها نه تنها جذاب‌تر است بلکه با داشتن توانایی لازم می‌تواند شما را جلو بیاندازد. در میان عناوین کپی کلش آو کلنز، بازی‌هایی مثل Dawn of Titans که روحی تازه به کالبد سبک استراتژی می‌دمند آثار ارزشمندی هستند. جدا از این توسعه دهنده در عین ارائه یک گیم‌پلی کاملا متفاوت موفق شده عنوانی اعتیادآور بسازد.

بنابراین اگر از بازی‌های استراتژی ساده تلفن‌های هوشمند خسته شده اید و خواهان اثری حرفه‌ای‌تر با آزادی عمل بیشتر در بخش مبارزات هستید، Dawn of Titans بهترین گزینه است. فقط بد نیست اضافه کنیم که بازی فیلتر بوده و برای تجربه آن به نرم افزار تغییر آی‌پی نیاز دارید.

دانلود نسخه iOSدانلود نسخه اندروید

The post Dawn of Titans و اعتیادی متفاوت با کلش آو کلنز؛ بزرگترین نبرد روی موبایل را رقم بزنید appeared first on دیجیاتو.

عشق، خشونت و این دیوایس‌های دستی؛ بازی‌هایی که از درون یک موبایل داستان را روایت می‌کنند

یک بازی موبایل که از طریق تلفن همراه با کاربر ارتباط برقرار می‌کند؛ بعد از موفقیت‌های SIM Sara is Missing بود که این ایده بین بازیکن‌ها شناخته‌تر شد و در نتیجه افزایش محبوبیتش روی اسمارت‌فون‌ها، سازندگان سعی کردند با تغییرات روی آن یک تجربه متفاوت ارائه بدهند. چیزی که تا الان هم نتیجه داده است.

اینگونه بازی‌ها به کاربر یک موبایل می‌دهند و او با جستجوی در این دیوایس دستی باید از رازهای داستان سر در بیاورد، شخصیت گمشده را پیدا کند یا حتی به واسطه پیام‌رسانی با همسرش که کیلومترها از دورتر است، حرف بزند. روایت داستان و نمایش اتفاقات از درون یک تلفن همراه، اگر تاکنون عناوینی از این سبک را تجربه نکرده اید، حالا وقتش رسیده با چندتا از متفاوت‌ترین بازی‌های موبایل آشنا شوید.

SIM Sara is Missing

sim-sara-is-missing-mobile-game

SIM – Sara Is Missing شاید ترسناک‌ترین عنوان این سبک باشد، اثری که در آن صحنه های کلیشه ترسناک حضوری کم‌رنگ‌تر دارند و جای آن بازی سعی نموده با استفاده از المان های روانشناسانه، بازیکن ها را به چالش بکشد تا آن ها یک طعم متفاوت از فوبیا را بچشند. در این عنوان موبایل شخصیتی با نام سارا به دستان‌تان افتاده و با جستجوی بخش‌های مختلف تلفن همراه باید از سرنوشت او سر در بیاورید.

 SIM - Sara Is Missing
 • SIM – Sara Is Missing
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Monsoonlab
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: ۷۰ مگابایت

SIMULACRA

سیمولاکرا (Simulacra) عنوان کوتاهی نیست و سازنده در این مدت سعی کرده به مباحث گوناگونی در اثرش بپردازد اما چیزی که بازی بیشتر از همه به آن پرداخته تکنولوژی، دنیای آنلاین و نگاه به آن ها از یک دریچه دیگر است: «همه این ها بخشی از بازی در فضای مجازی هستند، مگر عکس های پروفایل مان ورژنی بهتر از خودمان نیستند؟» سیمولاکرا به نوعی ادامه معنوی سارا گم شده (SIM – Sara Is Missing) به حساب می آید. در این عنوان هم باز موبایل شخصیتی گم شده و اتفاقی به دستان‌تان افتاده است.

SIMULACRA
 • SIMULACRA
 • قیمت: ۴٫۹۹ دلار
 • سازنده: Kaigan Games
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۳۵۴ / ۲۴۱ مگابایت

Bury me, my Love

Bury me, my Love

پناهجویان سوری، سوژه ای است که در «مرا خاک کن، عشقم» (Bury me, my Love) به آن پرداخت شده و بازی به خاطر استفاده از المان های سبک «متن محور» (Text Based) توانسته سختی های که این پناهجویان کشیده اند را در قالب جمله هایی به خوبی انتقال دهد.

بازی نقش زنی با «نور» (Nour) را روایت می کند که به واسطه جنگ در سوریه، تصمیم به مهاجرت می گیرد. در حالی که شوهرش مجبور می شود تا بماند و از بقیه خانواده اش مراقبت کند. بنابراین آن ها از طریق یک پیام رسان آنلاین با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و از حال هم با خبر می شوند.

تمام جریانات بازی نیز در همین پیام رسان می گذرد و در نقش نور باید با گفتن جمله های مناسب در موقعیت های مختلف، همسرتان را آرام کنید، بعضا به او مشورت هایی بدهید، از سفرتان برایش بگویید و با پرسیدن سوالاتی از وضعیت سوریه و دوستان تان مطلع شوید.

Bury me, my Love
 • Bury me, my Love
 • قیمت: ۲٫۹۹ دلار
 • سازنده: Playdius
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۲۱۲ / ۱۴۹ مگابایت

Another Lost Phone: Laura’s Story

همانند بقیه بازی های این سبک، در این عنوان هم موبایل شخصیتی به نام لورا به دستان تان افتاده و اکنون باید با رفتن به اپلیکیشن ها، پیام ها و گالری تلفن او از سرنوشتش سر در بیارید؛ او به چه دلیل موبایلش را گم کرده است؟

دانلود نسخه اندرویددانلود نسخه iOS

Replica

replica

در Replica هم یک تلفن از شخص ناشناسی را می یابید و حالا باید به عنوان شخصیت داستان، به یک ماجراجویی تاریک با ۱۲ پایان مختلف قدم بگذارید تا به حوادث تروریستی عجیبی پی ببرید. سبک گرافیکی متفاوت بازی و البته کوتاه بودن این عنوان، Replica را به گزینه خوبی برای دانلود تبدیل کرده است.

Replica
 • Replica
 • قیمت: ۱٫۹۹ دلار
 • سازنده: Zero Rock Entertainment
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۱۲۶ مگابایت

The post عشق، خشونت و این دیوایس‌های دستی؛ بازی‌هایی که از درون یک موبایل داستان را روایت می‌کنند appeared first on دیجیاتو.