از سال ۲۰۲۰ هر خانه جدید در کالیفرنیا باید مجهز به پنل های خورشیدی باشد

ایالت کالیفرنیا به عنوان نخستین ایالت در آمریکا قانونی را به تصویب رسانده که طی آن و از سال ۲۰۲۰ هر خانه جدید می بایست مجهز به پنل های خورشیدی روی سقف خود باشد. تصویب قانون مذکور بخشی از برنامه های مقامات این ایالت برای کاهش روند تولید گازهای گلخانه ای است.

البته این قانون برخی از کارشناسان حوزه مسکن را نگران ساخته، چرا که چنین اجباری سبب افزایش قیمت تمام شده ساخت مسکن در کالیفرنیا خواهد شد و این در حالی است که همین حالا نیز هزینه های ساخت خانه در این ناحیه بالا بوده و حتی در برخی بخش ها منجر به رکود در این حوزه شده است.

لازم به ذکر است که اجبار به نصب پنل های خورشیدی بر روی سقف خانه های جدید تنها شامل ساختمان هایی خواهد شد که تعداد طبقات آنها ۳ و یا بیشتر باشد.

مقامات ایالتی امیدوارند که با اجرای طرح های در دست اجرای خود بتوانند تا سال ۲۰۳۰ به هدف تامین نیمی از برق مورد نیاز کالیفرنیا از منابع تجدید پذیر دست پیدا کنند. در حال حاضر این سهم چیزی در حدود ۱۶ درصد است.

ایالت کالیفرنیا پنل های خورشیدی خانه های جدید

طبق ادعای نشریه نیویورک تایمز قانون مذکور چیزی در حدود ۸ تا ۱۲ هزار دلار به هزینه های ساخت واحدهای مسکونی خواهد افزود، آن هم در شرایطی که به طور متوسط ساخت یک خانه برای یک خانوار چیزی در حدود ۵۶۵ هزار دلاز هزینه در بر دارد.

البته مقامات مسئول معتقدند که چنین اقدامی در نهایت به نفع اقتصاد خانوارها تمام خواهد شد. اگر چه با اجرای این قانون هزینه های آنها برای خرید یک خانه افزایش می یابد، اما از آن طرف مبالغی که می بایست ماهیانه برای قبوض برق پرداخت نمایند نیز به شکل قابل توجهی کاهش می یابد. طبق بررسی ها چنین طرحی صرفه جویی ۱۹ هزار دلاری را در طی یک دوره ۳۰ ساله برای خانواده ها به ارمغان خواهد آورد.

The post از سال ۲۰۲۰ هر خانه جدید در کالیفرنیا باید مجهز به پنل های خورشیدی باشد appeared first on دیجیاتو.

گوگل حالا بیش از نیاز خود برق تولیدی از منابع تجدید پذیر را خریداری می کند

گوگل در پستی تازه در وبلاگ خود اعلام کرده در حال حاضر برقی که این شرکت از منابع تجدید پذیر تامین می کند بیش از نیاز خود گوگل به عنوان یک کمپانی تجاری است.

برنامه بزرگترین موتور جستجوی دنیا برای تامین نیازهای خود به انرژی از طریق منابع تجدید پذیر از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز شد و هدف این بود که روزی همه ۱۳ دیتاسنتر و تمام ساختمان های اداری و مراکز تحقیقاتی این شرکت از برق پاک برای فعالیت های خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است که به دلایل فنی و تجاری هنوز همه برق مورد نیاز تاسیسات کمپانی بزرگ گوگل در سرتاسر دنیا از منابع تجدید پذیر تامین نمی شود، اما این شرکت معادل تمام مصرف خود را از مزارع توربین های بادی یا پنل های خورشیدی خریداری می کند تا بدین ترتیب از توسعه این صنعت حمایت کرده باشد.

در حال حاضر گوگل سالیانه بیشتر از ۳ گیگاوات برق پاک را از تولید کنندگان خریداری می کند و بخش مازاد آن را در اختیار دیگر مصرف کنندگان در حوزه تجاری و خانگی قرار می دهد.

گوگل انرژی های تجدید پذیر

این شرکت همچنین تلاش می کند که روزی به پوشش ۱۰۰ درصدی مصارف خود از طریق منابع تجدید پذیر دست یابد که البته این امر بدون همکاری کشورهای مختلفی که تاسیسات گوگل در آنها واقع است امکان پذیر نخواهد بود.

چنین اقداماتی محدود به گوگل نمی شود و سایر کمپانی های بزرگ همچون آمازون، اپل و مایکروسافت نیز خود را متعهد به مبارزه با تغییرات آب و هوایی با چنین روش هایی کرده اند. به عنوام مثال تمام برق مصرفی مقر جدید اپل از طریق توربین های بادی و پنل های خورشیدی تامین می شود و این شرکت متهعد شده تا سال ۲۰۲۰ حدود ۴ گیگاوات برق پاک را وارد مدار سازد.

The post گوگل حالا بیش از نیاز خود برق تولیدی از منابع تجدید پذیر را خریداری می کند appeared first on دیجیاتو.