توسعه ریزر فون ۲ به همراه قابلیت های نرم افزاری تازه تایید شد

بنابر گزارش مالی ریزر از نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی، موبایل گیمینگ ریزر فون درآمدی ۱۶٫۵ میلیون دلاری روانه جیب این کمپانی کرده که ظاهراً دلیلی قانع کننده برای تولید موبایل بعدی بوده است. ریزر اخیراً توسعه ریزر فون ۲ را به صورت رسمی تایید کرده و افزوده که برخی از نرم افزارهای پی سی خود را نیز به آن خواهد آورد.

ریزر در حال حاضر نرم افزاری مخصوص بهینه سازی به نام Cortex دارد، قادر به مجازی سازی صدای فراگیر ۷٫۱ کاناله است و چند اپلیکیشن مخصوص به تنظیم دیوایس های مجهز به نورهای LED نیز منتشر کرده. علاوه بر این، ریزر یک استور آنلاین بازی نیز در اختیار دارد که از پول هایی مجازی به نام zGold و zSilver برای خرید بازی های کامل یا خریدهای درون برنامه ای پشتیبانی می کند. پروژه «واقعیت مجازیِ متن باز» هم از دیگر ابداعات ریزر است که به طراحی هدست های واقعیت مجازی مخصوص پی سی، با پشتیبانی از استیم می پردازد.

فروش ۱۶٫۵ میلیون دلاری ریزر فون حاکی از آن است که با توجه به قیمت ۷۰۰ دلاری دستگاه، حداقل ۲۳ هزار واحد از این موبایل به فروش رفته است؛ هرچند که این رقم شاید به خاطر برخی تخفیف ها اندکی بالاتر باشد. در حال حاضر مشخص نیست که کدام یک از سرویس های بالا راه خود را به ریزر فون ۲ باز خواهند کرد، اما به نظر می رسد که ریزر از شروع موفقیت آمیز نخستین موبایل خود راضی بوده و می خواهد با ابداعات نرم افزاری، به اصلی ترین بازیگر بازار موبایل های گیمینگ تبدیل شود.

ریزر فون نخستین موبایل گیمینگ در نسل فعلی موبایل های هوشمند بود که همراه با چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ عرضه شد. در حال حاضر گمان می رود که چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ در نقش قلب تپنده ریزر فون ۲ ظاهر خواهد شد. با توجه به عرضه دستگاه تا پیش از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی، احتمالاً ریزر فون ۲ به نخستین موبایل مجهز به چیپست پرچمدار کوالکام تبدیل می شود.

The post توسعه ریزر فون ۲ به همراه قابلیت های نرم افزاری تازه تایید شد appeared first on دیجیاتو.

توسعه زودتر از موعد فناوری ۷ نانومتری سامسونگ و احتمال تولید اسنپدراگون ۸۵۵ با این تکنولوژی

سامسونگ اعلام کرده که شش ماه زودتر از برنامه ریزی از پیش تعیین شده فرایند توسعه چیپست های ۷ نانومتری خود را به پایان رسانده؛ فناوری که می تواند در چیپست های آتی کوالکام، اسنپدراگون ۸۵۵ به کار رود.

توسعه چیپست های ۷ نانومتری برای علاقه مندان به تلفن های هوشمند می تواند خبر خوبی باشد، زیرا به این ترتیب بهره وری و میزان مصرف باتری موبایل ها بیش از پیش بهبود می یابد. بر اساس بررسی های وبسایت فون آرنا، اسنپدراگون ۸۳۵ که اولین چیپستی بود که بر اساس فناوری ۱۰ نانومتری تولید شده بود، در زمینه مصرف انرژی به میزان خوبی نسبت به مدل های قبلی بهبود یافته بود. انتظار می رود این بهبود در چیپست های ۷ نانومتری نیز ادامه پیدا کند.

سامسونگ انتظار دارد در سال جاری میلادی تولید چیپست های اسنپدراگون ۸۵۵ را آغاز کند. البته در نهایت تولید در تعداد بالاتر، به سال ۲۰۱۹ موکول خواهد شد. این کمپانی کره ای به منظور تولید چیپست های ۷ نانومتری از تجهیزات تابش ماورای بنفش استفاده خواهد کرد.

سامسونگ پیش از این انتظار داشت که توسعه فناوری یاد شده را در نیمه دوم سال جاری میلادی به پایان برساند. همچنین گزارش ها به این موضوع اشاره دارند که احتمالاً  کوالکام به زودی موبایل های نمونه خود را برای سامسونگ ارسال خواهد کرد تا به این ترتیب سامسونگ فرایند آزمایش چیپست های تولید شده جدید را آغاز کند.

در حال حاضر بزرگترین رقیب سامسونگ در زمینه تولید چیپست ها، کمپانی تایوانی TSMC است. سامسونگ برای اینکه از رقیب قدرتمند خود عقب نماند، چندی قبل خبر از توسعه فرایند تولید چیپست های ۵ نانومتری خبر داده بود؛ پروسه ای که قرار است در آینده، به عنوان نسل بعدی فرایند ۷ نانومتری معرفی شود.

بنا بر گزارش ها اکنون سامسونگ پایگاه داده طراحی چیپست های ۷ نانومتری خود را به منظور ساخت نمونه های اولیه در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

The post توسعه زودتر از موعد فناوری ۷ نانومتری سامسونگ و احتمال تولید اسنپدراگون ۸۵۵ با این تکنولوژی appeared first on دیجیاتو.