استیون اسپیلبرگ در پشت صحنه‌ Ready Player One با هدست HTC Vive [تماشا کنید]

زمانی که «ارنست کلاین» رمان Ready Player One را نوشت، واقعیت مجازی تنها یک مفهوم کلی بود و در اوایل راه خود قرار داشت. حال با توسعه، گسترش و ورود هدست‌های این تکنولوژی به زندگی کاربران، اکنون مردم این قابلیت را دارند که این هدست‌ها را بر سر گذاشته و در دنیای خیالی سفر کنند. به نظر می‌رسد که اسپیلبرگ مجبور شده در پشت صحنه‌ Ready Player One برای نظارت بر روند فیلمبرداری، همین راه را در پیش گرفته و از هدست‌های HTC Vive استفاده کند.

استفاده از این گجت در روند تولید فیلم‌ها نشان می‌دهد که تکنولوژی واقعیت مجازی تا چه حد توانسته پیشرفت کند به ابزاری تبدیل شود که اسپیلبرگ افسانه‌ای هم مجبور شود برای رسیدن به اهدفش از آن بهره بگیرد.این کارگردان اسکار گرفته با استفاده از هدست یاد شده توانست به محل فیلمبرداری مجازی سفر کرده و بدین شکل اطرافش را مشاهده کند.

تیم طراحی فضای سه بعدی جهت راحتی اسپیلبرگ یک آواتار مخصوص برایش طراحی کردند تا وی بتواند قاب‌های مورد نظرش را پیدا کرده و دوربین‌هایش را در محل مناسب قرار دهد. او پیش از این نیز توانسته بود که تمام فضاهای طراحی شده را مشاهده کرده و تغییرات دلخواهش را در لحظه اعمال کرده یا نارضایتی خود به تیم طراحی برساند.

استفاده از هدست اچ تی سی وایو در پشت صحنه‌ Ready Player One تنها به کارگردان محدود نشده بود و بسیاری از عوامل مجبور شده بودند برای بررسی تغییرات اجرایی خود از این گجت بهره بگیرند. یکی از این عوامل بازیگران فیلم بودند که توانستند به راحتی صحنه‌ی مجازی فیلمبرداری مشاهده کنند تا راحت‌تر بتوانند در این محل‌ها به ایفای نقش بپردازند.

اسپیلبرگ در روند فیلم برداری مشاهده نمود که بازی بازیگرانش با خواسته‌های او و موقعیت صحنه‌ نخوانده و یکپارچگی ندارند. به همین دلیل سعی کرد که با این روش مشکل را حل کرده تا تخیلات بازیگرانشان را با یکدیگر و همچنین اندیشه‌هایش هم سو کند.

The post استیون اسپیلبرگ در پشت صحنه‌ Ready Player One با هدست HTC Vive [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

چگونه استیون اسپیلبرگ از واقعیت مجازی در پشت صحنه‌ Ready Player One بهره گرفته است

به تازگی آدام استاک‌هوزن یکی از تهیه‌ کنندگان به نام هالیود درباره‌ی پشت صحنه‌ Ready Player One توضیحاتی ارائه داده و نحوه‌ی استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی در ساخت این فیلم نیمه انیمیشین – نیمه زنده را تشریح نموده است.

به تازگی استیون اسپیلبرگ موفق شده چند ژانر پرطرفدار را با هم ترکیب کرده و فیلمی ماجرایی درباره‌ی واقعیت مجازی بسازد. حال با توجه به صحبت های تهیه‌ کننده این فیلم مشخص شده که دست‌اندکاران مجبور شده‌‌اند تا در پشت صحنه‌ Ready Player One از هدست‌های واقعیت مجازی بهره ببرند تا بتوانند فضا، پشت زمینه، دکور و نورپردازی را سنجیده و تغییرات مورد نیاز را اعمال کنند.

فیلم یاد شده در واقع روایتی علمی-تخیلی درباره‌ی دنیای واقعیت مجازی و بازی‌های ویدیویی در آینده‌ی نه چندان دور بوده و به همین دلیل است که برنامه‌ی فیلمبرداری آن به دو قسمت تقسیم شده است. فیلمبرداری در مکان‌های واقعی به صورت همیشگی و روزمره صورت گرفته اما ساخت قسمت مجازی فیلم تفاوت هایی داشته و تصاویر و پس زمینه‌ای واقعی برای آنها ساخته نشده است.

این کارگردان برنده‌ی جایزه اسکار و تیمش در حین فیلمبرداری بارها سعی کرده‌اند تا با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، فضای طراحی شده برای بسیاری از صحنه‌ها را مشاهده کرده و به مانند صحنه‌ی استودیو فیلمسازی در آن قدم بزنند.

روند تولید دنیایی مجازی و مکان‌های موجود در این مکان به خصوص درست مشابه‌ روند همیشگی طراحی صحنه بوده. بدین شکل که ابتدا تیم طراحی به جمع آوری عکس‌ها، ایده ها و نقاشی‌هایی درباره‌ی این مکان پرداختند و پس از آن سعی کردند با الهام از آنها، دنیایی نو و منحصر به فرد را بازسازی کنند. تنها نکته متفاوت این است که ساخت دکور و محل رخ دادن حوادث فیلم کلاً به صورت کامپیوتری و CG ساخته شده است. واقعیت مجازی به دست اندکاران اجازه داده تا به راحتی و بر حسب نیاز، نورپردازی، زاویه‌ی فیلم‌برداری و دیگر متغیر‌های موجود در محل فیلم‌برداری را با چندکلیک ساده عوض کرده و آنها را به دلخواه خود تغییر دهند.

The post چگونه استیون اسپیلبرگ از واقعیت مجازی در پشت صحنه‌ Ready Player One بهره گرفته است appeared first on دیجیاتو.