ادامه عجایب یک نشست خبری / آن چه استراماچونی گفت و آن چه ترجمه شد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال نشست خبری پر التهابی پس از شکست برابر ماشین سازی داشت. التهابی که بیشتر از باخت به عوامل حاشیه ای باز می گشت.

تیم فوتبال استقلال همانند فصول اخیر، لیگ برتر را با شکست آغاز کرد. شاگردان استراماچونی در نخستین بازی لیگ هجدهم برابر ماشین سازی با یک گل نتیجه را واگذار کردند تا این سرمربی ایتالیایی با جملاتی خشم آگین در نشست خبری حاضر شود.

استراماچونی در نشست خبری پس از بازی بیشتر از این که به نکات فنی تیمش اشاره کند، از مشکلات حاشیه ای در استقلال صحبت کرد،؛این که او در دیدار روز جمعه مترجم در اختیار نداشت و نتوانست صحبت هایش را به بازیکنان انتقال دهد. مسلما این ایراد به کادر مدیریتی استقلال وارد است و در این زمینه باید حق را به استراماچونی داد.

اما نکته جالب تر این نشست، نبود مترجم دقیق و فنی حتی در خود کنفرانس خبری بود. به این ترتیب مربی ایتالیایی نه تنها نتوانست در حین بازی صحبت هایش را به بازیکنان انتقال دهد، بلکه در گفت وگو با اصحاب رسانه هم مترجم درستی نداشت و صحبت هایش کاملا اشتباه و بی ربط ترجمه شد.

سرمربی استقلال که چندان به زبان انگلیسی مسلط صحبت نمی کند در بخشی از این نشست با انتقاد از وقت کشی بازیکنان حریف گفت:

They wasted time and also this is something that we can not avoid but this is football. if for referee it was good for us was good.

ترجمه: آنها (بازیکنان ماشین سازی) وقت بازی را تلف کردند. این چیزی است که ما نمی توانیم جلویش را بگیریم اما اگر داور با این مساله مشکلی نداشت ما هم نداریم.

ترجمه ارائه شده توسط مترجم: این اشتباهی بود که از سمت بازیکنان ما بود و چیزی هست که اجتناب ناپذیر است و در فوتبال پیش می آید!

مشخص نیست مترجم چگونه چنین ترجمه من درآوردی و اشتباهی از صحبت های استراماچونی تحویل خبرنگاران حاضر در نشست خبری می دهد. در ادامه استراماچونی به شدت نسبت به نبود مترجم در این بازی اعتراض کرده و این مساله را بی احترامی به خودش و شخصیت حرفه ایش می داند، اما نمی داند چیزی که به آن اعتراض دارد، در همان لحظه در حال رخ دادن است و صحبت هایش اشتباه ترجمه می شود!

فتاحی رئیس سازمان لیگ، عدم حضور مترجم روی نیمکت آبی ها را ناشی از عدم درخواست باشگاه استقلال دانسته است.

این خبر ادامه عجایب یک نشست خبری / آن چه استراماچونی گفت و آن چه ترجمه شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اتفاق بی سابقه در پشت پرده فوتبال ایران

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، پیش از علی لطیفی، علیرضا منصوریان سرمربی سابق استقلال در آخرین گفت و گوی مطبوعاتی خود پس از بازی با ذوب آهن زمان این چنینی را ثبت کرده بود اما لطیفی این بار پیش از بازی ملوان مقابل آرمان گهر در هفته دوم لیگ دسته اول برای توضیح آنچه که بر ملوان گذشته وادار شد تا در مصاحبه ای ۹۰ دقیقه ای حضور داشته باشد.

نکته جالب اینکه در این نشست خبری بازیکنان ملوان، کادرفنی و کادر تدارکات تیم نیز حضور داشتند تا شاهدی بر مدعای او باشند. آنچه لطیفی در این نشست مطبوعاتی به زبان آورد، مسائلی بود که آن را در تیم های دسته اولی شنیده ایم. مسائلی از جمله نامشخص بودن منابع مالی، بی سازمانی حداکثری و به هم ریختگی کاملی که در چند هفته گذشته بر تیم ملوان حکمفرما بوده است. ملوان که با کناره گیری کادرفنی قبلی و با پنجره بسته و مربی بومی خود را برای حضور در لیگ دسته اول آماده می کرد، از یک ماه پیش در اختیار تیم مالکیتی جدیدی قرار گرفت و با جذب چند بازیکن نسبتا مطرح، نوید یک شروع پر قدرت در لیگ دسته اول را داشت اما با جدایی تمامی بازیکنان قرارداد بسته مشخص شد آنچه در پس پرده ملوان می گذرد، چیز دیگری است.

لطیفی و بازیکنان ملوان روز گذشته درباره بخش هایی از این موضوع صحبت کردند که مسائلی عجیب و باونکردنی بود.

لطیفی که علاقه اش را برای حضور در تیم ملوان را تکرار نکرد، سعی کرد با کلمات محترمانه از نحوه اداره ملوان و نامشخص بودن کامل شرایط انتقاد کند. او در بخشی از حرفهای خود گفت: پیش از دیدار با سرخپوشان در هفته اول، من ترکیب را روی تخته وایت برد تیم نوشتم اما به عنوان مثال مشخص شد بازیکن هافبک دفاعی ما نمی تواند بازی کند. بعد از آنکه گزینه اول کنار رفت، نفر دوم را جانشین کردم اما او نیز شرایط بازی کردن را نداشت و من هرگز با چنین موضوعی مواجه نشده بودم.

در این بین آرمان شهداد نژاد دروازه بان سابق کرمانی ها به نکته عجیبی اشاره کرد و گفت: چکی را که برای قرارداد از مالک تحویل گرفتم به بانک بردم اما در بانک به من گفتند این چک سرقتی است و مالک چک به من گفت این چک هفته گذشته به سرقت رفته است!

دیگر بازیکنی که درباره ملوان و شرایط آن صحبت کرد، حافظ یعقوبی کاپیتان ملوانان بود. او گفت: در روزی که مالک ملوان قصد راهی کردن بازیکنان به محلی را داشته بر سر کرایه تاکسی با راننده سر و کله می زده است.

او همچنین به مسائلی اشاره کرد که در روزهای حضور این تیم در ایفمارک رخ داده و اینکه پولی برای پرداخت به ایفمارک در بساط نبوده و بنابر این این مرکز پزشکی از پذیرش بازیکنان ملوان خود داری می کرده است.

در این بین همچنین به نکات دیگری اشاره شد؛ ۳۰ دقیقه قبل از بازی اول برابر سرخپوشان، ملوانان لباس فرم برای حضور در زمین را نداشتند و یک پیک موتوری لباس ها را می رساند و بازیکنان خود با چسباندن شماره، وارد زمین می شوند.

در حاشیه نشست به حضور افرادی در تمرین اشاره شد که از سوی مالک برای حضور در ملوان معرفی شدند اما علت حضور آنها فنی نبوده است. بنابر آنچه که گفته می شود، ملوان بعد از بازی امروز برابر آرمان گهر از مالک فعلی(محسن میرابی) پس گرفته می شود و به گروه جدیدی تحویل داده خواهد شد و پژمان نوری و کادرفنی سابق به تیم بازخواهند گشت.

همچنین در این نشست خبری، خبرنگاران بومی انتقاد شدیدی به خسته بند نماینده مردم انزلی داشتند و او را از دلایل مشکلات فعلی ارزیابی می کردند. از جمله زمانیکه لطیفی اعلام کرد که خسته بند به او گفته “مهم برای او ملوان است” و خبرنگاران به این جمله واکنش نشان دادند و خندیدند.

در هر صورت این تیم پر خاطره و جذاب فوتبال ایران در شرایطی لیگ دسته اول را ادامه خواهد داد که قصه پر غصه‌اش همچنان ادامه دارد. اتفاقی که البته برای همه تیم های خصوصی رخ خواهد داد مگر آنکه فوتبال ایران در عرصه کسب درآمد شفاف به یک نتیجه قطعی برسد.

این خبر اتفاق بی سابقه در پشت پرده فوتبال ایران اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شاه مهره استقلال استراماچونی کیست؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، تغییرات استقلال که بیش از دو ماه است با استراماچونی تمرین می کند را می توان از درون دروازه، خط دفاع، هافبک ها و خط حمله شان دید.

جایی که دیگر این تیم نه مهدی رحمتی دارد، نه نورافکن، نه روزبه چشمی . آنها در قلب دفاع هم تغییراتی دارند. در دفاع چپ و نبود آرمین سهرابیان و فورواردهایی که دیگر نیستند.

استقلال استراماچونی که احتمالا کاپیتانش وریا غفوری است و با تیمی جوان شده به میدان می رود ، کلیدی ترین یار دیاباته است که به تازگی کارت بازی اش هم صادر شده است.بازیکنی که آبی ها امید دارند موتور گلزنی شان باشد.

این خبر شاه مهره استقلال استراماچونی کیست؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مهاجمی که وضعیت باشگاه استقلال را آشفته کرد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، این شاید یکی از استثنایی‌ترین اتفاقات فوتبال ایران باشد که سرمربی جدید یک تیم، پیش از شروع مسابقات با باشگاه به مشکل می‌خورد، آن هم در حدی که در رسانه‌های خارجی خبر از جدایی احتمالی او بدهند. استراماچونی هنوز مسابقات رسمی را با استقلال استارت نزده اما بارها بحث رفتن او مطرح شده است.

این طور که به نظر می رسد، همه مشکلات بابت عدم جذب یک مهاجم ۳۶ ساله است که استراماچونی او را معرفی کرده است. ترئو،‌مهاجم ۳۶ ساله ای که مد نظر استراماچونی است، توسط مدیران باشگاه جذب نشده و همین باعث شده او از همین ابتدا با باشگاه به مشکل بخورد. همین موضوع باعث شده وضعیت باشگاه استقلال آشفته شود. /خبرآنلاین

این خبر مهاجمی که وضعیت باشگاه استقلال را آشفته کرد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اعتراض استقلالی‌ها به کیفیت پایین لباس‌ها

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، تیم فوتبال استقلال در حالی تمریناتش را برای فصل جاری آغاز کرد که به یک‌باره اسپانسر البسه این تیم تغییر کرد.

لباس‌هایی که به بازیکنان این تیم داده شد، کیفیت خیلی خوبی نداشت و باعث ناراحتی آنها شده بود. در یکی از جلسات تمرینی در این خصوص بازیکنان به سرپرست تیم اعتراض و عنوان کردند این لباس‌ها را منیریه خریداری کرده‌اند!

در همین زمینه، وریا غفوری مراتب اعتراض خود را به گوش امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال رساند. فتحی هم جلسه‌ای با حضور اسپانسر البسه استقلال و غفوری برگزار کرد تا مشکلات و کیفیت لباس‌ها برطرف شود.

غفوری به عنوان کاپیتان استقلال در این جلسه اعلام کرد که لباس‌های تمرینی اصلا کیفیت مناسبی ندارند و تیمی مثل استقلال باید از لباس‌هایی با کیفیت بهتر بهره ببرد. اسپانسر البسه هم پس از توضیحاتی که ارائه کرد قول داد به زودی لباس‌های بهتری در اختیار این تیم قرار بگیرد.

این خبر اعتراض استقلالی‌ها به کیفیت پایین لباس‌ها اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ادعای ترسناک خبرنگار ایتالیایی : استراماچونی می‌خواهد پول ۲ ماهش را بگیرد و برود ؛ او نمی خواهد اشتباهش در چک را تکرار کند !

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی ، سرمربی استقلال تهران را پیش از خبرنگارهای نزدیک به این باشگاه، دی‌مارتزیو، خبرنگار معروف ایتالیایی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد. دی‌مارتزیو پیش از این نیز ازجمله نخستین افرادی بود که خبر حضور سرمربی پیشین اینترمیلان را در استقلال منتشر کرد، همین موضوع باعث شد هواداران استقلال به اخبار او اعتماد بسیاری داشته باشند.

دی‌مارتزیو به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ای که با استراماچونی دارد، اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات بیشتری منتشر می‌کند، او‌ روز گذشته نیز در سایتش نوشت:

«اگرچه استراماچونی تهدید به خداحافظی کرد، اما مدیریت استقلال از این فرصت استفاده کرده و با وعده اینکه مسائل را در این مدت کوتاه حل خواهد کرد، استراماچونی را در استقلال نگه‌داشت.»

به همین بهانه سراغ خبرنگار معروف اسکای‌اسپور رفتیم.

ابتدا می‌خواهیم از شما درباره رابطه‌تان با استراماچونی بپرسیم، اخبار باشگاه استقلال را از شخص او می‌گیرید؟

بله. من با او در ارتباط خوب و مستقیم هستم ولی خب واضح است که نمی‌شود منبع سری خبرها را فاش کرد، این یکی از اصول اولیه خبرنگاری است.

شما اعلام کردید که استرا از باشگاه ناراحت است و قصد جدایی دارد، دلیل این موضوع چیست؟

من با آندره‌آ ارتباط مستقیم دارم و مطمئنا در این چند روز برداشت من از علت نارضایتی این مربی با وجود شور و شوق و استقبال مردم و طرفداران فوتبال که برای او خیلی اثرگذار و خوشحال‌کننده بود و همیشه در قلب او می‌ماند، سختی‌هایی است که پیش پای او‌ قرار دارد، روند سخت آماده‌سازی تیم و عدم‌پایبندی به برخی وعده‌های داده‌شده و عمل‌نشده از طرف مدیر و باشگاه ازجمله مشکلاتی است که استراماچونی با آن مواجه شده است.

شما اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات منتشر می‌کنید، اما دلایل جدایی استرا را به صورت کلی بیان کردید، اطلاعات بیشتری درباره دلایل جدایی او ندارید یا نمی‌خواهید در این‌باره صحبت کنید؟

این دلایل ساده هستند، اولین دلیل مربوط به خداحافظی مدیر ورزشی استقلال (خطیر) است که استراماچونی را به ایران آورد، او همیشه یک پشت‌گرمی بود، کسی که با او تماس گرفت و آندره‌آ را برای این سمت خواست، کسی که حتی قبل از این ماجرا با هم در ارتباط بودند و یکدیگر را می‌شناختند و در کل برای او یک مرجع خیلی مهم بود. حقیقت این است که استعفای مدیر ورزشی از تیم برای آندره‌آ ضربه بدی بود. او به منزله ضمانتی برای استراماچونی بود؛ درواقع ضمانتی برای عمل کردن مدیر تیم به تعهداتش در قرارداد. خداحافظی مدیر ورزشی ضربه سنگینی برای استراماچونی بود و بعد از آن مدیریت و انفعال در برخی خریدها (بازیکنان) که انجام نشدند، بدون اینکه آندره‌آ را در جریان نتیجه منفی این مذاکرات قرار دهند، شرایط را بدتر کرد، ازجمله این بازیکنان درامه، میلیچ و آخرین اقدام جایی که آندره‌آ از طرف بازیکنان و عوامل باشگاه متوجه شد بعضی اقدامات ناتمام مانده‌اند، درحالی که او فکر می‌کرد بازیکنان درخواستی او خریداری شده‌اند.

واقعا تصمیم سرمربی استقلال برای رفتن جدی بود؟

چند روز مانده به مسابقات لیگ برتر ایران و از دست دادن دو بازیکن خارجی از سه بازیکن خارجی درخواستی، استرا را به این تصمیم‌گیری سوق داد که آیا ماندن من در اینجا کار درستی است؟ درواقع او از خود می‌پرسد مشکلاتی که برای من ایجاد شده، با گذر زمان کار را سخت خواهد کرد؟ این موضوع اصلی بحثی بود که او با رئیس باشگاه داشت. استرا همراه با پاستورلو ( مدیر برنامه های مشهورش ) و رئیس باشگاه درباره این موضوع که یک‌سری کارها طبق آنچه گفته و قول داده‌ شده، انجام می‌شوند یا خیر، گفت‌وگو و اعلام کرد شاید برای همه بهتر باشد مانند قبل دوست بمانیم. آندره‌آ به این فکر می‌کند که هیچ پولی و حقوقی بیشتر از حقوق کاری که تا اینجا در این دو ماه انجام داده است، در خواست نکند و از همه تشکر کند و برود. شاید برای همه بهتر باشد که او الان خداحافظی کند؛ خداحافظی پیش از آغاز لیگ برتر.

خبر جدایی استرا را همسرش در اینستاگرام هم منتشر کرد، ممکن است یکی از عوامل تاثیرگذار در جدایی آندره‌آ، همسرش باشد؟

نه، من درواقع از مسائل خانوادگی آندره‌آ خبری ندارم ولی می‌دانم مشکلات او فقط کاری است. مشکلات او مربوط به ساخت تیم و وعده‌های داده‌شده و عمل‌نشده هستند. او در ایران وضعیت خوبی دارد و کشور شما را خیلی دوست دارد و با مردم و تیم ارتباط خوبی برقرار کرده است. بسیار خوشحال است که بازی‌های پیش‌فصل را برنده شده‌اند ولی در تجربه‌های دیگرش که در کشورهای دیگری مانند جمهوری چک بوده، با وجود مشکلاتی که در آغاز کار وجود داشتند، نتایج خوبی نگرفت، با وجود آنکه تلاش کرد تا پایان با مشکلات بجنگد. او نمی‌خواهد یک اشتباه را دوباره تکرار کند.

با شما در این خصوص چه صحبتی کرده؟

او می‌گوید اگر الان بمانم و برخی امور در اول کار واضح نباشند، ریسک اینکه پایان خوبی نداشته باشیم، زیاد است و برای همین نمی‌خواهد یک اشتباه را دوباره تکرار کند. در کنار این مسائل، همه‌چیز به رئیس باشگاه بستگی دارد. اگر رئیس به صورت واضح و مشخص به وعده خود عمل کند، ممکن است او تصمیم به ماندن بگیرد. اما من فکر می‌کنم امروز تصمیم آندره‌آ به اندازه کافی جدی است.

یک سوال شخصی از شما داریم، واکنش هواداران استقلال را در شبکه‌های اجتماعی‌تان دیده‌اید؟ آنها به اخبار شما اعتماد زیادی دارند.

از شما ممنونم. بله، من از طریق کامنت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و مخصوصا در اینستاگرام می‌بینم به محض اینکه خبری را درمورد استقلال و استراماچونی منتشر می‌کنم، نسبت به خبر‌های دیگر در ایتالیا، جواب‌ها باورنکردنی و فوق‌العاده هستند و من از این مساله خوشحال هستم. متاسفم که الان باید خبرهای بدی بدهم، امیدوارم همه‌چیز حل شود و ارتباط بین وب‌سایت من و فوتبال ایران بتواند همیشه ادامه پیدا کند، حتی اگر آندره‌آ استراماچونی در تیم و سرمربی استقلال نماند.

در کل نظرتان درباره وضعیت فوتبال ایران و لیگ برتر چیست؟

حقیقتا زیاد آن را دنبال نکرده‌ام، اما خیلی دوست دارم بیشتر دنبال کنم، شاید بتوانم به ایران بیایم و امیدوارم خیلی‌زود به ایران سفر کنم، زیرا تا به حال این اتفاق رخ نداده است، اگر موقعیتی پیش بیاید، سعی می‌کنم به ایران بیایم، در غیر این صورت از دور این پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنم و امیدوارم ایتالیایی‌های دیگر نیز پا در این مسیر بگذارند و به ایران بیایند و تمرین و بازی کنند، البته امیدوارم نتیجه مطلوب‌تری نسبت به شرایطی که برای آندره‌آ پیش آمده، داشته باشند!

تعطیلی استقلال در روز اعلام استعفای استراماچونی!

روزی که خبرنگار ایتالیایی اعلام کرد سرمربی استقلال د‍ر فکر استعفا است و تا ۴۸ ساعت آینده در این خصوص تصمیم می‌گیرد، شوک بزرگی نه‌فقط به هواداران استقلال که به فوتبال ایران وارد شد. در فاصله چند روز تا شروع لیگ نوزدهم این واقعیت که استقلال سرمربی‌اش را از دست بدهد، قابل هضم نبود و اگرچه ظاهرا طی جلسات برگزارشده فعلا همه چیز ختم به‌خیر شده، اما نشان می‌دهد آبی‌ها امسال هم قرار نیست روزهای خوش گذشته را تکرار کنند و هر آن باید منتظر اعتراض‌های سرمربی ایتالیایی باشیم.

اتفاق عجیب اما این است که بعد از اعلام خبر احتمال استعفای استراماچونی تا مدتی خبری از مدیران استقلال برای واکنش نشان دادن به این مساله نبود. پیگیری‌های ما نیز نشان می‌دهد این مساله دلیل داشته، چراکه اصلا مسئولی در تهران نبوده تا به‌سرعت مساله را پیگیری کند. میرشاد ماجدی و کامران منزوی راهی سفر خارجی شده بودند و فتحی، مدیرعامل باشگاه نیز برای شرکت در یک مراسم به شیراز رفته بود. ضمن اینکه مباشری هم درگیر یک عمل جراحی شد و تنها خلیل‌زاده در تهران حضور داشت و البته کماکان خبری از انتخاب یک جانشین برای خطیر نیست و باشگاه معاون ورزشی ندارد!

این خبر ادعای ترسناک خبرنگار ایتالیایی : استراماچونی می‌خواهد پول ۲ ماهش را بگیرد و برود ؛ او نمی خواهد اشتباهش در چک را تکرار کند ! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شکایت کاپیتان اسبق پرسپولیس از کمدین استقلالی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، بعد از اینکه مجری برنامه تلویزیونی اظهاراتی عجیب علیه باشگاه استقلال و لوگوی آن مطرح کرد و با واکنش قاطعانه این باشگاه همراه شد، سامان گوران هم با صحبت‌هایی جنجالی به دنبال جوابیه‌ای برای مجری مورد نظر بود و در این میان نیز بازیکنان پرسپولیس را مورد هدف قرار داد. گوران در گفته هایش مواردی را خطاب به شیث رضایی، محمد نصرتی و فرشاد احمدزاده بیان کرد. پس از این ماجرا، شیث رضایی با انتشار عکسی در اینستاگرام خود از شکایت از کمدین استقلال خبر داد.

این خبر شکایت کاپیتان اسبق پرسپولیس از کمدین استقلالی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فروزان سکوتش را شکست

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، از آن شب تلخ ۲۳ فروردین که دنیا دور سر فروزان چرخید، نزدیک ۴ ماه سپری شده و حالا محسن بعد از ۱۲۰ و چند روز سکوت طولانی به حرف آمده است.

فروزان که در رشت ۳ گل بد از سپیدرود خورد و بعد هم به اتهام شرط‌بندی سر از زندان درآورد، در این مدت فقط یک گفت‌وگوی کوتاه داشت و گفت: «شانس آوردم قوه قضاییه و نیروهای امنیتی به پرونده ورود کردند وگرنه با این هجمه‌ای که علیه‌ام وجود داشت، اثبات بی‌گناهی‌ام سخت بود.» محسن دیروز هم دوباره این حرف را تکرار کرد. بهتر است خودتان حرف‌های او را بخوانید…

محرومیت تو تمام شد و شایعاتی هست که می‌خواهی برگردی؟

محروم که نبودم، تعلیق بودم که مدت زمان حکم به پایان رسید و الان مشکلی برای بازی ندارم.

پس چرا کم پیدایی؟ نیستی؟

چرا، هستم، تمرین می‌کنم، فقط رویه‌ام را عوض کرده‌ام و دیگر نمی‌خواهم تو چشم باشم. بی‌سر و صدا تمرین می‌کنم.

انفرادی؟

یک مدت با نفت مسجد سلیمان تمرین می‌کردم. به خاطر رفاقت با مهدی تارتار، وقتی این تیم در تهران اردو داشت، با آن‌ها تمرین می‌کردم که جا دارد از تارتار و حسین اینانلو مربی دروازه‌بانان نفت مسجد سلیمان تشکر کنم. الان هم تنها تمرین می‌کنم تا از شرایط آرمانی فاصله نگیرم.

می‌خواهی بروی نفت مسجد سلیمان؟ یا پیشنهاد دیگری داری؟

هنوز تصمیم نگرفته‌ام، پیشنهادهایی دارم، ولی اول باید قراردادم را با تراکتور فسخ کنم.

برای فسخ اقدام کرده‌ای؟

وکیلم مصطفی سلیمانی صحبت‌های مقدماتی را با وکیل باشگاه تراکتور انجام داد و منتظرم. امیدوارم باشگاه تراکتور برگه فسخ قراردادم را بدهد تا قبل از پر شدن لیست تیم‌ها، تیم جدیدم را انتخاب کنم. به هر حال تراکتور هم برای جذب بازیکن باید اسم من را از لیست خارج کند. من هم نمی‌خواهم کار به لج‌بازی بکشد و مثلاً بیرون بنشینم و از تراکتور پول بگیرم. من مقاطع مختلف در تبریز بازی و زندگی کردم و اصلاً دوست ندارم تراکتور ضرر کند.

هنوز با تبریزی‌ها در ارتباط هستی؟

بله، دوستان خوبی در تبریز دارم. حالا که حرف تبریز شد، جا دارد یک بار دیگر از مردم خوب تبریز بابت اتفاقات بازی با سپیدرود معذرت‌خواهی کنم. آن روز گل‌های بدی خوردم و بابت آن اتفاق شرمنده هواداران تراکتور شدم، اما باور کنید فقط اتفاق بود. برای تمام دروازه‌بانان بزرگ جهان هم اتفاق می‌افتد که روز بد داشته باشند.

پرونده شرط‌بندی به کجا رسید؟

پرونده روال طبیعی خود را در قوه قضاییه طی می‌کند. من پیش قاضی هم گفتم و قبل از آن در بازجویی‌ها هم توضیح دادم نه شرط‌بندی کردم و نه با بنگاه‌های شرط‌بندی در ارتباط بودم. هجمه بدی علیه من شد و اتهامات زیادی زدند که خدا را شکر مأموران امنیتی به پرونده ورود کردند. آن‌ها خودشان مو را از ماست می‌کشند و همه چیز ثابت خواهد شد و به مردم ثابت می‌شود من و همسرم هیچ تخلفی نکردیم.

فکر می‌کنی آخرش به کجا برسد؟

من تابع قانون هستم، هر چه قانون حکم بدهد، اما تا حکم نهایی بیاید، طول می‌کشد و توقع دارم باشگاه تراکتور ماجرا را دوستانه تمام کند تا بیشتر از این بابت یک سوءتفاهم ضرر نکنم. چیز زیادی نمی‌خواهم، فقط برگه فسخ قراردادم را بدهند.

انگار از پارس جنوبی جم هم بابت مطالبات خودت شکایت کردی؟

بله، بعد از چند وقت صبوری بالاخره مجبور به شکایت شدم. ۵۰ درصد قراردادم به علاوه آپشن‌ها مانده بود که حکم قطعی گرفتم و پارس‌جنوبی تا طلبم را ندهد، امکان ندارد بتواند قرارداد جدید ثبت کند.

امکان دارد ببخشی و کوتاه بیایی؟

اصلاً! به اندازه کافی تخفیف دادم و صبر کردم. با دلار ۴ هزار تومانی طلبکار بودم و الان دلار ۱۲ هزار تومان است. با طلبم می‌توانستم در تهران خانه بخرم، اما الان حتی نمی‌توانم با این پول خانه اجاره کنم.

پس چطور مطالباتت از استقلال را بخشیدی؟

استقلال فرق داشت. استقلال را مثل خانه‌ام می‌دانم. کسی از خانواده خودش شکایت نمی‌کند.

خیلی دلت می‌خواهد برگردی استقلال؟

راستش را بگویم خیلی، هواداران استقلال هنوز هم به من لطف دارند و خودم هم دوست دارم برگردم و محبت مردم را جبران کنم. من عاشق استقلال هستم و به خاطر این عشق خیلی تاوان دادم، ولی از عشق به استقلال کوتاه نیامدم.

دو هفته پیش شایعه شده بود پیشنهاد برگشت هم داری؟

پیشنهاد مستقیم از استقلال نداشتم، ولی دوست دارم شرایطی باشد که برگردم.

ولی شایعه شده حسینی شرط گذاشته باشگاه دروازه‌بان مطرح جذب نکند؟

تا چیزی را با چشم خودم نبینم قبول نمی‌کنم، این حرف را نمی‌توانم بپذیرم و خواهش می‌کنم شما هم هر چیزی را قبول نکنید. تیم بزرگی مثل استقلال جای این حرف‌ها و شرط‌ها نیست و حسینی هم اهل این مسائل نیست. تیم بزرگی مثل استقلال که همزمان باید در لیگ و آسیا بازی کند، نمی‌تواند دست به چنین ریسک خطرناکی بزند. بعید می‌دانم چنین چیزی باشد.

راستی چرا به فکر بازی خارج از ایران نیستی؟

هستم، ولی تیم‌های خارجی خیلی سخت دروازه‌بان ایرانی می‌گیرند. البته وقتی پیشنهاد خوب داخلی دارم منطقی نیست به لیگ‌های کوچک خارجی بروم. /خبرورزشی

این خبر فروزان سکوتش را شکست اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اولین بحران جدی استراماچونی و استقلال

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، بعد از مدت‌ها انتظار میلیچ، بازیکن مدنظر استراماچونی به ایران آمد تا بعد از انجام تست‌های پزشکی قرارداد خود را با استقلال امضا کند، اما ناهماهنگی ایجاد شده در باشگاه استقلال باعث شد تا او ایران را خیلی زود ترک کند و شرایط برای این تیم بحرانی شود و حتی سرمربی این تیم، باشگاه را تهدید به استعفا کند.

صبح روز گذشته بود که در رسانه‌های مطرح ایتالیایی اعلام شد که استراماچونی در آستانه استعفا قرار داشت. رسانه‌ها چند دلیل برای استعفای استراماچونی مطرح کردند که مهم‌ترین آن‌ها، جدایی خطیر از استقلال و نخریدن بازیکنان برای استراماچونی بود. طبق خبری که منتشر شده بود، استراماچونی، خطیر را تنها حامی خود در استقلال می‌دانست و جدایی او باعث شده تا فکر کند دیگر حامی مشخصی در استقلال ندارد. مسئله مهم دیگر که سرمربی آبی‌پوشان به نخریدن بازیکنان مدنظر استراماچونی بود و ناهماهنگی ایجاد شده است.

در کنار این اخبار، همسر استراماچونی هم در اینستاگرام با انتشار یک استوری نسبت به شایعات دامن زد تا استقلال بیش از پیش در حواشی غرق شود. این موضوع تا حدی بالا گرفت که خلیل‌زاده، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان داد و تمام این شایعات را تکذیب کرد تا جو کمی آرام شود. انتشار عکسی از امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال در شیراز هواداران استقلال را عصبانی کرد و باعث شد تا این تیم بازهم به شرایط بحران برگردد. چند ساعت بعد دلیل حضور فتحی در شیراز مشخص شد و اعلام شد که مدیرعامل باشگاه استقلال، به‌دلیل فوت پدر دوستش از تهران خارج شده است.

استراماچونی، اما به استعفایش پافشاری کرد و در بازی روز گذشته مقابل پیکان با لباس شخصی حاضر شد تا شرایط استقلال پیچیده‌تر از قبل شود. این حرکت و حواشی استقلال باعث شد تا این تیم برای اولین با سرمربی ایتالیایی متحمل شکست شود، اما رفتار استراماچونی درنهایت جواب داد و مدیرعامل  باشگاه استقلال مجبور به عقب‌نشینی شد. فتحی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که استقلال هم میلیچ را جذب می‌کند و یک هافبک دفاعی دیگر به ترکیب خود اضافه خواهد کرد.

استراماچونی با این بازی توانست بیش از هر زمانی به تیمش کمک کند و کاری کند که ناهماهنگی شکل گرفته در باشگاه، تا حد زیادی از بین برود و او هم به هدفش یعنی تقویت تیمش برسد. رفتار استراماچونی شبیه کارلوس کی‌روش در دوره حضورش در ایران بود که اختلافاتش ابتدا در رسانه‌های معتبر جهان مطرح شود و سپس به رسانه‌های داخلی کشیده شود. مشاوران مرد ایتالیایی داستان بازی در ایران را به خوبی فهمیده‌اند و از این موضوع خبر دارند که اگر این دسته اخبار در رسانه‌های معتبر جهان مطرح شود، تاثیرگذاری بیش‌تری در رسانه‌ها خواهد داشت.

این خبر اولین بحران جدی استراماچونی و استقلال اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

حضور استقلالی‌ها در رستوران خسرو حیدری+عکس

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، بازیکنان استقلال شب گذشته در رستوران خسرو حیدری حاضر شدند و با یکدیگر به گفتگو پرداختند.
علی کریمی، سیدحسین حسینی و وریا غفوری سه بازیکن استقلال بودند که به این رستوران آمدند.

خسرو حیدری به تازگی با پیراهن استقلال از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است. /خبرآنلاین

این خبر حضور استقلالی‌ها در رستوران خسرو حیدری+عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.