پرسپولیس و استقلال واگذار می شوند

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ وزارت ورزش و جوانان را مکلف کردند با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی حداکثر تا پایان شهریور۹۸ شرایط پذیرش پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان و در جریان ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه ۹۸، بند الحاقی یک تبصره ۲ ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، وزارت ورزش و جوانان مکلف شد با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی‌سازی حداکثر تا پایان شهریورماه ۱۳۹۸، شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی- ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم نماید. پس از پذیرش در بازار پایه فرابورس و عرضه پنج‌درصد (۵%) سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت، پنجاه و یک‌درصد (۵۱ %) سهام آنها به صورت بلوکی و باقی سهام به صورت خرد عرضه می‌­شود. /فارس

وحشت خرید جدید استقلال از رانندگی ایرانی‌ها!

این خبر پرسپولیس و استقلال واگذار می شوند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جزئیات دادگاه مهدی قائدی از زبان مادر مرحوم شاکر

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، روز گذشته دادگاه تصادف جنجالی سال گذشته در بوشهر برگزار شد. در این تصادف مهدی قائدی بازیکن مطرح استقلال حضور داشت. چند روز پس از آن احمدرضا شاکر دوست نزدیک مهدی به دلیل ضربه شدید مغزی دار فانی را وداع گفت. در کروکی پلیس هم اعلام شد مهدی قائدی پشت فرمان بوده است. از آنجا که این بازیکن گواهینامه ندارد طبیعتا برایش دردسر بزرگی درست می‌شد. قرار بود دیروز رای نهایی درباره این پرونده بعد از شکایت خانواده مرحوم شاکر صادر شود اما به دلیل تغییر قاضی پرونده دوباره در صدور رای وقفه ایجاد شد.

او ابتدا درباره تغییر قاضی پرونده توضیح می‌دهد: «ما چهارشنبه گذشته متوجه این موضوع شدیم. من باید همین جا از قاضی انصاری تشکر کنم. او قاضی قبلی پرونده بود و از روز اول خیلی بی طرفانه و کاملا صادقانه به این پرونده رسیدگی کرد. باید از آقای اکبری و بخشی دو دادیار پرونده و همینطور دیگر مسئولان قضایی تشکر کنم. آنها از روز اول واقعا زحمت کشیدند. در حال حاضر قاضی مددی قاضی پرونده هستند که قطعا ایشان هم خیلی دقیق به مسایل رسیدگی می‌کنند.»

خانم باقری درباره اتفاقات رخ داده در دادگاه روز گذشته توضیح می‌دهد: «آقای مددی پرونده را به طور کامل خوانده بودند. سوالاتی برایشان به وجود آمده بود. جلسه دیروز هم بیشتر سوال و جواب بود. هم از ما سوالاتی شد و هم از ۴ نفری که در خودرو حضور داشتند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا قائدی باردیگر کتمان کرد راننده خودرو بوده چنین جواب می دهد: «بله، او بار دیگر گفت که پشت فرمان نبوده که باعث دلخوری ما شد چون توقع داشتیم حقیقت را برای یک بار بگوید.  البته سه نفر دیگری هم که در ماشین حضور داشتند گفتند قائدی پشت فرمان نبوده است. ادعای آنها این بود که مهدی ابتدا پشت فرمان بوده ولی از یکجایی به بعد مالک خودرو پشت فرمان نشسته است ولی آنها حافظه‌شان قوی نیست چراکه در صحبت‌های اولیه گفته بودند مهدی پشت فرمان بوده است. حسن پور مالک خودرو به راننده اورژانس گفته بود مهدی قائدی پشت فرمان بوده است. خانم رهنما هم که در ماشین بود بعد از تصادف گفته بود قائدی پشت فرمان بوده و این حرف ها به عنوان مستند در پرونده هست.»

خانم باقری در پایان درباره رای نهایی پرونده می گوید: «قرار شد بررسی های بیشتری صورت بگیرد و هنوز زمان بعدی دادگاه را به ما اعلام نکرده اند.» /خبرآنلاین

مادر شاکر: آرزوهای مهدی قائدی باید زیر خاک برود

این خبر جزئیات دادگاه مهدی قائدی از زبان مادر مرحوم شاکر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

آمادگی پاتوسی چشم خبرنگاران را گرفت

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، پاتوسی بعد از پشت سر گذاشتن دو هفته سخت، در نهایت توانست کارت بازی خود را دریافت کند و می تواند از دیدار برابر پارس جنوبی برای استقلال به میدان برود و یا در زمین مسابقه حاضر شود.

این بازیکن اهل آفریقای جنوبی اما بر خلاف ایسما، وضعیت بسیار خوبی دارد؛ موضوعی که باعث شد تا خبرنگاران حاضر در تمرین استقلال که بعد از مدت ها فرصت حضور در تمرین را یافته بودند، از آمادگی و فرم ایده آل او متعجب شوند.

پاتوسی بر خلاف ایسما که نزدیک به ۴۰ روز از مسابقات دور بود، در کوران مسابقات لیگ آفریقای جنوبی به ایران سفر کرد و به این ترتیب از نظر بدنی و شرایط مسابقه در وضعیت خوبی قرار دارد.

این بازیکن اهل آفریقای جنوبی می تواند برای دیدار با پارس جنوبی از ابتدا به استقلال کمک کند اما شفر در صحبت های خود از عدم هماهنگی او با دیگر بازیکنان به دلیل دیر اضافه شدن این بازیکن گلایه کرد و شاید همین موضوع باز هم او را نیمکت نشین کند. /ورزش سه

سیدجلال حسینی: دستور داده‌اند پرسپولیس را اذیت کنند

این خبر آمادگی پاتوسی چشم خبرنگاران را گرفت اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ادامه حضور داریوش شجاعیان در استقلال غیرقانونی است؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، باشگاه ماشین سازی مدعی شده که “با توجه به عدم پایبندی تیم استقلال و داریوش شجاعیان به تعهدات خود بر اساس قرارداد سه جانبه این بازیکن به‌طور غیرقانونی در تیم استقلال بازی می‌کند. “

در همین رابطه روابط عمومی باشگاه ماشین سازی تبریز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در تاریخ ۹۶/۳/۲۸ طبق توافق سه جانبه بین باشگاه استقلال تهران و گسترش فولاد تبریز (ماشین سازی فعلی) و داریوش شجاعیان در محل دفتر باشگاه استقلال در تهران منعقد گردید، هر کدام از چک‌های تحویلی در موعد مقرر پاس نشود، بازیکن به باشگاه اول خود برگردد که متأسفانه از مورخه ۹۶/۱۲/۲۶ قریب به یک سال پیش، چک ۳۰ میلیارد ریال عهده مؤسسه مالی و اعتباری کوثر پاس نشده و مراجعه نماینده ماشین سازی به باشگاه استقلال تهران برای وصول آن بی نتیجه بوده است.

مصدومیت بازیکن داریوش شجاعیان و دوری از میادین ایشان مزید بر علت شد تا باشگاه استقلال تهران نسبت به تعهدات خود بی تفاوت باشد. باشگاه ماشین سازی تبریز در ادامه این ماجرا با فرجه زمانی پنج ماهه به استقلال تهران در صدد حل‌وفصل این ماجرا بود که درنهایت با بی توجهی آنها به تعهدات مکتوب، الزاماً به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان شکایت شد و این کمیته با توجه به کثرت پرونده‌ها، به مدت سه ماه پرونده مذکور را مسکوت نگه داشت تا اینکه در جلسه‌ای که در تاریخ ۹۷/۸/۲ با حضور نمایندگان هر دو باشگاه در کمیته مذکور برگزار شد و قول آنها برای تسویه حساب تا تاریخ ۹۷/۱۰/۲ نیز بی تأثیر بود.

کمیته تعیین وضعیت بازیکنان نیز با فوت وقت بسیار، تاکنون رسیدگی مطلوبی به پرونده نداشته و مکاتبات با حضور و پیگیری از طرف باشگاه تبریزی بی نتیجه مانده است. جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند شرط سه جانبه هر دو باشگاه و بازیکن این بود که اگر هرکدام از چک‌ها پاس نشود بازیکن باید به تیم اول خود برگردد و این شرط طبق ماده ۱۰ قانون مدنی انشا شده است ولی بدیهی است شرط واضح قراردادی مبتنی بر استرداد بازیکن بوده و به زعم ما تداوم حضور ایشان به دلیل عدم وصل چک موردنظر، در ترکیب استقلال غیر قانونی است و کمیته محترم وضعیت بازیکنان در راستای ادای وظیفه خود تاکنون می‌بایست به این شکایت که مدت‌هاست متوقف شده است، رسیدگی می‌کرد زیرا اطاله دادرسی اسباب حضور غیر قانونی بازیکن را در باشگاه جدید وی فراهم نموده و باشگاه تبریزی را متضرر کرده است.

سند

مجیدی از مهاجمان استقلال مجیدی می سازد + عکس

این خبر ادامه حضور داریوش شجاعیان در استقلال غیرقانونی است؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مجیدی از مهاجمان استقلال مجیدی می سازد + عکس

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، فرهاد مجیدی در شرایطی از نیم فصل دوم به کادرفنی استقلال اضافه شده است که مهاجمان این تیم در نیم فصل اول در گلزنی آمار خوبی نداشته اند، البته در هفته پایانی خط حمله آبی ها خوب گل می زد اما مهاجمان این تیم سهم زیادی در گلزنی نداشتند.

مجیدی با اضافه شدن به کادرفنی استقلال بیشتر وظیفه دارد تا با مهاجمان این تیم کار کند و با تمرین های متنوعی که به آنها می دهد بتواند آنها را در طول بازی در مسیر و موقعیت گلزنی قرار بدهد.

در این بین به نظر می رسد تمرین های مجیدی ثمر بخش بوده است و در بازی اول نیم فصل دوم استقلال ۴ گل به پیکان زد که ۲ گل آن را مهاجمان این تیم وارد دروازه حریفان کردند.

مجیدی در شروع کارش در مربیگری فعلا وظیفه تمرین دادن به مهاجمان استقلال را برعهده دارد و او باید بتواند از این مسئولیت مهم سربلند بیرون بیاید تا در ادامه راه مسئولیت های مهمتری را برعهده بگیرد.

مجیدی

مجیدی2

این خبر مجیدی از مهاجمان استقلال مجیدی می سازد + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

علیفر: چرا من را سرمربی تیم ملی نمی‌کنند!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، علیرضا علیفر در حال حاضر یکی از معروف‌ترین گزارشگران فوتبال ایران است. او همانطور که خودش می‌گوید با فراگیر شدن فضای مجازی گزارش‌هایش وایرال می‌شود. اما نکته جالبی که درباره گزارش آخر علیفر وجود دارد اینکه “توی دروازه” هاییکه روی صحنه‌های گل استقلال می‌گفت در پخش صحنه‌های این بازی در برنامه نود سانسور شد. با علیرضا علیفر در این رابطه صحبت کردیم و او گفت: «من برنامه نود را ندیدم اما یکی دو تا از دوستان تماس گرفتند و گفتند که “توی دروازه” را سانسور کرده‌اند. من واقعاً دنبال این جور مسائل نیستم و بعد از بیست و پنج سال دیگر این جور چیزها برایم جذابیت ندارد.»

گزارشگر معروف و قدیمی تلویزیون که همواره به خاطر اظهارنظرهایش درباره مربیان مختلف معروف است در ادامه به کارلوس کی‌روش و جدایی‌اش از تیم ملی اشاره کرد و گفت: «من اگر یادتان باشد یک هفته بعد از اینکه کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد در مصاحبه‌ای که با یکی از سایت‌ها داشتم گفتم که آقای کی‌روش یک شخصیت محترم و عزیز است اما او نمی‌تواند نفر اول باشد. کی‌روش در منچستر یونایتد هم نفر دوم بود و دستورات فنی و برنامه‌های تاکتیکی سرآلکس فرگوسن را اجرا می‌کرد. من هنوز هم می‌گویم کی روش می‌تواند یک نفر دوم موفق باشد. او امتحانش را قبلاً به عنوان نفر اول در تیم‌های رئال مادرید و تیم ملی پرتغال پس داده است. وقتی یک نفر دو بار در امتحان ریاضی قبول نمی‌شود خب ریاضی‌اش ضعیف است.»

او افزود: «ایشان هشت سال پول بی زبان ملت ما را گرفت و از دوازده ماه نه ماهش را در پرتغال بود. در زمان‌هایی که در تهران بود دستش در جیب مبارکش بود و فقط ارنج تیم را می چید. متأسفانه افرادی که از حضور کی‌روش سود می‌برند و منافعی داشتند از او در تمام این سال‌ها حمایت کورکورانه کردند.»

علیفر اضافه کرد: «من از دوستان حامی کی‌روش که حضور در جام جهانی را دستاورد او می‌دانند می‌پرسم اگر از آسیا تیم‌های ژاپن، کره جنوبی، ایران و استرالیا به جام جهانی نروند پس کدام تیم باید برود. اگر یک مربی لیگ یکی از ایران را هم بگذارند بازهم بهترین دفاع راست و دروازه بان و مهاجم را برای تیم ملی انتخاب می‌کند. این حداقل کاری است که یک مربی تیم ملی می‌تواند انجام بدهد.»

حمایت رسانه‌ها بی فایده است

علیرضا علیفر درباره حمایت جدی برخی رسانه‌ها از کی‌روش در زمان حضورش در تیم ملی گفت: «من نقش رسانه‌ها را برخلاف خیلی دیگر از دوستان در حمایت از کی‌روش مؤثر نمی‌دانم و به نظرم آن مرجع تصمیم گیرنده است که مهم است. الان اگر تمام رسانه‌های ایران بگویند که علیرضا علیفر مدرک A مربیگری دارد، بیست و پنج سال گزارشگر فوتبال است، هفت سال فوتبال‌نویس بوده و کار مربیگری انجام داده و تمام شرایط را دارد آیا مسئولانعلیفر را می‌گذارند سرمربی تیم ملی ایران شود؟! حتی اگر تمام رسانه‌ها هم حمایت کنند این اتفاق نمی‌افتد.» /ایسنا

افشاگری علی کریمی در مورد کی‌روش / ماجرای واریز ۱۰۰ هزار دلار با امضای کفاشیان! + سند

این خبر علیفر: چرا من را سرمربی تیم ملی نمی‌کنند! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

در آستانه دیدار با تراکتورسازی،استقلال هم بیانیه داد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، این روزها حواشی مربوط به اشتباهات داوری باعث شده تا تیم های لیگ برتری بیانیه هایی صادر کنند. باشگاه پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته اخیر نسبت به داوری ها اعتراض داشتند و همین موضوع باعث شد تا باشگاه استقلال در آستانه دیدار با تراکتور سازی تبریز، اطلاعیه ای به شرح ذیل صادر کند:مسابقه تیمهای استقلال و تراکتورسازی به عنوان ۲ تیم بزرگ و پرطرفدار فوتبال ایران، همواره از جذابیت های خاصی برخوردار بوده و به عنوان یکی از رویارویی های جذاب لیگ برتر شناخته می شود. این ۲ تیم ریشه دار فوتبال ایران روز جمعه مقابل یکدیگر قرار می گیرند که این مسابقه به هیچ وجه نباید تحت تاثیر اتفاقات اخیر فوتبال ایران و حواشی بوجودآمده قرار گیرد.
به نظر میرسد برخی جریانها در حال شکل گیری است تا فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، مسئولان برگزاری مسابقات، کمیته داوران و … برای دیدار روز جمعه تحت تاثیر و فشار قرار بگیرند.
باشگاه استقلال همواره احترام ویژه و بالایی برای باشگاه بزرگ و ریشه دار تراکتورسازی و هواداران پرشور  آن قایل است. تردیدی نیست که باشگاه استقلال براساس مکتب خود که همواره احترام به حریف و هوادارانش را سرلوحه خود قرارداده، پا به دیدار با تراکتورسازی می گذارد و یقینا هواداران بافرهنگ، پرشور و میهمان نواز تراکتور نیز جز این نگاهی نخواهند داشت.
باشگاه استقلال از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انتظار دارد به هیچ وجه تحت تاثیر جوسازی ها و اتفاقات اخیر قرار نگیرند و همچنین نظارت خاصی از جنبه های گوناگون روی این دیدار داشته باشند تا استقلال و تراکتور سازی در کمال آرامش در دیداری جوانمردانه مقابل یکدیگر قرار بگیرند.
باشگاه استقلال همیشه و در همه حال به سلامت و توانمندی جامعه داوری کشور باورداشته و اطمینان دارد این قشر شریف و رکن اساسی فوتبال  تحت تاثیر جوسازیها قرار نخواهند گرفت. /خبرآنلاین

برنامه سنگین شفر برای دیدار با تراکتورسازی

این خبر در آستانه دیدار با تراکتورسازی،استقلال هم بیانیه داد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

برنامه سنگین شفر برای دیدار با تراکتورسازی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، استقلال ۸ روز بعد از شروع نیم فصل و با برنامه ای متفاوت از تیم های لیگ برتر، برای مصاف با تراکتورسازی آماده می شود.

وینفرد شفر که به خوبی اهمیت این مسابقه حساس و کلیدی را می داند، انگیزه فوق العاده زیادی برای کسب برد در این دیدار ۶ امتیازی دارد. سرمربی استقلال به همین دلیل برنامه پر فشار و سختگیرانه ای را برای استقلالی ها در نظر گرفته است.

بازیکنان استقلال روز دوشنبه دو جلسه تمرینی پر فشار برگزار کردند و در نوبت دوم تمرین با وزنه انجام دادند تا یک جلسه بدنسازی نیز پشت سر گذاشته باشند و به بهترین شکل روند آماده سازی خود را برای دیدار حساس با تراکتورسازی طی کنند.

سید جلال حسینی: به آقایان دستور دادند تا پرسپولیس را نابود کنند؛ سازمان لیگ و فتاحی پاسخگو باشند

این خبر برنامه سنگین شفر برای دیدار با تراکتورسازی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شفر علیه پُست‌های ملی‌پوشان!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، وینفرد شفر سرمربی آلمانی آبی پوشان در اولین دیدار از نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر مقابل پیکان از همه ملی پوشانش استفاده کرد، با این توضیح که هیچ کدام از این بازیکنان در پست های ملی خود قرار نگرفتند.روزبه چشمی که پیش از این در استقلال اکثرا در پست مدافع میانی به کار گرفته می شد، در این بازی به پستی بازگشت که با آن به سطح اول فوتبال ایران رسیده بود.
پژمان منتظری هم اگر چه در پست اصلی اش به کار گرفته نشد، اما در پستی هم قرار نگرفت که با آن بیگانه باشد. منتظری به کرات برای استقلال و تیم ملی در پست مدافع راست بازی کرده بود که این اتفاق برای او مقابل پیکان هم تکرار شد.
اما وریا غفوری دیگر ملی پوش استقلال که همواره بر سر نحوه بازی گرفتن از او بین شفر و کارلوس کی‌روش اختلاف سلیقه وجود داشت و به همین دلیل وی جام جهانی گذشته را هم از دست داده بود، در این بازی بار دیگر در پست وینگر بازی کرد؛ با این توضیح که بازیکن ملی پوش آبی پوشان دیگر دغدغه ای به اسم تیم ملی را نداشت.
غفوری با فراغ بال و بدون استرس در پست وینگر بازی کرد و بازی خوبش را در این پست با زدن گل چهارم آبی پوشان تکمیل کرد.
تیم فوتبال استقلال در هفته شانزدهم رقابت های لیگ برتر موفق شد با نتیجه ۴ بر صفر پیکان را شکست دهد و وریا غفوری زننده چهارمین گل تیمش در این بازی بود. /مهر

جدایی بی‌سر و صدای یک استقلالی؟

این خبر شفر علیه پُست‌های ملی‌پوشان! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

جدایی بی‌سر و صدای یک استقلالی؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، در حالی که استقلال نیم‌فصل دوم را خوب شروع کرده خبرهای رسیده از این باشگاه حکایت از آن دارد که معاون فتحی بی سر و صدا باشگاه را ترک کرده است.

خبرهای رسیده از استقلال حکایت از آن دارد که شاید عمر همکاری علی خطیر معاون ورزشی این باشگاه با آنها به پایان رسیده است. از چندی قبل خبرهایی رسید مبنی بر اینکه شفر با خطیر به مشکل خورده است.

خیلی زود این اختلاف بین او و فتحی هم به وجود آمد. در واقع جذب پاتوسی بازیکن آفریقایی هم عامل این اختلاف بوده است. مدیرعامل آبی ها توقع داشت تا اشتباهی در جذب این بازیکن رخ ندهد ولی حالا استقلال حتی نمی تواند از این بازیکن استفاده کند. هنوز مسئولان استقلال واکنشی به جدایی بی سر و صدای خطیر نشان نداده اند. او قرار بود چندی قبل به ایران بازگردد و در محل کارش حاضر شود ولی هنوز به کشور بازنگشته است. /خبرآنلاین

کنفرانس جالب قلعه‌نویی: آخرین سنگر، سکوت است!

این خبر جدایی بی‌سر و صدای یک استقلالی؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.