خداحافظی پژمان منتظری از استقلال و تیم ملی/ احترامم را نگه نداشتند و جرات نداشتند بگویند تورا نمی خواهیم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، مدافع باتجربه استقلال در دو تصمیم مهم خداحافظی رسمی خود از استقلال و تیم ملی فوتبال را اعلام کرد؛ او می خواهد به قول خودش یکی، دو سال آخر دور از حاشیه سرش را گرم کند!

پژمان منتظری یکی از خاص ترین فوتبالیست های ایرانی محسوب می شود؛ بازیکنی که در طول فوتبالش خیلی کم مصاحبه کرد و درگیر حواشی موجود شد تا توجهش به فوتبال باشد. در تمام این دوران نیز با رویه خاص خودش به هرچیزی که می خواست رسید و جایگاه مناسبی در سطح ملی و باشگاهی برای خود دست و پا کرد.

منتظری که دوست داشت سال های آخر فوتبالش را در استقلال سپری کند، سال گذشته نیز یکی از خوب های این تیم بود و انتظار داشت با توجه به سابقه اش جزو اولین نفراتی باشد که قراردادش تمدید می شود، اما این اتفاق تا این لحظه نیفتاده تا او تصمیم به خداحافظی از هواداران آبی بگیرد. تصمیمی تلخ از سوی مدافع محبوب استقلالی ها. تلخی این خداحافظی وقتی توام با وداع رسمی‌اش با تیم ملی فوتبال نیز شد، بیشتر به چشم می آید.

این مدافع باتجربه بعد از مدت ها سکوت در گفت و گویی مفصل صحبت هایی را درباره اتفاقاتی که پشت سر گذاشته و جدایی اش از استقلال انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

حرف نمی زدم، یک عمر خودخوری می کردم

من همیشه در زندگی ام خط قرمزهایی برای خودم دارم. فکر می کنم ۱۵ سال است که خط قرمزهایم را نگه داشتم. من اتفاقات مختلفی را در این مدت تجربه کردم اما خط قرمزهایم را رعایت کردم. اینکه در فضای مجازی کمتر حضور داشته باشم و نامم در حواشی دیده نشود. به همین خاطر خیلی کم مصاحبه کرده ام؛ در یکماه آخر حضورم در استقلال اما اتفاقاتی افتاد که مجبور شدم بعد از ۱۵ سال خط قرمزهایم را کنار بگذارم و صحبت هایی را انجام بدهم. قطعاخودم بیشتر از همه اذیت شدم اما اگر آن کار را نمی کردم، یک عمر خودخوری می کردم.

می توانستند بگویند نگران تمدید قرارداد پژمان نباشید

مردم و هواداران استقلال طی روزهای گذشته بسیار به من محبت داشتند و بابت وضعیتم با این تیم ابراز نگرانی کردند. مثلا من بازیکن بزرگ این تیم و کاپیتان استقلال بودم. آقایان در استقلال می‌توانستند مصاحبه کنند و بگویند مردم نگران تمدید قرارداد با پژمان نباشند و این حداقل کاری بود که می توانستند انجام بدهند اما این اتفاق نیفتاد.

حاضر بودم قرارداد سفید امضا کنم

من یک چیزی را واضح و شفاف بیان می کنم. من حاضر بودم قرارداد سفید به معنای واقعی نه اینکه شواف باشد و بعد در آن مبلغ نوشته شود امضا کنم. این کار را می کردم که هم برای وجهه خودم خوب بود و هم استارتی برای تمدید قراردادها برای فصل بعد می شد. اما متاسفانه هیچ کس با من صحبتی انجام نداد.

نمی دانم چرا تمدید قراردادها را به پایان فصل موکول کردند

برای من بسیار عجیب بود که تا بازی با العین در روز آخر فصل با هیچ بازیکنی برای تمدید قرارداد صحبتی نشده بود. من خودم خیلی مشکل داشتم و مخالف بودم که تمدیدی ها انجام نمی شود. حتی دو بار با آقای خطیر صحبت کردم که وضعیت تمدید قراردادها را زودتر مشخص کنید. بعد از ۴۵ دقیقه به این نتیجه رسیدیم که حتما قبل از پایان فصل تمدیدی های باشگاه مشخص و اقدام شود. اما نمی دانم استراتژی باشگاه چه بود که تا بعد از بازی با العین صبر کردند و همان روز شروع به تمدید قرارداد کردند. آن روز با سیدحسین حسینی، وریا غفوری و علی کریمی وارد مذاکره شدند و جالب اینکه آن روز هم هیچ صحبتی با من نشد.

نمی خواستند با من تمدید قرارداد کنند

شما می توانید اخبار و مصاحبه های آقایان را جست و جو کنید و ببینید که هیچ نامی از من درباره تمدید قراردادم آورده نشده است. تا قبل از اردوی تیم ملی تمام ارکان باشگاه دو ، سه بار مصاحبه کردند اما یک بار نامی از پژمان در این صحبت ها نشد. مدام یا حسینی، یا وریا و یا علی کریمی نام شان برده شد. البته حسادت نمی کنم چون آنها هم دوستان خوب من هستند. می خواهم بگویم شواهد نشان می داد که نمی خواهند با من تمدید قرارداد کنند.

اگر دنبال این بودند که با من تمدید کنند، تماس کوچکی می گرفتند و می گفتند شما با ما هستی، بزرگ ما هستی و می دانیم مشکلی برای تمدید قرارداد نداری. با همین تلفن همه چیز حل می شد. اگر این اتفاق می افتاد من دیگر هرروز تا ۴ و ۵ صبح درگیری ذهنی نداشتم. ۱۰، ۱۲ روز نه درست خوابیدم، نه درست غذا خوردم. زندگی شخصی ام مدام بهم ریخته بود. احساس می کردم شخصیتم لگدمال می شود و باید تصمیمی می گرفتم. به همین خاطر آن پست اینستاگرامی را گذاشتم.

آرزویم بود یکسال دیگر در خدمت استقلال باشم

وقتی آن پست را منتشر کردم، آن لحظه تصمیم به ترک باشگاه استقلال گرفتم. باشگاهی که با تمام وجود دوستش دارم و آرزویم بود یکسال دیگر خدمت این تیم باشم، اما این اتفاق نیفتاد تا حداقل شب ها بتوانم راحت بخوابم.

مطمئن هستم که مجیدی دوست داشت من بمانم

در این مدت حرف و حدیث های زیادی مطرح شده و سوالات زیادی به وجود آمده است . برخی گفتند آقایان شفر و مجیدی مرا نمی خواستند. اتفاقا شفر می خواست قرارداد من تمدید شود. آقا فرهاد هم از روزی که به استقلال آمد و به خانه اش برگشت من جز احترام چیز دیگری از او ندیدم. همیشه با من مشورت می کرد و احترامم را نگه می داشت. من مطمئن هستم که مجیدی هم دوست داشت قراردادم تمدید شود.

قابل هضم نیست که آخرین نفر به من زنگ بزنند

تصمیم به خداحافظی از استقلال برای من تصمیم سختی بود. برای اینکه بتوانم احترام خودم را نگه دارم اما باید این تصمیم را می گرفتم. شما میدانید که طی یک ماه و نیم گذشته باشگاه مدام دنبال تمدید قراردادها است و تا حدودی بازیکنان ورودی اش را نیز گرفته و قراردادها را امضا کرده است. اتفاقا دفاع وسط هم جذب کردند. اینکه آخرین نفر به من زنگ بزنند، برایم قابل هضم نیست. نمی خواهم بزرگی باشگاه را زیر سوال ببرم اما احترامم نگه داشته نشد.

اگر الان این اتفاق نمی افتاد، وسط فصل می افتاد

اینکه من در استقلال سال ها بازی کردم، فقط یک دلیل داشت. روزی که به استقلال آمدم ۲۳ سال داشتم و آن زمان فقط برای بازارگرمی به دفتر باشگاه استقلال رفتم. می خواستم بازار گرمی کنم و با یکی از دو تیم سپاهان و سایپا قرارداد ببندم، ولی آقایان فتح الله زاده و امیری و مرحوم ناصرخان حجازی به قدری احترام به من گذاشتند که تصمیم گرفتم قرارداد ببندم. این احترام احساس خوبی به من داد اما الان برعکس آن روز است. هیچ احترامی وجود ندارد و بهتراست دیگر بیشتر از این شخصیت من زیر سوال نرود. اگر الان این اتفاق نمی افتاد، ممکن بود در طول فصل با اولین مصاحبه ام بیفتد که مشکلات بعدی پیش بیاید. پس چه بهتر که الان رخ بدهد.

فتحی به خود من گفت که روزبه چشمی را نمی خواهد

آقای فتحی بعد از آنکه من پست اینستاگرامی منتشر کردم در مصاحبه ای گفته بود که با خیلی از بازیکنان مثل روزبه چشمی هم صحبتی نکرده ایم. جالب است که در مذاکره آخر با آقای فتحی که در هتل صحبت می کردیم او به من اعلام کرد روزبه چشمی را نمی خواهند. ۲۰ دقیقه باهم بحث کردیم که روزبه سرمایه استقلال است و برچسب ملی روی او است و شما نباید به خاطر اینکه نتوانستید اخلاقش را کنترل کنید اینطور رفتار کنید. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از روزبه درست استفاده شود چون بازیکن باکیفیتی است اما بازهم به رویه قبل برگشتند و او را از دست دادند.

آقای فتحی! من کاپیتان شما بودم

نکته بعدی اینکه او گفت با پژمان هم مثل روزبه صحبتی نکردیم، در حالی که شرایط من با روزبه فرق می کند. من کاپیتان شما بودم. شما روزبه را نمی خواستید، پس مرا هم نمی خواستید!

با فشار مردم به من زنگ زدند

الان هم که آخرین نفر به من زنگ زدند و مصاحبه کردند که وقتی پژمان از سفر برگردد با او صحبت می کنیم دلیلش این است که فکر نمی کردند مردم اینقدر فشار بیاورند. با فشار مردم مجبور شده اند زنگ بزنند که اگر اینطور نمی شد تماسی هم برقرار نمی کردند.

جرات نداشتند بگویند مرا نمی خواهند

من به این نتیجه رسیده ام که آقایان دوست نداشتند با من ادامه بدهند اما جرات گفتنش را به مردم نداشتند. به خاطر همین این ماجرا اینقدر طول کشید. این مساله اما واقعا خطرناک است. واقعا هیچ تعادلی میان رفتارهای مدیران استقلال وجود ندارد. شما ببینید چه برخوردی با وریا کردند. او سال اینده کاپیتان اول تیم می شود اما با این مصاحبه ای که کردند شخصیت بازیکن خودشان را زیر سوال بردند.

پاتوسی نگران بود که کسی با او حرف نزده است

من خودم منتظر بودم که قراردادم تمدید شود اما با وریا، سیدحسین و حتی پاتوسی صحبت می کردم و آرامشان می کردم که با آنها تماس می گیرند. به آنها گفتم نباید به جز استقلال به جای دیگری فکر کنند. آخرین بار که با پاتوسی حرف زدم نگران بود و می گفت کسی با من حرفی نزده. من به او اطمینان دادم که باشگاه کارهای تمدید قراردادش را انجام می دهد و خیالش راحت شد. بازیکن وقتی با ذهن مشغول به تعطیلات برود از آن تعطیلات لذت نمی برد.

وریا فکر می کرد باشگاه او را نمی خواهد!

من شرایط باشگاه را نگاه می کنم و دوست دارم برای سوالاتی که در ذهنم وجود دارد، جوابی پیدا کنم. اینکه چرا تمدید قراردادها را به آخر فصل موکول کردند؟ شما ببینید از بین بازیکنانی که در اردوی تیم ملی بودند، ۴ بازیکن استقلال فقط بازیکن آزاد بودند. شما نمی دانید به این نفرات در اردو چه می گذرد. وریا غفوری نای تمرین کردن نداشت. به قدری ذهنش مشغول بود که فکر می کرد باشگاه او را نمی خواهد!

وریا و حسینی می خواستند بمانند اما…

من با وریا غفوری صحبت کردم و تلاش زیادی انجام دادم تا آرامش کنم. او خودش می خواست در استقلال بماند و به این نتیجه رسید که در جای دیگری نمی تواند بازی کند. حسینی را هم مدتی است ندیدم اما مطمئنا می ماند و برای استقلال بازی می کند. اما شما می بینید که چه حرف هایی درباره شان می زنند. جالب است که همه اخبار تیم به بیرون درز می کند و آقای فتحی نیز هیچ عکس العملی نشان نمی دهد!

چرا فتحی عکس العملی درباره درز اخبار نشان نمی دهد؟

می خواهم خاطره ای برای شما تعریف کنم. یکبار آقای کی روش در اردوی تیم ملی اعلام کردکه فلان خبر تحت هر شرایطی نباید به بیرون از اردو درز کند. یک نفر اشتباها خبر را به بیرون داد اما آنقدر موضوع را دنبال کردند که همانجا ختم شد و فهمیدند اشتباه بوده است. کی روش برای این موضوع همه کار کرد اما الان در استقلال اخبار باشگاه خیلی راحت به رسانه ها و فضای مجازی می رسد. من چنین وضعیتی را در هیچ تیمی در دوران فوتبالم ندیدم.

آقایان در خواب هستند

قبل از بازی با الهلال یک خبر به بیرون درز کرد و گفتند آقای شفر دست خطیر را رد کرده است. من خودم واسطه شدم که آنها آشتی کنند. اما یک چیز جالب بود. فقط من، شفر، خطیر، علی کریمی و فتحی در آن صحنه حضور داشتیم که شفر دست آقای خطیر را رد کرد. کلا ۵ نفر بودیم، چه کسی آن خبر را به بیرون داد؟ من با خطیر تماس گرفتم و گفتم این اتفاقات زشت است که اخبار استقلال به راحتی به بیرون می رود، اما شما می بینید که فایل صوتی و قراردادهای محرمانه و … در فضای مجازی منتشر می شود و آقایان در خواب هستند.

یکی دوسال سر خودم را گرم می کنم و خداحافظ

مطمئنا سوالی که الان ذهن همه را درگیر می کند این است که من سال آینده در کجا بازی خواهم کرد. تا الان من با هیچ تیمی حتی یک کلمه هم صحبتی نکردم. به قدری ذهنم درگیر بود که ۴، ۵ روز بعد از اردوی تیم ملی خواستم فقط استراحت کنم. حتی موبایل هایم را خاموش کردم و ۳، ۴ روز پیش تلفن را باز کردم. دیدم آقای فتحی دو روز پیش با من تماس گرفته بود. یعنی درست یکماه بعد از پایان لیگ. خیلی ها تماس گرفته بودند و من جواب هیچ کس را ندادم. با این حال مطمئنا سعی می کنم پیشنهاد خوبی را برگزینم. می خواهم جایی به دور از حواشی یکی دو سال آخر فوتبالم سر خودم را گرم کنم و فوتبال را به پایان برسانم.

اگر شد به خارج از کشور می روم، اگرنه تصمیم خوبی می گیرم

شما هیچ تصوری از مسائلی که در ذهن من می گذرد ندارید. من در این مدت به چیزهایی فکر کردم که فکرش را هم نمی کنید. من یک فوتبالیست ۳۵، ۳۶ ساله هستم و نمی شود سن را در فوتبال کتمان کرد. روز به روز به خط پایان نزدیک می شوم و حداقل کاری که می توانم در حق خودم بکنم این است که احترام خودم را نگه دارم و دوباره به خط قرمزهایی که توجه می کردم، برگردم. فقط بتوانم یکی، دو سال به دور از حواشی فوتبال بازی کنم. امیدوارم تصمیمی خوب بگیرم. اگر شد حتی شده با کمترین پول خارج از ایران باشم و اگر هم نشد تصمیم جدید می گیرم و مردم را در جریان می گذارم.

می خواستم بعد از جام ملت ها خداحافظی کنم اما…

من بسیار دوست داشتم جام ملت های آسیا با قهرمانی تیم ایران تمام شود و از فوتبال ملی خداحافظی کنم. تصمیمم قطعی بود اما در جام ملت ها قهرمانی حاصل نشد. بعد از آمدن آقای ویلموتس او تصمیم گرفت تمام بازیکنان اردوی آخر را دعوت کند. من خودم توقع نداشتم در لیست باشم و برایم سورپرایز بود که دعوت شدم. با آن مشکل نیز درگیر بودم و با وحید هاشمیان و اقای ساکت ارتباط زیادی گرفتم.بازی کردن در تیم ملی افتخار بزرگی برای من بوده اما توضیح دادم که جوان های خوبی هستند که توانسته اند جایگزین شوند. من دیگر چیز جدیدی برای ارائه دادن ندارم و می خواستم در این اردو هم نباشم اما تصمیم بر این شد که در اردوی آخر باشم و من نیز به این مساله احترام گذاشتم.

بازی در تیم ملی دیگر برایم کافی است

از ویلموتس که یک مربی بزرگ است بسیار تشکر می کنم که مرا دعوت کرد اما احساس می کنم که دیگر تیم ملی برای من کافی است. خداحافظی از تیم ملی برای بازیکن های بزرگ تر من نیز غریبانه اتفاق افتاد اما تصمیمم جدی است و با خانواده ام نیز مشورت کردم. می خواستم بعد از جام ملت ها بروم که همان زمان هم دیر بود. حالا اما این تصمیم را اجرایی می کنم.

خداحافظی همیشه تلخ است

خداحافظی در هر شرایطی برای فوتبالیست ها تلخ است. جایی که یک عمر در آن وقت گذاشتی را باید ترک کنی و این دردناک است. اما باید روزی این اتفاقات می افتاد و الان هم رخ داده است. /ورزش سه

این خبر خداحافظی پژمان منتظری از استقلال و تیم ملی/ احترامم را نگه نداشتند و جرات نداشتند بگویند تورا نمی خواهیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

انتشار فایل غافل‌گیرکننده از فرهاد مجیدی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، در کانال‌های تلگرامی فایلی دست به دست می‌شود که فرهاد مجیدی در آن می‌گوید: «بی‌خود می‌کنید بدون هماهنگی با بازیکن صحبت می‌کنید!» صحبت‌هایی که ظاهرا درباره پرویز مظلومی است. صدایی که از مجیدی در این ویدیو منتشر شده، نشان می‌دهد زمانی که او قرار بود در استقلال سرمربی باشد، محمدرضا میرحسینی در یک قدمی استقلال قرار داشته است اما مجیدی با لحن تندی با این انتقال مخالفت کرده است.

فارغ از اینکه میرحسینی در نهایت راهی سپاهان شد، جنس صحبت‌های مجیدی درباره پرویز مظلومی است. فرهاد که از روز نخست حضور دوباره‌اش در استقلال به دنبال بازی گرفتن از جوانان بود، حالا می‌گوید امیر کارگر را به محمدرضا میرحسینی ترجیح می‌دهد، آن هم در حالی که پست این دو بازیکن متفاوت است!

فرهاد مجیدی در شرایطی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی امید انتخاب شده که ظاهرا نمی‌داند امیر کارگر مدافع راست است اما محمدرضا میرحسینی به عنوان هافبک بازی‌ساز کمک می‌کند! آن هم در روزهایی که مجیدی لیست ۵۰ نفری تیم ملی امید را منتشر می‌کند.

در این فایل صدای باورنکردنی اما باشگاه استقلال مقصر است. این گونه اشتباهات ممکن است برای همه رخ دهد اما رسانه‌ای شدن آن، به مدیریت اشتباه استقلالی‌ها بازمی‌گردد. /خبرآنلاین

این خبر انتشار فایل غافل‌گیرکننده از فرهاد مجیدی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

استراماچونی قراردادش را با استقلال به امضا رساند؛ دستمزد ۱.۶ میلیون یورویی آندره آ در یکی از سه تیم پرافتخار خاورمیانه!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، آندره آ استراماچونی قراردادش را با استقلال تهران به امضا رساند. به گزارش جانلوکا دی مارتزیو، داستان استراماچونی و استقلال سرانجام به پایان خوش رسیده است و قرارداد از طریق فدریکو پاستورلو به امضا رسید.

به گزارش دی مارتزیو، استراماچونی راهی یکی از ۳ تیم پرافتخار خاورمیانه می شود که پیش از این ۲ بار قهرمان آسیا شده است. مذاکرات در استانبول نهایی شد و استراماچونی از طریق پاستورلو، قراردادی ۲ ساله با امکان یک سال تمدید در صورت رضایت طرفین را به امضا رساند. دستمزد سالانه استراماچونی در استقلال، ۱.۶ میلیون یورو خواهد بود. هدف استقلال، بازگشت به دوران قهرمانی است که آخرین بار در فصل ۱۳-۲۰۱۲ رخ داده است.

آندره آ استراماچونی، با قهرمان کردن آکادمی اینتر در اروپا به دنیای فوتبال معرفی شد و خیلی سریع هدایت تیم بزرگسالان اینتر را برعهده گرفت. استراماچونی در اینتر موفق شد به دوران ۴۹ بازی بدون شکست یوونتوس پایان دهد و تیمِ کونته را در تورین، ۳-۱ شکست دهد. آندره آ سابقه هدایت اودینزه، پاناتینایکوس و اسپارتاپراگ را هم در کارنامه دارد.

این خبر استراماچونی قراردادش را با استقلال به امضا رساند؛ دستمزد ۱.۶ میلیون یورویی آندره آ در یکی از سه تیم پرافتخار خاورمیانه! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

فرهاد مجیدی: روزی به استقلال بر می‌گردم که شرف معنا داشته باشد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، فرهاد مجیدی مربی سابق استقلال در صفحه شخصی خود در صفحه شخصی اش نوشت: دوباره در آستانه خداحافظی از استقلال قرار گرفته‌ام، شادمان و شاکرم که در آزمون” گردن به غرور برافراشتن ” سربلند بیرون آمدم. چرا که سخن و عمل ناحق را نپذیرفتم، بر اصولم پای فشردم، به امید اینکه در روزگار دیگری به این خانه برگردم، که شرف معنا داشته باشد، حرمت معنا داشته باشد، که شأن، منزلت، معرفت و انسانیت معنا داشته باشد.

فرصت بسیار هست، به اعجاز جوانی و رویاهای جوانان این مرز و بوم بسیار امید دارم، که همه ی آنچه را که ما نتوانستیم، آنها محقق کنند.

فرهاد مجیدی دیروز در مصاحبه‌ای با انتقاد از مدیران استقلال گفته بود: من برنامه‌های زیادی برای موفقیت در استقلال داشتم اما اصول من با اهداف آقایان تفاوت داشت. چون اجازه دخالت در کارم را به کسی نخواهم داد و بله قربان‌گوی کسی هم نبودم و نخواهم بود. یک ریال هم در این مدت از باشگاه نگرفتم و دعا می‌کنم استقلال از شر دروغ‌ها و فریبکاری‌ها نجات پیدا کند. به هواداران استقلال باید بگویم که همه تلاشم را انجام دادم و امیدوارم که دیر یا زود در کنار هم به دور از این زشتی‌ها استقلال رویایی مورد نظرمان را بسازیم.

«فرهاد مجیدی» روز (دوشنبه) به طوررسمی به عنوان سرمربی تیم امید معرفی و با پذیرش این عنوان خطر بزرگی را به جان خرید.

این خبر فرهاد مجیدی: روزی به استقلال بر می‌گردم که شرف معنا داشته باشد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مصاحبه توفانی فرهاد مجیدی درباره جدایی از استقلال

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، این گفت و گو شامل نکات پرشماری است که تک تک آنها قابل بحث است. او بعد از نیم فصل حضور در کادر فنی استقلال با گلایه تیمش را ترک می کند و این مسئله ای است که برای اغلب نفرات کلیدی باشگاه رخ داده است .

بدون پیش داوری و صحبت بیشتر این مصاحبه جنجالی را بخوانید:

آقای مجیدی، از تیم امید شروع کنیم. روند مذاکرات به چه صورت بود و آیا درباره دستیاران خود تصمیمی گرفتید؟

چند روز قبل با تماس آقای استیلی مذاکرات شروع شد و دیشب در جلسه با آقای تاج به نتیجه نهایی رسیدیم. درباره تیم امید حتما بعد از اردویی که در پیش داریم صحبت‌های لازم را انجام می‌دهم. فعلا این را بگویم که با همه وجود تلاش می‌کنم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم با حمایت فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بتوانیم بعد از سالها به المپیک توکیو صعود کنیم.

چه اتفاقی افتاد که از استقلال جدا شدید؟

بعد از مصاحبه‌ای که در پایان بازی با سپیدرود انجام دادم و اعلام کردم که می‌توانم یک استقلال متشخص و جذاب بسازم، انگار نقشه‌های بعضی از آقایان در باشگاه استقلال دچار مشکل شد. چون پروژه‌ بعضی از افراد زیرمجموعه آقای فتحی این بود که از کانال خودشان مربی خارجی به استقلال بیاورند.

مدیران استقلال بعد از انتخاب شما به عنوان سرمربی موقت تاکید داشتند که مجیدی نمی‌خواهد فصل آینده سرمربی استقلال باشد. اما از مصاحبه‌های شما بعد از پایان لیگ چنین موضوعی برداشت نشد و گویا علاقه داشتید که سرمربی استقلال باقی بمانید.

من برای سرمربیگری در استقلال دست به کارهای کثیف نزدم. در شب بازی با پدیده به آقای فتحی تاکید کردم که حتما باید مربی بزرگ خارجی بیاورید اما به عنوان یک سرمربی وقتی بیشتر متوجه بحران‌های درون تیم و درون باشگاه شدم، وقتی بیشتر در جریان بی‌پولی‌های باشگاه قرار گرفتم، ترجیح دادم که اعلام کنم می‌توانم فصل آینده این تیم را اداره کنم. اصرار و عجله‌ای هم نداشتم. منتهی این روزها فهمیدم که انگار برخی تصمیم‌ها با خط‌دهی مشاوران و شانتاژ رسانه‌ای به آقای فتحی تحمیل می‌شود! متاسفانه باید به اطلاع هواداران برسانم که اخبار و اطلاعات محرمانه باشگاه را به صورت مخفیانه دراختیار رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند تا از آنها حمایت شود! فکر و ذکرشان شهرت و محبوبیت و دیده شدن است.

از مصاحبه چند روز قبل شما این طور برداشت شد که علیه علی خطیر مسائلی را عنوان کردید. آیا تایید می‌کنید؟

من کاری به برداشت دیگران ندارم اما درباره این آقا که اسم بردید برای من جای تعجب دارد که چطور اجازه می‌دهند فردی که ۱۰ ماه است به باشگاه استقلال آمده و تجربه‌ای هم ندارد، مسؤولیت تیم بستن و انتخاب سرمربی را برعهده بگیرد؟! چرا مدیران ورزش ما چنین اجازه‌ای را می‌دهند؟ هر بار هم که اعتراض‌ها بیشتر می‌شود، خطیر شماره یک می‌رود و خطیر شماره دو می‌آید! همین الان توجه کنید به اینکه مثل قبلی‌ها مبلغ قرارداد واقعی سرمربی خارجی را اعلام نمی‌کنند. چه اشکالی دارد با مردم صادق باشید؟

موضوع دیگری که آخر مشخص نشد، مسؤولیت تیم بستن بود. چه اتفاقی افتاد که هفته قبل اعلام کردید، این کار را انجام نمی‌دهید؟

در جلسه‌ای که در العین با مدیران باشگاه داشتم، گفتم که برای فصل آینده صلاح نیست برخی بازیکنان در تیم بمانند. از آن روز ناگهان موضعشان تغییر کرد! آمده بودند در جلسه با من درباره تیم بستن صحبت کنند اما وقتی نظرم را شنیدند و فهمیدند بازیکنان مورد نظرشان در لیست من نیستند، به صورت پنهانی مشغول تیم بستن شدند! به من به صورت شفاهی گفتند که مسئولیت تیم بستن با تو‌ اما هر روز می‌شنیدم که خطیر مشغول مذاکره با بازیکنانی بود که کیفیت خیلی از بازیکنان جوان استقلال کمتر از آنها نبود. یکبار با خطیر تماس گرفتم و به او گفتم که شما صلاحیت این کار را نداری و چرا در این مسائل دخالت می‌کنی که جوابی هم نداشت.

گویا شما با بازیکنانی مثل حسینی، وریا غفوری و علی کریمی برای تمدید قرارداد صحبت کرده بودید؟

بله، به آقای فتحی گفتم هر کاری از دستم بربیاید انجام خواهم داد. در جلسات مختلف خیلی مسائل دیگر را هم شنیدم. فقط کافیست فهرست بدهی‌های استقلال را مرور کنید. وحشتناک و تکان‌دهنده بود. مثلا من با حسین حسینی صحبت کردم. مبلغ توافق شده ۵۰۰ میلیون کمتر از پولی بود که مدیران استقلال انتظار داشتند اما گفتند که پولی نداریم! متاسفانه هواداران از خیلی مسائل باخبر نیستند.

امروز مدیرعامل باشگاه گفته است که تمایل داشتیم فرهاد به کارش با ما ادامه بدهد، ضمن آنکه خود مجیدی هم تمایل داشت در استقلال بماند، اما به خاطر منافع ملی قرار شد فرهاد سرمربی تیم امید شود.

از آقای فتحی ممنونم. ایشان به من لطف دارند و امیدوارم همان طور که می‌گویند به خاطر منافع ملی با جدایی من موافقت کردند در باشگاه استقلال هم منافع استقلال به جای منافع دوستی‌ها ترجیح داده شود! من خیلی مسائل را در این شرایط مطرح نکردم که اگر لازم باشد حتما خواهم گفت. من برنامه‌های زیادی برای موفقیت در استقلال داشتم اما اصول من با اهداف آقایان تفاوت داشت. چون اجازه دخالت در کارم را به کسی نخواهم داد و بله قربان‌گوی کسی هم نبودم و نخواهم بود. یک ریال هم در این مدت از باشگاه نگرفتم و دعا می‌کنم استقلال از شر دروغ‌ها و فریبکاری‌ها نجات پیدا کند. به هواداران استقلال باید بگویم که همه تلاشم را انجام دادم و امیدوارم که دیر یا زود در کنار هم به دور از این زشتی‌ها استقلال رویایی مورد نظرمان را بسازیم. /ورزش سه

این خبر مصاحبه توفانی فرهاد مجیدی درباره جدایی از استقلال اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پاتوسی رفتنی شد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، آیاندا پاتوسی، بازیکن اهل آفریقای جنوبی استقلال که از نیم فصل در این تیم حضور داشت و عملکرد خیلی خوبی هم در جمع آبی‌پوشان داشت با انتشار پستی اینستاگرامی تلویحاً جدایی‌اش از استقلال را اعلام کرد.

پاتوسی در این پست اینستاگرامی از هواداران استقلال بابت حمایت‌هایی که از او در مدت حضورش در این تیم داشتند، تشکر کرد و نوشت که متأسفانه نتوانستند توقعاتی که داشتند را برآورده کنند.

جدایی پاتوسی در حالی رقم خورد که امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال در میانه‌های نیم فصل اعلام کرده بود که این بازیکن تأثیرگذار آبی‌پوشان برای فصل آینده هم در استقلال حضور خواهد داشت اما این صحبت مدیرعامل استقلال هم مانند خیلی از وعده‌های دیگر او از جمله تاریخ انتخاب سرمربی آینده استقلال عملی نشد.

باشگاه استقلال براساس قراردادی که با باشگاه کیپ‌تاون سیتی آفریقای جنوبی برای انتقال قرضی پاتوسی امضا کرده بود، می‌توانست با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار قرارداد این بازیکن را برای فصل آینده قطعی کند ولی به نظر می‌رسد مسئولان استقلال این پول را پرداخت نکردند تا این بازیکن اهل آفریقای جنوبی به کشورش بازگردد.

این خبر پاتوسی رفتنی شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

لطف ۱۵ میلیاردی بن یاس به استقلال!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، وینفرد شفر در پایان بازی با پدیده و در شرایطی که شانس قهرمانی استقلال به طور کامل از دست رفته بود از کار برکنار و فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت این تیم انتخاب شد.

زمانی که شفر از کار برکنار شد خیلی ها پیش بینی می کردند که شفر به دلیل سن بالایش بسیار بعید است با پیشنهادی برای فصل بعد روبرو شود و مدیران استقلال احتمالا مجبور هستند تمام قرارداد فصل بعدش را پرداخت کنند.

شفر برای فصل آینده قرارداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری با استقلال دارد و طبیعی است با توجه به قیمت ارز پرداخت این مبلغ نیمی از بودجه فصل آینده آبی ها را مصرف می کند. این در شرایطی است که استقلال در لیگ هجدهم با مشکلات عدیده مالی روبرو بود و  ادامه دار بودن مشکلات مالی برای فصل آینده می تواند باشگاه را با مشکلات زیادی روبرو کند.

اما حدود دو هفته است که خبر پیشنهاد باشگاه بن یاس امارات به وینفرد شفر موجی از امید را در دل مدیران استقلال ایجاد کرده است چراکه اگر او این پیشنهاد را قبول می کرد دیگر مدیران استقلال مجبور نبودند قرارداد سال آینده این مربی را پرداخت کنند.

امروز رسانه های اماراتی خبر دادند که شفر سرمربی تیم بن یاس امارات شد، اتفاقی که شاید مهمترین خبر ممکن برای باشگاه استقلال باشد چراکه حالا پرداخت غرامتی بزرگ از شانه های مدیران این باشگاه برداشته شده است.

با این شرایط در صورتی که قرارداد شفر با بن یاس نهایی شده باشد، باشگاه استقلال از پرداخت غرامتی ۱۵ میلیارد تومانی نجات پیدا کرده است و این بهترین خبر ممکن برای این باشگاه در آستانه شروع فصل نقل و انتقالات خواهد بود.

این اتفاق هم می تواند در راه پرداخت باقی مانده قرارداد بازیکنان موثر باشد، هم به جذب بازیکن جدید کمک کند و هم حالا این باشگاه می تواند بودجه بیشتری را صرف جذب سرمربی جدید این تیم کند.

این خبر لطف ۱۵ میلیاردی بن یاس به استقلال! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پرسپولیس قهرمان چقدر پول می‌گیرد؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، روزهای باشگاهی در فوتبال دنیا یا به پایان رسیده یا این که در حال به‌پایان‌رسیدن است؛ خیلی از مدیران فوتبالی این روزها یا در حال شمارش پاداش قهرمانی‌شان هستند یا اینکه آماده‌اند تا پاداش قهرمانی توسط مسئولان لیگ به حسابشان واریز شود؛ مثلاً پاری‌سن‌ژرمن در فرانسه خیالش راحت است؛ آنها چندین سال است که بر «لیگ یک» سلطنت می‌کنند و هر سال هم به‌موقع پاداش قهرمانی‌شان را می‌گیرند؛ در یکی، دو سال گذشته که فقط ۱۶ میلیون یورو از سازمان لیگ فرانسه به‌خاطر قهرمانی در لیگ گرفته و درمجموع درآمدهایشان را به ۴۵ تا ۵۰ میلیون یورو رسانده‌اند. حساب‌وکتاب لیگ‌های اروپایی متفاوت است و آن را کاری هم نمی‌توان کرد؛ همین پاریس علاوه‌بر پاداش ۱۶ میلیون‌یورویی که دو فصل پیش گرفته، چند رقم ریزودرشت دیگر هم داشته است؛ از جمله سهم ۴.۲ میلیون‌یورویی که به صورت مساوی بین همه تیم‌های لیگ تقسیم شده و حق پخش نزدیک به ۳۰ میلیون یورویی‌اش در یک فصل. پس پاریسی‌ها از اینکه قهرمان فرانسه می‌شوند رقم خوبی به جیب می‌زنند و هر سال انگیزه‌شان بیشتر از سال قبل می‌شود. اما در ایران چطور؟ مثلاً تیم پرسپولیس که سه سال است قهرمان لیگ می‌شود، چقدر از سازمان لیگ پاداش می‌گیرد؟

بی‌خیال حق پخش

همین ابتدا باید تکلیف مشخص شود؛ در ایران خبری از حق پخش تلویزیونی نیست و تیم و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم زورشان به صداوسیما در این مورد نمی‌رسد؛ صداوسیما بند قانونی رو می‌کند که نمی‌شود از یک نهاد دولتی به یک نهاد دولتی دیگر پولی داد؛ فدراسیون هم با استناد به بندهای نه‌چندان قدرتمندی می‌گوید اگر پول ما را ندهید، ای‌اف‌سی و فیفا جریمه و محروممان می‌کند… این جدال الان چندین سال است ادامه دارد و با وجود تهدیدهای فدراسیون مبنی‌بر راه‌ندادن دوربین‌های تلویزیونی هرگز هیچ اتفاقی نمی‌افتد. پس منبع درآمد پرسپولیس به‌عنوان تیم قهرمان از حق پخش رقابت‌های لیگ ایران صفر است.

حق ورود به بازی‌های لیگ

بهتر است برای پاسخ‌دادن به این سوال که پرسپولیس، تیم قهرمان لیگ برتر ایران چقدر بابت قهرمانی‌اش از سازمان لیگ پاداش می‌گیرد کمی به عقب‌تر رفت؛ تیم‌ها برای شروع رقابت‌های لیگ برتر مبلغی مشخص باید به سازمان لیگ بپردازند؛ برای لیگ دسته اول این رقم تقریباً ۲۵۰ میلیون تومان است، ولی برای لیگ برتر طبیعتاً باید رقمش بیشتر از این حرف‌ها باشد. خبرها حاکی از این است که حق ورود به لیگ برتر چیزی نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان است؛ حالا ۲۰ میلیون پایین‌تر یا ۲۰ میلیون تومان بالاتر. با احتساب این رقم و این که تعداد تیم‌های حاضر در لیگ ۱۶ تیم است، پولی که سازمان لیگ به‌عنوان ورودی از تیم‌ها می‌گیرد نزدیک به هشت میلیارد تومان می‌شود. تا اینجا فعلاً همین مورد مشخص است که پرسپولیس برای حضور در بازی‌های لیگ برتر باید ۵۰۰ میلیون تومان حق ورود بدهد.

تبلیغات محیطی

آن ۵۰۰ میلیون تومان سر جای خود ولی محل اصلی درآمد سازمان لیگ مربوط به تبلیغات محیطی در ورزشگاه‌هاست؛ اینجاست که بخش اصلی درآمدهای فوتبال در عرصه باشگاهی رو می‌شود. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این زمینه قراردادهای مختلفی منعقد کرده‌اند که بعضاً چندتایی از آنها حتی به ضررشان تمام شده و نتوانسته‌اند رقم مد نظرشان را از شرکت مجری طرح بگیرند. در این زمینه ابهامات زیادی وجود دارد که خودش نیازمند یک مطلب مجزاست ولی برای این دوره از رقابت‌های لیگ خبرها حاکی از آن است که سازمان لیگ قراردادی به ارزش تقریبی ۷۵ میلیارد تومان منعقد کرده است.

این موضوع با رقم همان هشت میلیاردتومانی که از تیم‌ها گرفته شده جمع می‌شود و روی هم معادل ۸۳ میلیارد تومان در طول فصل جمع‌آوری شده است. بخش زیادی از پول تبلیغات محیطی قاعدتاً باید به باشگاه‌ها برسد، چون این باشگاه‌ها هستند که هواداران را به ورزشگاه می‌کشانند و صداوسیما هم بازی‌های پرمخاطب را پخش زنده می‌کند. با احتساب همین دو مورد می‌شود حدس زد که تیم‌های پرطرفدار پرسپولیس و استقلال و … سهم بیشتری از تبلیغات محیطی دارند. البته این‌طور هم نیست که این پول همیشه سر موقع به باشگاه تزریق شود، ولی سازمان لیگ مدعی است چهار ماه است به صورت منظم پول تبلیغات محیطی را به باشگاه‌ها داده‌اند.

پاداش قهرمانی پرسپولیس

با تمام مطالبی که در بالا عنوان شد، مشخص می‌شود پول پاداش قهرمانی پرسپولیس در لیگ از محل همین تبلیغات محیطی تأمین می‌شود ولی این که رقمش چقدر باشد به‌طور دقیق مشخص نیست و باید تقریبی حدس زد. اگر فرض شود سازمان لیگ ۸۰ میلیارد تومان از تبلیغات محیطی گرفته، حساب پاداش‌ها با یک ضریب ساده مشخص می‌شود؛ این‌طور که ۴۰ درصد این رقم، یعنی چیزی نزدیک به ۳۲ میلیارد تومان، به صورت یکسان روی ۱۶ تیم حاضر در لیگ تقسیم می‌شود و ۶۰ درصد بقیه، یعنی ۴۸ میلیارد تومانش، با ضریب مشخص بین تیم‌های اول تا شانزدهم لیگ تقسیم می‌شود.

اینجاست که طبیعتاً سهم پرسپولیس به‌عنوان تیم قهرمان بیشتر از بقیه تیم‌هاست. البته همه این ۸۰ میلیارد تومان نیز خالص تقسیم نمی‌شود؛ چون سازمان لیگ هزینه داوری، ایاب و ذهاب و… را هم از آن کسر می‌کند. موضوعی که کسی (ظاهراً به‌جز خزانه‌دار) دقیقاً از آن خبری ندارد، این است که چند درصد به تیم قهرمان، چند درصد به نایب‌قهرمان و چند درصد به تیم سوم جدول می‌رسد. پس موضوعی که تا اینجا مشخص شده، این است که سازمان لیگ، پاداش تیم‌ها در لیگ برتر را با فرمولی که در بالا عنوان شده است، می‌پردازد.

پرسپولیس چقدر پول می‌گیرد؟

اینکه پاداش و ضریب پاداش مشخص‌شده دلیلی بر آن نمی‌شود که پرسپولیس واقعاً پولی از سازمان لیگ بگیرد، نمونه‌اش را می‌شود در فصل گذشته دید؛ سرخ‌‌های تهران قهرمان لیگ برتر شدند ولی وقتی از سازمان لیگ طلب پاداش و دریافت پول از تبلیغات محیطی کردند، یک خبر بیشتر نشنیدند: شما بدهکار هستید و نه‌تنها خبری از پاداش نیست، بلکه باید پنج میلیارد تومان نیز بابت بدهی بدهید! امسال هم شرایط مشابه است؛ فارغ از این که پرسپولیس چقدر پاداش بگیرد، مسئولان این باشگاه امیدی به دریافت ندارند و از همین حالا استرس این را دارند که چقدر به سازمان لیگ بدهکارند.

عدم شفافیت مالی

اینکه سازمان لیگ سرش در حساب‌وکتاب بوده و به‌جای پاداش قهرمانی به دنبال وصول بدهی خود از تیم قهرمان لیگ است، موضوعی است که باید به فال نیک گرفت اما موضوع مهم‌تر این است که سازمان لیگ جایی به صورت شفاف و با جزئیات اعلام می‌کند که رقم دقیقی که به هر تیم باید پرداخت شود چقدر است؟ پاسخ فعلاً منفی است؛ چون حتی مسئولان باشگاه پرسپولیس به‌عنوان تیم قهرمان لیگ نیز از این موضوع شاکی هستند. آنها می‌گویند سازمان لیگ بدون این که به ما بگوید چقدر از تبلیغات محیطی به دست آورده‌اید و چقدر پاداش قهرمانی‌تان است، فقط رسید بدهی به ما می‌دهد و می‌گوید شما این‌قدر بدهکارید! آن‌هم بدون اینکه جزئیات درآمدها را منتشر کنند.

ضعف مدیریتی

این سکه روی دیگری هم دارد؛ ضعف مدیریت. چطور می‌شود باشگاهی با عظمت پرسپولیس که سه سال متوالی است جام قهرمانی را به دست می‌آورد، نتواند با جزئیات، دخل‌و‌خرجش را از فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال بگیرد. این باشگاه طبیعتاً اگر مدیریت قوی‌ای داشت، می‌توانست حق خودش را با پیگیری‌های بیشتر بگیرد؛ نه این که مدام از این شاکی باشد که بدهی‌هایش بابت کارت زرد و قرمز، تأخیر در ورود به زمین یا شکسته‌شدن صندلی‌هاست. شاید الان که این تیم دوباره قهرمان لیگ شده است، فرصت مناسبی باشد تا هم سازمان لیگ شفاف‌سازی کند و هم مدیریت پرسپولیس حق تیمش را بگیرد. /روزنامه شرق

این خبر پرسپولیس قهرمان چقدر پول می‌گیرد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

انتشار قرارداد خارجی های استقلال؛ ابهام برطرف نشد!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، در اقدامی تامل بر انگیز تمامی قراردادهای باشگاه استقلال در سال گذشته با بازیکنان و مربیان خارجی در رسانه ها منتشر شده تا به این ترتیب ابعاد جدیدی از مشکلات داخلی این باشگاه مشخص شود.

با این وجود اما بررسی بندهای جالب و عجیب نهفته در این قراردادها می تواند مخاطبین این باشگاه را به نکات جالبی برساند؛ نکاتی شاید پشت پرده تمامی اتفاقات مهم سال گذشته باشد و ابعاد ناکامی آبی ها را مشخص کند:

تیام؛ ابهام در نحوه جدایی

مهم ترین نکته در قرارداد تیام، ابهام او در نحوه جدایی است. تیام برای فصل اول مبلغ ۴۴۰ هزار و برای سال دوم در مجموع مبلغی نزدیک به ۷۸۵ هزار دلار به همراه مالیات با استقلال قرارداد داشت که با توجه به قیمت دلار در آن زمان و اثر گذاری او، مبلغی بسیار مناسب و کلیدی بود. استقلالی ها با تیام توافق کرده بودند که ماهانه به او مبلغ ۳۰ هزار دلار پرداخت کنند که این قرارداد در نیم فصل دوم لیگ هفدهم اجرایی شد اما ادامه پیدا نکرد.

همچنین برخی از اسناد که از سوی خبرگزاری تسنیم منتشر شده، نشان می دهد که تیام با پرداخت ۲۰۰ هزار دلار می توانسته از استقلال جدا شود.

گرو و نویمایر؛ ادعای فتحی و خطیر تکذیب شد

گرو با استقلال قراردادی ۲ ساله داشت که تمدید سال سوم آن در صورت توافق دو طرف انجام می شد. مبلغ قرارداد گرو به شکلی بود که او در نیم فصل اول حضور خود در تهران باید ۱۵۱ هزار و ۳۶۰ دلار دریافت می کرده اما با توجه به اعتراف رئیس هیات مدیره وقت استقلال مبنی بر پرداخت ۵۲۰ هزار دلار به او و نویمایر می توان به سادگی حدس زد که این رقم در کنار پیش پرداخت آنها احتمالا به اندازه تمام فصل بوده است.

حالا قرارداد نویمایر را بررسی می کنیم؛ او قراردادی به ارزش ۴۵۰ هزار دلار برای یک سال با استقلال داشت که این قرارداد تحت شرایطی تمدید می شده است. او پیش پرداختی ۹۰ هزار دلاری دریافت کرده است و حتی اگر فرض کنیم که او نیز حقوق ماهایانه خود را هرگز دریافت نکرده است، مجموع پرداختی ها به گرو و نویمایر قبل از فسخ عدد ۲۴۰ هزار دلار را نشان می دهد که با ۵۲۰ هزار دلار پرداختی نیم فصل به رقمی نزدیک به ۷۶۰ هزار دلار می رسد و اختلاف اندک آن تا مجموع قرارداد این دو نفر، همان حقوق ماهیانه نویمایر است.

این اعداد و ارقام به خوبی نشان می دهد امیرحسین فتحی و علی خطیر که پیش از این مدعی شدند فقط تا نیم فصل به این دو بازیکن پرداختی داشتند، تمام قرارداد سال اول آنها را پرداخت کردند.

هر آنچه که از قرارداد شفر باید بدانید

بررسی قرارداد شفر اما متفاوت از سایرین خواهد بود. ابتدا نکته به نکته درباره قرارداد شفر که از نظر امیرحسین فتحی قراردادی غیر حرفه ای است، صحبت خواهیم کرد. نکات جالب قرارداد شفر به شرح زیر است:

-امیرحسین فتحی مدیرعامل حال حاضر استقلال که منتقد این قرارداد است، آن را امضا کرده است.

-رقم پرداختی سال اول شفر ۷۵۰ هزار دلار است و ۱۵۰ هزار دلار آن ضمانت مالیات است که باشگاه استقلال به شفر پرداخت نکرده زیرا مالیات او را پرداخت می کند. بنابر این ادعای قرارداد یک میلیون دلاری شفر فعلا تایید نمی شود.

-شفر حقوق ماهیانه ۵۵ هزار دلاری در تهران دریافت می کرده و یک راننده و آپارتمان و تعدادی بلیت رفت و برگشت به ایران دراختیار او بوده است.

-سرمربی استقلال این اختیار را داشته که در صورت عدم دریافت حقوق خود بعد از دو ماه به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند(البته شفر با وجود عدم دریافت قرارداد در چند ماه، هرگز این کار را نکرد).

-اینترنت و لپ تاپ رایگان در کنار یک تلفن همراه از جمله امکاناتی است که استقلال باید در اختیار شفر قرار دهد.

-شفر و دستیاران او ۱۰ درصد از درآمدهای آسیایی استقلال را دریافت می کنند.

-مبلغ قرارداد سال دوم شفر به صورت ناخالص یک میلیون و هشتاد هزار دلار است و مبلغ خالص پرداختی به سرمربی بیش از ۹۰۰ هزار دلار نخواهد بود. حقوق ماهانه شفر در سال دوم ۶۷ هزار و ۵۰۰ دلار است.

به این ترتیب مشخص شد رقم نهایی قرارداد شفر نه رقم یک میلیون و دویست هزار دلار بلکه رقمی نزدیک به ۹۰۰ هزار دلار است و با ادعاهای پیشین تفاوت زیادی داشته است. همچنین شفر باید از قرارداد خود دستمزد های اضافی به برخی از اعضای کادرفنی مانند بدنساز را متعهد می شده است.

ایسما گونکالوس؛ بازی نکن، ۱۲۵ هزار دلار بگیر

قراردا گونکالوس ۱.۵ سال به اضافه یک بوده است و باشگاه استقلال تا به حال ۲۵۰ هزار دلار به او برای نیم فصل پرداخت کرده است و همچنین قرارداد او برای سال آینده نیز ۵۵۰ هزار دلار خواهد بود.

در زمان عقد قرارداد ایسما شایعاتی درباره مصدومیت او منتشر شد؛ موضوعی که آن زمان مسکوت باقی ماند اما در قرارداد به مصدومیت هر دو زانوی او اشاره شده است و البته باشگاه استقلال شرایطی را برای این بازیکن مصدوم در نظر گرفته است.

بر اساس این شرایط اگر ایسما حتی یک بازی برای استقلال انجام نمی داد، باید ۵۰ درصد قرارداد خود را دریافت می کرد. این موضوع به این معناست که این بازیکن با وجود مصدومیت استقلالی شده و حتی اگر یک دقیقه هم بازی نمی کرد، ۱۲۵ هزار دلار یعنی نیمی از قرارداد خود را دریافت می کرد.

لیست تمامی پاداش های ایسما به شرح زیر است:

امتیاز: ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای یک امتیاز – حداکثر ۱۵ هزار دلار آمریکا
گل: هر گل که بازیکن به ثمر برساند، ۱۰۰۰ دلار آمریکا – حداکثر ۲۰ هزار دلار آمریکا
قهرمانی در لیگ برتر ایران: ۱۰ هزار دلار آمریکا
لیگ قهرمانان: اگر باشگاه از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به دور دوم صعود کند: ۱۵ هزار دلار آمریکا
پاس گل مستقیم: ۵۰۰ دلار – حداکثر ۵ هزار دلار آمریکا برای ۱۰ پاس گل مستقیم
صعود از مرحله اول حذفی لیگ قهرمانان آسیا: ۵ هزار دلار آمریکا
صعود از مرحله دوم حذفی لیگ قهرمانان آسیا: ۵ هزار دلار آمریکا

پاتوسی؛ ستاره فقط ۵۰ هزار دلار!

بهترین بازیکن استقلال در نیم فصل دوم تنها ۵۰ هزار دلار قیمت داشت؛ رقمی که نشان می دهد مدیران استقلال در جذب او موفق عمل کردند. همچنین اگر استقلال بند خرید او را فعال کند برای سال اول ۲۴۰ هزار دلار باید به این بازیکن پرداخت کند که رقم معقول و مناسبی است.

پاتوسی در این قرارداد برای هر گل مبلغ هزار دلار پاداش دریافت می کرده و در لیگ قهرمانان آسیا نیز به ازای هر پاس گل خود این رقم را دریافت می کند.

باشگاه استقلال همچنین برای این خرید موفق خود بند فسخ یک میلیون و پانصد هزار یورویی مشخص کرده و اگر این بازیکن مشتری داشته باشد، حداقل باید این مبلغ را پرداخت کند تا از جمع آبی ها جدا شود.

این خبر انتشار قرارداد خارجی های استقلال؛ ابهام برطرف نشد! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال شد

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، قرار است این بار اما کمیته فنی در انتخاب مربی خارجی نقش داشته باشد. کمیته فنی که بعد از عدم استقبال شفر از نظرات آنها کمرنگ و شاید هم محو شده بود اما با جدایی شفر قرار است دوباره فعالیت هایش را از سر بگیرد.

پرویز مظلومی، سخنگوی باشگاه استقلال در خصوص وضعیت فصل آتی کادر فنی تیم استقلال می گوید:« گزینه اصلی استقلال برای سرمربیگری فصل بعد یک مربی خارجی است. در جلساتی که با اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه داشتیم ۵ مربی خارجی مدنظر هستند که مطمئناً از میان آنها یکی انتخاب خواهد شد.»

علاوه بر پرویز مظلومی، بهتاش فربیا دیگر عضو کمیته فنی باشگاه استقلال هم مربی فصل بعد باشگاه استقلال را خارجی دانست و یکی دو عضو هیات مدیره هم در این خصوص صحبت هایی داشتند. این حرف ها در حالی مطرح می شود که استقلال هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا به همراه فرهاد مجیدی ارایه گر بازی های خوبی بوده است و نتایج نسبتا خوبی هم گرفته است. نمونه اش در آخرین بازی لیگ برتر تیم استقلال در حالی سپیدرود را دو بر یک شکست داد که یک پنالتی هدر داد و داور هم اشتباهات فاحشی به ضرر استقلال داشت و تیم در آخرین گام در لیگ قهرمانان آسیا هم تیم العین را دو بر یک در امارات شکست داد و  دراین بازی هم ضربه پنالتی هدر داد. این نمایش برخی از اعضای هیات مدیره را بر آن داشته تا برنامه هایی برای دفاع از سرمربیگری فرهاد مجیدی در نشست آتی داشته باشند و در این باره بحث کنند.

طرح سرمربیگری فرهاد مجیدی در جلسه آتی هیات مدیره استقلال شاید نتیجه مثبتی به دنبال نداشته باشد اما به نظر می رسد به طور جدی مطرح می شود. پیشنهادی که اگر با فرهاد مجیدی مطرح شود حتما آن را خواهد پذیرفت، کما اینکه در پایان بازی با سپیدرود فرهاد از ساختن یک تیم قوی برای فصل آینده خبر داده بود و مصاحبه او حتی منجر به این شد برخی از کانال های خبری از فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی فصل آینده استقلال یاد کنند. این موضع می تواند چالش جدی جلسه آتی اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال باشد. فرهاد مجیدی یا مربی خارجی؟

در روزهای اخیر اما مهدی تاج در نشست با مدیران عامل باشگاه ها توصیه های جدی به آنها در مورد صرفه جویی در هزینه های باشگاه داشت. رییس فدراسیون فوتبال از باشگاه ها خواست تا جایی که امکان دارد مربی و بازیکن خارجی جذب نکنند و حتی البسه خود را از تولیدات داخلی فراهم کنند. حتی تیم های لیگ برتری از سفر به کشورهای خارجی برای برپایی اردوی تدارکاتی منع شده اند و اگر تیمی خواهان برپایی اردوی تدارکاتی باشد فدراسیون فوتبال درخواست آن باشگاه را برای شورای برون مرزی نمی فرستد. با این حال عدم جذب بازیکن و مربی خارجی در تضاد با قوانین حرفه ای حاکم بر فوتبال و حتی آیین نامه برگزاری بازی های لیگ برتر است و فدراسیون فوتبال نمی تواند این موضوع را برای باشگاه ها الزام کند. کما اینکه خود هم اکنون به دنبال مربی خارجی برای تیم ملی است.

تیم استقلال با هدایت فرهاد مجیدی در هفته های اخیر ۵ بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انجام داد که حاصل آن سه پیروزی و دو تساوی بوده، البته باید به این نکته اشاره کرد که استقلال در این هفته ها شانس قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده بود و با خیالی راحت به مصاف حریفان می آمد. ضمن اینکه در بازی با صنعت نفت هم می توانستیم استقلال را برنده میدان بدانیم اگر داوری در صحنه گل روح الله باقری مرتکب اشتباه نمی شد. فرهاد مجیدی یا مربی خارجی؟ پاسخ این سوال را در روزهای آتی و بعد از برگزاری نشست اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال خواهیم گرفت. هر چند به نظر می رسد در جمع اعضای هیات مدیره باشگاه طرفداران مربی خارجی بیشتر باشند. به این دلیل که فرهاد مجیدی مربی ای است که درابتدای راه بوده و اعضای هیات مدیره معتقدند که نباید سرمایه سوزی کنند. /ورزش سه

این خبر مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال شد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.