اولتیماتوم برانکو پرسپولیس را بد ترسانده!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، برانکو ایوانکویچ از قرمزها ۹۰۰ هزار دلار طلب دارد و بازیکنان این تیم هم تا به حال که فقط ۴ بازی از لیگ مانده، فقط ۵۰ درصد از پول فصل‌شان را گرفته‌اند اما همچنان مدعی در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا هستند.

تغییرات در هیات مدیره و مدیریت پرسپولیس ، همزمان با تعویق معوقات سبب شده کاسه صبر برانکو سرریز شود. او لب به اعتراض گشوده و رسما سه بار از طریق وکیلش به باشگاه نامه زده تا طلبش را بدهند.

این مشکلات زمانی تشدید شده که استقلالی ها توانسته اند معوقات باشگاه شان را بپردازند و خریدهای گرانی هم در زمستان داشته باشند. البته یکی از مدیران پرسپولیس که این روزها سخت زیر فشارند می‌گوید:«ما درحال رایزنی هستیم. سر رسید پرداخت قسط های اسپانسر برسد، همه این مشکلات حل می شوند ولی گیرمان تا آن زمان است. درباره تیم رقیب هم نمی دانیم وضعیت‌شان چطور است اما ما از هیچ بانک یا جایی قرض و وام نگرفتیم و بدهی برای پرسپولیس ایجاد نکرده ایم.»

اما آنها به شدت نگران پرسپولیس هستند. اینکه اگر برانکو همین تاخیر در پرداخت طلب‌هایش که هنوز نتوانستند حتی بخشی از آن را فراهم کنند را بهانه کند و در ته فصل با این شرایط کنارشان نماند، چه پاسخی برای هواداران خواهند داشت؟ حتی دیگر نمی توانند به سبک جعفر کاشانی بگویند برانکو تنها بخشی از عامل موفقیت قرمزها بوده است . چون واکنش‌ها به این جمله آقای پیشکسوت رئیس هیات مدیره طوری بود که او حالا کمردرد گرفته و گفته کمتر به جلسات می رود!

رویای جالب ستاره جوان پرسپولیس

قرمزها که با برانکو دو قهرمانی متوالی و یک فینال آسیا تجربه کرده اند، امیدوارند با او بتوانند سومین قهرمانی متوالی را هم در همین فصل کسب کنند. آنها که شعارشان هرچی برانکو بگه شده، با این شرایط و احتمال جدایی مرد کروات ، حسابی شاکی می‌شوند.

تهدید برانکو برای همین حسابی باشگاه را به هم ریخته و عرب بعد از جلسه اضطراری با همکارانش در هیت مدیره گفت:«جلسات فوق العاده‌ای را پشت سر هم برگزار می‌کنیم و به احتمال زیاد نیز فردا صبح (جمعه) جلسات را ادامه می‌دهیم. جلسات هیئت مدیره در راستای بحث مسائل اقتصادی و طلب برانکو است تا مشکلات برطرف شوند.»

او همچنین گفت:«تاکید کردیم تا اعضای هیئت مدیره هر روز در نشست حضور داشته باشند. ما تمام تلاش مان را می‌کنیم تا اتفاقات مثبتی برای تیم رخ دهد و همه مسیرها را می‌رویم».

آن‌ها این روزها دور هم می‌نشینند و ناهارها را به صورت جمعی می‌خورند تا بلکه راهی برای جذب بخش عمده ای از این ۹۰۰ هزار دلار بیابند و کارشان با برانکو ، همچنان بر مدار احترام و موفقیت پیش برود. اگرچه تا امروز این جلسات فعلا پولساز نبوده‌اند.

این مشکل مالی تیم قهرمان در شرایط فعلی سبب شده تا آنها برنامه آینده‌ای اقلا فعلا نداشته باشند و عرب درباره آینده گفته است:«هنوز خبری از لیست برای جذب بازیکن نشده و برای تمدید قرارداد نیز منتظر تشکیل جلسه کمیته فنی هستیم تا در سریعترین فرصت کارها را انجام دهیم.»

یکی از بازیکنان پرسپولیس ممنوع‌التصویر شده؟

این خبر اولتیماتوم برانکو پرسپولیس را بد ترسانده! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا ستاره استقلال هم دعوت میثاقی را رد کرد؟

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، محمدحسین میثاقی مجری برنامه فوتبال برتر که در هفته های اخیر ستاره های پرسپولیس و استقلال را به این شبکه سه آورده، آیاندا پاتوسی ستاره استقلال که تک گل سه امتیازی آبی پوشان مقابل سپاهان را به ثمر رسانده بود را دعوت کرده بود تا به برنامه اش برود.نکته اینجاست که ستاره تیم شفر به دلیل زمان نامناسب این برنامه،دعوت میثاقی را رد کرد. پاتوسی گفته که ساعت ۱۰ شب می خوابد و نمی تواند در این برنامه حاضر شود.

میثاقی در روزهای قبل گادوین منشا و ایسما دو بازیکن دیگر استقلالی ها را به برنامه اش برده بود. /خبرآنلاین

تحریم‌ها کلینزمن را نیامده فراری داد!

این خبر چرا ستاره استقلال هم دعوت میثاقی را رد کرد؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شفر: این فوتبال نبود هالیوود بود!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، این گفت و گو شامل سه سوال کلی از سرمربی استقلال است که شفر با طبع ادیبانه خود آنها را تبدیل به جواب هایی متفاوت و خواندنی کرده است. شفر خوشحال از برد اما خسته از سفر در بخشی از این گفت و گو شبیه به استیو مک کوئین بازیگر نقش به یادماندنی در فیلم پاپیون شده که در سکانس آخر می گوید: هی لعنتی ها من هنوز زنده ام!

آنچه که در این چند روز برای او و تیمش اتفاق افتاده شبیه به یک فیلم سینمایی است. فیلمی با حضور شفر، صورت برافروخته و موهای سفید بلندش. گفت و گو را بخوانید:

پیروزی در اصفهان؟

این مسابقه مثل یک فیلم هالیوودی پرهیجان بود که فصل آخرش با یک درمان خاص به پایان رسید. فوتبال یک سرگرمی است و مسابقه دیروز یک مثال مناسب برای این موضوع محسوب می شود. این یک بازی بسیار سفت و سخت و حساس بود. استقلال بسیار خوب و تهاجمی بازی کرد و استادیوم جو فوق العاده ای داشت.

بازی عجیبی بود. ما در نیمه دوم یک وقفه طولانی مدت داشتیم و البته اشتباه داور که گل صد در صد درست ما را خطا اعلام کرد و  در نهایت باز این ما بودیم که دوباره بعد از اتمام زمان قانونی بازی گل زدیم و به پیروزی رسیدیم. این دقیقا همان درامی است که شما فقط در سینما پیدایش می کنید نه در زندگی واقعی. در فوتبال گاهی یک مسابقه چنین سرنوشتی پیدا می کند و این ها هستند که لحظه های ویژه زندگی را می سازند.

از نظر فنی این حتی خیلی جذاب تر و زیبا تر هم بود چراکه نقشه تاکتیکی ما به ثمر نشست و ما توانستیم با گل جایزه کارمان را بگیریم. منشا و تبریزی وارد زمین شدند و دقیقا همان فشاری را که ما احتیاج داشتیم را به سپاهان وارد کردند. آنها عالی کار کردند و پاس نهایی به پاتوسی درخشان بود، همان چیزی که ما نیاز داشتیم، یک پاس سریع بعد از یک کار تیمی عالی و گل.

ششفر

در باره شادی؟

این شادی و جشن هایی مثل این قابل برنامه ریزی نیستند، این خیلی ناگهانی اتفاق افتاد و من فکر می کنم دو عنصر ویژه در اینکه ما چنین شادی ای را از خودمان به نمایش گذاشتیم دخالت داشت:

تماشاگران بی نظیر در اصفهان، انها هم بسیار خوشحال بودند و بعد از این میزان حمایت فکر می کنم باید برای قدردانی از آنها همراه شان شادی می کردیم. این جشن کمتر تیمی و بیشتر خانوادگی بود، خانواده بزرگ آبی که شامل تیم، کادر و هواداران هستند. من ویدئوهای زیادی از مردمی که در خانه بازی ما را تماشا می کردند دیدم و فکر می کنم این لحظه تمام هواداران واقعی استقلال را به هم وصل کرد.

همه از مشکلات ما خبر دارند اما در عین حال ما می دانیم خیلی ها به این مساله اهمیت نمی دهند چون نتایج گاها بد ما آنها را بسیار مایوس می کند. ما این را متوجه می شویم، ولی این غیر ممکن است که از حجم باور نکردنی واقعی مشکلات آگاه شوید اگر در جمع ما نباشید.

افرادی بودند که فکر می کردند ما مرده ایم، شایعات تاسف آور، دروغ ها و توهین هایی که به واسطه برخی روابط پیچیده در شبکه های اجتماعی رقم می خورد، فشار خرد کننده  فیزیکی و روانی که با آن روبرو بودیم که علتی جز جدول فشرده و برنامه ریزی پرمساله سفرهایمان نداشت، مشکلات ما با امکانات و سایر مسائل…این ها روی هم تلنبار شده و مثل یک بار سنگین شانه های ما را خم می کرد اما بعد از این دو پیروزی مهم همه ما حس آسودگی داریم و احساس می کنیم قدرت دوباره ای به دست آورده ایم. ما به چشم دیدیم که هیچ حقیقتی قوی تر از این نیست که: «کسی نمی تواند ما را بشکند. مهم نیست آنها چقدر تلاش کنند ما هرگز تسلیم نمی شویم» و من فکر می کنم این همان چیزی است که ما آن را جشن گرفتیم نه فقط یک پیروزی، که احساس زنده ماندن، روی پا ایستادن و پیش رفتن اگرچه آنها می خواستند ما را زمین بزنند.

توضیح همسر محسن فروزان درباره کامنت جنجالی و توهین‌آمیز

درباره داوری؟

در اغلب لحظات مسابقه داوری عالی بود به جز گلی که از روی نقطه کرنر زدیم، این صحنه را بارها دیشب در اتوبوس مرور کردم و هیچ دلیلی برای سوت داور پیدا نکردم. حتی با تنی چند از دوستانم که داور هستند مشورت کردم و آنها هم چیز مشکوکی در این صحنه ندیدند. راستش عاشق این هستم که شاید با خود داور حرف بزنم و نظر او را هم بپرسم، همانطور که قبلا هم گفتم ما باید به داوران کمک کنیم، شاید لازم باشد با دعوت از داوران بزرگ بین المللی در ایران کلاس برگزار کنیم. /ورزش سه

این خبر شفر: این فوتبال نبود هالیوود بود! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ستاره‌های پلاستیکی، فانوسک‌های خاموش!

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، فوتبال دقیقا از همان جایی شبیه زندگی می شود که پستی و بلندی هایی مشابه با لحظات روزمره دارد. سختی ها و دشواری ها، در کنار لحظات شیرین، ناکامی ها و البته موفقیت ها همه و همه در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا فوتبال بیشتر از ورزش دیگری شبیه زندگی انسان ها باشد. در این میان کار تیمی و اشتباه ها و فرصت ها هم حضور دارند و فوتبال را به یکی از پیچیده ترین مقوله های ورزشی جهان تبدیل می کند. در فوتبال جهان، همواره استعدادهای بزرگی مطرح می شوند. نام هایی که البته بخشی از شهرتشان را مدیون رسانه هایی هستند که با تبلیغ نامشان، آن ها را بزرگ تر از چیزی که هستند، نشان می دهند. در ایران هم فوتبال از این قاعده مستثنی نیست. استعدادهای زیادی توسط تیم های کوچک پرورش پیدا می کنند و وقتی به باشگاه های بزرگ تر راه پیدا می کنند، حالا این فرصت را دارند تا به ستاره ای بزرگ تبدیل شوند. اما واژگونی از مسیر اصلی، باعث می شود این نام های به ظاهر بزرگ، به شهرتی خارج از زمین مسابقه دست پیدا کنند. به بهانه فرصت سوزی های مهدی قائدی در ترکیب استقلال، ادامه مروری می کنیم بر همه نام هایی که در چند سال اخیر فرصت ستاره شدن را داشته اند، اما در نهایت چیزی به جز غبار از اسم آن ها نمانده است.

رامین رضاییان

رضائیان

رامین فوتبال حرفه ای اش را در صبای قم شروع کرد. پس از آن که باشگاه قمی تا آستانه ویرانی پیش رفت، رامین ترجیح داد فوتبالش را در راه آهن دنبال کند. درخشش او در تیم قطارسازان باعث شد تا کارلوس کی روش او را به تیم ملی ایران دعوت کند. پوشیدن پیراهن تیم ملی کافی بود تا یکی از دو قطب اصلی فوتبال تهران، برای جذب او اقدام کند. همین باعث شد تا رضاییان خودش را در لباس سرخ پرسپولیس ببیند و خیلی سریع تر مسیر پیشرفت را طی کند. هواداران پرسپولیس خاطرات خوبی از دفاع راست ساروی خود داشتند؛ او در دربی ۸۲ گلزنی کرد، به سبکی مشابه با حرکت لیونل مسی و سوارز برای مهدی طارمی پنالتی پاس داد و گل زیبایی هم به پدیده مشهد زد. رضاییان پس از نایب قهرمانی با پرسپولیس در لیگ برتر به یکباره و با یک تصمیم عجولانه به همراه مهدی طارمی راهی ریزه اسپور شد اما دوباره و به خواست هواداران به پرسپولیس بازگشت اما دیگر جایی در ترکیب اصلی سرخ ها نداشت. برانکو به دلیل عدم حضور رامین در تمرینات پیش فصل او را نیمکت نشین کرد تا رضاییان که شانس قهرمانی در لیگ برتر را به همراه پرسپولیس داشت، چند روز مانده به قهرمانی تیمش از این تیم اخراج شود. رضاییان پس از آن راهی اوستنده بلژیک شد و وقتی آن جا هم موفقیتی از آن خودش نکرد و تا مدت‌ها بازیکن آزاد بود. رامین حالا در الشحانیه بازی می کند و اگرچه کارنامه ملی اش شامل یک جام جهانی و یک جام ملت های آسیا است، اما او در عرصه باشگاهی می توانست خیلی موفق تر از چیزی که هست، باشد.

واکنش رامین رضاییان به حمله هواداران پرسپولیس

فرشاد احمدزاده

احمدزاده

احمدزاده که متولد ارومیه بود، فوتبال را از باشگاه مقاومت شهرش آغاز کرد. پس از درخشش در داماش بود که او راهی پارسه شد و پس از آن به پرسپولیس راه پیدا کرد. البته احمدزاده در بیشتر بازی های پرسپولیس به عنوان یار ذخیره به میدان می رفت و بعدها که از سهمیه زیر ۲۳ سال تیم خارج شد، فرصت بیشتری برای بازی کردن به دست آورد. فرشاد خدمت سربازی اش را در تبریز گذراند و پس از روزهای خوبی که در تراکتورسازی داشت، به تهران بازگشت. اما برانکو اعتقاد بیشتری به او داشت و همین باعث شد تا فرشاد به یکی از بازیکنان ثابت پرسپولیس تبدیل شود. دو قهرمانی لیگ و یک سوپرجام باعث شد تا فرشاد به لژیونر شدن فکر کند. با وجود مخالفت های پرسپولیسی ها و هواداران این تیم، احمدزاده باز هم تصمیم گرفت تنهایی فکر کند و در نهایت راهی اشلانسک وروتسف لهستان شد. باشگاهی درجه دو در فوتبال لهستان که به نظر نمی رسید فرصت مناسبی برای پیشرفت احمدزاده داشته باشد. او به مرور از ترکیب تیم لهستانی خارج شد و حالا اخباری درباره احتمال جدایی اش از باشگاه لهستانی به گوش می رسد. شاید اگر فرشاد در پرسپولیس می ماند، حالا به یکی از مهم ترین بازیکنان پرسپولیس تبدیل شده بود. چیزی که هواداران پرسپولیس را آزرده خاطر می کند، خروج او از باشگاه نیست، بلکه تنها گذاشتن تیمی است که با محدودیت های نقل و انتقالاتی مواجه بود. احمدزاده می توانست در فوتبال ایران بماند و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد اما حالا در لهستان، ناامیدانه بازی می کند. حتی عادل هم در برنامه نود درباره عملکرد احمدزاده جمله جالبی را گفته بود.

محسن مسلمان

مسلمان

یکی از تواناترین بازیکنان فوتبال ایران در چند سال اخیر، محسن مسلمان است. او فوتبالش را در ذوب آهن آغاز کرد و درخشش در ملوان و فولاد خوزستان و البته حضور قرضی اش در پرسپولیس، در نهایت او را به طور دائمی به پیراهن قرمزها پیوند داد. مسلمان هر چه بیشتر در ترکیب پرسپولیس جا می افتاد، حواشی بیشتری را ایجاد می کرد. اما در نهایت همه چیز به شب قهرمانی پرسپولیس کشیده شد. جایی که او در ویدیو زنده ای که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود، الفاظ ناشایستی را به کار برد که برخی آن را منتسب به برانکو دانستند. سرمربی کروات پرسپولیس که یکی از پس دیگری از بازیکنان پر حاشیه اش گذشته بود، مسلمان را هم به سمت در خروجی باشگاه هدایت کرد. پس از آن مسلمان به ذوب آهن بازگشت و با درخششی کوتاه مدت، باز هم نتوانست به روزهای اوجش بازگردد. او قراردادش را با ذوبی ها فسخ کرد و پیراهن سپاهان را پوشید. او بعدها گفت حضورش در سپاهان خیریت بوده است. پیراهنی که تا امروز نتوانسته است برای او روزهای خوبی را به یادگار گذاشته باشد.

نمونه هایی مثل نسل سوخته تازه فوتبال ایران، در فوتبال جهان هم تکرار شده است. الکساندر پاتو که در آث میلان به یک استعداد ارزشمند تبدیل شده بود، به حاشیه کشیده شد و بعد ها از بهترین سطح فوتبال اروپا کنار رفت. روبینیو، استعدادی که در منچسترسیتی و رئال مادرید به ستاره تبدیل شده بود، در نهایت نتوانست به روزهای خوبش ادامه دهد. در اروپا هم مایکل اوون و فرناندو تورس می توانستند به بهترین بازیکنان تاریخ کشورشان تبدیل شوند، اما مصدومیت های تکراری باعث شد تا تنها به نام هایی خاطره ساز اکتفا کنند. شاید اگر فوتبالیست ها برای هر حرکت ورزشی و غیرورزشی به سراغ روانشناسان، مشاوران اقتصادی، پزشک ها و حتی عموم مردم بروند، تصمیم های درست تری را برای ادامه زندگی حرفه ای خودشان بگیرند. تصمیم هایی که قطعا زندگی ورزشی و خصوصی آن ها را تحت تاثیر مثبت خود قرار خواهد داد. /خبرآنلاین

حرف جالب برانکو: لیگ ایران بهتر از کرواسی است

این خبر ستاره‌های پلاستیکی، فانوسک‌های خاموش! اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پژمان منتظری: بهترین نتیجه را مقابل الهلال می گیریم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، «پژمان منتظری» در نشست خبری پیش از بازی استقلال و الهلال عربستان اظهار داشت: همان طور که می دانید فردا یک بازی بزرگ میان دو تیم بزرگ آسیاست که عناوین زیاد قهرمانی دارند. بازی سختی است ولی ما برای فردا برنامه داریم.

وی افزود: الهلال نسبت به فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا تغییرات زیادی داشته است. آنها با جذب چند بازیکن خوب که فوتبالیست های درجه اولی هستند، تیم خود را تقویت کرده اند. آنها بازیکنانی در ترکیب خود دارند که می توانند سرنوشت مسابقه را تغییر دهند.

منتظری تصریح کرد: استقلال همیشه استقلال است و فردا با آمادگی کامل روبه روی حریف خود در زمین قرار خواهیم گرفت تا بتوانیم شانس خودمان را برای رسیدن به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا زنده نگه داریم.

وی در پایان گفت: امیدوارم با تلاش گروهی به نتیجه ای دست پیدا کنیم و در پایان مسابقه با دست پر زمین بازی را ترک کنیم.

استقلال ایران از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه فردا (دوشنبه) در گروه سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دوحه قطر به مصاف الهلال عربستان می رود.

الهلال هم اکنون با ۶ امتیاز در صدر این گروه قرار دارد و استقلال با یک امتیاز، چهارم است. /ایرنا

واکنش رامین رضاییان به حمله هواداران پرسپولیس

این خبر پژمان منتظری: بهترین نتیجه را مقابل الهلال می گیریم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اسماعیلی: تصمیم لحظه‌ای گرفتم و عذر می‌خواهم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، استقلال در نیمه اول بازی با پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر از حریف خود عقب بود اما در دقیقه ۴۲ فرشید اسماعیلی موفق شد از حریف پنالتی بگیرد تا آبی‌ها شانس بزرگی برای بازگشت به بازی و حتی رسیدن به پیروزی داشته باشند.

اما بعد از  اعلام پنالتی فرشید اسماعیلی با اعتمادبه‌نفس پشت توپ ایستاد و در تصمیمی عجیب پنالتی را با ضربه چیپ سمت دروازه زد، اتفاقی که باعث شد توپ از بالای دروازه به بیرون برود و بهترین شانس آبی ها برای به تساوی کشیدن بازی از بین برود. در نیمه دوم استقلال نتوانست از موقعیت‌های خود به خوبی استفاده کند تا حالا بسیاری فرشید اسماعیلی را یکی از مقصران اصلی شکست برابر پرسپولیس بدانند.

فرشید اسماعیلی در مورد اتفاقی که در صحنه پنالتی رخ داد گفت: باور کنید در یک صدم ثانیه  تصمیم گرفتم و شاید بتوانم بگویم یک لحظه خون به مغزم نرسید و در یک صدم ثانیه ترجیح دادم ضربه را به صورت چیپ بزنم تا علیرضا بیرانوند نتواند مسیر توپ را بخواند.

او ادامه داد : همان طوری که گفتم واقعا در یک لحظه خون به مغزم نرسید و یک تصمیم در صدم ثانیه گرفتم که باعث شد بهترین فرصت استقلال برای بازگشت به بازی از دست برود و از این بابت از همه عذر خواهی می کنم. باور کنید نه فقط من بلکه تمام بازیکنان تیم تلاش کردند که هواداران را خوشحال کنند و وقتی دیدم هواداران به خاطر پنالتی من با چشم گریان به خانه رفتند از ناراحتی نمی‌دانستم چه کنم و واقعا هنوز هم در شوک پنالتی هستم که از دست دادم.

هافبک استقلال در پایان گفت: از وقتی که به استقلال آمدم و پیراهن این تیم بزرگ را بر تن کردم تمام تلاشم را کردم در همه بازی‌ها بهترین عملکردم را داشته باشم و حالا هم می گویم اگر حضور من در این تیم باعث ناراحتی هواداران می شود همین الان حاضرم بروم و دیگر بازی نکنم و مطمئن باشید حتی اگر تا پایان فصل هم بابت این اشتباه روی نیمکت بنشینم یک کلمه هم حرف نخواهم زد و فقط برای موفقیت استقلال بزرگ تلاش می کنم.

فرشید اسماعیلی در مورد شکست تیمش برابر پرسپولیس هم می گوید: در بازی که اصلا حق ما شکست نبود شکست خوردیم و باز هم بی رحمی فوتبال رویش را به ما نشان داد. همه ما ناراحتیم و اصلا نمی‌دانیم باید چه کار کنیم  اما ما هنوز هم اختلاف زیادی با صدر جدول نداریم و قول می دهم که تمام تلاش‌مان را می‌کنیم در بازی‌های بعدی ۵ امتیاز عقب افتاده را جبران کنیم تا شاید بتوانیم یک جام خوش رنگ  به هواداران خوب تیم‌مان هدیه کنیم. باز هم بابت اتفاق هایی که در این بازی افتاد عذرخواهی می کنم و امیدوارم بتوانم روزی این اشتباه را جبران کنم و دوباره به بازیکن مورد نظر هواداران استقلال تبدیل بشوم.

او در مورد اینکه رحمتی از منشا خواسته که پنالتی نزند هم گفت: اصلا اینطور نیست. در جلسه فنی قبل از بازی آقای شفر به منشا گفت که چون بیرانوند نحوه پنالتی زدن تو را بلد است این بازی پنالتی نزن. در صحنه پنالتی هم مهدی رحمتی حرف های آقای شفر را به منشا تاکید کرد و هرگز نگفت پنالتی را من بزنم. /ورزش سه

وینفرد شفر: قبل از بازی گفته بودم که منشا نباید پنالتی بزند؛ رحمتی رفت تا این موضوع را به منشا یادآوری کند

این خبر اسماعیلی: تصمیم لحظه‌ای گرفتم و عذر می‌خواهم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

وینفرد شفر: قبل از بازی گفته بودم که منشا نباید پنالتی بزند؛ رحمتی رفت تا این موضوع را به منشا یادآوری کند

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۱ بر ۰ پرسپولیس به پایان رسید.

در اواخر نیمه اول این بازی، فرشید اسماعیلی یک پنالتی را خراب کرد، این در حالی بود که ابتدا منشا تقاضا داشت که پنالتی بزند اما سیدمهدی رحمتی مانع این کار شد.

به گزارش سایت باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی استقلال در خصوص ضربه پنالتی دیدار مقابل پرسپولیس توضیحاتی ارایه کرد:

ما یک استخر کوچک از بازیکنانی داریم که می خواهند پنالتی بزنند.در طول مسابقه و تحت فشار بسیار، گاهی اوقات بازیکنان باید تصمیمات انفرادی بگیرند و در این مسابقه نیز بازیکنان تصمیم گرفتند.

در جلسه قبل بازی گفته بودم در این مسابقه منشا نباید پنالتی بزند به این دلیل که دروازه بان پرسپولیس پنالتی زدن او ‌را میشناخت. من از مهدی رحمتی خواستم تا به نقطه پنالتی برود و به منشا یادآوری کند که او نباید پنالتی بزند و او هم همین کار را کرد.

در نشست خبری نیز اشاره کردم که متوجه صحبت رحمتی و پاتوسی نشدم که برداشت های اشتباهی از این جمله صورت گرفت و رحمتی تنها پیام من برای منشا را برد.

از دست دادن پنالتی بسیار ناراحت کننده است و شکست در دربی حتی بسیار بیشتر ناراحت کننده است. خیلی خوب این را میدانم که هوادارانمان بسیار غمگین و ناراحت هستند. ما باید بسیار ناراحت باشیم و هستیم اما باید برای بازی بعدی هم خودمان را آماده کنیم. هنوز کار ما در این فصل به پایان نرسیده است.

آیا پنالتی استقلال صحیح بود؟

این خبر وینفرد شفر: قبل از بازی گفته بودم که منشا نباید پنالتی بزند؛ رحمتی رفت تا این موضوع را به منشا یادآوری کند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

بشار رسن: کار ما هر روز سخت‌تر می‌شود اما شانس اول قهرمانی هستیم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، پرسپولیس و استقلال فردا ساعت ۱۶ برای نخستین بار در سال ۹۸ به مصاف یکدیگر می روند. بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس فردا مقابل هم وطن و هم تیمی اش در استقلال قرار می گیرد. رسن درباره شرایط فعلی پرسپولیس گفت: «پرسپولیس ۹۸ به نظرم باید منسجم‌تر، متحد تر و قدرتمندتر از پرسپولیسِ ۹۷ باشد و عملکرد بهتری داشته باشد. کار ما هر روز سخت‌تر می‌شود و حریفان قدرتمندتر و با انگیزه‌تر از قبل هستند و باید بیشتر تلاش کنیم.»

بشار درباره شانس تکرار قهرمانی پرسپولیس افزود: «‌ قطعاً با وجود رقبایی که داریم کار سخت‌تر شده ولی هنوز شانس اول و اصلی قهرمانی هستیم وهمه چیز دست خودمان است و می‌توانیم به قهرمانی برای سومین بار متوالی دست پیدا کنیم.» /خبرآنلاین

شجاعیان: قبل از فوتبالیست شدن در باربری مبل کار می‌کردم؛ اگر در دربی هت‌تریک کنم یک هفته به بچه‌های تیم شام می‌دهم

این خبر بشار رسن: کار ما هر روز سخت‌تر می‌شود اما شانس اول قهرمانی هستیم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شجاعیان: قبل از فوتبالیست شدن در باربری مبل کار می‌کردم؛ اگر در دربی هت‌تریک کنم یک هفته به بچه‌های تیم شام می‌دهم

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، داریوش شجاعیان، هافبک تکنیکی استقلال سال سختی را پشت سر گذاشت و درگیر مصدومیتی شد که از اوایل سال ۹۷ تا تقریباً اواخر آن درگیرش بود و نتوانست آنطور که باید و شاید برای تیمش بازی کند ولی شرایط در ماه‌های پایانی سال برایش بهتر شد و حالا از امید و انگیزه‌هایش برای ۹۸ می‌گوید. گفتگوی نوروزی او را می‌خوانید:

سال ۹۷ برایت چطور گذشت؟

سال ۹۷ برای من خوب شروع نشد و با مصدومیت همراه بود ولی خدا را شکر مصدومیت را سپری کردم و توانستم در نیم فصل دوم به تیم اضافه شوم و تیم هم در این مقطع خوب نتیجه می‌گیرد و به صدر جدول نزدیک شدیم و امیدوارم همین روند رو به رشد هم برای من و هم برای استقلال در سال جدید هم ادامه داشته باشد.

همانطور که گفتی استقلال در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفته است. فکر می‌کنید فصل چطور برایتان تمام شود؟

دو فصل است که نیم فصل نخست را از دست می‌دهیم و از صدر جدول فاصله می‌گیریم و در نیم فصل دوم تازه جان می‌گیریم و شروع به نتیجه گرفتن می‌کنیم و این فصل هم توانستیم خودمان را به بالای جدول برسانیم. مطمئنم انتظار هواداران در این مقطع از ما قهرمانی است و امیدوارم بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم و باعث خوشحالی هوادارانمان شویم. تمام بچه‌ها و کادرفنی هم قسم شدیم که با تمام وجود برای قهرمانی بجنگیم.

همه تو را به عنوان یک بازیکن تکنیکی می‌شناسند. به نظر می‌رسد قبل از مصدومیتت بیشتر دریبل می‌زدی ولی بعد از آن سبک بازی تو تغییر کرد.

من همانطور هستم که همه می‌دانند. فصل گذشته هم دستورات کادرفنی را اجرا می‌کردم و الان هم همین کار را می‌کنم. اگر می‌دیدید فصل گذشته زیاد دریبل می‌زدم درخواست کادرفنی بود و حالا هم که کمتر دریبل می‌زنم به این خاطر است که کادرفنی روی بازی تک ضرب و دو ضرب تاکید دارد و به خاطر همین کمتر دریبل می‌زنم و کاری می‌کنم که به نفع استقلال باشد.

ماجرای قراردادت و بدهی باشگاه استقلال به ماشین سازی چیست و فکر می‌کنی چه زمانی حل شود؟

این موضوع بین دو باشگاه استقلال و ماشین سازی است و دو باشگاه در این موضوع در ارتباط هستند و امیدوارم هرچه زودتر برطرف شود. من در جریانش نیستم و باید این موضوع را از باشگاه پیگیری کنید ولی می‌دانم دو باشگاه رابطه خوبی دارند با هم و امیدوارم برطرف شود.

با نفراتی که در نقل و انتقالات نیم فصل جذب تیم شدند پرمهره‌تر از قبل شدید. نظرت در مورد نفرات جدید چیست؟

تعداد بازیکن خوب در تیم ما زیاد است و همه در سطح نزدیک به هم هستیم و این رقابت باعث می‌شود هم بازیکنان بهتر شوند و هم تیم به اوج برسد. وقتی یک بازیکن می‌بیند نفر کناری او خوب بازی می‌کند خودش انگیزه رقابت پیدا می‌کند. در حال حاضر مهم نیست چه کسی بازی می‌کند و مهم نتیجه گرفتن تیم است و امیدوارم در پایان باعث خوشحالی هواداران شویم. امیدوارم به این روند ادامه دهیم و هواداران هم ما را در این مسیر حمایت کنند.

استقلال مدتی است که خوب نتیجه می‌گیرد ولی در این مدت هم نوساناتی داشته است. مثل شکست مقابل تراکتورسازی یا بازی با الدوحیل. این نوسانات شما را از هدفتان دور نمی‌کند؟

این اتفاق در فوتبال خیلی عادی است که یک سری بازی‌‌ها را ببری و یک سری را ببازی. تنها چند تیم در دنیا هستند که در طول یک فصل بدون نوسان جلو می‌روند و این موضوع به نظرم طبیعی است. فوتبال قابل پیش بینی نیست و جذابیتش به همین موضوع است. در کل ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در هر بازی نتایج خوبی بگیریم و این نوسان را کاهش دهیم و بدون وقفه بتوانیم ببریم.

در مورد دربی صحبت کند. چندمین دربی تو است و بهترین و بدترین دربی‌هایت کدام بوده؟

این سومین دربی من است. بدترین خاطره من از دربی بازی رفت فصل گذشته بود که شکست خوردیم و بهترین دربی من هم آن دربی بود که با گلزنی وریا یک بر صفر پیروز شدیم.

این دربی به خاطر برگزاری در ایام نوروز شرایط خاصی دارد. نظرت چیست؟

این دربی مطمئناً نسبت به دربی‌های قبل هیجان انگیز‌تر است چرا که هم در عید نوروز است و هم دو تیم بازیکنانی به جمع خودشان اضافه کردند و کیفیت متفاوتی نسبت به نیم فصل اول دارند و اینکه هر در دو تیم در کورس قهرمانی هستند و از بازی رفت هیجان انگیزتر خواهد بود. در بازی رفت هواداران دو تیم از کیفیت بازی راضی نبودند ولی امیدوارم در این بازی که در طول عید است بتوانیم برنده بازی باشیم.

سورپرایزی در دربی داری؟

مطمئناً دوست دارم در دربی گل بزنم و اگر توانستم گل بزنم آن وقت سورپرایزم را خواهید دید.

با کدام بازیکن پرسپولیس کل کل داری؟

من زیاد اهل کل کل نیستم و دوست ندارم به این سوال جواب دهم چرا که ما و بازیکنان پرسپولیس بیرون از زمین با هم رفیق هستیم و رقابت ما فقط در طول نود دقیقه است.

اگر به جز خودت قرار باشد بازیکنی در دربی گل بزند دوست داری چه کسی باشد؟

به جز خودم دوست دارم فرشید اسماعیلی که چند بار هم موفق شده در دربی گلزنی کند بتواند گل بزند. در کل برنده شدن تیم مهم است و اینکه چه کسی گل بزند اهمیت زیادی ندارد.

تا به حال در زندگی شخصی بی‌پولی را تجربه کرده‌ای؟

بله. من خیلی این اتفاق را تجربه کردم و حتی تا ۴ سال قبل که هنوز وارد لیگ برتر نشده بودم هم درگیر چنین مسائلی بودم. من چهارمین فصلی است که در لیگ برتر بازی می‌کنم و حالا کمی اوضاعم تغییر کرده است.  چهار سال قبل در لیگ دو بازی می‌کردم و درآمد زیادی نداشتم و هر کسی که مشکل بی‌پولی دارد را به خوبی می‌توانم درک کنم. مطمئنم هر فوتبالیستی به این نقطه می‌رسد سختی کشیده و مسیر راحتی را پشت سر نگذاشته و من هم از این قائده مستثنی نیستم.

چه شد که توانستی از این مراحل عبور کنی و فوتبالیست موفقی باشی؟

فقط و فقط به هدفم فکر می‌کردم و همش در این فکر بودم که چرا من تلاش نکنم و موفق نشوم. در دوره‌ای در فجر بازیکن ۱۹ ساله بودم و با آقای غلام پیروانی بودیم. با اینکه در تیم حضور داشتم ولی بازی نمی‌کردم و نیمکت نشین بودم در یک برهه که سرمربی جدید آمد و آقای یاوری اضافه شد از تیم کنار گذاشته شدم و از لیگ برتر به لیگ ۲ رفتم و همین باعث شد انگیزه‌ام خیلی بیشتر شود. باز هم تلاش کردم و خدا را شکر توانستم به این جایگاه برسم.

چرا شماره ۲۳ را برای فوتبالت انتخاب کردی؟ ممکن است روزی آن را عوض کنی؟

شماره ۲۳ را همیشه دوست داشتم. اولین شماره‌ای که در لیگ برتر بر تن کردم ۲۳ بود و به همین خاطر همیشه شماره‌ام را دوست داشتم و برای همین وقتی هم به استقلال آمدم این شماره را انتخاب کردم و امیدوارم خاطرات خوبی را با استقلال با این شماره داشته باشم. تا وقتی که قسمت باشد و بتوانم برای تیم مفید باشم ۲۳ را می‌پوشم.

قبل از آمدن به استقلال ملی‌پوش بودی ولی حالا مدتی است که به دلیل مصدومیت و ترافیک خط میانی تیم ملی فرصت حضور در آن را پیدا نمی‌کنی. فکر می‌کنی بتوانی بازهم ملی‌پوش شوی؟

آدم هرگز نباید از تلاش دست بردارد و من تمام تلاشم را می‌کنم تا به امید خدا به تیم ملی برگردم و به شرایط خوبی که پیش از این داشتم دوباره برسم. آرزوی هر بازیکنی پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش است و من هم دوست دارم بار دیگر چنین فرصتی پیدا کنم و تلاش می‌کنم به آن برسم.

طرفدار کدام تیم هستی و الگویت کدام بازیکن است؟

من طرفدار بارسا هستم و در فوتبال دنیا علاقه زیادی به مسی و سبک فوتبال او دارم ولی چند وقتی است که فوتبال داگلاس کاستا نظر من را جلب کرده و الگوی فوتبالی من اوست و حتی از مسی هم بیشتر دوستش دارم چرا که فوتبال متفاوتی ارائه می‌دهد.

اگر فوتبالیست نمی‌شدی سمت چه کاری می‌رفتی و آیا کاری به جز این بلدی؟

قبل از اینکه فوتبالیست شوم خیلی کارها را امتحان کردم و کلاً در دوران جوانی زیاد کار می‌کردم. یکی از شغل‌هایی که داشتم باربری مبل بود. کار فنی را هم زیاد دوست داشتم. مثل کارهای لوله‌کشی و تاسیسات که علاقه داشتم و در آن وارد هستم و هر چیزی در خانه خراب می‌شود خودم درستش می‌کنم. کارهای این چنینی را زیاد دوست داشتم و دنبال می‌کردم. همیشه در کنار کارهایی که انجام می‌دادم به فوتبالم هم فکر می‌کردم و برای موفق شدن در آن تلاش می‌کردم و همانطور که گفتم خیلی سختی کشیدم ولی پشتکار و حمایت خانواده به من کمک کرد تا به اینجا برسم.

به چه جایگاهی در فوتبال باید برسی تا گذشته‌ات را فراموش کنی؟

هیچ وقت فراموش نمی‌کنم چه اتفاقی افتاد تا به این جایگاه برسم. به هر جایگاهی برسم و به اروپا هم بروم بازهم یادم نمی‌رود گذشته‌ام چه بوده است.

یک دروغ ۱۳ بخواهی بگویی چیست؟

اهل دروغ نیستم. کاش این را زودتر گفته بودید کمی در موردش فکر می‌کردم.

به خودت چه دروغی گفته‌اند که در خاطرت مانده باشد؟

خیلی پیش آمده و من همه را صادقانه پذیرفته‌ام و به عنوان حرف راست قبول کرده‌ام.

اگر بخواهی انتخاب کنی دوست داری در کدام تیم اروپایی بازی کنی؟

لیگ انگلیس را خیلی دوست دارم و اگر بخواهم در اروپا بازی کنم دوست دارم در این لیگ فوتبالم را دنبال کنم. دوست ندارم رویا پردازی کنم ولی حتی می‌شود در تیم‌های بزرگ این لیگ بازی کرد ولی در کل هر تیمی در لیگ انگلیس باشد بازی در آن را دوست دارم.

اگر بتوانی در دربی هت تریک کنی چکار می‌کنی؟

اگر هت تریک کنم یک هفته به بچه‌های تیم شام می‌دهم. البته دوست دارم به کل هواداران شام بدهم و ارزشش را دارد. من مخلص هواداران هم هستم ولی انقدر تعدادشان زیاد است که شدنی نیست.

می‌توانی به بیرانوند گل بزنی؟

علی گلر خیلی خوبی است ولی می‌شود به او گل زد. ما همه تلاشمان را می‌کنیم که برنده باشیم.

 حرف پایانی؟

سال ۱۳۹۸ را به همه مردم ایران و خصوصاً هواداران استقلال تبریک می‌گویم.

برانکو و رکوردهایش!

این خبر شجاعیان: قبل از فوتبالیست شدن در باربری مبل کار می‌کردم؛ اگر در دربی هت‌تریک کنم یک هفته به بچه‌های تیم شام می‌دهم اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

شادی گل خاص کاپیتان ایران + عکس

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، امید نورافکن هافبک استقلال دیشب بعد از زدن گل دوم تیم ملی امید ایران مقابل ترکمنستان شادی گل خاصی انجام داد. کاپیتان تیم امید ایران در شادی پس از گل خود به ترکمنستان، اشاره ای به خالکوبی روی دستش داشت که تصویری از یک مادر و فرزند بود. از قرار معلوم امید نورافکن قصد داشت با این حرکت گل زیبایش را به مادرش تقدیم کند.

گل

انتقام‌گیری از ژاپن به سبک کی‌روش!

این خبر شادی گل خاص کاپیتان ایران + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.