احتمالاً آیفون با دوربین سه گانه در سال ۲۰۱۹ از راه خواهد رسید

به تازگی وبسایت تایوانی Taipei Times ادعا کرده که اپل احتمالاً آماده است قدم بعدی را در زمینه تغییر سخت افزار دوربین خود برای آیفون سال ۲۰۱۹ بردارد.

این اطلاعات ابتدا توسط «جف پو» از تحلیلگران موسسه امنیتی «Yuanta Securities» اعلام گشته و این گونه ادعا شده که اپل احتمالاً قصد دارد آیفونی بهره مند از دوربین سه گانه را در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ رونمایی کند.

بنا بر گفته های پو در صورتی که آیفون های بعدی از دوربین اصلی سه گانه بهره مند باشند، انتظار می رود نیاز به اعمال بهبود های قابل توجه در «Largan Precision» باشد؛ شرکتی که از تأمین کنندگان سخت افزارهای مورد نیاز برای بسیاری از گوشی های هوشمند و نیز آیفون است.

همچنین در صورتی که اپل و هواوی گوشی های مجهز به دوربین سه گانه را در دو سال پیش رو عرضه کنند، انتظار می رود سایر تولید کنندگان تلفن های هوشمند نیز به این دوربین ها رو آورده و به این ترتیب درآمد Largan Precision همچنان افزایش یابد.

البته این اولین بار نیست که در مورد دوربین های سه گانه آیفون های آتی خبرهایی منتشر شده. پیش از این اعلام شده بود دوربین یکی از آیفون های ۲۰۱۹ سه گانه و دارای حسگری ۱۲ مگاپیکسلی با ۶ المان لنز خواهد بود که زومی ۵ برابری را ارائه می دهد. البته اشاره نشده بود که این میزان زوم اپتیکال، دیجیتال یا ترکیبی از آنها است.

آیفون ۱۰ زوم اپتیکال ۲ برابری را فراهم می کند. به این ترتیب در صورتی که زوم ۵ برابری اپتیکال در آیفون ۲۰۱۹ ارائه شود، قطعاً طرفداران عکاسی با آیفون را خوشحال خواهد کرد.

در نهایت باید گفت که بر اساس گزارش ها به نظر می رسد در آیفون های آتی یعنی مدل های ۲۰۱۸ شاهد تغییرات انقلابی چندانی نباشیم و در واقع اپل قصد دارد تغییرات اساسی را برای دو نسل بعد، یا به عبارتی آیفون های ۲۰۱۹ در  نظر بگیرد.

 

تماشا کنید: بررسی ویدیویی آیفون ۱۰ توسط دیجیاتو

The post احتمالاً آیفون با دوربین سه گانه در سال ۲۰۱۹ از راه خواهد رسید appeared first on دیجیاتو.

آیفون ۲۰۱۹ احتمالاً دارای دوربین سه گانه با زوم اپتیکال بهتر خواهد بود

به طور معمول چند ماه پیش از رونمایی از آیفون های جدید، بازار گمانه زنی ها در مورد مشخصات و امکاناتشان داغ می شود. حتی در سال های اخیر حفاظت اپل از لو رفتن اطلاعات آیفون های آتی کمتر از پیش شده و به این ترتیب در این سال ها شاهد انتشار اطلاعات منطبق بر واقعیت بیشتر از موبایل های اپل، پیش از رونمایی بوده ایم. اخیراً اطلاعات جدیدی در مورد آیفون های ۲۰۱۹ منتشر شده که برخی از مشخصات احتمالی آنها را فاش می کند.

بر اساس گزارشی جدید احتمال می رود که حداقل یکی از مدل های آیفون بعدی از دوربین اصلی سه گانه بهره مند باشد. اخیراً مشابه این دوربین را در موبایل های سری P20 هواوی دیده بودیم. همچنین اعلام شده که حسگر دوربین، ۱۲ مگاپیکسلی با ۶ المان لنز خواهد بود که زومی ۵ برابری را ارائه می دهد. البته اشاره نشده که این میزان زوم اپتیکال، دیجیتال یا ترکیبی از آنها است.

آیفون ۱۰ زوم اپتیکال ۲ برابری را فراهم می کند. به این ترتیب در صورتی که زوم ۵ برابری اپتیکال در آیفون ۲۰۱۹ ارائه شود، قطعاً طرفداران به عکاسی با آیفون را خوشحال خواهد کرد.

بر اساس گزارش های پیشین جایگزین آیفون ۱۰ که قرار است در پاییز پیش رو معرفی شود، تغییر چندانی با مدل فعلی (۲۰۱۷) نخواهد داشت. به این ترتیب شاید اپل ارائه آیفونی با تغییرات اساسی تر را به سال ۲۰۱۹ موکول کند. در این صورت دوربین سه گانه می تواند یکی از عوامل تأثیر گذار در متفاوت کردن آیفون ۲۰۱۹ با نسل های پیشین (مدل ۲۰۱۸ و نیز آیفون ۱۰ فعلی) باشد.

حتی شاید کمپانی ساکن کوپرتینو در نهایت تصمیم بگیرد برای آیفون ۲۰۱۹ از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بهره ببرد؛ حسگری که پیش از این مشابه آن را برای اولین بار در موبایل  X20 Plus UD از ویوو مشاهده کرده بودیم و به نظر می رسد این فناوری در ماه های آتی به یکی از جریان های اصلی فناوری در موبایل های کمپانی های متعدد بدل گردد.

با این حال در حدود ۲ سال به معرفی آیفون ۲۰۱۹ باقی مانده و فعلاً باید منتظر رونمایی از آیفون های سال جاری در پاییز باشیم.

The post آیفون ۲۰۱۹ احتمالاً دارای دوربین سه گانه با زوم اپتیکال بهتر خواهد بود appeared first on دیجیاتو.