۸ دلیلی که فیفا ۱۹ از PES 2019 بهتر است

ورزش‌های مختلف در دنیای بازی‌های ویدیویی تنها به چند عنوان مشخص و همیشه پیروز محصور شده، اما همچنان دو نام متفاوت پیرامون فوتبالِ زیبا دیده می‌شود که رقابت را مرحله به مرحله ادامه می‌دهد؛ فیفا ۱۹ را ترجیح می‌دهید یا نسخه جدید Pro Evolution Soccer؟

شکی نیست هر دو به نوبه خود بازی‌های فوق العاده‌ای هستند و جنبه‌های جذابی از دنیای فوتبال را پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌دهند، اما در طول تمام سال‌ها همیشه کفه ترازو به سمت یکی از آنها سنگینی کرده. امسال هم موضوع از همین قرار است، اما خوشبختانه یا متاسفانه، فاصله بین دو بازی تا حد زیادی واضح به نظر می‌رسد.

همانطور که می‌دانید کونامی به هیچ وجه وضعیت خوبی ندارد و در سوی مقابل الکترونیک آرتز با اتکا بر قدرت تجاری و مالی و البته همکاری مستقیم با فدراسیون بین‌المللی فوتبال، جدالی نابرابرتر از همیشه برپا کرده است.

اگرچه PES هنوز طرفداران پروپاقرص خودش را دارد، گمان نمی‌کنم کسی بتواند برتری واضح فیفا بر بازی کُره‌ای‌ها را انکار نماید؛ المان‌های مشخصی در اولین لحظه تجربه فیفا به چشم می‌خورند که می‌توان به سادگی با دست‌اندازی به آنها پیروز بحث رقابتی بین دو عنوان بود.

لایسنس و دیگر هیچ

در حالی که هر دو بازی با قیمت یکسان ۶۰ دلاری به فروش می‌رسند، فیفا ۱۹ و PES 2019 از جنبه لایسنس و حضور لیگ‌ها و تیم‌های رسمی زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت هستند؛ بی برو برگرد برندۀ این مقایسه فیفا است.

همانطور که می‌دانید الکترونیک آرتز و فدراسیون بین‌المللی فوتبال حق امتیاز بهره‌وری از تمام لیگ‌های دنیا، نام و اعتبار باشگاه‌ها، لباس‌هایشان، استادیوم‌ها و اسم بازیکنان را در اختیار دارند. تمام این موارد به نحو احسن در فیفا ۱۹ اجرا شده‌اند و مسابقات (از شماتیک تصویری گرفته تا تبلیغات دور استادیوم) دقیقاً مثل دنیای واقعی و آنچه در تلویزیون می‌بینید به نظر می‌رسند.

اگرچه هواداران PES همین لحظه آماده‌اند در قسمت نظرات تایپ کنند «این که اصلاً مهم نیست، ما با دانلود پَچ و یا ویرایشگر کاملِ درون بازی تیم‌ها را به واقعیت نزدیک می‌کنیم»، به هیچ عنوان نمی‌توان منکر اهمیت لایسنس در یک بازی شبیه‌ساز فوتبال شد.

PES در حال حاضر با بارسلونا، لیورپول، اینترمیلان و چند باشگاه دیگر قرارداد دارد؛ می‌خواهید الکلاسیکو بازی کنید؟ تبریک می‌گویم می‌توانید با بارسلونا در مقابل MD White قرار بگیرید! به علاوه با انتقال لایسنس جام باشگاه‌های اروپا به فیفا ۱۹، بازی کُره‌ای‌ها بیش از گذشته خالی و سرد به نظر می‌رسد.

تاکتیک های پویا و Active Touch نبض بازی را در دستان شما قرار می‌دهند

گیم پلی فیفا ۱۹ به فارسیِ آسان آرام، و PES 2019 سریع خوانده می‌شود؛ همیشه یکی از ایرادهایی که طرفداران رقیب به بازی‌های فیفا نسبت می‌دهند، سرعت کم بازی و سختی‌های مربوط به ساخت موقعیت و پیش‌رَوی به سمت دروازه حریف است و البته نمی‌توان این مسئله را انکار کرد.

اما این تنها ظاهر ماجرا است؛ الکترونیک آرتز در طول سال‌های اخیر بیش از هرچیز دیگری تلاش داشته هدف غایی تبدیل شدنِ فیفا به یک بازی شبیه‌ساز دنیای فوتبال را دنبال کند و این امر جز با افزودن المان‌های پیچیده و تاکتیکی که منطقاً به دشوارتر شدن بازی منجر می‌شود ممکن نیست.

امسال توسعه دهنده فیفا با بهره‌گیری از تجربیات سرمربیان زبردستی مثل گواردیولا، مکانیزم مدیریتی جدیدی به نام تاکتیک‌های پویا به بازی اضافه کرده که به کمک آن می‌توان در شرایط مختلف خطِ مَشی تیم تحت کنترلتان را تغییر داده و در نتیجه در روند بازی تاثیر بگذارید.

حضور چنین سیستمی در بازی، شرایط را برای کسی که از آن استفاده نمی‌کند سخت خواهد کرد، اما به طور واضح المانی مهم و پیشرفتی قابل توجه محسوب می‌شود؛ نکته‌ای که یکی دو سال اخیر در PES اصلاً دیده نشده و گیم پلی همان چیزی است که قبلاً بوده است.

به علاوه اضافه شدن Active Touch که تاثیر مستقیمی روی حمل توپ و بازی‌سازی در جریان مسابقه دارد و همچنین نبردهای تن به تن را نیز چالش برانگیزتر از گذشته می‌کند، گیم پلی فیفا ۱۹ را به بالاترین سطح دهه گذشته رسانده است.

هوش مصنوعی، ساخت موقعیت را آسان و جذاب می‌کند

قبول دارم هوش مصنوعی در فیفا ۱۹ همیشه با بازیکن یار نیست و گاهی اوقات شیطنت‌هایی در بطن آن دیده می‌شود که ممکن است در نتیجۀ نهایی بازی تاثیر گذاشته و به طور کلی باب میل نباشد، اما تردیدی نیست که جنبه‌های بسیار کاربردی و مهمی درون آن وجود دارد.

با تجربۀ همزمان فیفا ۱۹ و PES 2019 به خوبی می‌توان دریافت در زمینه ساخت موقعیت، بازی‌سازی و مجموعاً هوش مصنوعیِ هم تیمی‌ها، دستاورد الکترونیک آرتز یک سر و گردن بالاتر از محصول چشم بادامی‌ها است.

حین تجربه PES بارها پیش می‌آید که سر بازیکنان خودتان فریاد بزنید «چرا دست از دویدن کشیدی» یا «چرا مدام در موقعیت آفساید حضور داشتی»؛ اگرچه عملکرد هم تیمی‌ها در هر بازی به توانایی‌های فردی آنها نیز مربوط است، اما جای‌گیری و فرارهای به موقع و قرار گرفتن در موقعیت‌های حساس می‌تواند در فیفا ۱۹ بهترین تجربه ممکن برای بازی‌سازی را فراهم نماید.

انیمیشن و نحوه دویدن بازیکنان در فیفا ۱۹ خیلی طبیعی‌تر است

با وجود تمام پیشرفت‌های اعمال شده در سال‌های اخیر، PES همچنان کمی فانتزی و غیرواقعی به نظر می‌رسد؛ انگار توسعه دهندگان هنوز هم به نوستالژی دوران Winning Eleven در پلی استیشن وفادار مانده‌اند و انیمیشن دویدن و حرکت کردن بازیکنان را تا حدی سنتی نگه داشته‌اند.

به جز چند بازیکن مشهور مثل رونالدو و نیمار که سبک دویدن خاص خودشان را دارند و قبلاً توسط کونامی به کمک موشن کپچر شبیه سازی شده‌اند، انیمیشن اغلب بازیکنان در PES 2019 یکسان است و تغییر جهت حرکت و اعضای بدن مثل زاویه دست و پا و کمر به صورت ناگهانی و غیرطبیعی دیده می‌شود.

اما در فیفا ۱۹ انیمیشن‌ها بسیار نرم و روان هستند و اگر باگ‌های جزئی را فاکتور بگیریم، همه چیز مشابه با دنیای واقعی دیده می‌شود. به خصوص اینکه تاثیرِ هنگام ایستادن، قدم زدن و یا دویدن به خوبی در چهره بازیکنان حاضر در زمین فوتبال حس شده و افراد مشهور متعددی هستند که از انیمیشن اختصاصی برخوردارند.

آلتیمیت تیم زنده و به‌روز است

آمار غیررسمی نشان می‌دهد در حال حاضر حدود ۹۸ درصد از خریداران فیفا ۱۹ بخش Ultimate Team را نیز تجربه می‌کنند؛ همانطور که می‌دانید FUT به شدت محبوب و پرطرفدار است و می‌توان از آن به عنوان اصلی‌ترین دلیل موفقیت و فروش بالای بازی یاد کرد.

مهم‌ترین دلیل این محبوبیت چیزی نیست جز پویایی و به‌روزرسانی‌های متعددی که الکترونیک آرتز به صورت مستمر و هفتگی برای بازیکنان آلتیمیت تیم تدارک دیده است. البته از مسئله لایسنس و تاثیر مستقیم رقابت‌های رسمی فیفا مثل لیگ‌های معتبر و جام باشگاه‌های اروپا در این بخش نیز نباید غافل ماند.

اگرچه کونامی نیز تلاش زیادی در زمینه ارتقای MyClub دارد و چالش‌های زنده نیز در آن یافت می‌شود، اما هرگز نمی‌تواند از پس قدرت تجاری الکترونیک آرتز برای نمایش آلتیمیت تیم و همچنین رقابت‌های سنگین و پرتعداد کاربران گذر کند. حضور بخش ویژه چمپیونز لیگ و انواع مدل های Kick Off در فیفا ۱۹ هم جای خود دارد.

فیفا ۱۹ از تنوع و فضاسازی شگفت‌انگیزی در استادیوم‌ها بهره می‌برد

این نکتۀ مهم هم باز به مسئله لایسنس بر می‌گردد؛ PES 2019 در زمینۀ فضاسازی استادیوم‌هایش فوق العاده کار کرده و صدای تماشاگران و جو بازی‌ها بسیار مناسب است، اما نباید فراموش کرد تنها ۱۹ ورزشگاه در این بازی به صورت کامل لایسنس شده‌ و حال و هوای واقعی یک باشگاه را می‌تواند تداعی نماید.

فیفا ۱۹ بیش از ۷۰ استادیوم کاملاً شبیه سازی شده دارد؛ لیگ برتر انگلستان و لالیگای اسپانیا در این زمینه رکورددار هستند و سایر ورزشگاه‌ها نیز به ۱۱ کشور مختلف از سراسر دنیا مربوط می‌شود.

علاوه بر تبلیغات اختصاصی هر لیگ در اطراف زمین، پرچم‌ها و بنرهای رسمی در جایگاه تماشاگران و صدای مجری استادیوم که تعویض‌ها و ترکیب دو تیم را در بلندگو می‌خواند، صدای شعارهای اختصاصی باشگاه‌های معروف و فضای آشنای استادیوم‌ها در فیفا ۱۹ بی‌نظیر است. کافی است پای به آنفیلد بگذارید تا شعار مشهور You’ll Never Walk Alone لیورپول گوش‌هایتان را نوازش دهد.

مارتین تایلر بهترین گزارشگر فوتبال انگلیسی زبان دنیا است

این قسمت جای هیچ بحثی ندارد؛ الکترونیک آرتز سال‌ها است از «مارتین تایلر» به عنوان یکی از باتجربه‌ترین گزارشگران انگلیسی زبان دنیا برای بازی‌های فیفا استفاده می‌کند و این مجموعه هر سال کامل‌تر و غنی‌تر می‌شود. اگرچه هنوز هم جملاتی تکراری در بین صحبت‌ها شنیده می‌شود، اما گزارش حاضر در فیفا ۱۹ کامل‌ترین نسخه در تاریخ است.

علاوه بر این امسال مجموعه کاملی از یک گزارش جدید، ویژۀ جام باشگاه‌های اروپا برای فیفا ۱۹ تدارک دیده شده؛ «دِرِک رِی» از سال ۱۹۸۶ یعنی در سن ۱۹ سالگی فن گزارشگری را آغاز کرده و یکی از حرفه‌ای ترین اهالی این صنعت به شمار می‌رود که این‌بار با همراهی «لی دیکسون» مدافع سابق باشگاه آرسنال وظیفه گزارش مسابقات اروپایی در فیفا ۱۹ را برعهده گرفته است.

گزارش در PES 2019 به نوعی ضعیف‌ترین قسمت بازی به شمار می‌رود؛ از کیفیت گرفته تا تنوع جملات و شور و حالی که باید به کاربر القا کند اما نمی‌کند. اگر عادل فردوسی‌پور محبوبترین گزارشگر فارسی زبان باشد، مارتین تایلر پرطرفدارترین در زبان انگلیسی است.

عظمت غیرقابل قیاس جامعۀ آنلاین در فیفا ۱۹

شاید بعضی از کاربران PES از تجربه چند نفرۀ بازی روی مبل خانه‌شان نهایت لذت را ببرند، اما وضعیت در بخش‌های آنلاین خیلی فرق می‌کند و تجربه‌ای کاملاً متفاوت به شمار می‌رود.

علاوه بر تنوعِ به مراتب بالاتر فیفا ۱۹ در ارائه سبک‌های مختلف برای Single Player، بخش‌های آنلاین این بازی نیز کامل‌تر و جذاب‌تر هستند و امکان ندارد زمانی اقدام به تجربۀ آنها کرده و رقیبی از گوشه‌ای از دنیا پیدا نشود. ناگفته نماند بازی‌های تیمی آنلاین فیفا ۱۹ خیلی عمیق‌تر از این حرف‌ها هم هستند.

آلتیمیت تیم از لایه‌های بسیار بیشتری نسبت به MyClub تشکیل شده، Pro Clubs جامعۀ بسیار بزرگ و هواداران پروپاقرص خودش را دارد، بخش Seasons یکی از چالش برانگیزترین قسمت‌های بازی است و حالا که Seasons را نیز می‌توان به صورت چندنفره همزمان تجربه کرد.

نظر شما چیست؟ پیش از این نیز دلایل برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ را بررسی کرده بودیم. دیدگاه خود در رابطه با برتری هر کدام از این بازی‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post ۸ دلیلی که فیفا ۱۹ از PES 2019 بهتر است appeared first on دیجیاتو.

۸ دلیلی که PES 2019 از فیفا ۱۹ بهتر است

شاید طی سال‌های اخیر پول و قدرت بیشتر موجب شده باشد تا جدال بین دو بازی مشهور فوتبالی دنیا یعنی PES 2019 و فیفا ۱۹ کمی نابرابر بوده و به سمت یک طرف ترازو سنگینی کند، اما همچنان می‌توان خصوصیاتی در رقیب کوچک‌ و ضعیف‌تر فیفا مشاهده کرد که بهتر از رقیب قدرتمندتر است.

کونامی وضعیت خوبی را تجربه نمی‌کند و سال به سال با دست خالی‌تری برای عرضه نسخه جدیدی از سری بازی‌های PES روبه‌رو می‌شود. هنگامی که بحث پول بیشتر و قدرت تبلیغاتی زیاد کمپانی بزرگی مانند EA مطرح باشد باشد مشخص است که کمپانی‌های دیگر با محدودیت‌های سنگینی مواجه می‌شوند.

اما کونامی همان رقیب سرسختی است که حاضر نیست صدای سوت مسابقه را زودتر از موعد بشنود و خود را تسلیم رقیب کند. شاید به همین خاطر است که حتی با وجود فروش ناامید کننده، همچنان به صورت سالیانه شاهد عرضه قسمت جدیدی از PES هستیم و طرفداران این بازی می‌توانند فرصت تجربه جدیدی را از بازی مورد علاقه‌شان به دست آورند.

تفاوت میان فیفا ۱۹ و PES 2019 بسیار زیاد است. شاید کفه ترازو به سمت فیفا سنگینی کند و در بسیاری از موارد شاهد عملکرد بهتری از این بازی باشیم، اما PES نیز همچنان با تکیه برخلاقیت‌های کوچک و جذاب خود توانسته کاربرانش را راضی نگه دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنان می‌پردازیم.

بخش Become a Legend همان خواسته کاربران از فیفا است


pes 2019

به تنهایی می‌توان بخش Become a Legend را یکی از دلایل برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ دانست. درواقع Become a Legend همان چیزی است که کاربران از بخش Journey فیفا انتظار دارند.

برای شروع این بخش می‌توانید تمام اطلاعات و خصوصیات بازیکن مورد نظر یا کارکتر خودتان را ویرایش کنید. شما می‌توانید برای تیم باشگاهی یا تیم ملی مورد نظرتان بازی کنید و از ابتدا تا انتهای یک دوره را همراه با شخصیتتان بگذرانید.

Become a Legend در بخش داستانی بسیار پخته‌تر و عمیق‌تر عمل می‌کند و شما را در موقعیت‌های جذاب‌تری قرار می‌دهد. این بخش قطعا برای افرادی که قابلیت بازی کردن به صورت آنلاین را ندارند مناسب است و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

جوایز MyClub از ارزش بیشتری نسبت به Ultimate Team فیفا برخوردارند


طبیعی است که با توجه به درآمد بسیار بیشتر EA نسبت به کونامی، تبلیغات بخش Ultimate Team پرسروصداتر از بخش MyClub در PES 2019 است و کاربران تمایل بیشتری نسبت به تجربه Ultimate Team دارند.

اما کونامی باز هم در این قسمت خود را شکست خورده تلقی نمی‌کند و با تمام قدرت در تلاش است تا بهترین تجربه را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد. در خصوص تفاوت این دو بخش در فروم‌های مختلف دنیا بحث‌های زیادی شکل می‌گیرد و کاربران زیادی عقیده دارند نحوه برخورد PES با کاربران بسیار بهتر است و در ازای وقت و انرژی که صرف بازی می‌شود معمولا جوایز ارزشمندتری دریافت می‌کنید.

شاید بتوان با توجه به رقابت سنگین‌تر و پرتعدادتر کاربران در Ultimate Team نیز این مسئله را تاحدودی توجیح کرد. اما نکته اصلی اینجاست که شما تنها با صرف هزینه‌های سرسام آور می‌توانید سرعت بسیار بالایی برای پیشروی در Ultimate Team به دست بیاورید و غیر از آن با روندی طولانی و سخت روبه‌رو خواهید بود.

بخش انتخاب تصادفی (Random Selection) ساده اما سرگرم کننده است


اصول و قوانین این بخش از PES 2019 شاید نزدیک به هیچ مسابقه‌ای در دنیای فوتبال نباشد، اما می‌تواند فراتر از انتظارتان عمل کرده و بسیار سرگرم کننده ظاهر شود.

در بخش انتخاب تصادفی ابتدا یک تیم اصلی را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید با نام و کیت پوششی آن بازی کنید. سپس سه تیم دیگر نیز به دلخواه انتخاب می‌کنید و وارد منوی اصلی پیش از شروع بازی می‌شوید. معمولا تیم نهایی شما دارای سه بازیکن کلیدی خواهد بود که به ترتیب قدرتی بالای ۷۵، ۸۰ و در حد یک بازیکن منحصر به فرد دارند.

درنهایت می‌توانید در ازای دادن یک بازیکن خود، یک بازیکن تیم رقیبتان را بدزدید و آن را از آن خود کنید. اما توجه داشته باشید که رقیبتان نیز چنین قابلیتی دارد و می‌تواند کار مشابهی را با بازیکنان شما بکند. البته می‌توانید یک بازیکن کلیدی خود را انتخاب کنید تا از آن محافظت شود و امکان دزدیدن آن برای رقیبتان وجود نداشته باشد.

اگر از بخت بدتان بازیکنی را برای دزدیدن انتخاب کنید که رقیبتان از آن محافظت می‌کند، یک بازیکن رندوم و ضعیف به شما داده می‌شود تا بدین طریق فرصت طلاییتان هدر برود.

هوش مصنوعی تاثیر کمتری در روند بازی شما دارد


در این مورد بحث‌های توییتری زیادی شکل گرفته و بسیاری از کاربران معتقدند هوش مصنوعی در فیفا ۱۹ تاثیر بسیار بیشتری روی روند و نتیجه نهایی یک مسابقه دارد. شاید توجه کردن به این مسئله کمی سخت باشد و اصولا نشانه مشخصی برای اشاره به آن وجود ندارد. اما اگر همزمان فیفا و PES 2019 را تجربه کرده باشید متوجه می‌شوید که در PES 2019 اتفاقات و وقایع یک بازی بسیار رندوم رخ می‌دهند و هوش مصنوعی بازی تلاش نمی‌کند تا صحنه یا نتیجه خاصی را برایتان رقم بزند.

این مسئله با موضوع بهتر بودن یا عملکرد کلی گیم‌پلی بازی بسیار متفاوت است و بدین معنی نیست که PES 2019 گیم‌پلی بهتری نسبت به فیفا ۱۹ دارد. اما می‌توان احساس کرد که اتفاقات رخ داده در PES 2019 رنگ بوی واقعی‌تری نسبت به فیفا دارند.

بهتر بودن بخش تمرینی در PES 2019


بخش تمرینی تاثیر زیادی روی عملکرد شما در بازی‌های اصلی خواهد داشت. با وجود اینکه فیفا ۱۹ نیز مانند PES 2019 مجهز به بخش تمرینی است، اما خصوصیات این بخش و آزادی عمل در آن بسیار محدودتر است و کاربران نمی‌توانند بسیاری از شرایط مد نظرشان را شبیه‌سازی کنند.

برای مثال در فیفا ۱۹ اگر بخواهید زدن ضربه آزاد را تجربه کنید، می‌بایست توپ را با استفاده از بازیکن به نقطه مورد نظرتان حمل کرده و سپس دکمه مربوطه را بسته به بازی کردن روی ویندوز یا کنسول بزنید تا بتوانید از آن نقطه ضربه آزاد بزنید. در این قسمت نمی‌توانید دیوار دفاعی اضافه کنید یا حتی برای شبیه‌سازی یک سانتر بلند بازیکنان خودی را به داخل زمین تمرین بیاورید.

در PES 2019 اما همه چیز متفاوت است. شما توپ را آزادانه به هرقسمت از زمین که می‌خواهید منتقل می‌کنید و می‌توانید به تعداد دلخواهتان از بازیکنان تیم رقیب برای حضور در دیوار دفاعی یا عمق خط دفاع استفاده کنید. همچنین قابلیت اضافه کردن بازیکنان خودی برای تمرین سانترهای بلند نیز وجود دارد.

هیجان بازی در ورزشگاه‌های PES بهتر به کاربران القا می‌شود


در زمینه به تصویر کشیدن و القای هیجان موجود در ورزشگاه‌ها، PES 2019 عملکرد بسیار بهتری دارد. با توجه به تیمی که انتخاب کرده‌اید و تا حدودی برحسب موقعیت جغرافیایی تیم مورد نظرتان (برای مثال آمریکای جنوبی) جو ورزشگاه‌ها متفاوت خواهد بود و این مسئله پیش از شروع بازی و از طریق ویدیو‌های نمایشی کوتاه کاملا قابل رویت است.

اگر تیم مورد نظرتان جزو تیم‌های لایسنس شده در PES 2019 باشد پیش از شروع بازی با ویدیوهای خاصی از داخل ورزشگاه و نحوه ورود به زمین بازیکنان روبه‌رو می‌شوید که از جذابیت بسیار بالایی برخوردارند. نورپردازی زیبای بازی نیز در نماهای دور ورزشگاه‌ها کاملا به چشم می‌آیند و محیط را دو چندان زیباتر می‌کنند.

در PES 2019 می‌توانید بنرهای تماشاگران را نیز تغییر دهید. این مسئله شاید برای طرفداران تیم آرسنال و زمانی که هنوز ونگر سرمربی این تیم بود تبدیل به یک قابلیت جذاب می‌شد و می‌توانستیم در سرتاسر ورزشگاه امارات طرفدارانی را ببینیم که بنرهای WengerOut یا «ونگر از تیم برو» را در دست دارند!

امکان ویرایش و اعمال تغییرات در کیت باشگاه‌ها در PES 2019


البته نباید نادیده گرفت که دلیل اضافه شدن این مورد به PES 2019 یا نسخه‌های پیشین این بازی به دلیل محدودیت‌های عجیبی است که روی لایسنس تیم‌ها وجود دارد. عملا بسیاری از تیم‌های موجود در PES 2019 با اسم، لوگو و کیت باشگاهی رسمی خود نیستند و برای هر یک نام و نشانی مختلف در نظر گرفته شده.

اما کونامی در این مورد کوتاه نیامده و با وجود اینکه در امر خرید لایسنس باشگاه‌ها ضعیف عمل کرده، اما امکان ویرایش و اعمال تغییرات در تمام خصوصیات بازیکن‌ها و نام و پوشش تیم‌های باشگاهی را در اختیار کاربران خود قرار داده.

با استفاده از این قابلیت‌ مادهای زیادی در فضای اینترنت وجود دارد که می‌توانند تمام اطلاعات و خصوصیات پوششی باشگاه‌ها و بازیکن‌ها را مطابق با واقعیت تغییر دهند. استفاده از این مادها روی کنسول و نسخه ویندوز امکان پذیر است و به سادگی مشکلات ناشی از نبود لایسنس تیم‌ها را برایتان برطرف می‌کند.

درصورتی که نمی‌خواهید از این مادها استفاده کنید، می‌توانید به بخش ویرایش اطلاعات بازیکنان و تیم‌ها مراجعه کنید تا خودتان با استفاده از صدها گزینه‌ای که در اختیارتان قرار داده شده اقدام به ایجاد تغییرات در اطلاعات موجود کنید.

تنظیمات بیشتر برای دوربین بازی


شاید گزینه‌های موجود در بازی بتوانند کاربران را به خواسته‌های خود برسانند، اما کونامی برای آن دسته از کاربران که علاقه به تجربه بازی از زاویه خاصی دارند تنظیمات متنوعی را پیش‌بینی کرده. شما می‌توانید در PES 2019 علاوه بر تغییر دادن نوع دوربین بازی، میزان ارتفاع، زوم و زاویه دوربین را نیز تغییر دهید. کمی تغییر دادن این تنظیمات شما را به زاویه مد نظرتان می‌رساند و حتی می‌توانید فوتبال بازی کردن از زاویه‌هایی سینماتیک نیز تجربه کنید.

نظر شما در خصوص PES 2019 چیست؟ دلایل خودتان را برای برتری PES 2019 نسبت به فیفا ۱۹ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

The post ۸ دلیلی که PES 2019 از فیفا ۱۹ بهتر است appeared first on دیجیاتو.

۸ انتظاری که از فیفا ۲۰ داریم

الکترونیک آرتز معمولاً اواخر فصل بهار یا اوایل تابستان از نسخه‌ی جدید سری بازی‌های فیفا رونمایی می‌کند. با وجود اینکه تا فرا رسیدن آن بازه، زمان زیادی باقی مانده است، قصد داریم در این مقاله به انتظاراتمان از بازی فیفا ۲۰ بپردازیم که سال آینده‌ی عرضه خواهد شد.

واقعیتی است که باید پذیرفت؛ سری بازی‌های فیفا همچنان با یک شبیه ساز ورزشی بی عیب و نقص فاصله دارد و طرفداران نیز انتظار دارند تا با عرضه‌ی نسخه‌ی جدید در هر سال، الکترونیک آرتز یک قدم به ایده آل ساختن عنوان ورزشی‌‌اش نزدیک تر شود. برای اثبات ادعا نیز می‌توانید نقد بازی فیفا ۱۹ را مطالعه کنید که در آن به مشکلاتی از جمله عدم بهبود مد کریر، گیم پلی سخت اشاره شده است. در این مقاله سعی شده است تا به تغییرات مورد انتظاری اشاره شود که افراد بسیاری خواستار آن‌ها هستند.

فیفا 20

اضافه شدن آب و هوای پویا

این روز‌ها سیستم آب و هوای پویا به یکی از ویژگی‌های الزامی عناوین جهان باز تبدیل شده است و نمونه‌ی کامل و بی نقص آن را نیز می‌توان در بازی اتومبیلرانی Forza Horizon 4 مشاهده کرد. حدوداً بیش از ۲ سال پیش بود که شرکت کونامی در اقدامی غیر منتظره، از قابلیت جدید بازی PES 2016 رونمایی کرد که سیستم آب و هوای پویا بود. به واسطه‌ی این سیستم ممکن بود در اواسط بازی آب و هوای آفتابی جای خود را به آب و هوای بارانی دهد که نه تنها جلوه‌های بصری را تحت تاثیر قرار می‌داد، بلکه تاثیر قابل توجهی روی سرعت توپ و عملکرد بازکنان می‌گذاشت و به نوعی می‌توانست سرنوشت یک مسابقه را به طور کامل تغییر دهد.

حال طرفداران خواهان اضافه شدن چنین سیستمی در بازی فیفا ۲۰ هستند. الکترونیک آرتز می‌تواند در جهت اعمال نوآوری، تغییرات را به داخل زمین محدود نکند و پس از آغاز باران، تماشاگران و دست اندرکاران ورزشگاه از پانچو استفاده کنند. در نگاه اول، شاید اضافه کردن چنین ویژگی به فیفا ۲۰ از سوی الکترونیک آرتز دور از ذهن باشد، زیرا کونامی سیستم مشابهی را در سری بازی‌های PES قرار داده بود اما اینطور نیست.

تاکنون‌ بارها پیش آمده که یکی از این دو شرکت مد یا ویژگی‌ جدیدی را معرفی کرده‌اند و مدتی بعد نیز شرکت رقیب آن‌ را در محصول خود قرار مداد. برای مثال، می‌توان به قابلیت تعویض سریع (Quick Subs) اشاره کرد که نخستین بار الکترونیک آرتز از آن رونمایی کرد و سال بعد نیز کونامی آن را در PES 2019 قرار داد. بنابراین، الهام گیری‌های این چنین چندان غیر منطقی نیستند.

فیفا 20

تغییر در طراحی منوهای بازی

در حالی که مایکروسافت با ویندوزفون توانست کاشی‌های زنده را در میان طرفداران گجت‌های تکنولوژی به محبوبیت برساند، شرکت الکترونیک آرتز نیز چند سالی است که از کاشی‌ها در منوی سری بازی‌های فیفا استفاده می‌کند. برخی استفاده از این طراحی‌ را یکنواخت می‌دانند و امیدوارند که الکترونیک در فیفا ۲۰ از طراحی جدیدی استفاده کند. اگر این اتفاق رخ نداد، امیدوار هستند طراحان بازی حداقل در انتخاب رنگ دقت بیشتری به خرج دهند.

متاسفانه منوهای فیفا ۱۹ به گونه‌ای طراحی شده است که در هر بخشی از بازی باشید، رنگ آبی را بی برو برگرد مشاهده خواهید کرد که پس از مدتی باعث آزار و اذیت می‌شود. در نسخه‌های قبلی قابلیتی تحت عنوان Stadium Background وجود داشت که به واسطه‌ی آن می‌شد از یک استادیوم به خصوص به عنوان تصویر زمینه‌ منوهای بازی استفاده کرد. نکته‌ی جالب توجه اینجا بود که قابلیت این اجازه را به شما می‌داد تا هر زمان که مایل بودید، به بخش تنظیمات رفته و ورزشگاه جدیدی را به عنوان تصویر زمینه انتخاب کنید تا بدین صورت از ایجاد حس یکنواختی جلوگیری شود.

فیفا 20

بازگشت کلایو تیلدزلی و اندی تاونزند به عنوان یکی از تیم‌های گزارشگری

مارتین تیلور از سال ۲۰۰۶ الی ۲۰۱۰ با اندی گری و از سال ۲۰۱۱ تا امسال نیز با آلن اسمیت تیم گزارش اصلی سری بازی‌های فیفا را تشکیل می‌داده است. البته در بازی‌های دوستانه فیفا ۱۷ و ۱۸ شاهد حضور تیم گزارشگری کلایو تیلدزلی و اندی تاونزند بوده‌ایم که متاسفانه در هیچ یک از رقابت‌های فیفا ۱۹ حضور ندارند.

اگر سازندگان بازی فیفا ۲۰ بخواهند به خواسته‌ی طرفداران تیلدزلی و تاونزند توجه کنند و این دو را به عنوان تیم گزارشگری اصلی انتخاب کنند، بدون شک تصمیم آن‌ها نارضایتی طرفداران تیم تیلور و اسمیت را به همراه خواهد داشت. بهترین تصمیمی که سازندگان می‌توانند اتخاذ کنند، در بازی فیفا ۱۴ نهفته است. در این نسخه کاربر می‌توانست مطابق با سلیقه‌ی خود تیم گزارشگری اصلی را انتخاب کند. بازگشتن چنین گزینه‌ای در تنظیمات می‌تواند هر دو دسته از طرفداران را راضی نگه دارد و از آن سمت، یکنواختی را نیز از بازی دور کند. بالاخره تیلور بیش از یک دهه است که سری بازی‌های فیفا را گزارشگری می‌کند!

فیفا 20

بیشتر شدن سینماتیک‌های قبل از آغاز مسابقه

سال‌هاست که پیش از آغاز هر مسابقه‌ای که در آن توپ استفاده می‌شود و زمین نیز به دو قسمت تقسیم شده است، از شیر یا خط برای تایین آغاز کننده‌ استفاده می‌کنند و ورزش فوتبال نیز از این قاعده مستثنا نیست. در نسخه‌های قدیمی سری بازی‌های فیفا سینماتیکی وجود داشت که دست دادن دو کاپیتان با یکدیگر و شیر یا خط کردن را به تصویر می‌کشید. متاسفانه چنین سینماتیکی تنها در نسخه‌ی نینتندو سوییچ وجود دارد و نسخه‌های کنسولی فاقد آن‌ هستند.

به خاطر عدم وجود سینماتیک مربوط به شیر یا خط، همیشه این تیم میزبان است که بازی را شروع می‌کند. این موضوع شاید برای برخی چندان حائز اهمیت نباشد اما بدون شک می‌تواند روی مخ طرفدارانی برود که به کوچکترین جزئیات توجه می‌کنند. با توجه به تکنولوژی‌های جدیدی که برای خلق سینماتیک‌ها استفاده می‌شود، نه تنها انتظار می‌رود سازندگان چنین سینماتیکی را در فیفا ۲۰ قرار دهند، بلکه انتظار می‌رود آن را از نوع تعاملی بسازند. بدین صورت که شما بتوانید شیر یا خط را انتخاب کنید تا سکه، سرنوشت چگونگی آغاز بازی را مشخص کند. همین تغییر به ظاهر کوچک می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش حس واقع گرایایی بازی ایجاد کند. همچنین سازندگان می‌توانند گزینه‌ای را در تنظیمات بازی قرار دهند تا اگر کاربری از تعاملی بودن سینماتیک راضی نیست، آن را به طور کامل غیر فعال کند.

مورد دیگری که انتظار می‌رود در آن تغییر به وجود بیاید، نحوه ورود بازیکنان به زمین در برخی ورزشگاه‌های خاص است. برای مثال در ورزشگاه اختصاصی تیم فولام (کریون کاتج) یک تونل در گوشه‌ی سمت راست زمین فوتبال وجود دارد که بازیکنان از آن‌ برای ورود استفاده می‌کنند. در بازی فیفا ۱۹ اینطور نیست و بازیکنان از ناکجاآباد پا به زمین مسابقه می‌گذارند. این مشکل تنها به ورزشگاه کریون کاتج خلاصه نمی‌شود و بازیکنان در ورزشگاه آلیانتس آرنا (ورزشگاه خانگی تیم بایرن مونیخ) نیز از نقطه‌ی اشتباهی وارد زمین می‌شوند. همان‌طور که پیش از این نیز به آن اشاره شد، توجه به جزئیات این چنینی تاثیر بسزایی بر افزایش حس واقع گرایی بازی دارد.

البته انتخاب‌های دیگری نیز برای اضافه کردن سینماتیک‌های بیشتر وجود دارد. در بازی فیفا ۱۹ شاهد این هستیم که اگر وقت‌های اضافه بدون نتیجه‌ی مورد نظر به پایان برسد و بازی به ضربات پنالتی کشیده می‌شود، سینماتیکی مشاهده می‌کنیم که در آن مربی وارد زمین می‌شود و بازیکنان نیز دور او جمع می‌شوند. این در حالی است که بین به اتمام رسیدن زمان اصلی و آغاز وقت اضافه‌ی اول هیچ سینماتیکی پخش نمی‌شود.

معمولاً در زمان استراحت بین پایان نیمه‌ی دوم و آغاز وقت اضافه‌ی اول بازیکنان روی زمین دراز کشیده و استراحت می‌کنند. برخی نیز از همراهان تیم درخواست می‌کنند تا آن‌ها را ماساژ دهند. الکترونیک آرتز می‌تواند همین اتفاقات را به صورت خلاصه وار در یک سینماتیک نشان دهد. جدا از همه‌ی این‌ها، الکترونیک آرتز انتخاب‌های بسیاری برای اضافه کردن سینماتیک دارد که ترجیح می‌دهیم برای جلوگیری از طولانی شدن متن به آن‌ها اشاره‌ای نکنیم.

فیفا 20

افزودن قابلیتی برای تمارض کردن

در چند سال اخیر قابلیتی جدیدی به سری بازی‌های PES اضافه شده است که به واسطه‌‌ی فشردن چند دکمه‌ از کنترلر می‌توانید تمارض کنید. نکته‌ی جالب قابلیت این است که اگر در شرایط درست از قابلیت تمارض استفاده کنید، می‌توانید داور را فریب داده و یک خطا یا حتی پنالتی از تیم حریف بگیرید. اگر هم این کار را در زمان و موقعیت اشتباه انجام دهید، داور متوجه شده، خطا را به نفع تیم حریف گرفته و در برخی مواقع نیز به شما اخطار می‌دهد. برخی کاربران انتظار دارند تا چنین قابلیتی را در فیفا ۲۰ ببینند. شاید هم روزی فرا رسد که بتوان در بازی فیفا گل تاریخی دیگو مارادونا به تیم ملی انگلیس در جریان جام جهانی ۱۹۸۶ را بازسازی کرد!

فیفا 20

بهبود در طراحی چهره بازیکنان کمتر شناخته شده

این مشکل تنها در سری بازی‌های فیفا وجود ندارد و طرفداران سری بازی‌های PES نیز با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند. در طراحی بازیکنان شناخته شده معمولاً ایراد خاصی وجود ندارد که اگر هم وجود داشته باشد، سازندگان بازی سعی می‌کنند تا انتشار به‌روزرسانی یا در نهایت در هنگام انتشار نسخه‌ی جدید در سال آینده آن را رفع کنند.

موضوع بحث کنونی ما بازیکنان کمتر شناخته شده هستند که سازندگان در هنگام ساخت بازی توجه چندانی به ویژگی‌های ظاهری و چهره‌ی آنان ندارند. بنابراین هیچ شباهتی میان چهره‌ی شبیه سازی شده و چهره‌ی واقعی وجود ندارد. شرایط اما زمانی بدتر می‌شود که در بسیاری از موارد از یک چهره‌ی مشابه برای چندین بازیکن مختلف استفاده کرده‌اند. خودتان تصور کنید، حضور دو بازیکن در زمین با نام‌ها و مشخصات متفاوت که چهره‌های یکسانی دارند.

بدون شک رخ دادن چنین اتفاقی آن هم در یک بازی نسل نهمی خوشایند نیست. در حال حاضر، انتظار نمی‌رود که الکترونیک آرتز از تکنولوژی اسکن ۳ بعدی برای طراحی چهره تمامی بازیکنان حاضر در بازی استفاده کند، تنها انتظار می‌رود که دقت بیشتری در زمان طراحی چهره‌ی بازیکنان کمتر شناخته شده به کار بگیرد تا شباهت‌های کمتری میان‌ آن‌ها دیده شود.

فیفا 20

بهبود شخصی سازی‌های آغازین مد Pro Clubs

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه‌ی زیادی به مد Pro Clubs سری بازی‌های فیفا دارد و آن را در نسخه‌های سال‌های اخیر تجربه کرده باشید، باید بدانید که در بحث شخصی سازی بازیکن تغییری به وجود نیامده است و همان‌ مدل موها چندین سال است که همینطور تکرار می‌شوند. حال طرفداران انتظار دارند سازندگان بازی فیفا ۲۰ مدل موها‌ی جدیدتری را اضافه کنند و اجازه دهند تا کاربر در شخصی سازی بازیکن خود آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

فیفا 20

بهبود مد محبوب Career

مد کریر مشابه مستر لیگ در سری بازی‌های PES است. مربی می‌سازید، تیم انتخاب می‌کنید و سپس به مدیریت آن در طول فصل‌های مختلف می‌پردازید. با وجود اینکه این مد سالهاست بخشی از سری بازی‌های فیفاست اما همچنان با ایده آل بودن فاصله‌ی بسیاری زیادی دارد و طرفداران این مد نیز انتظار دارند مد کریر فیفا ۲۰ نسبت به نسخه‌های سال‌های گذشته در بسیاری از موارد بهبود یابد.

یکی از این درخواست‌ها به کنفرانس‌های مطبوعاتی مربوط می‌شود که در این مد بسیار ساده است. یک ایمیل اسپم مانند دریافت و سپس یکی از گزینه‌های مورد نظر را انتخاب می‌کنید. این در حالی است که کنفرانس‌های خبری در مد The Journey سری بازی‌های فیفا، سیستم بسیار کامل تر و پیچیده تری دارد.

تغییر دیگری که سازندگان می‌توانند اعمال کنند، ایجاد ارتباط میان عملکرد تیم و تعداد طرفداران حاضر در ورزشگاه است که این مسئله میزان درآمد باشگاه‌ را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال، وقتی تیم بازی‌ها را با شکست یا تساوی پشت سر می‌گذارد و رتبه‌ی خوبی نیز در جدول ندارد، تعداد طرفدار کمتری به ورزشگاه می‌آیند و در نتیجه تعداد زیادی از صندلی‌ها خالی خواهند بود. از دیگر تغییراتی که طرفداران انتظار دارند تا در مد کریر فیفا ۲۰ ببینند می‌توان به بهبود سیستم نقل و اتنقالات، قابلیت تمرین یک بازیکن با هدف تغییر پست اصلی و مشاهده‌ی عملکرد یک بازی در فصل‌های گذشته و مقایسه با فصل کنونی اشاره کرد.

همان‌طور که در مقدمه هم به آن اشاره شد، سری بازی‌های فیفا جای پیشرفت زیادی دارد و مواردی که در اینجا اشاره شد، تنها بخشی از آن‌ها بوده است. به نظر شما چه ویژگی جدیدی باید به فیفا ۲۰ اضافه شود یا کدام از یک مدها در مقایسه با سال گذشته بهبود یابد. نظر خود را با ما در میان بگذارید.

The post 8 انتظاری که از فیفا ۲۰ داریم appeared first on دیجیاتو.

راهنمای تروفی‌ و اچیومنت‌های فیفا ۱۹

در حالی که مدتی تا عرضه‌ی رسمی بازی FIFA 19 باقی مانده بود، لیست اچیومنت‌های نسخه‌ی ایکس باکس وان و سپس لیست تروفی‌های نسخه‌های پلی استیشن ۴ در فضای مجازی منتشر شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، لیست تروفی‌های FIFA 19 تغییرات چندانی نسبت به بازی FIFA 18 نداشت.

تعدادی از تروفی‌های بازی FIFA 19 به گونه‌ای هستند که احتمال دریافت‌ بدون داشتن اطلاعات درمورد آن‌ها بسیار بالاست. با وجود این، اگر از آن زمان تاکنون موفق نشده‌اید و اکنون می‌خواهید تمامی تروفی‌های جدیدترین شبیه ساز فوتبال الکترونیک آرتز را بدست آورید، توصیه می‌کنیم نگاهی به جدول زیر بیندازید. در این جدول نام تروفی، روش دستیابی به آن و امتیازی که به شما می‌دهد قرار گرفته است.

بازی FIFA 19

نام توضیح میزان امتیاز
The Historian در مد The Journey و در مسابقه با تیم Coventry City از طریق شوت والی (ضربه زدن به توپ در حالی که در هوا قرار دارد) با پای چپ یک گل بزنید. ۱۵
Hoop Dream در مد The Journey و زمانی که در شهر ونیز هستید، یک توپ بسکتبال را از طریق پرتاب وارد سبد کنید. ۱۵
Anything You Can Do در مد The Journey یکی از چالش‌های مربوط به مربی را به با موفقیت به پایان برسانید. ۱۵
There Can Be Only One در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپای مد The Journey شرکت کرده و قهرمان شوید. ۹۰
Game Changer در جام جهانی بانوان مد The Journey قهرمان شوید. ۳۰
Deceiver با سرتوپ دروازه بان را فریب داده و یک گل به ثمر برسانید. ۱۵
Skill Games Frenzy تمامی اسکیل گیمز (Skill Games) های بخش چندکاربره را به اتمام برسانید. ۳۰
Perfectionist ضربات پنالتی را بدون از دست دادن حتی یک ضربه ببرید. ۱۵
Quick Learner ۳ اسکیل گیم پیشنهادی را به اتمام برسانید. ۱۵
What a Shot! در جریان بازی با استفاده از یکی از مدافعان خود از فاصله ۲۵ یاردی گل بزنید. ۱۵
Timed to Perfection با استفاده از سیستم Timed-Shooting یک شوت بی نقص را گل کنید. ۱۵
You Can’t Break Me Down یک مسابقه را در حالی ببرید که در جریان آن از تمامی سبک‌های دفاعی استفاده کرده باشید. ۳۰
Tactics Master یک مسابقه را در حالی ببرید که در جریان آن از تمامی سبک‌های تهاجمی استفاده کرده باشید. ۳۰
Skill Games Champion تمامی اسکیل گیم‌های HUB را به اتمام برسانید. ۳۰
Skill Games Legend در تمامی اسکیل گیم‌ها درجه‌ی A را دریافت کنید. ۸۰
Football Minded در مد Headers & Volleys Game سه گل از طریق ضربه‌ی سر به ثمر برسانید. ۱۵
So It Begins در حالت اسکوآد بتل (Squad Battles) آلتیمیت تیم یک مسابقه را ببرید. ۱۵
Enthusiast در ۲۰ رقابت فیفا آلتیمیت تیم بدون در نظر گرفتن نوع مد شرکت کنید. ۱۵
From Rags to Riches یکی از چالش‌های هفتگی آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Climbing the Ladder دیویژن ۴ را در مُد دیویژن رایوِلز (Division Rivals) آلتیمیت تیم بدست آورید. ۸۰
First of Many یکی از چالش‌های روزانه‌ی آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Getting the Hang of It در مد اسکوآد بتلز آلتیمیت تیم به سطح گلد ۳ برسید. ۱۵
Astute Tactician تاکتیک مختص خود را در آلتیمیت تیم بسازید. ۱۵
Making a Name For Yourself  برای اولین بار به رقابت‌های FIFA Ultimate Team Champions Weekend راه پیدا کنید. ۳۰
Teambuilding ۱۰ چالش‌ اسکوآد بیلدینگ (Squad Building) آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Easy Peasy برای اولین بار در رقابت دیویژن رایولز آلتیمیت تیم شرکت کنید. ۱۵
Just Getting Started تمامی رقابت‌های دیویژن رایولز فیفا آلتیمیت تیم را تکمیل کنید. ۱۵
Remember the Name سطح ۳ یا بالاتر را در مُد تیم رایولز (Team Rivals) آلتیمیت تیم بدست آورید. ۱۵
Champion در یک جام شرکت کرده و فینال آن را با پیروزی پشت سر بگذارید. ۱۵
Survival of the Fittest یک بازی در مد سروایوِل (Survival) برنده شوید. ۱۵
No Holding Me Back یک بازی در مد نو رولز (No Rules) برنده شوید. ۱۵
Loyalty یک بازی در مد Kick Off را با تیم محبوبتان برنده شوید. ۱۵
Decision Maker تمامی ویژگی‌های یکی از شاخه‌‌های درخت مهارت را بدست آورید. ۱۵
Rookie اولین رقابت خود در مد آنلاین Pro Club را برنده شوید. ۱۵
Cultivating Skills در مد Pro Club از اسکیل پوینت استفاده کنید. ۱۵
Aim for the Stars در جمع ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیرید. ۱۵
Playing in the Big League در یکی از رقابت‌های دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا برنده شوید. ۱۵
The Champions در فینال لیگ قهرمانان اروپا برنده شوید. ۹۰
Made the Headlines در فینال لیگ اروپا برنده شوید. ۳۰
Playing the Game در یکی از رقابت‌های فوتبال بانوان شرکت کنید. ۱۵
Show of Skill از طریق ضربه‌ی قیچی برگردان در رقابت‌های فوتبال بانوان گل به ثمر برسانید. ۱۵

بازی FIFA 19

توضیح Skill Games Frenzy: پیش از آغاز یک رقابت در مد Kick Off، هر دو دسته را فعال کنید. پیش از اینکه وارد مسابقه شوید، با یک اسکیل گیم روبرو خواهید شد که آن را با کنترلر اول انجام دهید. پس از انجام اینکار، مسابقه اصلی آغاز می‌شود که نیازی به اتمام آن نیست و می‌توانید از ادامه‌ انصراف دهید. این روند را آنقدر تکرار کنید تا ۱۰ اسکیل گیم متفاوت را انجام داده باشید. اگر با اسکیل گیم تکراری مواجه شدید، نیازی به انجام دوباره‌ی آن نیست و می‌توانید از بازی خارج شوید.

توضیح You Can’t Break Me Down: مسابقه‌ای در یکی از مدهای بازی (ترجیحاً با درجه سختی Beginner) آغاز کنید. با گذشت چند دقیقه از آغاز بازی، به منوی Squad و سپس بخش Tactics بروید. در بخش Defensive Style پنج گزینه پیش روی شماست. یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و برای مدتی بازی را ادامه دهید. سپس همین پروسه را تکرار کرده و سبک دیگری را برای دفاع انتخاب کنید تا در نهایت از تمامی ۵ انتخاب خود در طول یک بازی استفاده کرده باشید. فراموش نکنید که نتیجه‌ی پایانی این مسابقه باید به سود شما به پایان برسد، در غیر اینصورت خبری از تروفی نخواهد بود. از این روش می‌توانید برای دریافت تروفی Tactics Master نیز استفاده کنید.

توضیح Teambuilding: برای بدست آوردن این تروفی توصیه می‌کنیم به سراغ آپگرید‌های برنزی بروید. پس از انتخاب ۱۱ بازیکن برنزی، تمرین‌های پایه را انجام دهید که بسیار ساده هستند.

توضیح Survival of the Fittest: در مد Survival با هر گلی که به ثمر می‌رسانید، یک بازیکن از دست می‌دهید. اگر تعداد گل‌های شما به ۴ برسد، برنده‌ی بازی خواهید بود. فراموش نکنید که اگر تعداد کارت‌های قرمز شما از ۲ بیشتر شود، رقابت را خواهید باخت.

در پایان، توصیه می‌کنیم برای خواندن سری مقالات آموزشی بازی FIFA 19 به این لینک مراجعه کنید.

The post راهنمای تروفی‌ و اچیومنت‌های فیفا ۱۹ appeared first on دیجیاتو.

چگونه در Ultimate Team فیفا ۱۹ میلیونر شویم

چندی پیش در دیجیاتو خواندید چرا خرید و باز کردن پک‌های طلایی در فیفا ۱۹ اصلاً ایده خوبی نیست و اغلب اوقات کاربر را متوجه ضررهای فراوان می‌کند؛ پس از آن نیز وعده دادیم روشی پیش رویتان قرار خواهیم داد که امکان جمع کردن صدها هزار و حتی میلیون‌ها سکه مجازی درون بازی را به کمک پک‌های نقره‌ای و برنز فراهم می‌کند.

واضح است یکی از اصلی‌ترین انتقاداتی که به مجموعه بازی‌های فوتبالی الکترونیک آرتز نسبت داده می‌شود، خاصیت «پول بده تا برنده باشی» است؛ پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شکل آزاردهنده‌ای در فیفا ۱۹ تاثیرگذار هستند و به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت هرکسی پول بیشتری خرج می‌کند تیم قدرتمندتری داشته و خیلی زودتر از آنچه تصورش را بکنید می‌تواند برترین کارت‌های بازیکن حاضر در بازی را بدست آورده و در مقابل شما صف بکشد.

اما خوشبختانه همواره ترفندها و راه و روش‌هایی وجود دارند که می‌تواند به کاربران کمک کند بدون مصرف حتی یک دلار، با کمی حوصله و دقت مقدار چشمگیری سکه به جیب زده و به آنچه رویایش را در سر دارند دست پیدا کنند. خصوصاً در فیفا ۱۹ که به طور کلی نرخ بازار نقل و انتقالات بازیکنان نسبت به سال‌های گذشته با شکست زیاده همراه بوده است.

تجربه سابق کارشناسان و کاربرانی که از ترفند مورد بحث در گذشته استفاده کرده‌اند ثابت کرده حتی با کمترین نرخ سرمایه گذاری اولیه (مثلاً ۱۵ دلار یا ۲۵۰ هزار سکه) می توان بین ۱۰ الی ۲۰ میلیون سکه جمع آوری کرد و در عین حال چند ترکیب درجه یک از لیگ‌های معتبر اروپایی مثل پریمیرلیگ و سری آ با چند آیکان در اختیار داشت.

نکات کلیدی برای میلیونر شدن در FUT 19 به چند ترفند تجاری و مجموعه مینی گیم‌های SBC خلاصه می‌شوند که می‌بایست با هوشیاری و دقت بالا صورت بگیرد. پس خط به خط با این مطلب همراه بوده و نکات لازم آن را روی کاغذ یادداشت نمایید. با دیجیاتو همراه باشید.

اصلاً این SBC چیست؟

با انتشار فیفا ۱۷ بخش جدیدی به Ultimate Team اضافه شد با نام Squad Building Challenges که به نوعی یک مینی گیم داخلی را ارائه می‌نمود. این قسمت به شدت مورد توجه و استقبال هواداران قرار گرفت تا جایی که امسال شاهد مانور غنی توسعه دهنده روی آن هستیم و از دیدگاه خود من نیز یکی از سرگرم کننده ترین بخش‌های آلتیمیت تیم به شمار می‌رود.

SBC در واقع مینی گیمِ ترکیب چیدن است؛ تصور کنید سرمربی باشگاه خاصی هستید و مدیرعامل از شما خواسته تا با رعایت چند الگوی مشخص، بازیکن خریداری کرده و ترکیبی با معیارهای معین بسازید. مثلا شما تنها می‌توانید ۳ بازیکن از لیگ انگلیس داشته باشید، یا می‌بایست حداقل ۲ نفر با ملیت پرتغالی در ترکیب قرار دهید.

الگوریتم اصلی این چالش‌ها تنظیم کردن کمیستری تیم و گاهی اوقات میانگین امتیازات بازیکنان است، ولی به تبع کیفیت جایزه‌ای که انتظارتان را می‌کشد فاکتورهای مورد نیاز جهت پیگیری افزایش یافته و ممکن است انجام یکی از آنها بسیار سخت یا هزینه‌بر باشد.

به عنوان مثال برای انجام فلان SBC باید کمیستری تیم ۸۵ و حداقل امتیاز میانگین بازیکنان ۸۰ بوده، در سوی مقابل نباید بیشتر از ۵ بازیکن از یک لیگ مشترک باشند و حداقل ۲ بازیکن نیز می‌بایست در باشگاه رئال مادرید توپ بزنند. حل چنین چالشی در مرحله نخست نیاز به تفکر دارد.

واضح ترین خواسته استفاده از بازیکنان رئال مادرید است، پس حداقل دو بازیکن از این باشگاه خریداری کرده و ۳ بازیکن دیگر را طوری مدیریت می‌کنیم که مجموعا ۵ بازیکن از لالیگا باشند تا کمیستری تا جای ممکن بالا رفته باشد. بعد از آن می‌بایست وجه مشترکی (مثل ملیت اسپانیایی) از یک یا چند بازیکن استفاده شده برداشت کرد و مابقی را به ترتیب برای بالا بردن کمیستری تا آخرین نفر چیدمان نمود.

علاوه بر این وب سایت‌های متعددی در سطح اینترنت وجود دارند (مثل FUTBIN) که کم هزینه ترین و بهترین ترکیب‌های ممکن برای حل هر SBC را ارائه می‌کنند. پس با دانش بر این قضیه قدم ‌های لازم جهت میلیونر شدن در FUT 19 را آغاز می‌نماییم.

تاکید مجدد: هرگز پک طلایی نخرید!

فیفا 19

در مطلبی جداگانه سعی کردیم شما را قانع کنیم خریداری پک‌های طلایی به هیچ وجه به صرفه نیست؛ همه روزه در هر لحظه هزاران پک طلایی در سراسر جهان باز می‌شود و در بازار نقل و انتقالاتِ بازیکنان، به اندازه بی‌شماری کارت طلایی وجود دارد و از طرفی احتمال متضرر شدن به شکل واضحی بالا است.

کافی است ساده ترین پک ویژه به قیمت ۷۵۰۰ سکه را بخرید تا نهایتاً نصف آن مبلغ با فروش آیتم‌هایش به حسابتان برگردد. در حالی که کارت‌های نقره‌ای و برنز به دلیل دقیقاً خلاف موضوع اشاره شده، در بازار نقل و انتقالات خیلی کم هستند و از طرفی SBC‌هایی وجود دارند که به الزام استفاده از کارتی مشخص، قیمت آن را بسیار بالا برده و شانس سوددهی را نیز افزایش می‌دهند. پک‌های طلایی به اندازه کافی به لطف انجام مسابقات آنلاین و آفلاین و انجام SBC‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد.

ترفند پیش‌رو کمی زمان می‌برد اما در طولانی مدت تضمین می‌نماید بدون خرج حتی یک دلار می‌توانید کریستیانو رونالدو، رود گولیت، نیمار، پله و هر کارت گران قیمت دیگری که دوست دارید را در ترکیب اصلی تیم‌تان داشته باشید و در عین حال میلیون‌ها سکه در حساب باشگاهتان باقی بماند.

کارت‌ها را فقط در زمان گرانی بازار بفروشید

این روش یکی از بهترین راه‌هایی است که تنها نیازِ آن صبر و حوصله است؛ به مرور زمان به موجب انجام مسابقات و جایزه‌های روزانه و هفتگی کارت‌های بی‌شماری به باشگاه شما اضافه می‌شوند که ممکن است در همان لحظه هیچ ارزشی نداشته باشند.

اما گاهی اوقات به صورت مقطعی یک SBC فعال می‌شود که به علت نیاز مبرم به فلان کارت، قیمتش را به شکل سرسام آوری بالا می‌برد و حتی ممکن است آن را به یکی از نایاب‌ترین آیتم‌های بازی تبدیل نماید. مثلاً پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران هنگامی که Marquee Matchup از راه می‌رسد، اغلب کاربران تشنه انجامِ فوری آن هستند و سریعاً سراغ تهیه کارت‌های لازم می‌روند.

آن هم در حالتی که شاید اگر کارت‌های لازم مارکی مچاپ را در بازار بفروشید به مراتب بیشتر از جایزه‌ای که انجام آن به شما می‌دهد سود خواهید کرد. پس اگر متوجه شدید یکی از آیتم‌های مورد نیاز را از قبل در باشگاهتان داشته‌اید، بهترین زمان برای فروش را در اختیار دارید (اصلاً فریب اسم پر زرق و برق جایزه‌ای که ممکن است از SBC دریافت کنید را نخورید).

به عنوان مثال یکی از مارکی مچاپ‌های ماه گذشته باعث شد کارت نقره‌ای بازیکنان Liga NOS (لیگ پرتغال) در بازار نقل و انتقلات نیست و نابود شوند و حضور ۳ کارت لازم در باشگاه من درآمدی ۲۷ هزار سکه‌ای برایم همراه داشت. یا در مثالی دیگر اخیراً که SBC ویژه لیگ انگلیس فعال شده، قیمت بسیاری از آیتم‌های مربوطه را بالا برده و یک کارت برنزی بازیکن ولورهمپتون که قبلاً ۲۰۰ سکه هم نمی‌ارزید، ۱۰ هزار سکه (نرخ حداکثری) فروش رفت.

تقریباً تمام کارت‌هایی که در بازی وجود دارند در مقطعی خاص گران می‌شوند، حتی اگر فلان آیتم (مثلا کارت‌های طلایی معمولی لیگ آرژانتین) در بازار نایاب نشوند و مثلا ۲۰ تا از آنها را در باشگاه داشته باشید، فروختن هرکدام از آنها با قیمت ۷۰۰ سکه، ۱۴ هزار سکه برایتان خواهد داشت؛ فکرش را هم نکنید جایزه آن SBC بیشتر از این حرف‌ها نصیبتان کند.

فقط پک نقره‌ای و برنز بخرید

هیچوقت طلایی نخرید؛ می‌دانم از تکرار این مسئله خسته شده‌اید، اما باور کنید خیلی حیاتی است. وقتی به صفحه خرید پک‌های نقره‌ای رفته، ایمن ترین گزینه خرید پک ۲۵۰۰ سکه‌ای و در صفحه برنزی پک ۴۰۰ سکه‌ای خواهد بود. حال به شما توضیح خواهیم داد چرا.

پک ساده برنزی ۱۲ آیتم در اختیارتان قرار می‌دهد؛ کف قیمت فروش هر کارت در بازار (چه بازیکن چه مصرفی) ۲۰۰ سکه است. این یعنی حداقل ۲۴۰۰ سکه. فرض می‌گیریم برخی آیتم‌های برنزی مثل لباس و تمرینات فروش نروند، ولی کمینه کارت‌های قابل فروش ۱۰۰۰ سکه است که با احتساب هزینه ۴۰۰ سکه‌ای اولیه، یعنی ۶۰۰ سکه سود خالص.

در نگاه اول این رقم خیلی پایین است، اما شانس این را هم در نظر بگیرید که ممکن است یکی از حداقل ۳ بازیکنی که در این پک‌ها دریافت می‌کنید، به علت نیاز در SBC خاصی بسیار گران قیمت باشد. یا کارت فیتنس تیمی هم به تنهایی در بازار ۶۰۰ الی ۸۰۰ سکه فروخته می‌شود.

بگذارید مثالی از تجربیات خودم بزنم؛ با ۱۵ هزار سکه حدود ۳۵ پک برنزی ۴۰۰ سکه‌ای خریداری کردم. در میان آیتم‌های بی‌شمار به دست آمده تقریباً ۱۰یا ۱۱ کارت بازیکن نصیبم شد که همگی بیشتر از ۱۰۰۰ سکه ارزش داشتند، یعنی بازگشت بیش از ۱۰ هزار سکه از مبلغ مصرفی. چند کارت فیتنس تیمی و همینطور چند بازیکن ۵۰۰ یا ۶۰۰ سکه‌ای نیز مابقی هزینه اولیه را بازگرداند.

فقط در همین مرحله ۱۵ هزار سکه مصرف شده بازگشت داده شد؛ حال می‌توان مابقی آیتم‌ها را نیز که در بدترین حالت ممکن ۵۰۰۰ سکه اضافی ارزش دارند فروخت. یا با ترفندی دیگر سایر بازیکنان را به باشگاه فرستاد و در موعد مناسب (مبحث قبلی) به فروش رساند. تمام این فرآیند هم بیشتر از ۲۰ دقیقه زمان نمی‌برد.

۲۰ دقیقه همان زمانی است که انجام یک بازی از شما وقت می‌گیرد و ۵۰۰ الی ۹۰۰ سکه جایزه می‌دهد؛ در حالی که با این روش بیشتر از ۵۰۰۰ سکه سود کرده‌اید و تعداد زیادی کارت بازیکن و یا مصرفی هم به باشگاهتان اضافه شده است. در مورد پک‌های نقره‌ای هم دقیقاً ماجرا از همین قرار است، منتها با این تفاوت که اگر خوش شانس باشید سود چشمگیری می‌کنید، ولی در سوی مقابل ممکن است درآمد بالایی هم نداشته باشید و فقط پول مصرفی بازگردانده شود. چون به هر حال سرمایه گذاری اولیه بالاتر از پک‌های برنزی است.

چراییِ انجام SBC ویژه لیگ‌ها

در هنگام نگارش این مطلب چالش اکثر لیگ‌های فیفا ۱۹ فعال شده و در حال حاضر فقط لالیگای اسپانیا باقی مانده است. این دست از SBC‌ها از کاربر می‌خواهد ترکیبی با امتیازی مشخص از هر باشگاه حاضر در آن لیگ را بسازد تا به ازای هرکدام جایزه‌ای داده و نهایتاً نیز یک کارت بازیکن ویژه و نسبتاً قدرتمند را از طریق Player Pick ارائه نماید.

برای سرمایه گذاری در این چالش‌ها کمی دیر شده، ولی در هر صورت توصیه می‌کنیم داخل آنها گشته و لیگ‌های پرطرفداری که از کاربر طلب کارت برنزی یا نقره‌ای می‌کنند را یادداشت نمایید؛ سپس به داخل باشگاه خودتان رفته و قیمت آیتم‌های مربوطه را بررسی کنید، بدون شک سود مناسبی در بطن آنها نهفته است. چراکه معمولاً SBC‌های یاد شده بیشتر روی کارت‌های برنز و نقره‌ای که کمتر باز می‌شوند تاثیر می‌گذارد تا کارت‌های طلایی.

در این مقطع زمانی پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه آیتم‌های مرتبط با لالیگای اسپانیا را نفروشید و منتظر بمانید تا SBC لیگ مربوطه فعال شود؛ به خصوص کارت‌های نقره‌ای و برنز. در این مجموعه چالش‌ها معمولاً امتیاز بالا درخواست نمی‌شود، پس اگر کارت طلایی بازیکن لالیگایی با امتیاز بالاتر از ۸۴ دارید، آن را در صورت صلاحدید تبدیل به سکه کنید.

دقیقاً با پک‌های نقره‌ای و برنزی چه کنیم؟

وقتی یک پک نقره‌ای یا برنزی باز می‌کنید در مرحله اول ببینید آیا بازیکنان دریافت شده مربوط به یکی از لیگ‌های دارای چالش هستند یا خیر؛ اگر احیاناً قصد دارید آن را انجام دهید که هیچ، اگر نه آن را بفروشید.

نکته قابل توجه این است وقتی می‌بینید از فلان کارت تنها ۴ نسخه در بازار وجود دارد و مثلا ۳ عدد از آنها بالای ۵۰۰۰ سکه ارزش دارند و یکی هم با قیمت ۱۰۰۰ سکه لیست شده، به گزینه با قیمت پایین‌تر توجهی نکنید و نرخی معادل اغلب کارت‌ها تنظیم نمایید. چراکه در کوتاهترین زمان ممکن موردِ ارزان فروش رفته و قیمت کارت دوباره متعادل و گران می‌شود.

اگر کارت نقره‌ای یا برنزی بی ارزشی دریافت کردید، فوراً آن را با قیمت ۲۰۰ یا ۳۰۰ سکه نفروشید؛ حتماً آیتم مورد بحث را به باشگاه فرستاده و منتظر بمانید تا مارکی مچاپ یا لیگ مرتبطی در بخش SBC‌ها فعال شود. گاهی اوقات هم Weekly Objective از کاربر می‌خواهد مثلا با بازیکنان نقره‌ای یا برنزی از یک لیگ معلوم چند مسابقه انجام دهند تا جایزه‌ای دریافت شود؛ سعی کنید در همان روزهای ابتدایی هفته به هدف مورد نیاز دست پیدا کرده و سپس کارت‌ها را با قیمت بالا بفروشید. یک سری نکات کوچک هم در این رابطه وجود دارند که توصیه می‌شود به آنها توجه نمایید:

  • اگر از کارتی دو یا چند عدد داشتید، اضافی‌ها را نفروشید و آنها را در ترنسفر لیست تا موعد گرانی نگهداری کنید.
  • کارت فیتنس بازیکنان را با نرخ ۱۵۰ (مناقصه) و ۲۰۰ (خرید آنی) سکه لیست کنید.
  • کارت Rare فیتنس تیمی را با نرخ ۶۰۰ و ۱۰۰۰ سکه لیست کنید؛ کمینه قیمت ۸۰۰ سکه است و قطعاً به صورت مناقصه‌ای سود خواهید کرد، از طرفی برخی از بازیکنان تنبل تشریف دارند و بدون جستجوی کافی همان کارت ۱۰۰۰ سکه‌ای شما را در صفحه نخست بازار خریداری می‌کنند.
  • اکثر کارت‌های پزشکی، قرارداد، لباس و مربی با کمی حوصله با نرخ ۲۰۰ سکه فروش خواهند رفت (مگر موارد خاص).
  • فروش کارت‌های توپ، تمرین، استادیوم و لوگو بسیار سخت است، اگر از آنها استفاده نمی کنید Quick Sell را انتخاب نمایید (هرچند این مورد زیاد توصیه نمی‌شود).
  • همیشه آیتم‌ها را با مدت زمان ۱ ساعته در بازار نقل و انتقالات قرار دهید تا در صورت عدم فروش بتوانید با نرخ به‌روز دوباره اقدام کنید.

برای بازیکنانی که بیشتر از ۲۰۰ سکه می‌ارزند، همیشه سعی کنید پایین‌ترین نرخی که در بازار وجود دارد را برای فروش انتخاب نکنید. مثلا اگر یک آیتم نقره‌ای در بازار با حداقل قیمت ۱۵۰۰ سکه فروخته می‌شود، شما آن را ۱۷۰۰ یا ۱۸۰۰ سکه لیست نمایید. شاید در تلاش نخست کارت مورد بحث فروش نرود، اما به احتمال زیاد در مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت سود مناسبی نصیبتان می‌کند. اگر باز هم نشد، حداکثر ۱۰۰ سکه قیمت را پایین بیاورید.

نکته‌ای مهم در مورد کارت‌های In Form (تیم هفته – مشکی رنگ)

اگر احیاناً از طریق یکی از پک‌هایی که به هر دلیلی جایزه گرفتید، یک کارت In Form (همان کارت‌های مشکی رنگی که تحت عنوان تیم هفته یا TOTW عرضه می‌شوند) نصیبتان شد، به هیچ وجه آن را همان موقع نفروشید.

اگر به اندازه‌ای خوش شانس هستید که مثلاً لیونل مسی مشکی یا مورد مشابهی دریافت کردید که بهتان تبریک می‌گویم، نان‌تان در روغن است و اصلاً نیازی به این ترفندها برای کمی سود بیشتر نیست. اما اگر کارت ویژه شما مبلغی بیشتر از ۱۵۰۰۰ سکه نداشت، حداقل یک هفته یا دو هفته صبر پیشه کنید.

چون تا هنگامی که این کارت‌ها از طریق پک ارائه می‌شوند، به صورت مداوم تعدادشان در بازار نقل و انتقالات افزایش می‌یابد، اما پس از آنکه TOTW جدیدی منتشر شد، دیگر دسترسی به آن کارت میسر نیست و به علت مصرف آنها در برخی SBC‌ها، آمار حاضر در بازار رفته رفته کمتر شده و به تبع آن قیمت نیز بالاتر می‌رود. ناگفته نماند تیم هفته هر چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران در دسترس قرار می‌گیرد.

سرمایه گذاری در کارت‌های In Form

بین بازه زمانی چهارشنبه شب (ابتدای انتشار یک TOTW جدید) تا شنبه شب، کارت‌های In Form با امتیاز پایین‌تر از ۸۲ یا ۸۱ در کمترین قیمت ممکن، مثلاً بین ۱۰۵۰۰ سکه الی ۱۱۵۰۰ سکه در بازار یافت می‌شوند. اگر حدود ۵۰ هزار سکه در حسابتان دارید بهترین زمان برای سرمایه گذاری روی این کارت‌ها همین موقع است.

۳ یا ۴ کارت مشکی رنگ جذاب خریداری نمایید و از همان ترفند بخش قبلی برای سوددهی استفاده نمایید. خصوصاً قیمت کارت‌های ویژه با امتیاز ۸۱ یا ۸۲ گاهی اوقات بعد از گذشت یک یا دو هفته به ۱۵۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ هزار سکه نیز می‌رسند.

برای این منظور در قسمت خریداری بازیکن، کیفیت کارت را روی Special قرار داده و حداقل و حداکثر قیمت خرید آنی را ۱۰۰۰۰ و ۱۱۲۵۰ سکه قرار دهید. حواستان باشد اشتباهی کارت‌های بی مصرف Champions League آبی رنگ را خریداری نکنید. گفتنی است نرخ Quick Sell این دست از کارت‌ها حداقل حدود ۹۹۰۰ سکه است، پس اگر به هر دلیلی نیاز به بازگشت پولتان داشتید نگران نباشید، ضرر چندانی متوجهتان نخواهد شد.

ساده از فروش کارت‌های ارزان قیمت نگذرید

یکی از اشتباهاتی که اغلب کاربران انجام می‌دهند این است که وقتی متوجه می‌شوند فلان کارت مصرفی (مثلاً لباس یا لوگوی باشگاه) ۲۰۰ سکه می‌ارزد و سریع هم در بازار نقل و انتقالات فروش نمی‌رود، آن را فوراً Quick Sell می‌کنند.

اغلب این کارت‌ها (در دسته برنز تا طلایی) بین ۳ الی ۳۶ سکه Quick Sell می‌شوند؛ اما بهتر است تمام‌شان را در ترنسفر لیست با کمترین نرخ ممکن یعنی همان ۲۰۰ سکه قرار دهید. کافی است یکی از آنها به صورت اتفاقی فروش برود تا از مجموع فروش فوری آنها بیشتر سود کنید.

به علاوه حتی اگر ۶۰ یا ۷۰ مورد از این دست کارت‌ها داشته باشید به مرور، طی چند هفته حداقل نیمی از آنها فروش خواهد رفت؛ چراکه گاهی Daily Objective‌هایی مبنی بر خرید یک آیتم بی ارزش مثل توپ یا لباس فعال می‌شوند که خرید بی محابای کاربران را سبب می‌گردد.

دقت کنید از طریق کاتالوگ فیفا ۱۹ می‌توانید ظرفیت Transfer List باشگاهتان را تا ۱۰۰ آیتم افزایش دهید. به طور متوسط برای نقل و انتقال بازیکن در این بازی ۳۰ یا ۴۰ آیتم خالی کافی است، بنابراین مابقی را با کارت‌های بی ارزش پُر کنید تا هر از چندگاهی ۲۰۰ سکه به حسابتان افزوده شود؛ قول می‌دهم جایتان تنگ نمی‌شود، پس خیلی راحت گزینه Quick Sell را انتخاب نکنید.

با این تفاسیر و رعایت چند الگوی ساده و صرف زمان به راحتی می‌توان مسیر میلیونر شدن در FUT 19 را طی کرد؛ نظر شما در این رابطه چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم از ترفندهای یاد شده بهره برده و تجربیات خود را با دیجیاتو در قسمت نظرات در میان بگذارید.

The post چگونه در Ultimate Team فیفا ۱۹ میلیونر شویم appeared first on دیجیاتو.

راهنمای پاس‌کاری جامع در فیفا ۱۹ [تماشا کنید]

فیفا از دوران «بازی کن و لذت ببر» خودش در گذشته خیلی فاصله گرفته و این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که صرفاً برای سرگرمی بازی کند. گیم پلی فیفا هر سال چالش‌برانگیزتر از سال گذشته شده و به مرور المان‌هایی به آن اضافه می‌گردد که از دیدگاه عموم بازی کردن را سخت‌تر کرده و از دیدگاه تخصصی مسیر تبدیل شدن به یک شبیه ساز برتر و حتی یک eSport واقعی را دنبال می‌نماید.

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در این مسیر احساس شده و بسیار حیاتی و مهم نیز به شمار می‌رود، پیشرفت مکانیزم پاس دادن و در مجموع ساخت موقعیت در فیفا است؛ همانطور که می‌دانید دیگر خبری از جهت دهی ساده و پاس دادن راحت با دکمه ضربدر یا X نیست و دقت بسیار زیادتری از آنچه تصورش را دارید طلب می‌شود.

پاس‌کاری در فیفا ۱۹ روش‌های متعددی برای بازی سازی و تدارک حملات فراهم می‌کند؛ تسلط بیشتر و آموختن انواع ترفندهای این امرِ مهم دقیقاً به معنای پیشرفت واضح در بازی کردن و ورود به مرحله جدیدی از گیم پلی است. در نتیجه در این مطلب سعی داریم با آموزش دقیق تکنیک‌های پاس دادن و توضیحی کوچک درباره هرکدام به شما کمک کنیم تا جای ممکن بیشتر از بازی خود لذت برده و کمتر دچار اشتباه شوید. با دیجیاتو همراه باشید.

در اختیار داشتن طیف وسیعی از روش‌های پاس‌کاری به بازیکن امکان می‌دهد تا نسبت به شرایط هر لحظه از مسابقه رفتار کرده و همینطور هوشمندانه‌تر عمل نماید. از ساده‌ترین پاس‌های نزدیک گرفته تا سانترهای خطرناک و بلند، شرایط مختلف می‌تواند گاه به نفع تیم خودی تمام شود و گاهی نیز ممکن است زیان به دنبال داشته باشد.

پاس‌کاری در فیفا ۱۹ به صورت کلی دشوار به نظر می‌رسد و اگر کاربر نتواند دقیقاً به کنترلرش زاویه دهد، احتمال خطا رفتن آن پاس و از بین رفتن موقعیت خیلی بالا می‌رود، ولی روشن کردن گزینه Assisted Passing (کمک خودکار در پاس‌کاری) می‌تواند نتیجه بهتری به ارمغان بیاورد. هرچند اگر به قدری ماهر شوید که در حالت Manual بازی سازی خوبی داشته باشید، دستاورد کل تیم از هر لحاظ بهتر خواهد بود.

تسلط در این روش تاکتیکی بیش از هرچیزی به مالکیت هرچه بیشتر توپ منجر می‌شود؛ درست همانند باشگاه بارسلونا در زمان مربیگری پپ گواردیولا که با پاس‌کاری‌های مداوم موسوم به تیکی تاکا، امان از روزگار تمام باشگاه‌های جهان درآورده بودند و همیشه موفق ظاهر می‌شدند. به علاوه اینکه این مسئله خسته شدنِ مدافعان حریف و در نتیجه موقعیت‌های مناسب‌تر را سبب می‌گردد.

پاس زمینی ساده (Ground Pass)

معمول ترین سبک پاس دادن است؛ کافی است دکمه X یا A را در عین نگه داشتن جهت مناسب فشار دهید تا پاس روی زمین به سمت هم‌تیمی داده شود. کمتر یا بیشتر نگه داشتن این نوع از دکمه پاس تاثیر چندان زیادی روی سرعت آن نگذاشته و بیشتر روی رسیدن توپ به نفر نزدیکتر یا دورتر تاثیر می‌گذارد.

پاس سرضرب (One Touch Pass)

کنترل متفاوتی نسبت به پاس ساده زمینی ندارد؛ تنها تفاوتش در این است که نرخ نگه داشتن دکمه به هیچ عنوان تاثیرگذار نیست و می‌بایست حتماً یک لحظه قبل از رسیدن توپ به یار زده شده تا فوراً عمل کند. گفتنی است این نوع از پاس‌کاری سریع بیشتر در یک سوم هجومی زمین و برای باز کردن خطوط دفاعی حریف کاربرد دارد.

پاس یک و دو (One-Two Pass)

نسخه‌ای تکامل یافته از پاس‌کاری سرضرب به شمار می‌رود؛ در این تاکتیک فردی که پاس نخست را می‌دهد بلافاصله شروع به دویدن به سمت دروازه حرف کرده و یار دریافت کننده توپ را فوراً در موقعیتی مناسب به نفر اول برمی‌گرداند. برای انجام این عمل لازم است همزمان با فشردن دکمه X یا A، دکمه L1 یا LB را نیز نگه دارید.

پاس محکم (Driven Pass)

دکمه‌های لازم برای دادن یک پاس محکم و بلند، نگه داشتن همزمان R1 و X یا RB و A است؛ این نوع پاس در مواردی کاربرد دارد که یار خودی در فاصله‌ای نسبتاً دور حضور داشته و رساندن توپ به وی می‌تواند در روند بازی سازی و یا حفظ مالکیت اثرگذار باشد. ناگفته نماند قطع مسیر توپ در این گونه پاس برای حریف بسیار دشوار است و در محوطه جریمه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاس کات-بک باشد.

پاس نمایشی (Flair Pass)

اگرچه هرگونه فعالیت نمایشی در دنیای فوتبال در شمار تاکتیک های غیرکاربردی قرار می‌گیرد، اما پاس‌هایی که به عنوان Flair در فیفا ۱۹ زده می‌شوند، اغلب اوقات می‌توانند سرنوشت یک موقعیت را تغییر دهند. برای این منظور می‌بایست L2 و X یا LT و A را به صورت همزمان کلیک کنید تا مثلاً در شرایط ایده آل پاسِ پشتِ پا داده و هم‌تیمی خود را صاحب توپ کنید.

سانتر (Cross یا Lobbed Pass)

کنترل لازم برای این تاکتیک ساده و مشهور فشردن دکمه مربع در پلی استیشن و X در ایکس باکس است. نرخ نگه داشتن این دکمه در میزان ارسال توپ بسیار اثرگذار است؛ به عنوان مثال برای تعویض کردن جناح بازی حداقل می‌بایست ۳ درجه قدرت توپ را پُر نمایید.

سانتر محکم (Driven Lobbed Pass)

دقیقاً عملکردی مشابه با پاس محکم دارد با این تفاوت که می‌توان توپ را از بالای سر یا با حفظ ارتفاع از کنار بدن مدافعین حریف و با سرعت عبور داد. این سبک تاکتیکی بیشتر از همه در هنگام حمله و برای رساندن توپ به موقعیت مناسب در شلوغی محوطه جریمه کاربرد دارد؛ ناگفته نماند برای انجام دادن آن می‌بایست دکمه های R1 و مربع یا RB و X را بفشارید.

سانتر مرتفع (High Lob Pass)

جهت انجام این دست از سانترها می بایست دکمه‌های L1 و مربع یا LT و X را به صورت همزمان کلیک کنید و نسبت به اندازه‌ای که قصد دارید توپ فرستاده شود، نوار ضربه را پُر نمایید. گفتنی است سرعت انتقال توپ در این سبک پاس‌کاری در فیفا ۱۹ پایین است و هنگام حمله چندان موفق واقع نمی‌شود.

سانتر کوتاه و نمایشی (Scooped Lob Pass)

این نوع از پاس هوایی زمانی بیشترین کاربرد را دارد که یار خودی در فاصله‌ای نزدیک حضور داشته و می‌تواند در موقعیتی خطرناک قرار بگیرد؛ به عنوان مثال از این سانتر می‌توان به جای پاس کات-بک نیز استفاده نمود. علاوه بر این اگر بازیکن پا به توپ از توانایی دریبل بالایی برخوردار باشد، حرکات نمایشی را نیز چاشنی این سانترها خواهد کرد. برای انجام این تاکتیک دکمه‌های L2 و مربع یا LT و X را همزمان فشار دهید.

پاس در عمق (Through Ball Pass)

یکی از معروف ترین روش‌های بازی سازی در دنیای فوتبال به شمار می‌رود که در واقع توپ را به موقعیتی جلوتر از هم‌تیمی فرستاده و وی مجبور به دویدن به سمت حریف می‌شود و در نتیجه موقعیت خطرناکی صورت خواهد گرفت. برای این منظور کافی است دکمه مثلث در پلی استیشن یا Y در ایکس باکس را بفشارید. فراموش نکنید این تاکتیک معمولاً هنگام حمله کاربرد دارد و در خطوط دفاعی استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

پاس در عمق محکم (Threaded Through Ball Pass)

کنترل لازم برای انجام پاس در عمق محکم، فشردن همزمان دکمه R1 با مثلت یا RB با Y است که در واقع توپ را با شدت بسیار بیشتری به محوطه خالی جلوی هم تیمی می‌فرستد؛ قطع کردن مسیر این گونه توپ‌ها توسط حریف بسیار دشوار است و از طرفی می‌تواند موقعیت‌های بسیار مناسبی ساخته و پرداخته نماید، ولی با این حال سعی کنید در پُر کردن نرخ شدت ضربه زیاده روی نکنید تا توپ به دروازه‌بان حریف نرسد.

 پاس در عمق هوایی (Lobbed Through Ball Pass)

برای فرستادن پاس در عمق از بالای سر مدافعان حریف می‌بایست دکمه های L1 و مثلث یا LB و Y را همزمان بفشارید تا توپ جلوتر از مهاجمی که اقدام به دویدن کرده بیافتد و احتمالاً با دروازه‌بان حریف تک به تک شوید. هرچه مدافعان تیم مقابل کوتاه‌قدتر باشند، احتمال موفقیت بالاتر است و همیشه باید حواستان باشد نوار قدرت پاس را زیاد پُر نکنید، چون در این صورت بدون شک توپ به دروازه‌بان روبرو می‌رسد.

یادگیری و تسلط به هرکدام از این روش های پاس‌کاری در فیفا ۱۹ در مجموع کیفیت بازی کردن شما را ارتقا می‌بخشد. برای تمرین تاکتیک‌های دوازده‌گانه یاد شده بهتر است مدتی از مسابقات غیرحساس استفاده کنید و وقتی احساس نمودید به کیفیت لازم دست پیدا کرده‌اید، خودتان و حریفانتان را در مسابقات حساسی مثل FUT Champions به چالش بکشید.

The post راهنمای پاس‌کاری جامع در فیفا ۱۹ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

راهنمای خرید و باز کردن پک‌های طلایی در Ultimate Team فیفا ۱۹

چند سالی است الکترونیک آرتز به غیر از Ultimate Team (آلتیمیت تیم) بهای چندانی به بخش‌های دیگر بازی فوتبالی‌اش نمی‌دهد؛ اگرچه در فیفا ۱۹ شاهد تحولاتی در قسمت Kick Off و اضافه شدن چند سبک بازی جدید بوده‌ایم، اما اگر سری به شبکه‌های اجتماعی توسعه دهنده بازی و یا یوتیوب بزنید بلافاصله متوجهِ پشتیبانی دائمی و شور و هیاهوی پیرامون بخش مورد بحث خواهید شد.

آلتیمیت تیم که در حال حاضر پرطرفدارترین بخش فیفا ۱۹ به شمار می‌رود، به خاطر پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای تهیه Pack به نوعی به پولسازترین دستاورد کل کمپانی الکترونیک آرتز تبدیل گردیده است.

خرید و باز کردن پک در FUT 19 در واقع گونه‌ای از بخت آزمایی است که به کاربر شانس این را می‌دهد با هزینه‌ای متوسط، یکی از بهترین و گران قیمت ترین بازیکنان حاضر در بازی را دریافت کند. البته نه به این معنا که این قضیه حتمی است، بلکه در سوی مقابل اغلب اوقات کاربر متضرر می‌شود.

اجازه دهید کمی بیشتر قضیه را توضیح دهیم؛ در آلتیمیت تیم فیفا ۱۹ جدا از بازار نقل و انتقالات که به وسیله سکه‌های مجازی درون بازی می ‌توانید به انتخاب و اختیار خود بازیکن خرید و فروش کنید، مجموعه بسته‌هایی موسوم به پک در فروشگاه بازی وجود دارند که به سه دسته برنز، نقره ای و طلایی تقسیم می‌شوند و می‌توان برای خریداریِ آنها از سکه‌های مجازی و یا پول واقعی به واسطه پرداخت درون برنامه‌ای استفاده نمود.

این پک ها معمولاً بین ۶ الی ۳۰ آیتم را در خود جای داده‌اند که از قبل محتویات احتمالی آنها مشخص است؛ برخی فقط بازیکن به کاربر جایزه می‌دهند و برخی دیگر ترکیبی از چند بازیکن و سایر کارت‌های مصرفی مثل قرارداد، تمرین و کمیستری استایل هستند.

به عنوان مثال پک معمولی برنز با قیمت ۴۰۰ سکه فروخته می‌شود و تنها ۳ الی ۵ بازیکن برنزی و چند آیتم مصرفی دیگر ارائه می‌دهند؛ پک ویژه طلایی که ۷۵۰۰ سکه آب می‌خورد ۳ یا ۴ بازیکن طلایی جایره می‌دهد و مابقی آیتم‌ها نیز مصرفی هستند، اما احتمال اینکه بازیکنان طلایی باز شده امتیازی بیشتر از ۸۲ داشته باشند بسیار پایین است. به این ترتیب که اگر این پک را با سکه مجازی درون بازی خریداری کنید و تمام آیتم‌های باز شده را بفروشید، باز هم به احتمال زیاد متضرر خواهید شد.

گاهی اوقات طی رویدادهای مختلف هفتگی و مناسبتی که الکترونیک آرتز برگزار می‌کند (مثل تیم سال TOTY یا رویداد کریسمس FUTMAS) بسته‌های منحصر به فردی مثل Rare Players Pack و Ultimate Pack در فروشگاه ظاهر می‌شوند که با قیمت‌های بالا قابل خریداری هستند و در عوض شانس بالاتری نسبت به سایر پک‌ها برای ارائه یک بازیکن خوب و گران قیمت دارند. هرچند با این حال باز هم احتمال ضرر به مراتب بیشتر از سود است.

طبق توصیف خودِ بازی، هر پک شانس از پیش تعیین شده‌ای برای ارائه بازیکن دارد که پیش از باز کردن می‌توان با زدن دکمه Start آن را مشاهده نمود. شانس مورد بحث مجموعه‌ای از احتمالات برای بدست آوردن یک یا چند بازیکن با امتیاز بالاتر از ۹۰، بالاتر از ۸۷ تا بالاتر از ۷۵ است که به صورت دسته بندی شده نمایش داده می‌شوند.

برای درک بهتر این مسئله بهتر است در مرحله نخست نگاهی کلی به احتمالات یا همان شانس باز کردن بازیکن به تفکیک امتیاز و قیمت هر کدام از انواع پک‌های طلایی قابل خریداری انداخته و سپس به تحلیل و توصیه آن بپردازیم.

پیش‌تر گفتیم تمام پک‌های حاضر در فروشگاه فیفا ۱۹ را می‌توان با ارز واقعی نیز خریداری کرد، منتها بدیهی است با توجه به تفاوت فاحش ارزش ریالی با قیمت دلاری پک‌ها، به هیچ وجه منطقی نیست تا برای خرید در بازی دلار خرج کنید. بنابراین اگر سکه مجازی زیادی در حساب کاربری آلتیمیت تیم‌تان وجود دارد، از همان‌ها استفاده نمایید.

جدول بالا اکثر ناگفته ها را به صورت واضح بیان می‌کند، اما نکاتی در آن نهفته است که گفتنش خالی از لطف نیست؛ پیشنهاد می‌کنیم نرخ شانس خود در باز کردن پک در FUT 19 را مشابه با یک نوار دسته بندی شده تصور کنید که دارای نشانگری متحرک است و (به عنوان مثال در Rare Players Pack) تنها ۵٫۲ درصد از آن می‌تواند بازیکنی با امتیاز بالاتر از ۸۸ به ارمغان بیاورد و اگر نشانگر روی ۹۴٫۸ درصد مابقی نوار بایستد، بازیکن ضعیف‌تری نصیب‌تان خواهد شد.

تمام پک های طلایی حاضر در بازی دریافت کارت بازیکن با امتیاز بالاتر از ۷۵ را تضمین می‌کنند؛ اگر دقت کنید بالای هر کدام از ستون‌ها نوشته شده بالاتر از فلان امتیاز. در واقع حتی در ارزانترین بسته که Gold Pack معمولی است شانس باز کردن کارت کریستیانو رونالدو با امتیاز ۹۴ نیز وجود دارد، اما احتمال آن به قدری ناچیز است که می توان آن را محال فرض کرد.

در واقع هرچه پک گرانتری خریداری کنید احتمال دریافت بازیکن بهتر بالاتر می‌رود، ولی با این حال همچنان شانس متضرر شدن به مراتب بیشتر از سوددهی است. گشتی در اینترنت زده یا تجربیات خود را مرور کنید تا متوجه شوید بارها پیش آمده با تهیه Jumbo Rare Players Pack که ۱۰۰ هزار سکه هزینه دارد، تنها چند کارت بی مصرف که مجموعاً شاید ۲۰ هزار سکه را هم باز نگرداند نصیب کاربر شده است. یعنی حتی در چنین بسته گران قیمت و با درصد شانس بالایی هم ممکن است فقط چند بازیکن با امتیاز ۸۰ و ۷۹ و ۷۵ بدست آید.

ولی خوب در سوی مقابل اگر بخت با کاربر یار باشد ممکن است از این دست پک‌های درخشان، یک آیکان با قیمت سرسام آور یا کارت‌های ویژه از بهترین بازیکنان حاضر در رویدادهای هفتگی فیفا ۱۹ که قیمت‌های نجومی دارند بدست آید.

همانطور که حالا بهتر می‌دانید، خریدن پک از داخل فروشگاه آلتیمیت تیم اصلاً منطقی به نظر نمی‌رسد؛ چون از آنجایی که تعداد کارت‌های ارزان قیمت خیلی بیشتر از کارت‌های سودآور و گران هستند، مجموعاً احتمال متضرر شدن به مراتب بیشتر از سود کردن است.

به خصوص در فیفا ۱۹ که نسبت به سال‌های گذشته دارای بازار نقل و انتقالات بسیار ضعیف‌تری است؛ به عنوان مثال متوسط قیمت یک بازیکن با امتیاز ۸۶ در سال گذشته حداقل بین ۷۰ الی ۱۵۰ هزار سکه بود، اما امسال یک کارت با همین امتیاز را حتی می توان با ۱۸ هزار سکه خریداری کرد. شاید باورتان نشود ولی در نسخه سال جاری یک کارت با امتیاز ۹۱ (مثلاً لوکا مودریچ) را می‌توان تنها با پرداخت ۶۵ الی ۷۵ هزار سکه خریداری کرد!

پارسال چنین رقم‌هایی بیشتر شبیه یک شوخی بودند و اغلب کارت های دارای امتیاز بالای ۸۵، بیشتر از ۱۰۰ هزار سکه ارزش داشتند. بنابراین می توان به طور کلی نتیجه گرفت خرید یک Ultimate Pack با قیمت ۱۲۵ هزار سکه تصمیم کاملاً اشتباهی است؛ چراکه با همان مبلغ می‌توان به صورت تضمین شده یک یا چند بازیکن فوق‌العاده از ترنسفر مارکت بازی تهیه کرد.

لابد حالا از خود می‌پرسید پس هیجان پک‌ها چه می‌شود؟ تردیدی نیست باز کردن پک در FUT 19 یکی از پرطرفدارترین و هیجان انگیزترین قسمت‌های کل بازی است و اگر سری به یوتیوب و امثالهم بزنید، متوجه بازخورد و تعداد بازدیدهای بی‌شمار ویدیوهای این سبک خواهید شد.

از طرفی اگر خرج کردن پول واقعی را در کشورمان به طور کلی منتفی بدانیم، حتی با بازی مداوم و روزمره هرگز نمی‌توان به اندازه‌ای سکه جمع کرد که تیمی رویایی شامل بهترین بازیکنان جهان و چند آیکان ساخت؛ با این تفاسیر راه چاره چیست؟

بهترین کار برای اینکه بتوانید بهترین پک‌ها را بدست آورده و از چند لحظه هیجان بی‌نظیر باز کردن آنها لذت برده و شانس خود را برای گرفتن یک یا چند کارت ارزشمند بیازمایید، می‌بایست هرچه بیشتر و بهتر بازی کنید.

اگر بازیکن ماهر و خوبی در فیفا هستید، به صورت مداوم در مسابقات آنلاین Division Rivals و آخر هفته‌ها در رقابت‌های دشوار FUT Champions مشارکت کنید؛ اگر بتوانید به مراحل بالا رسیده و پیروزی‌های زیادی کسب نمایید، بازی به شما پک‌های بسیار خوب و نادری هدیه می‌دهد.

به این ترتیب اگر فلان پک گران قیمت را باز کردید و آیتم دندان‌گیری هم نصیب‌تان نشد، دل‌تان برای نرخ سنگین سکه‌های مصرف شده نمی‌سوزد. فقط می‌دانید مدت زیادی را برای رسیدن به آن پک ارزشمند بازی کرده‌اید که باز هم نمی‌توان گفت چیزی از دست داده‌اید، چون خود آن مسابقات به نوعی سرگرمی برای اوقات فراغت بوده و به اندوخته‌های تخصصی و مهارت شما در بازی کردن نیز کمک کرده است.

ناگفته نماند هرکدام از پک‌های یاد شده ممکن است به عنوان جایزه مسابقات در قالب بسته‌های کوچکتر با پیشوند Small و یا به صورت ترکیبی از طلایی، نقره ای و برنز موسوم به Mixed ارائه شوند که هرکدام شانس اختصاصی خودشان را دارند و برای مشاهده احتمالات آنها می‌توانید از دکمه استارت استفاده نمایید.

تا اینجا در مورد پک‌های طلایی صحبت کردیم. نتیجه نهایی را می‌توان به این صورت خلاصه کرد که هیچوقت و به هیچ وجه از فروشگاه فیفا ۱۹ پک طلایی خریداری نکنید. هرگز این امر به صرفه نیست مگر اینکه به قدری ثروتمند باشید (خواه مجازی خواه واقعی) که ضرر چندصدهزار سکه‌ای برایتان مهم نباشد.

اما داستان پک‌های برنز و نقره‌ای کاملاً متفاوت است. درصدهایی که در صفحه احتمالات خرید این دست از آیتم‌ها دیده می‌شوند در ظاهر ناامید کننده هستند و شاید هزینه کردن برای آنها کمی خنده‌دار باشد. ولی در واقع ترفندهایی وجود دارند که می توان بهترین بهره را از آنها برد و حتی هزاران سکه دست و پا کرد؛ تنها الزام این امر وقت گذاشتن و حوصله به خرج دادن است.

بزودی آموزشی جامع در رابطه با چگونگیِ جمع کردن سکه‌های بسیار به کمک پک‌های نقره‌ای و برنز مطالعه خواهید نمود. ضمناً تجریبات خود از باز کردن پک در FUT 19 را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. تاکنون از فروشگاه این بازی خرید کرده اید؟ شانس و اقبال‌تان چطور بوده است؟ با دیجیاتو همراه باشید.

The post راهنمای خرید و باز کردن پک‌های طلایی در Ultimate Team فیفا ۱۹ appeared first on دیجیاتو.

آیا مسابقات در فیفا ۱۹ از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟

اعتراض یکی از بخش‌های لذت بخش ورزش است و طرفداری وجود ندارد که چه به حق و چه به ناحق حداقل چندباری داور یا بازیکن حریف و خودی را زیر سوال نبرده باشد. نکته جالب در مورد واژه اعتراض این است که با وجود استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کامپیوتری هم این فرضیه بین طرفداران تمام فوتبال دوستان وجود دارد که در بازی‌های ویدیویی مثل فیفا و PES هم شاهد ناداوری‌های پیاپی هستیم؛ ادعایی که ظاهرا چندان غیر منطقی هم نیست.

پول بده و ببر

کدهایی که در فیفا ۱۷ توسط کاربران کشف شده‌اند

طی سال‌های اخیر، هر دو ناشر سری فیفا و PES به خصوص الکترونیک آرتز به خاطر ترغیب بیش از اندازه کاربران به استفاده از پرداخت‌های درون برنامه‌ای،‌ مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفته‌اند. کار به جایی رسید که حتی بخش آنلاین فیفا در بعضی از کشورهای اروپایی به عنوان قمار شناخته شده و تجربه آن برای کودکان ممنوع شد. البته طراحی بخش آنلاین بازی برای ترغیب کاربران به استفاده از پول واقعی هر چند که چندان منصفانه نیست اما یک کار غیرقانونی به حساب نمی‌آید. مشکل از آن‌جایی  شروع شد که بعضی از برنامه‌نویسان ادعا کردند که در کدهای فیفا ۱۷ دستوراتی را پیدا کرده‌اند که به دستکاری شدن نتایج بازی‌ها توسط انجین بازی اشاره مى‌کنند.

فیفا یکی از بزرگ‌ترین فرنچایز‌های الکترونیک آرتز محسوب می‌شود و بخش زیادی از درآمد این کمپانی از این سری به پرداخت‌های درون برنامه‌ای برمی‌گردد. از همین سو چندان عجیب نیست که بازی به طوری جهت پیدا کند که شما بیشتر از گذشته نسبت به استفاده از پول‌ واقعی در آن از خود علاقه نشان دهید.

اگر به کامنت‌های زیر پست صفحه رسمی سری فیفا در شبکه‌های اجتماعی دقت کرده یا اسم بازی در سطح اینترنت جستجو کنید، قطعا به موارد زیادی بر خواهید خورد که کاربران نسبت به مانور بیش از اندازه بازی نسبت به پرداخت‌های درون برنامه‌ای اعتراض کرده‌اند. بسیاری از کاربران فیفا اعتقاد دارند که بازی یک خساست برنامه ریزی شده خاصی را از خود در دادن بازیکنان خوب در بخش آلتیمیت تیم از خود نشان می‌دهد و برنامه ریزی لیگ‌ها و مسابقات هم به گونه‌ای است که شما بیشتر از همیشه نسبت به هزینه کردن برای بازی علاقه‌مند شوید.

حفظ جذابیت بازی

فیفا

اگر بخش‌هایی مانند Seasons و آلتیمیت تیم را در فیفا تجربه کرده باشید، می‌دانید برای ماندن در سطح فعلی و بعد از آن رسیدن به سطحی بالاتر نیاز به جمع آوری امتیاز از بازى ها دارید. جالب است بدانید بازی ها تا حدودی به‌گونه‌ای برنامه ریزی شده اند تا ریتم صعود و سقوط شما به دسته‌های بالاتر و پایین شیب مناسب و جذابی داشته باشد.

مثلا، در بخش Seasons، بارها این موضوع برای نگارنده مطلب پیش آمده که هنگام پیروزی در بازی‌های ابتدایی فصل و نزدیک شدن به جمع آوری امتیاز لازم برای صعود به سطح بعدی‌ آن هم قبل از رسیدن به میانه‌های فصل، ناگهان چند بازی پشت سر هم با حریف‌هایی بسیار قدرتمند از دو سطح بالاتر از سطح فعلی که در آن قرار دارد روبرو شده و بازی را به ناچار به حریف‌های بسیار قوی‌تر خود که هنوز برای رویایی با آن‌ها آماده نیستم، واگذار کرده‌‌ام.

البته نباید تنها به جنبه بد ماجرا نگاه کرد! از سمتی دیگر، چند باری هم این اتفاق پیش آمده که در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر، در بازی‌های نهایی فصل با تیم‌هایی روبرو شده‌ام که از نظر سطح بازی، بسیار پایین‌تر از لیگی که من در آن حضور دارم قرار دارند.

کارگردانی جایگاه شما در بخش‌هایی مانند Seasons شاید آن‌ چنان هم اتفاق بدی نباشد و از آن‌جایی که بخش‌های پرطرفدار فیفا طی سال‌های متوالی تغییرات کمی را تجربه می‌کنند، اگر شما سریعا و با اولین حضور خود به بالاترین سطح در چنین مسابقاتی برسید، تجربه بازی در ادامه سال و حتی نسخه بعدی دیگر جذابیت کافی را برای شما نداشته باشد.

هوش مصنوعی احمقانه

بخش مربیگری فیفا طی سالیان طولانی یکی از پرطرفدارترین حالت‌های بازی این سری محسوب می‌شده. اگر مانند من، این بخش را برای فصل‌هایی طولانی تجربه کرده باشید قطعا می‌دانید که هوش مصنوعی بازی در این قسمت بارها به صورت کاملا غیر منطقی عمل می‌کند.

یکی از عجیب‌ترین نمونه‌ها به بازی‌های خارج از خانه برمی‌گردد. در این بخش، بارها و به شکلی بسیار دور از واقعیت این اتفاق رخ می‌دهد که شما بازی‌های خارج از خانه را به تیم‌هایی بسیار ضعیف‌تر از تیم خود واگذار می‌کنید. برای مثال اگر تصمیم بگیرید تا به جای تجربه بازی‌ها، شبیه سازی نتایج آن‌ها را به هوش مصنوعی بسپارید، تیمی مانند رئال مادرید و بارسلونا در انتها فصل را در جایگاهی مانند پنجم یا ششم جدول به پایان خواهند رساند و به هیچ عنوان در رقابت‌های حذفی مثل جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا به جایگاهای بالا نخواهد رسید.

این اتفاق در مورد، نقل انقالات قرضی هم وجود دارند. بخش مهمی از فوتبال امروز به نقل و انتقال قرضی بازیکنان میان باشگاه‌های مختلف برمی‌گردد و حال رخ دادن چنین اتفاقی در Career Mode فیفا تقریبا امکان ناپذیر است. حتی بازیکنان ضعیف‌تر و بسیار جوان شما که در باشگاه فرصت بازی پیدا نمی‌کنند هم نمی‌خواهند به هیچ عنوان تیم را به صورت قرضی ترک کنند و اگر سرانجام به چنین قراردادی تن دهند، آنقدر در باشگاه مقابل ناراحت بوده و فرصت بازی پیدا نمی‌کنند تا شما آن‌ها را در همان میانه‌های راه به باشگاه برگردانید.

واقعا مشخص نیست که مسئولان این بخش از فیفا چرا چنین سیاستی را در مورد انتقال‌های قرضی و بازی‌های خارج از خانه انتخاب کرده‌اند. شاید چنین اتفاقی هم به منظور نرسیدن شما در همان فصل اول به تمامی قهرمانی‌های ممکن و در نتیجه کسل شدنتان از ادامه بازی باشد.

شیمی بازیکنان و صحنه‌های عجیب و غریب

فیفا

خود سازندگان بازی هم این موضوع را تایید کرده‌اند که در فیفا المانی با نام شیمی بازیکنان وجود دارد که پارامترهایی مانند حضور در ورزشگاهی ناشناس، شرایط آب و هوایی و جو مسابقه روی آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال، شیمی بعضی از تیم‌ها به این صورت است که هنگام دریافت گل، بسیار برای زدن گل بعدی تشنه می‌شوند یا بعضی از بازیکنان در صورت حملات پیاپی، روحیه‌‌ خود برای ارائه یک بازی خوب را از دست می‌دهند.

حضور چنین المانی در فیفا چندان عجیب نیست و نمونه چنین اتفاقاتی را بارها در فوتبال واقعی مشاهده کرده‌ایم. مشکل از آن‌جایی شروع می‌شود که بسیاری از کاربران این حس را پیدا می‌کنند که طی یک مسابقه خاص، بازی به هیچ عنوان نمی‌خواهد که آن‌ها پیروز از زمین مسابقه خارج شوند.

اگر فیفا و PES را برای مدت زمان زیادی تجربه کرده باشید، بارها این موضوع برای شما پیش آمده که حس می‌کنید از قصد توپ‌هایتان گل نمی‌شود و بازیکناتان بیهوده از بازی اخراج شده یا به طور برنامه‌ریزی شده‌ای، توپ را لو می‌دهد. این اتفاق حتی اگر به قصد بالانس شدن بازی یا افزایش جذابیت بازی باشد، ممکن است سوهان روح بسیاری از کاربران شده و آن‌ها قید تجربه این بازی ها را به طور کامل بزنند.

کارگردانی بازی‌ها، گهگاهی به طور کامل از دست الکترونیک آرتز خارج می‌شود. مثلا، تنظیم شیمی بازیکنان در بسیاری از بازی‌های آنلاین به‌گونه‌ای است که بعد از آن که شما گلی را به ثمر رسانده‌اید، تیم حریف به راحتی می‌تواند توپ را وارد دروازه شما کند و این اتفاق بارها طی مدت زمانی کوتاه رخ خواهد. در کل و با خواندن این مقاله اگر هنوز هم بهم به وجود چنین صحنه‌هایی در این بازی ها اعتقاد ندارید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به ویدیو زیر داشته باشید:

بخش زیادی از مطلب بالا با استفاده از تجربه نویسنده و سایر کاربران فیفا و PES در سطح اینترنت نگارش شده است. آیا شما هم چنین اتفاقات مشابه‌ای را تجربه کرده‌اید؟ آیا این بازی‌ها از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post آیا مسابقات در فیفا ۱۹ از قبل برنامه ریزی شده‌اند؟ appeared first on دیجیاتو.

هر آن چه باید در مورد بخش Journey فیفا ۱۹ بدانید

بخش Journey فیفا ۱۹ سومین فصل از حالت داستانی سری فیفا محسوب می‌شود که طی آن برخلاف دو فصل گذشته که تنها در نقش الکس هانتر ظاهر می‌شدیم، رویای فوتبالی ۲ شخص دیگر را هم دنبال می‌کنیم.

بسیاری از منقدان بخش Journey فیفا ۱۹ را ستوده و آن را یکی از سرگرم‌کننده‌ترین حالت‌های فیفا جدید می‌دانند. بسیاری از کاربران فیفا شاید تا حدودی زیاد نسبت به این قسمت غریبه باشند و به همین دلیل به طور مفصل به ساختار کلی Journey و اطلاعاتی که باید در مورد این بخش بدانید خواهیم پرداخت.

فوتبال علیه خانواده

بخش داستانی فیفا ۱۹، The Journey: Champions نام دارد و آخرین قسمت از سه گانه رویای فوتبالی الکس هانتر را دنبال می‌کند. همچنین و مانند چیزی که در فصل پیشین Journey دیدیم، خواهر ناتنی او یعنی یعنی کیم هانتر هم یک فوتبالیست بوده و برای اولین بار در این قسمت می‌توانیم حالت داستانی بازی را با یک فوتبالیست زن که هدف اصلی او به موفقیت رسیدن با تیم ملی آمریکاست دنبال کنیم.

بخش Journey فیفا 19

کیم هانتر در بخش Journey فیفا ۱۹ شخصیتی دوست داشتنی دارد.

همچنین اگر شما پیش از این فصل‌های قبلی Journey را تجربه کرده باشید، می‌توانید سیو‌های این بخش را به فیفا ۱۹ منتقل کنید. البته انتخاب‌های شما به خصوص در فصل دوم تصویر چندانی روی سرنوشت شخصیت‌های اصلی ندارند و با انتقال این سیوها تنها شاهد تغییر در بخش‌هایی کوچکی از این حالت هستیم و در صورت انجام ندادن این کار هم بازی تصمیمات قسمت‌های پیش را برای شما شبیه‌سازی خواهد کرد.

به جز الکس و کیم هانتر، یک شخصیت دیگر نیز در حالت داستانی بازی با نام دنی ویلیامز وجود دارد. دنی دوست دوران کودکی الکس بوده و حال در فوتبال حرفه‌ای به یکی از رقبای او تبدیل شده است.

هر کدام از این سه شخصیت، با توجه به نحوه بازی و عملکرد شما در زمین مسابقه، امتیازهایی را در پایان هر بازی دریافت می‌کنند. این امتیازها باعث بالا رفتن سطح بازیکن شما خواهند شد و در نتیجه شما می‌توانید کیم، الکس یا دنی را در بخش‌های مورد علاقه خود پیشرفت دهید.

با انجام بخش داستانی بخش Journey فیفا ۱۹ شما جوایزی دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن‌ها در قسمت آلتیمیت تیم استفاده کنید.

این پیشرفت هم باعث بالا رفتن امتیاز کلی بازیکن می‌شود و هم مهارت‌هایی را به لیست توانایی بازیکن منتخب شما اضافه می‌کند. به این نکته دقت کنید که این مهارت‌ها باید بر اساس پست بازیکن شما و مهارتی که خودتان به آن علاقه دارید انتخاب شود تا در نهایت با یک ستاره قدرتمند‌ و آماده‌تر روبرو باشید.

رویای لیگ قهرمانان اروپا

ماجراجویی کیم هانتر در بخش Journey فیفا ۱۹ به جام جهانی زنان معطوف شده است. همچنین مانند فصل‌های گذشته، می‌توانید اکثر تیم‌های جزیره را به عنوان مقصد دنی ویلیامز انتخاب کنید. این قضیه‌ در مورد الکس هانتر هم صدق می‌کند و اگر شما سیو‌های نسخه پیش را داشته باشید، او در واقع در همان تیم سابق خود توپ خواهد زد.

اگر بخواهید بدون در نظر گرفته سیوهای قسمت‌ پیشین بازی را شروع کنید، الکس می‌تواند بین پیوستن به پاریس سینت ژرمن، بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید یک تیم را انتخاب کند. نباید از این نکته هم غافل شد که همانند چیزی که در تریلرهای بخش داستانی فیفا ۱۹ دیدیم، الکس در نهایت به باشگاه رئال مادرید پیوسته و رویای به دست آوردن لیگ قهرمانان اروپا را دنبال خواهد کرد.

یکی دیگر از بخش‌های مهم Journey به تصمیم‌گیری‌های شما در داستان بازی برمی‌گردد. بعد از پایان هر مسابقه، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر می‌شوید. بر حسب شرایطی که در آن قرار دارید و اتفاقاتی که طی مسابقه رخ داده است، می‌توانید خونسردانه به سوالات و از روی تواضع پاسخ داده یا کمی آتشین با مسائل برخورد کنید.

در کل سه قهرمان قابل بازی در جرنی امسال حضور دارند.

مصاحبه‌های تند و تیز بیش از اندازه می‌تواند روی افزایش محبوبیت شما تاثیر گذار باشد اما از سمت دیگر امکان دارد که رابطه بین شما و اعضای تیم یا مربی را به صورت منفی تحت تاثیر قرار دهد. همیشه موقعیت را به هنگام انتخاب دیالوگ‌های کنفرانس مطبوعاتی بسنجید و بهترین نتیجه از این بخش زمانی به دست می‌آید که الکس، کیم یا دنی همانند یک ورزشکار حرفه‌ای با مسائل برخورد کند.

در ضمن و جدا از انتخاب‌هایی که طی کنفرانس مطبوعاتی به آن‌ها دسترسی خواهید داشت، طی قصه‌ای که قهرمانان فصل سوم بخش Journey فیفا ۱۹‌ آن را سپری می‌کنند، اتفاقات شخصی و ورزشی مهمی رخ می‌دهند که تصمیمات شما در مورد آن‌ها هم تاثیر مشخصی روی ادامه داستان خواهد گذاشت.

البته همانند چیزی که پیش از این هم به آن پرداختیم،‌ این انتخاب‌ها در کل تاثیر آنچنانی در سرنوشت نهایی داستان ندارند و مهم‌ترین نکته در رابطه با این بخش، رسیدن به بالاترین حد امتیاز کلی بازیکنان است.

امتیاز کلی بازیکنان با توجه به عملکرد شما در زمین مسابقه بهبود پیدا می‌کند. همچنین طی جلسات تمرینی قبل از آغاز بازی هم مربیان وظایفی را به شما می‌دهند که با انجام دادن درست آن‌ها‌، شانستان برای حضور در ترکیب اصلی و در نتیجه گرفتن امتیازات، بیشتر خواهد شد.

با وجود اهمیت این امتیازات و جلسات تمرینی، شما موظف به انجام دادن تمامی تمرین‌ها نیستید و با انجام دادن یک باره می‌توانید از آن‌ها عبور کنید. این نکته را هم از یاد نبرید که به دست آوردن امتیاز کامل در مسابقات تنها محدود به گل زدن نمی‌شود و مربی قبل از هر مسابقه وظایف دیگری همچون دادن تعداد مشخصی پاسخ‌، گرفتن خطا، دادن پاس گل و افزایش مالکیت توپ را به شما ابلاغ می‌کند که انجام دادن آن‌ها روی پیشرفت الکس، کیم یا دنی تاثیر مشخصی خواهد گذاشت.

ترفندهایی برای قهرمانی

در کل چند نکته مشخص و ثابت در بخش Journey فیفا ۱۹ وجود دارند که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید به راحتی به بالاترین سطح و هدف‌های هر سه بازیکن برسید:

  • قبل از شروع بازی، این انتخاب را دارید که به تنهایی در نقش کیم، الکس و دنی حاضر شده یا کنترل تمام بازیکنان تیم را بر عهده بگیرید. انتخاب تیم این امکان را به شما خواهد داد تا کنترل بیشتری روی مسابقه داشته و تاثیر مشخص‌تری را روی نتیجه بازی بگذارید اما در مقابل، انتخاب خود بازیکن باعث می‌شود تا او زودتر رشد کرده و راحت‌تر به اهدافی که مربی برای او مشخص کرده برسد.

در بخشی از بخش Journey فیفا ۱۹ در نقش پدربزرگ الکس یعنی جیم هانتر ظاهر می‌شوید.

  • به صورت مداوم دکمه سرعت را نگه ندارید! اگر کنترل یک نفره الکس، کیم و دنی را بر عهده گرفتید، ممکن است در صورت عادت نداشتن به این سبک از بازی، مانند حالت عادی همیشه دست خود را روی دکمه سرعت نگه دارید اما با توجه به این که هر سه این بازیکنان مقدار مشخصی استقامت دارند که باید برای تمام ۹۰ دقیقه و حتی ادامه فصل برنامه ریزی شود، مدیریت نکردن انرژی باعث تعویض شدن طی مسابقه و حتی نیمکت نشین شدن آن‌ها در بازی‌های بعدی خواهد شد.
  • می‌توان درجه سختی و هوش مصنوعی هم تیمی‌ها را به صورتی مشخص کرد که پاس‌ها بیشتر از حالت عادی به بازیکن شما برسد. هسته اصلی گیم پلی بخش Journey فیفا ۱۹ با حالت‌ اصلی بازی کمی تفاوت دارد و به همین دلیل بهتر است در تلاش اول برای تجربه این بخش، هوش مصنوعی را در حالت دوستانه‌تری تنظیم کنید تا راحت‌تر با مکانیزم این بخش آشنا شوید.

علاوه بر بخش Journey فیفا ۱۹پیش از این به آموزش بخش‌های دیگری از این بازی پرداخته بودیم که از اینجا به آن‌ها دسترسی خواهید داشت. همچنین می‌توانید آموزش درخواستی خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

The post هر آن چه باید در مورد بخش Journey فیفا ۱۹ بدانید appeared first on دیجیاتو.

فیفا ۱۹ یا PES 2019؛ کدام یک بهترین بازی فوتبالی امسال است؟

یکی از داغ‌ترین رقابت‌ها بین بازی‌های ویدیویی به دوئل بین دو سری محبوب فیفا و PES بر می‌گردد. دوئلی که حالا به جدیدترین نسخه از این دو فرنچایز یعنی PES 2019 و فیفا ۱۹ رسیده و یکی از هیجان‌انگیزترین رویایی‌های این دو سری هم محسوب می‌شود.

هر کدام از بازی‌ها پیشرفت‌های زیادی را نسبت نسخه‌های پیشین داشته‌اند و هر دو آن‌ها نیز به نظر اکثر منتقدان گزینه‌های مناسبی برای سرگرم کردن شما در طولانی مدت محسوب می‌شوند.

البته هر چقدر هم که هر دو این بازی‌ها خوش درخشیده باشند، تنها یکی از آن‌ها بهترین بازی فوتبالی امسال است. دوئل امسال بازی‌های فوتبالی به نفع کدام یک از این دو تمام شده؟ فیفا ۱۹ یا PES 2019؟ جواب این سوال را در این ویدیو پیدا می‌کنید:

The post فیفا ۱۹ یا PES 2019؛ کدام یک بهترین بازی فوتبالی امسال است؟ appeared first on دیجیاتو.