چگونه یک عکس را در فتوشاپ به نقاشی با مداد تبدیل کنیم؟

اپلیکیشن‌های زیادی در موبایل هستند که تبدیل عکس به نقاشی را برایتان انجام می‌دهند. اما از آنجا که این تبدیل توسط یک فیلتر آماده انجام می‌شود، خیلی نمی‌توانید روی جزئیات مسلط باشید و احتمالا نتیجه نهایی آنقدر زیبا نیست که …

The post چگونه یک عکس را در فتوشاپ به نقاشی با مداد تبدیل کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

چگونه عکس‌ها را با استفاده از فتوشاپ واضح تر کنیم؟

یکی از رایج ترین معضلات عکاسی تار شدن المان‌های موجود در تصاویر است. این اتفاق عمدتا زمانی رخ می‌دهد که سوژه‌ی عکاسی در زمانی نامناسب تکان بخورد و یا این که فوکوس دوربین به خوبی تنظیم نشده باشد. البته این …

The post چگونه عکس‌ها را با استفاده از فتوشاپ واضح تر کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

چگونه از Blending Mode‌ در فتوشاپ استفاده کنیم؟

ویژگی Blending Mode‌ در فتوشاپ یکی از ابزار‌های خلاقانه‌ است که می‌توانید با استفاده از آن تصاویر بهتری ایجاد کنید. این ابزار با اعمال برخی تغییرات روی لایه‌های مختلف می‌تواند آن‌ها را با هم به نحوی ادغام کند که جلوه‌ی …

The post چگونه از Blending Mode‌ در فتوشاپ استفاده کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

چگونه در فتوشاپ افکت رعد و برق طبیعی بسازیم؟

تماشای رعد و برق در تصاویر مختلف همیشه جذابیت‌های آن را افزایش می‌دهد؛ اما همیشه امکان ثبت کردن رعد و برق‌های زیبا امکان پذیر نیست و زمانبندی بسیار دقیقی را می‌طلبد. حل این مشکل اما آنچنان که تصور می‌شود دشوار …

The post چگونه در فتوشاپ افکت رعد و برق طبیعی بسازیم؟ appeared first on دیجیاتو.

چگونه در فتوشاپ روز را به شب تبدیل کنیم؟

تبدیل روز به شب، یا شب به روز یکی از تکنیک‌های متداول در فیلم‌های سینمایی است. اما ما در این مقاله می‌خواهیم انجام این کار را در فتوشاپ به شما آموزش بدهیم. در مقاله پیش رو کار را در شش …

The post چگونه در فتوشاپ روز را به شب تبدیل کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

چگونه با فتوشاپ اشیاء اضافی را از روی تصاویر حذف کنیم؟

سه پایه را روی زمین مستقر کرده‌اید، کادر بسته شده و آماده‌اید که یکی از بهترین‌ عکس‌های زندگی‌تان را بگیرید. از ویزور به سوژه نگاه می‌کنید، دکمه شاتر را فشار می‌دهید و ناگهان از ناکجا آباد، شخص یا شیء مزاحمی وارد کادرتان می‌شود و همه چیز را خراب می‌کند. در چنین موقعیتی شما دچار عکس‌آزاری (Photobombing) شده‌اید.

اگر به موقع متوجه وجود سوژه مزاحم شوید، گرفتن یک شات دیگر مشکل‌تان را برطرف می‌کند. اما گاهی اتفاق می‌افتد که پس از گرفتن عکس، به خانه برگشته و تازه متوجه افتضاحی که در پس زمینه عکس‌تان پیش آمده می‌شوید. در چنین موقعیتی، فقط فتوشاپ است که می‌تواند اشیاء اضافی و مزاحم را از پس زمینه تصویرتان حذف کند، و این موضوع مقاله آموزش فتوشاپ این هفته ماست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پس تا پایان با ما همراه باشید.

راه آسان: استفاده از ابزار Content-Aware Fill

تصویری که می‌خواهید ویرایش کنید را در فتوشاپ باز کنید. برای آنکه پیکسل‌های عکس اصلی را از دست ندهید، بهتر است که از پس‌زمینه در یک لایه جدید کپی بگیرید. برای این کار از میان‌بر Ctrl+J در ویندوز (یا Command+J در مک) استفاده کنید.

حالا، از پنل ابزار فتوشاپ ابزار Quick Select را انتخاب کنید. می‌توانید با میان‌بر W هم این کار را انجام بدهید. اگر در این حالت ابزار Magic Wand انتخاب شد، Shift+W را بزنید تا به Quick Select Tool برگردید. این ابزار فتوشاپ تمام پیکسل‌های شبیه به هم، نزدیک به جایی که می‌خواهید از روی صفحه بردارید را انتخاب می‌کند.

حذف اشیا در فتوشاپ

در مرحله بعد نوک ابزار را با استفاده از دکمه‌های [ و ] طوری تنظیم کنید که از شیء یا چیزی که می‌خواهید حذف کنید کوچکتر شود. سپس روی صفحه چپ کلیک کرده و کلیک را تا جایی بکشید که دور شیء را به طور کامل فرا بگیرد.

حذف اشیا در فتوشاپ

اگر Quick Select Tool سهوا چیزی را انتخاب کرد که نمی‌خواستید، دکمه Alt را نگه داشته و چپ کلیک را تا قسمتی که نمی‌خواهید بکشید. نگه داشتن Alt (یا Option در مک) باعث می‌شود که بتوانید نقاط ناخواسته را از ناحیه انتخابی‌تان کم کنید.

حذف اشیا در فتوشاپ

اما بر عکس، اگر می‌خواهید بخش جدیدی را به ناحیه انتخابی‌تان اضافه کنید کافیست دکمه Shift را بگیرید و با چپ کلیک نقاط بیشتری را به ناحیه انتخابی‌تان اضافه نمایید.

حذف اشیا در فتوشاپ

تا اینجا احتمالا متوجه شده‌اید که ابزار Quick Select برای انتخاب اشیاء خیلی ابزار فوق‌العاده‌ای نیست. با توجه به این موضوع، برای حصول اطمینان از اینکه شیء اضافی به طور کامل انتخاب شده، به Select > Modify > Expand رفته و مقدار را چیزی در حدود ۵ پیکسل در نظر بگیرید. با این کار، ناحیه انتخابی کمی در اطراف سوژه مد نظر شما گسترش پیدا می‌کند.

حذف اشیا در فتوشاپ

در مرحله بعدی، به Edit > Fill رفته و ابزار Content-Aware را از منوی Contents انتخاب کنید. اوکی را بزنید تا فتوشاپ اطراف ناحیه انتخابی‌تان را آنالیز کرده و بهترین انتخاب را داشته باشد.

حذف اشیا در فتوشاپ

ابزار Content-Aware Fill کمی تصادفی عمل می‌کند، به عبارتی نتایج یکدست و منظمی تحویل‌تان نمی‌دهد. اگر از نتیجه بدست آمده از این ابزار راضی نبودید، کافیست Ctrl+Z را بزنید تا به حالت قبلی برگردید. احتمالا نیاز باشد سه چهار مرتبه ناحیه مد نظرتان را با Content-Aware Fill انتخاب کنید تا به نتیجه درست و درمانی برسید.

اگر بخش‌هایی از انتخاب ابزار خوب هستند و بخش‌های دیگر نه، یک بار دیگر ابزار Quick Select را انتخاب کرده و با آن نقاط بد را هدف بگیرید. این کار را می‌توانید تا جایی که نیاز باشد ادامه دهید. به عنوان مثال، در تصویر پایین برای رسیدن به نتیجه مطلوب تقریبا ۱۵ بار از Content-Aware Fill استفاده شده است.

حذف اشیا در فتوشاپ

ابزار اتوماتیک حذف اشیای فتوشاپ از زمان معرفی‌شان در این نرم‌افزار تا امروز، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده‌اند. شاید دقت این ابزار به اندازه حذف دستی اشیاء از تصویر عالی نباشد، اما برای اکثر تصاویر نتایج قابل قبولی تحویل‌تان می‌دهد؛ خصوصا زمانی که پس‌زمینه تک رنگ یا دارای رنگ‌های ساده باشد. اما در پس‌زمینه‌های پیچیده، شاید بهتر باشد که از روش‌های دستی بهره ببرید.

راه سخت: استفاده از Clone Stamp

Content-Aware در بسیاری از موقعیت‌ها عالی عمل می‌کند، اما به هیچ وجه دقت آن با ابزار Clone Stamp قابل قیاس نیست. اگر می‌خواهید نشانه‌های عکس‌آزاری را به طور تمام و کمال از تصاویرتان پاک کنید، Clone Stamp بهترین ابزار ممکن برای شما خواهد بود. برای استفاده از این ابزار، لازم است که حتما با مکانیزم عمل لایه‌ها و ماسک‌ها در فتوشاپ آشنایی داشته باشید.

تصویری که خواستار ویرایش آن هستید را در فتوشاپ باز کنید. یک لایه جدید بسازید و ابزار Clone Stamp را از پنل ابزارها انتخاب کنید. می‌توانید از میان‌بر S در کیبورد هم برای احضار این ابزار بهره ببرید.

حذف اشیا در فتوشاپ

اطمینان حاصل کنید که تیک Aligned خورده و Sample روی Current & Below تنظیم شده باشد.

حذف اشیا در فتوشاپ

ابزار Clone Stamp پیکسل‌های یک قسمت از تصویر را برداشته و آن‌ها را روی یک بخش دیگر از تصویر نقاشی (یا به اصطلاح کلون) می‌کند. عملکرد این ابزار به Brush بی شباهت نیست، با این تفاوت که پیکسل‌ها را برایتان کپی می‌کند. با استفاده از آن، شما می‌توانید پیکسل‌های موجود در تصویرتان را برداشته و با آن‌ها روی قسمت‌های اضافی تصویر خود را بپوشانید.

در ابتدا بخشی از تصویر را پیدا کنید که می‌تواند شیء اضافی را برایتان بپوشاند. کلیک را روی این قسمت برده و همزمان Alt (در مک Option) را نگه دارید. با کلیک روی این بخش، نقطه کلون شدن را انتخاب خواهید کرد.

حذف اشیا در فتوشاپ

حالا پیکسل‌های انتخابی‌تان را با چپ کلیک روی لایه جدیدی که ساخته‌اید به گونه‌ای بکشید که یک وصله روی تصویرتان ایجاد شود.

حذف اشیا در فتوشاپ

ابزار Move Tool (میان‌بر V روی کیبورد) را انتخاب کرده و وصله را روی نقطه ببرید که خواستار پوشاندن آن هستید. اینجا لبه‌دار بودن وصله هیچ اهمیتی ندارد.

حذف اشیا در فتوشاپ

حالا با نگه داشتن Alt و کلیک روی دکمه Add Layer Mask یک ماسک سیاه به لایه‌تان اضافه کنید. این کار وصله را از بین می‌برد.

حذف اشیا در فتوشاپ

در مرحله بعد، ابزار Brush را انتخاب کنید. سپس قلم Soft Round را برگزیده و میزان Flow را به چیزی در حدود ۴۰ درصد برسانید.

حذف اشیا در فتوشاپ

نوک ابزار را با دکمه‌های [ و ] کم و زیاد کرده و سپس با رنگ سفید روی شیء یا فردی که خواستار حذف آن از تصویر هستید بکشید. این کار دوباره وصله را ظاهر می‌کند، اما این بار فقط روی نقاطی که دلتان می‌خواهد. حالا با استفاده از ابزار Brush ماسک را طوری دستکاری کنید که تصویر اصلی و وصله روی آن به طور کامل در هم ممزوج شوند.

حذف اشیا در فتوشاپ

اما برای پاکسازی کامل یک فرد یا شیء، به بیش از یک پچ (وصله) احتیاج خواهید داشت. آنقدر این کار را ادامه دهید تا شیء ناخواسته به طور کامل از تصویر شما حذف شود.

حذف اشیا در فتوشاپ

در اسکرین شات پایین تفاوت بین دو روش حذف اشیاء از روی تصاویر در فتوشاپ را ملاحظه می‌کنید.

حذف اشیا در فتوشاپ

اگرچه Content-Aware کارش را به درستی انجام داده، اما نتیجه به دست آمده از Clone Stamp به مراتب طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. نکته مسلم اینجاست که برای مسلط شدن به هر کدام از این دو روش، مطالعه این مقاله به تنهایی کمکی به شما نخواهد کرد.

بلکه باید بارها و بارها با هر کدام از ابزارهای یاد شده تمرین کرده تا به مهارت بالایی در حذف اشیاء دست پیدا کنید.

The post چگونه با فتوشاپ اشیاء اضافی را از روی تصاویر حذف کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

سه ترفند ساده فتوشاپ برای برطرف کردن لبه های ناصاف تصاویر

راه‌های متفاوتی برای حذف بک گراند تصاویر وجود دارند. در بیشتر موارد پس از حذف تصویر پس زمینه‌ی یک عکس، با لبه‌های ناصاف و نخراشیده‌ای مواجه می‌شوید که ترکیب عکس را با مشکل رو به رو می‌کنند. خبر خوب اینجاست که از بین بردن این لبه‌های ناصاف کار دشواری نیست.

ساده‌ترین راه برای حذف بک گراند تصاویر استفاده از ابزار‌هایی مثل Bucket Fill، Magic Wand یا Magic Eraser در فوتوشاپ است. استفاده از این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا تصویری بدون پس زمینه در فرمت‌های مختلفی مانند GIF یا PNG‌ داشته باشید که به راحتی امکان استفاده از تصویری دیگر به عنوان پس زمینه را برایتان فراهم می‌کند. در این مطلب آموزش فوتوشاپ قصد داریم سه ترفند ساده‌ برای از بین بردن صحیح پس زمینه و همچنین برطرف کردن لبه‌های ناصاف تصاویر را معرفی کنیم.

پس تا پایان با ما همراه باشید.

استفاده از ابزار مناسب

حذف بک گراند

ابتدا از مباحث پایه‌ای آغاز می‌کنیم. پیش از هرچیز فرض می‌کنیم قصد دارید با استفاده از ابزاری مانند Magic Eraser، Magic Wand یا Bucket Fill پس زمینه را حذف کنید. ابزار یاد شده تنظیمات مختلفی دارند که می‌توانید با اعمال تغییر در آن‌ها نتایج مطلوب‌تری دریافت کنید -هرچند گاهی اوقات ممکن است همه چیز بدتر شود. در تنظیمات یاد شده دو گزینه‌ی Anti-Alias و Tolerance نقشی کلیدی ایفا می‌کنند.

همانطور که احتمالا می‌دانید، Anti-aliasing به صورت کاملا طبیعی به صاف کردن تصاویر می‌پردازد. استفاده از این گزینه در حین بهره‌مندی از ابزاری مثل Paint Bucket، Wand یا Magic Eraser در بیشتر مواقع به داشتن لبه‌هایی صاف‌تر منجر خواهد شد.

اما گزینه‌ی بعد یعنی Tolerance میزان دقت ابزار یاد شده را نشان می‌دهد. این ابزار‌ها همگی سعی می‌کنند با توجه به کلیک شما روی رنگی خاص در تصاویر، همه‌ی بخش‌های هم رنگ را انتخاب کرده و امکان از بین بردنشان را فراهم کنند. Tolerance دقیقا مقدار دقت فرآیند اشاره شده را مشخص می‌کند. مقدار پایین Tolerance به معنای نزدیک بودن هرچه بیشتر به رنگ انتخاب شده است و مقدار بالا به معنای انتخاب رنگ‌های مشابه بیشتری خواهد بود.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، تاثیر استفاده از Anti-aliasing و Tolerance کاملا قابل رویت است. در تصویر سمت چپ از Tolerance به مقدار ۵ استفاده شده و Anti-aliasing‌ غیر فعال است. در تصویر سمت راست -که یقینا به شکل بهتری تصویر پس زمینه در آن حذف شده است- مقدار Tolerance روی ۴۰ تنظیم شده و Anti-aliasing‌ فعال شده است.

حذف بخش‌های مبهم از تصاویر پس زمینه

حذف بک گراند

یکی از ویژگی‌های فوق العاده مناسب فوتوشاپ Smart Radiuses که با استفاده از آن می‌توان ماسک‌های مورد استفاده را به سادگی و با سرعتی بالا اصلاح کرد. برخی از تصاویر دارای بخش‌های مبهمی هستند که از بین بردنشان کار ساده‌ای نیست. مثلا پروانه‌ها دارای لبه‌های نرمی هستند که از بین بردنشان کار بسیار دشواری به شمار می‌رود.

حذف بک گراند

برای از بین بردن لبه‌های ناصاف و همچنین بخش‌های مبهم ماسک‌ها می‌توان از Smart Radiuses استفاده کرد.

حذف بک گراند

برای شروع، کمی بی دقت عمل می‌کنیم. کاملا در تصویر بالا مشخص است که استفاده از این ماسک به هیچ عنوان پس زمینه را به خوبی حذف نکرده و لبه‌های ناصاف و نخراشیده‌‌ی زیادی در پروانه ایجاد کرده است.

حذف بک گراند

در تصویر بالا پنل مربوط به لایه‌ها را مشاهده می‌کنید که ماسک هم در آن مشخص شده است. این فرآیند با استفاده از ابزار Paint Bucket انجام شده و همانطور که می‌بینید نتایج نامطلوبی ارائه داده است. البته می‌توان با استفاده از پنل ماسک و Mask Edge تصویر را بهتر از گذشته کرد اما کار ساده‌ای نخواهد بود.

حذف بک گراند

فوتوشاپ به سختی تلاش می‌کند تا با استفاده از ماسک بخش‌های مورد نظر پروانه را جدا کند اما این کار را به خوبی انجام نمی‌دهد. از تصویری که در بالا می‌بینید این موضوع کاملا مشخص است. اگر با استفاده از ابزار Refine Mask در پنل ماسک به نتایجی مشابه با تصویر فوق رسیدید می‌توانید قید استفاده از آن را به طور کامل بزنید و از روش‌های دیگر استفاده کنید. اما در این مطلب قصد داریم اثبات کنیم که حتی از تصویری این چنینی می‌توان یک عکس مطلوب ساخت.

یک راه حل موثر برای صاف کردن لبه‌های تصویری این چنینی استفاده از ابزاری به نام Smudge Tool است. روی Blur Tool کلیک کرده و نگه دارید تا از لیستی که ایجاد می‌شود Smudge‌ Tool را انتخاب کنید.

تنظیمات زیادی برای Smudge Tool وجود دارد و تنها با سعی و خطا و کسب تجربه می‌توانید به آن تسلط پیدا کنید. اما در این بین مهم‌ترین بخش مربوط به Strength یا قدرت این ابزار است. اگر از ماوس استفاده می‌کنید باید این بخش را روی خیلی کمتر از %۱۰۰ درصد تنظیم نمایید. لازم به تذکر است که اگر دارای قلم‌های حساس به فشار هستید می‌توانید به مراتب بهتر میزان قدرت این ابزار را مدیریت و کنترل کنید.

حذف بک گراند

در تصویر بالا لایه‌ی جدا شده‌ی پروانه را مشاهده می‌کنید. دلیل نمایش این چنینی تصویر به این خاطر است که ماسک روی آن اعمال شده است تا بتوان تغییراتی را روی لبه‌های تصویر ایجاد کرد. به یاد داشته باشید تنها با اعمال شدن لایه‌ی ماسک روی تصویر می‌توانید از ابزار Smudge برای صاف کردن لبه‌ها استفاده کنید.

حذف بک گراند

به سادگی روی لبه‌ی تصاویر (مثل شکل بالا) بکشید. همانطور که می‌بینید با استفاده از این ابزار موفق شدیم نرمی موجود در لبه‌های بدن پروانه را به تصویر برگردانیم؛ بدون این که خبری از پیکسل‌های سفید آزاردهنده باشد.

حذف بک گراند

اگر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم را روی همه‌ی لبه‌های تصاویر اعمال کنید می‌توانید لبه‌هایی صاف داشته باشید. البته شاید به خوبی تصویر اولیه نباشد اما تا حد امکان می‌توانید از طبیعی بودن و صاف بودن لبه‌ی تصاویر لذت ببرید.

اصلاح سریع لبه‌های ناصاف و سفید رنگ

حذف بک گراند

از بین بردن پس زمینه‌ی سفید رنگ یک تصویر (مثل عکسی که در بالا قابل مشاهده است) و قرار دادن اجزای جدا شده در پس زمینه‌ای تاریک (مثل تصویری که در ادامه مشاهده می‌کنید) یکی از سخت ترین چالش‌ها محسوب می‌شود.

حذف بک گراند

در تصویر بالا، با استفاده از Magic Wand پس زمینه‌ی سفید حذف شده و ببر‌ها روی پس زمینه‌ای مشکی قرار گرفته‌اند. همانطور که می‌بینید این کار به بدترین شکل ممکن انجام شده است.

حذف بک گراند

با توجه به تصویری که در اختیار دارید، استفاده از گزینه‌ی Blending Option‌ تا حد قابل توجهی می‌تواند لبه‌های بد ترکیبی که در تصویر بالا قابل مشاهده است را از بین ببرد. کافیست روی لایه کلیک راست کرده و سپس Blending Options را انتخاب کنید.

حذف بک گراند

افکتی که باید از آن استفاده کنید Inner Glow نام دارد. تیک سمت چپ نوشته‌ی این افکت را فعال کرده و سپس تنظیمات مورد نظر خود را اعمال نمایید.

حذف بک گراند

در بخش Blend Mode‌می‌توانید از هر دو گزینه‌ی Normal و Darken‌ استفاده کنید. هدف این است که فوتوشاپ با انتخاب رنگی از بین رنگ ببر‌ها (البته در این تمرین) لبه‌های سفید اطراف عکس را تا جای امکان از بین ببرد.

حذف بک گراند

این روش روی تصاویر ساده شاید جواب بدهد. ما با استفاده از این افکت توانستیم تا حدی لبه‌های موجود در اطراف ببر‌ها بهبود ببخشید اما تصویر نهایی هنوز جای کار دارد. رنگ‌های نارنجی و قهوه‌ای در لبه‌های تصویر ببر‌ها به خوبی اعمال نشده و در برخی نقاط دارای ایراداتی است. اگر تصویر شما فاقد ایرادات یاد شده است، می‌توانید همین جا کار را تمام شده بدانید. اما ببر‌ها جای کار دارند و باید بیشتر روی آن‌ها کار کنیم. بنابراین افکت اعمال شده را حذف کرده و به دنبال روشی دیگر می‌رویم.

حذف بک گراند

بعد از بازگرداندن تغییرات اعمال شده، لایه‌ای جدید ایجاد کنید.

حذف بک گراند

لایه را به بالای لایه‌ی ببر‌ها برده و سپس آن را به عنوان Clipping Mask لایه‌ی زیرین مشخص کنید. برای این کار می‌توانید به مسیر Layer > Create Clipping Mask بروید. حالا از بخشی که در تصویر سمت راست مشخص است، گزینه‌ی Blending Mode را روی Darken قرار دهید.

حذف بک گراند

از ابزار قطره چکان (Eydropper) استفاده کرده و رنگی از تصویر را انتخاب نمایید.

حذف بک گراند

حالا روی لبه‌هایی که به وضوح سفید هستند و بکشید. سعی کنید از رنگ‌های تیره تر برای این کار استفاده کنید؛ خصوصا اگر قصد دارید تصویر را روی پس زمینه‌ای مشکی قرار دهید.

حذف بک گراند

همچنین برای لبه‌هایی که رنگ روشن تری دارند، با استفاده از ابزار قطره چکان در فوتوشاپ یا همان Eyedropper رنگ‌های روشن‌تری از تصویر خود انتخاب نمایید.

حذف بک گراند

در حالی که بسیاری بر این عقیده‌اند که استفاده از Pen Tool راهی بسیار مناسب برای جدا سازی اجزای مختلف تصاویر است، اما روش ساده و کاربر پسند‌تر این اتفاق بهره مندی از ترکیب ابزار‌هایی مثل Magic Wand، ‌Bucket Fill یا Magic Eraser است. همچنین با استفاده از این ابزار‌ها می‌توانید مطمئن باشید که همیشه امکان استفاده از ابزار پاک کن یا Eraser در فوتوشاپ را خواهید داشت تا خراب کاری‌هایی مثل تصویر بالا را از بین ببرید. این موضوع خودش فرصتی برای صاف کردن بهتر لبه‌ی تصاویر به شمار می‌رود.

حذف بک گراند

The post سه ترفند ساده فتوشاپ برای برطرف کردن لبه های ناصاف تصاویر appeared first on دیجیاتو.

چگونه به لوگوها در فتوشاپ طبیعی‌ترین حالت پرسپکتیو را بدهیم؟

قرار دادن لوگو روی چیزی در فتوشاپ، کار ساده‌ای به نظر می‌رسد. اما وقتی شیء مد نظرتان خیلی صاف و مستقیم نباشد، ممکن است در کارتان کمی به چالش بخورید. به همین خاطر، این بار هم در یکی دیگر از مطالب آموزش فتوشاپ نحوه قرار دادن عکس و لوگو با پرسپکتیو صحیح روی سطوح مختلف را با هم مرور خواهیم کرد.

پس تا پایان با ما همراه باشید.

استفاده از Transform Tool برای تطابق کامل تصاویر

بیایید در این آموزش از صفحه یک گجت به عنوان پس‌زمینه کار استفاده کنیم؛ چیزی که بین بازاریاب‌ها یک نیاز رایج به شمار می‌رود. تصویر اصلی ما در این مثال، یک کنسول نینتندو سوییچ است که از نمایشگری با نسبت تصویر ۱۶:۹ بهره می‌برد.

ما می‌خواهیم برای آموزش، تصویری از آخرین بازی زلدا را با ماریو جایگزین کنیم. تصاویری که داریم موارد زیر هستند:

The post چگونه به لوگوها در فتوشاپ طبیعی‌ترین حالت پرسپکتیو را بدهیم؟ appeared first on دیجیاتو.

چگونه با فتوشاپ به عکس‌ها افکت بارش برف اضافه کنیم؟

گرفتن عکس از برف در حال بارش کار بسیار دشواری است. هم سرمای هوا آزارتان می‌دهد و هم احتمال دارد که تجهیزات عکاسی‌تان در اثر خیس شدن، آسیب ببینند. اما تا وقتی فتوشاپ هست که برایتان برف تقلبی بسازد، چرا باید خودتان را برای عکاسی در برف به زحمت بیندازید؟

در مقاله پیش رو و یکی دیگر از مطالب آموزش فتوشاپ، تصمیم داریم نحوه اضافه کردن افکت بارش برف در فتوشاپ را به شما آموزش بدهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

قدم اول: یک تصویر مناسب انتخاب کنید

افکت بارش برف در فتوشاپ

اضافه کردن افکت بارش برف به تصویر یک ساحل آفتابی که نور خورشید همه جایش را روشن کرده، مطمئنا طبیعی جلوه نمی‌کند. بنابراین بهتر است عکسی برگزینید که حداقل‌های یک منظره برفی را داشته باشد. به عنوان مثال تصاویری که در روزهای ابری گرفته شده گزینه بسیار خوبی برای تبدیل شدن به یک منظره زیبای برفی هستند.

یا به طور کلی، بهتر است عکسی انتخاب کنید که رنگ‌های سرد و تیره بیشتری در آن به کار رفته، مثل همین عکسی که بالاتر می‌بینید. در تصاویری با این خصوصیات، بارش برف می‌تواند بسیار باورپذیر باشد.

قدم دوم: مقدمات اولیه

حالا که تصویر ایده‌آل‌تان را پیدا کردید، آن را در فتوشاپ باز کنید. در تهیه این مطلب آموزشی از فتوشاپ CC18 استفاده شده، اما رویه کار در تمامی نسخه‌های این نرم‌افزار یکسان است. حتی در نرم‌افزارهای دیگری مثل GIMP هم می‌توانید روش‌های آموزش داده شده در این مقاله را برای ساخت افکت بارش برف به کار ببندید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

وارد تب Layer > New Layer شوید، یا اینکه از میانبر Ctrl+Shift+N روی کیبورد در ویندوز (و Command+Shift+N در مک) برای ساخت یک لایه جدید استفاده نمایید. اسم لایه را Snow یا چیزی شبیه به آن بگذارید، و اوکی را بزنید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

در مرحله بعد وارد Edit > Fill شده و سپس بخش Contents را به Black تغییر بدهید. سپس Blending Mode را به نرمال، و Opacity را به ۱۰۰ درصد تغییر داده و در نهایت روی OK کلیک کنید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

چیزی که در این مرحله باید ببینید، یک لایه تماما مشکی است. باور کنید یا نه، این دقیقا همان چیزی است که قرار است از آن افکت بارش برف در فتوشاپ بسازیم.

افکت بارش برف در فتوشاپ

قدم سوم: اضافه کردن نویز

وارد قسمت Filter > Noise > Add Noise شوید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

مقدار را روی ۲۰۰ درصد قرار دهید. سپس نوع Distribution را روی Gaussian قرار داده و اطمینان حاصل کنید که تیک Monochromatic خورده باشد. در نهایت روی اوکی کلیک کنید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

در مرحله بعدی به Filter > Blur > Gaussian Blur بروید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

اینجا Radius را چیزی مابین ۲ تا ۷ قرار بدهید. هر چه مقدار کمتر باشد، دانه‌های برف شما ریز تر خواهند بود. ما برای ایجاد تعادل عدد را ۴ در نظر گرفتیم.

قدم چهارم: ساخت دانه‌های برفی

به Image > Adjustments > Threshold بروید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

تنظیم Threshold می‌تواند تمام پیکسل‌های بالاتر از یک مقدار مشخص را به رنگ سفید و پایین‌تر از آن را به رنگ سیاه درآورد. کافیست روی نمودار، فلش بخش نازک‌تر را گرفته و به سمت راست بکشید تا چیزی شبیه به دانه‌های برف را روی صفحه مشاهده کنید.

ما روی مقدار ۱۲۴ به چنین نتیجه‌ای دست پیدا کردیم. پس احتمالا شما هم حول و حوش همین مقدار به دانه‌های برف می‌رسید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

در مرحله بعدی، وارد پنل Layers شده و سپس لایه Snow را انتخاب کنید. اینجا باید حالت لایه را به Screen تغییر بدهید، درست مثل عکس زیر:

افکت بارش برف در فتوشاپ

این کار تمام سیاهی‌های صفحه را از بین برده و تنها چیزی که باقی می‌ماند، دانه‌های برف خواهد بود.

افکت بارش برف در فتوشاپ

قدم پنجم: دادن افکت وزش باد روی دانه‌های برف

حالا چیزی دارید که تقریبا شبیه به دانه‌های برف شده. اما جلوه‌‌ی این دانه‌ها به گونه‌ای است که انگار روی تصویر نشسته‌اند، نه این که در عمق آن باشند. با این حساب، شاید بهتر باشد که کمی وزش باد هم داشته باشیم که دانه‌ها طبیعی‌تر به نظر برسند.

برای این کار به Filter > Blur > Motion Blur بروید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

اینجا نیاز است که کمی با تنظیمات Motion Blur بازی کنید تا نتیجه دلخواه بدست بیاید. مقدار Angle و Distance را طوری تغییر بدهید تا به یک نتیجه ایده‌آل و باورپذیر برسید. ما در این مثال، زاویه ۵۱- درجه و Distance به میزان ۱۳ پیکسل را در نظر گرفتیم.

افکت بارش برف در فتوشاپ

در مرحله بعدی، به Layer > Layer Mask > Reveal All رفته یا روی آیکن Layer Mask در پنل لایه‌ها کلیک کنید تا بتوانید به لایه Snow یک ماسک سفید رنگ بیفزایید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

از اینجا ابزار Brush را انتخاب کنید (با کلید میان‌بر B) و سپس D را بزنید که رنگ‌های فتوشاپ، به رنگ‌های پیش‌فرض که سیاه و سفید هستند تغییر داده شود. سپس X را بزنید تا سیاه به عنوان رنگ منظره جلوی عکس انتخاب شود.

از تنظیمات Brush Tool، گزینه Soft Round Brush را انتخاب کنید. اینجا سایز را عددی بزرگ در نظر بگیرید، مثلا چیزی حدود ۶۰۰٫ در نهایت Opacity را روی ۱۰۰ و Flow را روی ۲۰ قرار دهید.

افکت بارش برف در فتوشاپ

حالا خواهید دید که دانه‌های برف، به طور مایل در حال باریدن روی تصویر شما هستند. البته در این مثال، تمام چهره مدل عکاسی به گونه‌ای با دانه‌های برف احاطه شده. بنابراین باید کمی چهره او را به طور دستی خلوت‌تر کنید.

برای این کار ابزار Brush را انتخاب کرده و با انتخاب ماسک، چندین مرتبه روی نقاطی که می‌خواهید دانه‌های برف تراکم کمتری داشته باشند ماوس را بکشید. تغییر بسیار کوچکی است، اما می‌تواند در بهتر دیده شدن چهره مدل تأثیر بسیار خوبی بگذارد.

افکت بارش برف در فتوشاپ

قدم ششم: دانه‌های برف بیشتری اضافه کنید

حالا کارتان تقریبا به اتمام رسیده. اما در صورت تمایل، باز هم می‌توانید دانه‌های برف بیشتری به تصویر اضافه کنید. برای این کار لازم است لایه‌های جدیدی بسازید و مراحل گفته شده را دوباره از اول طی کنید.

به عنوان مثال، ما در این آموزش دو لایه جدید با مقادیر زیر را اضافه کردیم:

  • نویز به میزان ۲۰۰ درصد
  • Gaussian Blur به میزان ۷
  • Threshold به میزان ۱۲۱
  • Motion Blur به میزان ۱۵- درجه و ۲۱ پیکسل

افکت بارش برف در فتوشاپ

اضافه کردن افکت بارش برف در فتوشاپ، کار بسیار ساده‌ای است که می‌تواند خروجی‌هایی جالب و دیدنی داشته باشد. اگر شما به غیر از روش گفته شده، روش‌های دیگری برای اضافه کردن افکت بارش برف در فتوشاپ می‌شناسید از شرح آن‌ها در قسمت نظرات و اشتراک گذاشتن‌شان دریغ نکنید.

The post چگونه با فتوشاپ به عکس‌ها افکت بارش برف اضافه کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.