بزرگترین تولیدکنندگان اسلحه در جهان + اینفوگرافی

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، ایالات متحده آمریکا، روسیه، فرانسه، آلمان و چین ۷۵ درصد از کل صادرات سلاح را انجام داده‌اند. حجم صادرات سلاح ایالات متحده آمریکا بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ که ۳۰ درصد بوده، به ۳۶ درصد در بازه زمانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ افزایش یافته است. بیش از نیمی از سلاح صادراتی آمریکا یعنی ۵۲ درصد به کشورهای خاورمیانه بوده است.

اینفوگرافی

 

صعود چشمگیر ایران در میان قوی ترین ارتش های دنیا

این خبر بزرگترین تولیدکنندگان اسلحه در جهان + اینفوگرافی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رقبای ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چه کسانی هستند؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، سایت ای‌بی‌سی نیوز لیستی از نامزدها را که در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده داوطلب پست ریاست جمهوری شده‌اند ارائه کرده است. تعداد زیادی از نامزدها پیش از این، نامزدیشان را در انتخابات اعلام کرده بودند و عازم سفرهای انتخاباتی به آیووا، نیوهمپشایر و جنوب کارولینا شدند، اما این عرصه همچنان با کمپین‌های جدیدی که تقریبا در طول این هفته آغاز شد در حال گسترش است.

در اینجا لیستی از نامزدها که در این کارزار انتخاباتی شرکت کردند، ارائه می‌شود:

۱. سناتور کوری بوکر

1

سناتور نیوجرسی و شهردار پیشین نیوآرک نامزدی خود را در ۱ فوریه پس از صرف وقت در کمپین‌هایی برای دموکراتها در آیووا، نوادا، جنوب کارولینا و می‌سی‌سی‌پی اعلام کرد.

بوکر تا کنون پیام اتحاد و کنش جمعی را محور مبارزات خود قرار داده و وعده داده که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان را گرد هم آورد، همانطور که فی‌المثل در طول دوره خود در سنا در مورد موضوعاتی همچون اصلاحات عدالت کیفری این کار را انجام داد.

بوکر همان روزی که آغاز مبارزات انتخاباتی خودش را اعلام کرد به برنامه تاک‌شوی «The View» گفت: «این احساس در بسیاری از مردم در حال به وجود آمدن است که نیروهایی جداکننده ما در این کشور قوی‌تر از نیروهایی است که ما را به هم پیوند می‌دهد. من به این باور ندارم. بنابراین من در انتخابات شرکت می‌کنم تا حس هدف مشترک‌مان را بازگردانم، تا بر درد مشترکی که بر تمامی این کشور سایه افکنده تمرکز کنم.»

۲. شهردار ساوث‌بند در ایالات ایندیانا، پیت بوتیگیگ

2

بوتیگیگ که در ابتدا به واسطه ریاست کمیته ملی دموکرات در سال ۲۰۱۷ در ۳۷ سالگی اسم و رسمی در سطح ملی به دست آورد، جوان‌ترین داوطلب رقابت ۲۰۲۰ است. او همچنین می‌تواند نخستین مرد همجنسگرایی بشود که در سمت رئیس‌جمهوری قرار می‌گیرد.

در حالی که او در شناساندن نام خود دنباله‌روی بسیاری از رقبایش است، اما ادعا می‌کند که می‌تواند تغییرات نسلی در دولت را نمایندگی کند و راجع به موضوعاتی که غالبا آمریکایی‌های جوانتر را متاثر خواهد ساخت مانند اصلاح مالیاتی، کاربری اسلحه و تغییرات آب و هوایی صحبت کند.

بوتیگیگ در ماه فوریه گفت: «عذرخواهی کسی مانند من را بپذیرید که برای این مقام داوطلب شدم اما صادقانه بگویم این حرکتی رو به جلو برای هر کسی است» و «در عین حال همه افرادی که این منصب را داشتند میرندگانی بودند که فقط تجربه خودشان را روی آن میز گذاشتند. تجربه من اداره شهر از طریق تغییر و دگرگونی است و من فکر می‌کنم که یک شهردار در هر سطحی خط مقدم اجرایی تجربه دولت است و به هر حال، تجربه حل مشکل موضوعی است که ما در این برهه در واشنگتن بیشتر به آن نیازمندیم.»

۳. هولیان کاسترو، وزیر پیشین مسکن و توسعه شهری ایالات متحده

3

کاسترو که پیش از خدمت در سمت شهرداری سن آنتونیو در تگزاس، دو سال در کابینه باراک اوباما کار کرده بود، کمپین خودش را در زادگاهش در ماه ژانویه اعلام کرد.

او گفت: «من برای ریاست‌جمهوری داوطلب شدم زیرا زمان برای رهبری جدید فرا رسیده است، زیرا زمان صرف انرژی جدید است و زمانی برای تعهد جدید در مورد حصول اطمینان از اینکه فرصت‌هایی که من از آن‌ها برخوردار بوده‌ام در دسترس هر آمریکایی باشد.»

در سال ۲۰۱۶، کاسترو توسط هیلاری کلینتون مورد ارزیابی قرار گرفت تا نامزد معاونت ریاست‌جمهوری شود اما در نهایت این سمت به سناتور تیم کین رسید. امسال او گفت که مشتاق بازگرداندن همان سبک رهبری است که در دوره اوباما وجود داشت.

۴. جان دلنی، نماینده سابق

4

فقط هفت ماه از دوره سوم نماینده کنگره مریلند گذشته بود که او نامزدی خود را در جولای ۲۰۱۷ اعلام کرد و به اولین عضو کنگره تبدیل شد که حضور خود را در انتخابات ۲۰۲۰ مطرح می‌کند.

اگرچه دلنی پیش از اینکه به کنگره برسد تاجری کارآفرین و میلیونر بود، اما اسم و رسم شناخته‌شده‌ای مانند دیگر کاندیداها نداشت. او اکنون به تمامی ۹۹ بخش ایالت آیوا سفر کرده است و اغلب درباره رویکرد عملی خود و تمایلش برای برداشتن شکاف‌های سیاسی سخن می‌گوید.

دلنی در ژانویه گفت: «آنچه مردم آمریکا واقعا دنبال آن هستند رهبری است که تلاش کند ما را در کنار هم گرد آورد نه اینکه به صورتی صحبت کند که گویی نیمی از کشور کاملا درباره هر چیزی که به آن اعتقاد دارند در اشتباه هستند»، «یکی از چیزهایی که من در صد روز اول متعهد می‌شوم فقط انجام پیشنهادات دو طرفه است. جای تعجب نیست اگر یک رئیس‌جمهور به مردم آمریکا در جلسه افتتاحیه نگاه کند و بگوید: «من تک‌تک شما را نمایندگی خواهم کرد، خواه به من رای داده باشید یا نه و این همیان راهی است که من به شما این موضوع را اثبات خواهم کرد.»

۵. تولسی گبرد نماینده

5

دموکرات و سرباز سابق جنگ عراق اولین‌بار نامزدی خود را در ژانویه با حضور در CNN اعلام کرد.

گبرد توییت کرد: «زمانی که ما با هم هستیم، با عشق برای همدیگر و برای کشورمان متحد می‌شویم، چالشی نیست که ما نتوانیم بر آن فائق آییم. آیا به من ملحق خواهید شد؟»

او در آغاز کمپین انتخاباتی‌اش، به عنوان اولین ساموآی آمریکایی و اولین عضو هندو در کنگره با سوالاتی درباره فعالیتش در اوایل سال ۲۰۰۰ برای سازمان ضددگرباشی که توسط پدرش اداره می‌شد و دفاع او از بشار اسد و ملاقات جنجالی‌اش با او در سال ۲۰۱۷ روبرو شد.

۶. کریستن جیلیبرند

6

دموکرات آمریکایی در ماه ژانویه طی حضورش در برنامه «گفت‌وگوی آخر شب آمریکایی با مجری‌گری استیون کلبر» در سی‌بی‌اس اعلام کرد که در حال تشکیل کمیته مقدماتی ریاست جمهوری است.

او طی مصاحبه گفت «تصمیم دارم برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده داوطلب شوم زیرا به عنوان مادری جوان تصمیم دارم برای بچه‌ها دیگر افراد مانند بچه خودم مبارزه کنم.»

مواضع سیاسی میانه‌رو جیلیبرند تصوراتی را به وجود آورده است که او می‌تواند یک نامزد انتخاباتی همگانی قوی باشد، اما بعضی از مواضع قدیمی او مانند حمایت از کاربری اسلحه که برای او درجه «A» در انجمن ملی سلاح را به همراه آورد، می‌تواند در طول انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها برای او موانعی ایجاد کند. او عنوان کرده است که نظراتش در مورد بعضی موضوعات از زمان پیوستنش به سنا تغییر کرده است.

۷. کامالا هریس

7

پس از ماه‌ها گمانه‌زنی پیرامون سناتور تازه‌کار کالیفرنیا، هریس رسما نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ در ماه ژانویه در برنامه «صبح بخیر آمریکا»ی ABC اعلام کرد.

او گفت: «من عاشق کشورم هستم. عاشق کشورم هستم.» «این لحظه‌ای است که احساس مسئولیت می‌کنم تا بایستم و برای بهترین‌ها مبارزه کنم.»

اگر هریس در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برنده شود، او نخستین زن و نخستین زن رنگین‌پوستی است که به بالاترین مقام دولتی منصوب می‌شود.

۸. سناتور ایمی کلوبشار

8

کلوبشار در یک روز برفی در مینیاپولیس کمپین خود را آغاز و برنامه‌ای را معرفی کرد که شامل اصلاح قانون اساسی برای لغو کردن قانون «شهروند متحد» که توسط دادگاه عالی آمریکا به تصویب رسید، بازگشت به معاهده پاریس و حمایت از اصلاحات در عدالت کیفری و سلامت جهانی می‌شود.

کلوبشار در گردهمایی آغازین خود عنوان کرد: «من برای تمام والدینی که خواهان جهانی بهتر برای فرزندانشان هستند وارد این رقابت‌ها شدم… من برای تمامی دانش‌آموزانی که خواهان آموزشی بهتر هستند به این عرصه وارد شده‌ام. برای هر سالمندی که می‌خواهد نسخه داروهایش قیمتی مناسب داشته باشد. برای هر کارگر، کشاورز، رویاپرداز و هر فرد خلاقی. من برای شما مبارزه می‌کنم.»

این سناتور مینسوتا از جانب بعضی از حلقه‌های حزب دموکرات به خاطر قابلیت‌هایش در ایالات خودش- بخشی از ایالات‌های میانی که به پیروزی ترامپ در ۲۰۱۶ یاری رساند- مورد استقبال است.

۹. سناتور برنی سندرز

9

پس از اینکه سندرز در کمپین ۲۰۱۶، با وجود به پایان رساندن کار خود پس از هیلاری کلینتون، از طرف میلیون‌ها نفر مورد حمایت قرار گرفت، در ماه فوریه وارد رقابت ۲۰۲۰ شد و با نوید پیروزی خود به ایده‌های ترقی‌خواهانه‌ای، همچون بیمه پزشکی برای همه و تحصیلات رایگان در کالج‌ها، اشاره کرد که در طول دور پیش برای آنها به رقابت برخاسته بود.

او در یک ایمیل، آغاز کمپین خود را به حامیانش اعلام کرد، علاوه بر این سندرز با تندترین زبانی که یک کاندیدای دموکرات تاکنون به کار گرفته رئیس‌جمهور ترامپ را مورد خطاب قرار داد.

او در این ایمیل نوشته است: «شما همانند من خوب می‌دانید که ما در حال سپری کردن لحظه‌ای بسیار سرنوشت‌ساز و خطرناک از تاریخ آمریکا هستیم… ما علیه رئیس‌جمهوری به پا خاسته‌ایم که دروغگویی بیمارگون، شیاد، نژادپرست، سکسیست، بیگانه‌هراس و فردی است که در حال تضعیف دموکراسی آمریکایی و هدایت آن به سمت یک اقتدارگرایی است.»

۱۰. سناتور الیزابت وارن

10

پس از دایر کردن کمیته تحقیق ریاست‌جمهوری درست پیش از سال جدید، وارن در ماه فوریه در یک گردهمایی در ماساچوست به صورت رسمی به رقابت ریاست‌جمهوری پیوست.

سناتور در این گردهمایی عنوان کرد: «این نبردی برای زندگی‌مان است… نبردی برای ساختن آمریکایی که در تحقق آرزوها ممکن باشد، آمریکایی که برای همه است. من با تمام وجود در این نبرد قدم می‌گذارم.»

وارن به عنوان یک جمع‌آوری کننده کمک‌های مالی پرکار که دستیارانش در تعدادی از انتخابات‌ مقدماتی ایالات‌ها به دموکرات‌ها یاری می‌رسانده‌اند، در ماه سپتامبر اذعان کرد که به دنبال انتخابات میان‌دوره‌ای «با جدیت برای مقام ریاست‌جمهوری» تلاش خواهد کرد، و به یکی از اولین نام‌های عمده که در این رقابت وارد می‌شوند تبدیل خواهد شد.

۱۱. ماریان ویلیامسون

11

ماریان ویلیامسون نویسنده در ماه ژانویه پس از انجام شش سفر به آیوا و یک سفر به نیوهمپشایر در طول سال گذشته آغاز کمپین خود در لس‌آنجلس را اعلام کرد.

ویلیامسون به واسطه نوشتن چند کتاب عامه‌پسند در زمینه خودیاری و به عنوان یک «دوست معنوی و مشاور» برای اپرا وینفری که بارها در برنامه‌های او و شبکه تلویزیون حضور یافته، بیرون از دایره سیاست بسیار شناخته شده است.

او همچنین در سال ۲۰۱۴ به عنوان فردی مستقل برای نمایندگی سی‌وسومین دوره حوزه انتخاباتی کالیفرنیا اقدام کرد، و در نهایت پس از کسب حمایت کیت الیسون از حزب جمهوری‌خواه، فرماندار پیشین جنیفر گرانهولم و جسا ونچورا، و جمهوری‌خواه پیشین دنیس کوسینیچ و آلن گریسون به عنوان نفر چهارم در دور مقدماتی به کار خود پایان داد.

۱۲. اندرو یانگ

12

یانگ که پیش از این یک کارآفرین بوده است در حال به راه انداختن کمپین ریاست‌جمهوری است که بیش از هر چیز به دلیل حمایت از یک برنامه درآمد مبنایی جهانی- برنامه‌ای که مبتنی بر آن به تمامی آمریکایی‌های ۱۸ و بالای ۱۸ سال ماهانه ۱۰۰۰ دلار پرداخت می‌شود- مورد توجه قرار گرفته است.

یانگ مکررا هم در زمینه نابرابری در درآمدها و هم در زمینه تحولات اقتصادی صحبت به میان می‌آورد که باعث غنی شدن بخش‌های معینی از کشور شده، در حالی که به نحو بدون تناسبی به مناطقی آسیب می‌زند که در هماهنگ کردن خود با این آهنگ توسعه ناکام بوده‌اند.

یانگ در ماه ژانویه به رولینگ استون گفت: «وقتی نابرابری موجود میان فی‌المثل دیتوریت و سانفرانسیکو یا کلیولند و منهتن را دیدم بسیار شگفت‌زده شدم. این احساس به شما دست می‌دهد که در حال سفر در ابعاد و دهه‌ها هستید و نه صرفا چند منطقه زمانی مختلف… هیچ یک از رهبران سیاسی ما حاضر به اذعان وجود این فیل در اتاق نیستند که در حال از هم گسیختن جامعه ما، در قالب تغییرات فناورانه، است.» /اعتماد

هفته ” واقعا بد” دونالد ترامپ

این خبر رقبای ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چه کسانی هستند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دغدغه احمدی نژاد برای حقوق قهرمانان ورزشی دانشجوی آمریکا

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، من به عنوان دانشجوی ورزشکار سابق می‌پرسم: ” انجمن ملی قهرمانان ورزشی دانشگاه‌های آمریکا ” میلیاردها دلار از مسابقات این ورزشکاران جوان به دست می‌آورد پس چرا متناسب با این درآمد به ورزشکاران پول پرداخت نمی‌شود؟ به خصوص وقتی که آنها با آسیب‌دیدگی روبرو می‌شوند و از عهده پرداخت صورتحساب پزشکی حتی پس از فارغ‌التحصیلی هم بر نمی‌آیند.

توئیت

احمدی‌نژاد: هیچ کس بیشتر از من به این انقلاب خدمت نکرده است / وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است

این خبر دغدغه احمدی نژاد برای حقوق قهرمانان ورزشی دانشجوی آمریکا اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا آمریکا از تسلط هواوی بر شبکه های ۵G دنیا واهمه دارد

لابی گری های آمریکا علیه شرکت چینی هواوی که حالا از جمله بزرگ ترین تولیدکنندگان تلفن همراه و تجهیزات شبکه های ۵G دنیاست در جریان کنگره جهانی موبایل که هفته پیش در بارسلون برگزار گردید وارد سطوح تازه ای شد. اما چرا آمریکا از شبکه های ۵G هواوی واهمه دارد؟

حدودا یکصد هزار فروشنده محصولات مرتبط با تکنولوژی، اپراتور و سازنده موبایل در هفته ای که گذشت عازم بارسلون اسپانیا شدند تا در MWC 2019 شرکت کنند و تازه ترین دستاوردهای خود در عرصه تکنولوژی را به نمایش بگذارند. امسال محور اصلی این نمایشگاه همانطور که در خبرها خواندید تکنولوژی ۵G بود و ویژه برنامه ویدیویی دیجیاتو نیز به همین موضوع اختصاص داشت.

هواوی به عنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی ۵G نیز از جمله اسپانسرهای MWC 2019 بود و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا نظر حاضران و بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید. اما در پس زمینیه این تلاش ها، خبرهای نه چندان مثبتی بود که ماه هاست در رابطه با وجود درب پشتی در تجهیزات هواوی منتشر می شود و این گمانه زنی را در میان بسیاری از کارشناسان به وجود آورده که شرکت مورد بحث ابزار جاسوسی دولت چین باشد.

منگ ونژو مدیر ارشد مالی هواوی طبق خبرها در حصر خانگی به سر می برد و حالا کانادا اعلام کرده که رسیدگی به پرونده استرداد وی به آمریکا را آغاز کرده است. این شرکت به دور زدن تحریم ها علیه ایران متهم شده و در پرونده ای دیگر اتهام سرقت اسرار کاری یکی از اپراتورهای آمریکایی علیه آن مطرح گردیده است.

گو پینگ رئیس چرخشی هیئت مدیره هواوی روز سه شنبه این هفته در جمع خبرنگاران و مدیران حاضر در MWC به ایراد سخنرانی در رابطه با کسب و کار ۵G پرداخت. اما صحبت های وی بعد از آنکه متوجه حضور هیئتی از دولتمردان آمریکایی در نمایشگاه شد به سمت و سوی دیگری کشیده شد. آنها به نمایشگاه آمده بودند تا با راه اندازی پروپاگاندا نسبت به احتمال جاسوسی هواوی برای دولت چین هشدار دهند.

شبکه های 5G هواوی

گو در رابطه با سیستم مراقبتی PRISM که توسط سازمان جاسوسی آمریکا استفاده می شود شروع به حرف زدن کرد و چنین گفت:

PRISM که روی دیوار قرار دارد، کدامیک از آنها بیشتر مورد اعتماد هستند. هواوی سابقه امنیتی خوبی در سه دهه اخیر دارد. سه میلیارد نفر در سراسر دنیا. اتهامات امنیتی آمریکا علیه شبکه های ۵G هواوی هیچ سندیتی ندارد، هیچ چیز.

در همین حین اسلایدی پشت سر او نمایش داده شد که این جمله روی آن خودنمایی می کرد:

هواوی درب پشتی در محصولاتش قرار نداده و در آینده نیز این کار را نخواهد کرد.

که بعد از مطرح شدن این حرف ها افرادی در جمعیت به آرامی شروع به خندیدن کردند.

در جای دیگری از مرکز کنفرانس، لوگوی هواوی قسمت عمده ای از محل حضور بازدیدکنندگان را مزین کرده بود و تبلیغات مربوط به میت ایکس نیز در ورودی این مرکز تعبیه شده بودند که به بازدیدکنندگان خوش امد می گفتند.

شبکه های 5G هواوی

درست پنج ساعت بعد از سخنرانی گو، مقامات آمریکایی یک کنفرانس خبری کوچک را در حاشیه نمایشگاه ترتیب دادند تا مواضع خود در رابطه با هواوی را روشن کند. تا آن زمان، هیچ نشانه قابل رویتی در رابطه با حضور نمایندگان آمریکا در نمایشگاه به چشم نمی خورد. آنها در سکوت خبری به کنگره جهانی موبایل بارسلون آمده بودند تا با همپیمانان اروپایی آمریکا لابی گری کنند و آنها را مجاب نمایند که از تجهیزات مخابراتی و شبکه های ۵G هواوی در سیستم های ارتباطی شان استفاده نکنند.

رابرت استریر که حرف هایش را از روی یک بیانیه خبری می خواند و هیچ میکروفونی نداشت در صحبت هایش چنین گفت:

ایالات متحده آمریکا از دیگر دولت ها و بخش خصوصی می خواهد تا تهدید هواوی و دیگر شرکت های چینی فعال درعرصه فناوری اطلاعات را جدی بگیرند.

در ادامه خبرنگاران استریر را تحت فشار قرار دادند تا شواهد آمریکا مبنی بر وجود درب پشتی در محصولات مخابراتی هواوی را ارائه کند که او از پاسخگویی به این سوال امتناع کرد.

خبرنگاران از مدیر ارشد سایبری آمریکا سوال کردند که آیا این کشور صرفا نگران وابستگی بیش از حد به یک شرکت خارجی در عرصه تکنولوژی است یا خیر که او در پاسخ چنین گفت:

به نظر سوال واقعی اینجاست: آیا می خواهید سیستمی داشته باشید که احتمال تضعیف شدنش توسط حکومت چین وجود داشته باشد یا ترجیح می دهید که با راهکارهای ایمن تری کار کنید؟

ایالات متحده آمریکا حالا امیدوار است که اظهارات استریر و لابی گری های پشت پرده آن اثربخش واقع شوند و هم پیمانان آن را مجاب به بایکوت هواوی کنند.

یکی از مدیران سابق FBI: آمریکا نگران قدرت یافتن چین در عرصه های نظامی و اقتصادی است

شبکه های 5G هواوی

شی جین پینگ رئیس حزب کمونیست چین

کارشناسان امنیتی که با دولت آمریکا همکاری دارند در این باره گفته اند که هدف از لابی گری های آمریکا صرفا در امان نگه داشتن شبکه های ۵G غرب از جاسوسان چینی نیست.

ژوزف کمپبل از مدیران مرکز مشاوره Navigant و معاونت واحد بررسی های جنایی در FBI می گوید:

تلاش های هواوی  مثالی است از ترس های بزرگ تر آمریکا در مورد جاه طلبی های چین.

کمپبل در مصاحبه تلفنی اش با بیزنس اینسایدر گفت:

ما به عنوان شهروندان عادی نمی دانیم که آمریکا و هم پیمانانش چه مقدار اطلاعات محرمانه از چین و هواوی گردآوری کرده اند. اما تردیدی نیست که چین تهدیدی جدی علیه ایالات متحده آمریکا محسوب می شود و آنها مصمم هستند که به ابرقدرت اقتصادی و نظامی دنیا بدل شوند.

او اضافه کرد:

اطلاعات یعنی قدرت. هواوی در نهایت میتواند به جایگاهی برسد که در ترافیک های دیتا اختلال ایجاد کرده یا حتی اقدام به استخراج اطلاعات از این ترافیک نموده و از آن به نفع خود استفاده کند.

Ang Cui مدیرعامل شرکت امنیتی رد بالون در همین رابطه گفته:

هرکسی که کنترل ۵G را در دست بگیرد می تواند به میلیاردها دستگاه هوشمندی دسترسی پیدا کند که انتظار می رود به لطف این شبکه پرسرعت فعال می شوند. طبق اعلام شرکت اریکسون تا سال ۲۰۲۲ مجموعا ۲۹ میلیارد دستگاه هوشمند در دنیا فعال می شوند.

وی افزود:

هرکسی که به زیرساخت های ۵G دنیا مسلط شود میتواند مالکیت نسل بعدی زیرساخت های مخابراتی دنیا را در اختیار بگیرد. اگر نگاهی به سی سال گذشته بیاندازید درخواهید یافت که وزارت دفاع آمریکا بودجه اینترنت را تامین کرده و حالا این شرکت های آمریکایی هستند که تکنولوژی و زیرساخت های اینترنتی فراوانی را ارائه می کنند.

Cui اضافه کرد:

در ادامه مشخص شد که اینترنت هنوز به کمال نرسیده اما جهان تردیدی ندارد که آمریکا مکانیزم مراقبتی گسترده ای در این زمینه دارد.

با این حال اما هواوی با سوء استفاده از ترس هایی که در زمینه حریم خصوصی وجود دارد ضمن اشاره به سیستم PRISM و قانون جدید این کشور موسوم به Cloud Act (که آمازون، مایکروسافت و دیگر ارائه دهندگان تکنولوژی را ملزم به ارائه اطلاعات کاربران می کند) اعلام نمود که آمریکا سیستم مراقبتی گسترده ای را ایجاد کرده است.

کمپبل کارمند سابق FBI برای تبیین استراتژی آمریکا به رویکرد حقوقی اتخاذ شده توسط دو کشور اشاره کرد و تفاوت شان را در این رویکرد دانست. به گفته او:

در واقع به دست آوردن اطلاعات براساس قانونی نظیر Cloud Act مستلزم دریافت مجوزهای متعددی است که از FBI گرفته تا دادستان کل را شامل می شود و در کنار اینها باید فرایندهای حقوقی اضافه ای نیز طی شوند.

کمپبل در ادامه گفت:

این قوانین در واقع با هدف کمک به بازرسی های جنایی و مسایل مرتبط به امنیت ملی صورت می گیرند اما رویکرد چین در قبال جمع آوری اطلاعات بیشتر در راستای کمک به منافع دولت آن است.

استفاده آنها از قوانین بیشتر در راستای منافع کل چین و توانایی اش برای بهبود قابلیت های نظامی و اقتصادی خود است.

کسب و کار هواوی در اروپا، خاورمیانه و آفریقا بزرگ تر از آمریکاست

اگر آمریکا بتواند کشورهای اروپایی بیشتری را ترغیب کند تا هواوی را تحریم کنند، موفقیت بزرگ تری را برای خود رقم زده چراکه کسب و کار این شرکت در منطقه خاورمیانه، آفریقا و اروپا بزرگ تر از آمریکاست.

براساس جدیدترین گزارش مالی هواوی آمریکا تنها سهم بسیار کوچکی از کسب و کار این شرکت را به خود اختصاص داده (تنها ۶ درصد از درآمد ۹۰ میلیارد دلاری آن) در حالی که اروپا بالغ بر یک چهارم کل درآمدهای هواوی را تشکیل می دهد. قوی ترین واحد عملیاتی این شرکت نیز کسب و کار اپراتوری آن است؛ همان واحدی که تجهیزات ۵G را در اختیار ارائه دهندگان مخابراتی می گذارد.

در این جدول درآمدهای هواوی از بخش های مختلف کاری و همچنین نواحی گوناگون دنیا را مشاهده می کنید. رقم ها به یوآن چین ذکر شده اند.

Huawei 2017 financials

بخش اعظمی از درآمدهای هواوی از فعالیت هایش به عنوان اپراتور حاصل می شود و آمریکا تاثیر چندانی در درآمدهای آن ندارد

لابی گری های آمریکا علیه هواوی با یک مشکل جدی روبروست و آن اینکه هواوی همین حالا حضوری پررنگ در شبکه های مخابراتی اروپا دارد و پیشتر تست شبکه های ۵G در انگلستان را انجام داده است.

یکی از مدیران ارشد مخابراتی در انگلستان چنین گفته:

هواوی یک فروشنده و ارائه کننده معتبر است. البته اپراتورها تصمیمات خود را در مورد هواوی می گیرند اما توصیه های سازمان اطلاعاتی انگلستان در این تصمیمات نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

کیو در ادامه گفت:

تشخیص آسیب پذیری های احتمالی در تجهیزات یا نرم افزاری که روی آنها اجرا می شود کاری دشوار است. اگر در یکی از آنها درب پشتی تعبیه شده باشد آن درب پشتی مخفی شده و درنتیجه در صفحه مشخصات آن محصول حرفی از آن نیامده است.

او درب های پشتی را به بلوک هایی تشبیه کرد که در بازی سوپر ماریو وجود دارند و برای بازیکن غیرقابل رویت هستند.

شما می پرید و اصلا چیزی نمی بینید اما در این حین اتفاقی برایتان رخ می دهد. این در واقع حقه ای سیستمی است که هیچکس از آن اطلاع ندارد و کل امنیت سیستم تحت تاثیر آن ترفند است. درب پشتی نیز همینگونه است؛ میتواند در سخت افزار یا نرم افزار کار گذاشته شده باشد و شاید حتی یک باگ کامل هم نباشد اما یک آسیب پذیری کوچک در کد است که تنها طراحش از آن اطلاع دارد.

سازمان اطلاعاتی انگلستان قصد دارد گزارشی در رابطه با هواوی را طی هفته های آینده منتشر کند و شواهد اولیه حکایت از آن دارند که مقامات این کشور احتمالا از خطرات استفاده از کیت های هواوی چشم پوشی خواهند کرد.

برای آمریکا اما این خطر بسیار بزرگ است

کمپبل در ادامه صحبت هایش گفت:

قطعا آلمان و انگلستان توانمندی های مستقلی برای ارزیابی تهدیدات هواوی و تشخیص آینده کسب و کارشان با این شرکت دارند. از سویی روشن است که آمریکا حل و فصل مشکلاتش با هواوی را سودمند تلقی نمی کند و در عوض ترجیحش این است که این تهدیدات را برای همیشه از بین ببرد.

The post چرا آمریکا از تسلط هواوی بر شبکه های ۵G دنیا واهمه دارد appeared first on دیجیاتو.

پشت پرده سفر غیرمنتظره بشار اسد به تهران چه بود؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، حمیدی العبدالله در البناء چاپ بیروت نوشت: سفر ناگهانی بشار اسد به تهران در شرایط فعلی، یک اتفاق غیر عادی محسوب می شود. روابط سوریه و ایران در طول چهار دهه مستحکم و ممتاز بوده است و شاید بتوان گفت این روابط نیازی به اینگونه سفرهای استثنایی ندارد؛ چرا که این روابط در یک خط سیر صعودی پیش می رود و چالشهای مشترک همواره دغدغه و محرّک مسئولان دو کشور برای افزایش همکاریها و هماهنگیها بوده است.

در ادامه این مطلب آمده است: با تمام این احوال، بشار اسد به تهران سفر کرد و این مساله از لحاظ زمان بندی بدین معناست که امر به غایت مهمی وجود دارد که از لزوم هماهنگی های عادی بین ایران و سوریه فراتر رفته و نیازمند سفر رئیس جمهور سوریه به تهران است. اما این نکات مهم که سفر اسد را ضروری کرد و وی را بر آن داشت تا به صورت ناگهانی به تهران برود، کدام است؟

۷ پرونده در این زمان بندی جمع شده و مستلزم گفتگو بین مسئولان عالی رتبه دو کشور ایران و سوریه گردید:

۱- عقب نشینی احتمالی آمریکا و سناریوهایی که این مساله به دنبال دارد؛ بدین معنا که در صورت خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، این موضوع همکاری و هماهنگی بین دو کشور را می طلبد تا با هر تلاشی برای در هم پیچیدن صفحه پیروزی های محور مقاومت در سوریه مقابله کند.

۲- تهدیدات رئیس جمهور ترکیه در مورد حمله به شرق فرات و اشغال این منطقه. با توجه به اینکه ایران با روسیه و ترکیه در نشست استانه شریک است، بدیهی است که به سمت هماهنگی مواضع در عالی ترین سطوح روی بیاورد تا با اینگونه تهدیدات مقابله کند؛ چرا که این تهدیدها در صورت عملی شدن می تواند حق حاکمیت سوریه را در معرض خطر قرار دهد.

۳- نیاز به رویارویی با تحرکات آمریکا در مورد همکاری با داعش در مرزهای مشترک سوریه و عراق. ایران هم پیمان قدرتمند سوریه و عراق است و می تواند نقش مهمی در استحکام همکاری و و هماهنگی بین سوریه و عراق ایفا کند؛ بویژه انکه ایالات متحده به دنبال تبدیل عراق به میدانی برای توطئه علیه سوریه و ایران است.

۴- مقابله با تجاوزهای مکرر اسرائیل. رژیم صهیونیستی حملات مکرری به پایگاههای ایران در سوریه داشت و این مساله، هماهنگی عالی بین سوریه و ایران را می طلبد؛ به این دلیل که حملات مذکور می تواند منجر به درگرفتن جنگ بزرگی بین محور مقاومت و محور اسرائیل-آمریکا و هم پیمانان عرب آنها شود.

۵- بررسی سرنوشت نشست استانه. مساله جالب توجه در این دیدار آن بود که رئیس جمهور ایران، اسد را در جریان نتایج نشست استانه گذاشت و دیدگاههای سوریه و ایران در مورد پرونده هایی که در این نشست سه جانبه بررسی شد، کاملا منطبق بر یکدیگر بود.

۶- تشکیل کمیته قانونی. به نظر می رسد نشست آستانه عهده دار ایجاد یک ساختار مشخص شد؛ اما آمریکا به دنبال کارشکنی در اجرای ان است. از این رو، حفظ توافقهای صورت گرفته نیازمند هماهنگی سوریه و ایران است.

۷- بررسی چالشهای اقتصادی مشترک حاصل از افزایش فشارهای آمریکا و هم پیمانان آن در محاصره سوریه و ایران در راستای تلاش برای ادامه جنگ به اشکال جدید و تلاش برای محقق کردن اهداف آمریکا از طریق فشارهای اقتصادی و سیاسی، که از طریق جنگ موفق به آن نشد.

این مسائل و برخی موضوعات دیگر، انجام دیدار بین رهبران بلند پایه ایران و سوریه را ضرورت می بخشید و سفر بشار اسد به تهران در همین راستا صورت گرفت. /انتخاب

روایت دردناک بردگی دختر ۱۰ ساله ایزدی / از تجاوز‌های دسته جمعی تا خوردن چوب و فضولات حیوانی! + تصاویر

این خبر پشت پرده سفر غیرمنتظره بشار اسد به تهران چه بود؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

رهبر کره شمالی از آمادگی برای خلع سلاح هسته‌ای خبر داد

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری،  در آغاز دومین روز دیدار «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ویتنام، کیم اعلام کرد که آماده خلع سلاح هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» کیم امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با خبرنگاران ضمن اعلام آمادگی برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی، گفت: «اگر تمایل به چنین کاری نداشتم، اکنون در اینجا حاضر نمی‌شدم».

ترامپ نیز در واکنش به این سخنان رهبر کره شمالی تصریح کرد: «احتمالا این بهترین پاسخی است که تا کنون شنیده‌اید».

کیم بدون اینکه توضیحات بیشتری درباره واژه «خلع سلاح هسته‌ای» ارائه کند، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا گام‌های جدی برای این کار برداشته‌اند یا نه، توضیح داد که هم‌اکنون با تیم آمریکایی در حال مذاکره در این باره بودند.

مذاکره

وی به خبرنگاران گفت: «امیدوارم شما فرصت بیشتری برای صحبت کردن به ما بدهید. حتی یک دقیقه هم با ارزش است».

ترامپ نیز با بیان اینکه می‌خواهد به بهترین توافق با کره شمالی برسد، افزود: «من بارها از ابتدا گفته‌ام، سرعت (خلع سلاح هسته‌ای) برای من مهم نیست. من از اینکه دیگر راکت، موشک و یا هر چیز هسته‌ای آزمایش نشود، بسیار قدردانی می‌کنم. رئیس کیم و من، می‌خواهیم معامله درست را انجام دهیم».

رهبر کره شمالی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا به وجود توافق درست با آمریکا اعتقادی دارد یا نه، توضیح داد: «هنوز زود است که بخواهیم قضاوت کنیم ولی نمی‌گویم که بدبین هستم. از حسی که اکنون دارم می‌توانم بگویم که احتمالا (دیدار ما) برونداد خوبی خواهد داشت».

کیم با توصیف کردن دیدار با ترامپ به «فیلم‌های فانتزی» گفت: «مردم ما را اینجا می‌بینند که اوقات باشکوهی را می‌گذرانیم، چیزی شبیه یک صحنه از فیلم‌های فانتزی. ما تا کنون اقدامات زیادی انجام داده‌ایم و اکنون زمان نمایش آنها فرا رسیده است».

ترامپ بار دیگر ضمن تاکید بر اینکه کره شمالی می‌تواند به یک «قدرت اقتصادی» تبدیل شود، گفت که درباره همه موضوعات از جمله مسائل حقوق بشری با کیم صحبت می‌کند.

این در حالی است که شبکه «ان‌بی‌سی» بامداد امروز به نقل از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا گزارش داده است که واشنگتن از درخواست اطلاع از تمام ابعاد و جنبه‌های برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی عقب‌نشینی کرده است.

در مذاکرات یک دهه پیش کره شمالی و گروه متشکل از اتحادیه اروپا و آمریکا که با شکست مواجه شد، اختلاف اصلی در مورد اصرار غرب برای اطلاع کامل از ابعاد برنامه اتمی پیونگ‌یانگ بود.

ترامپ و کیم روز چهارشنبه برای دومین بار با یکدیگر دیدار کردند و آنطور که مقام‌های کاخ سفید گفته‌اند، روز پنج‌شنبه دو طرف با حضور در یک مراسم رسمی توافقنامه‌ای را، که محتوایش هنوز مشخص نیست، امضا می‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا که در ابتدای مذاکره با کره شمالی خلع سلاح کامل اتمی پیونگ‌یانگ را به عنوان هدف دولتش اعلام کرده بود، در روزهای گذشته گفته برای تحقق این هدف عجله‌ای ندارد و همین که کره شمالی آزمایش‌های موشکی و اتمی خود را متوقف کرده، مایه خرسندی آمریکاست. /فارس

راز عجیب نارنجی بودن پوست ترامپ از زبان یکی از مقامات کاخ سفید!

این خبر رهبر کره شمالی از آمادگی برای خلع سلاح هسته‌ای خبر داد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

صعود چشمگیر ایران در میان قوی ترین ارتش های دنیا

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در این رتبه‌بندی موقعیت ۶ قدرت اول جهان (آمریکا، روسیه، چین، هند، فرانسه و بریتانیا) نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده است. اما موقعیت ایران به لحاظ نظامی ارتقا یافته و در رده‌بندی امسال با ۸ پله صعود از جایگاه بیست و یکم به رتبه سیزدهم رسیده است. رتبه‌بندی کشورها در این موسسه فقط براساس تعداد کل تسلیحات انجام نمی‌شود، بلکه مولفه‌های ژئوپلیتیک و دیپلماتیک، ثبات مالی و توانایی فراخوانی متحدان قدرتمند نیز در نظر گرفته می‌شود.

ارتش

هر سال پایگاه اینترنتی  Global Firepower فهرست خود از قدرتمندترین نیروهای ارتش‌های جهان را منتشر می‌کند. آمریکا به‌طور قابل پیش‌بینی‌ای در صدر فهرست دارندگان قدرتمندترین ارتش‌ها در سال ۲۰۱۸ قرار داشت و ترکیب ۵ قدرت اول نسبت به سال گذشته (۲۰۱۷) هیچ تغییری نکرده‌است. «دیوید سیم» و «ایو واتلینگ»، گزارشگران نیوزویک در گزارش ۱۶ جولای ۲۰۱۸ نوشتند وضعیت در انتهای لیست جالب‌تر می‌شود. هر دو کره به بالای لیست آمدند اما باید دید آیا خلع‌سلاح هسته‌ای هم می‌تواند بر رتبه‌بندی این دو کشور در سال آینده (۲۰۱۹) هم تاثیر بگذارد یا خیر. مساله دیگر جایگاه ایران است.

رتبه‌بندی جدید ایران در این فهرست نشان می‌دهد که تقویت بنیه نظامی از چشم این کشور دور نمانده است. در رده‌بندی امسال ایران با ۸ پله صعود از جایگاه بیست و یکم به رتبه سیزدهم ارتقا یافته است. برخی کشورها به رده‌های پایین لیست رفته‌اند اما این ضرورتا به این معنا نیست که مثلا کشورهای مالزی، شیلی و اتریش توانمندی‌های نظامی کمتری دارند یا توانمندی نظامی‌شان از سال قبل‌ کمتر شده است. رتبه‌بندی کشورها فقط براساس تعداد کل تسلیحاتی که دارند نیست. Global Firepower مولفه‌های ژئوپلیتیک و دیپلماتیک، ثبات مالی و توانایی فراخوانی متحدان قدرتمند را نیز در نظر گرفته است. کشور دیگری که به رده‌های پایین لیست غلتیده اتیوپی است آن هم در بحبوحه امضای اعلامیه برای پایان سال‌ها بن‌بست نظامی با همسایه‌اش اریتره. روابط دیپلماتیک میان این دو کشور پس از اینکه جنگ دو ساله میان این دو کشور در سال ۲۰۰۰ پایان یافت رو به وخامت رفت اما این دو کشور اکنون آماده برقراری دوباره روابط هستند.

Global Firepower به هر کشور یک «نمره شاخص قدرت» می‌دهد که هر چه کمتر باشد بهتر است. اعداد داخل پرانتز نشان‌دهنده رتبه سال۲۰۱۷ این کشورها است. این نمره با در نظر گرفتن بیش از ۵۰ عنصر قدرت نظامی از جمله نفرات در دسترس و تنوع تسلیحات تعیین می‌شود. در کنار «نمره شاخص قدرت»، ما وضعیت هر کشور، بودجه دفاعی، تعداد نیروهای نظامی، تعداد هواپیماها و تانک‌ها، زیردریایی‌ها و … را نیز گنجانده‌ایم تا برداشتی جامع‌تر از ضعف و قدرت هر کشور به دست دهیم. /دنیای اقتصاد

کدام کشورهای جهان دارنده سلاح هسته‌ای هستند؟ + اینفوگرافی

این خبر صعود چشمگیر ایران در میان قوی ترین ارتش های دنیا اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

کدام کشورهای جهان دارنده سلاح هسته‌ای هستند؟ + اینفوگرافی

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، در این اینفوگرافی تخمینی از تعداد سلاح‌های هسته‌ای موجود در جهان در ژانویه ۲۰۱۸ را خواهید دید. روسیه و آمریکا در کنار ۶ کشور دیگر و رژیم صهیونیستی دارندگان بمب‌اتم هستند. /مهر

اینفو

فقیرترین کشور‌های جهان کدامند؟

این خبر کدام کشورهای جهان دارنده سلاح هسته‌ای هستند؟ + اینفوگرافی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پشت‌‌پرده پروژه محرمانه CIA برای کنترل ذهن؛ مصرف نفس شیطان به دستور جادوگر سیاه

در دهه ۱۹۶۰ میلادی مفهوم کنترل ذهن و شستشوی مغزی برای مردم عادی از سطح پدیده‌ای علمی تخیلی در رمان «سیرن‌های تایتان» یا فیلم «کاندیدای منچوری» فراتر نمی رفت، غافل از اینکه در همان دوران CIA برای دستیابی به قدرت جادویی کنترل ذهن از هیچ جنایتی فروگذار نبود.

«سازمان اطلاعات مرکزی» یا همان CIA بین سال های ۱۹۵۳ تا اواخر دهه ۱۹۶۰ مجموعه ای از آزمایشات هولناک را در قالب پروژه MK-Ultra انجام داد. محققان این سازمان طی این مدت با هیپنوتیزم، تزریق پاتوژن های میکروبی، وارد کردن شوک الکتریکی، جراحی مغز، خوراندن LSD و مواد مخدر به هزاران نفر در پی دستیابی به راهکاری برای کنترل ذهن و رفتار دیگران بودند.کنترل ذهنهدف از اینکار اعتراف گیری از مظنونان، کنترل سوژه های مورد نظر و جاسوسی بود اما در نهایت به افسردگی، دیوانگی، آسیب جسمی و روحی و در نهایت مرگ برخی سوژه ها ختم شد. پس از افشای ابعاد هولناک این پروژه توسط نشریات موج بی اعتمادی عظیمی نسبت به دولت آمریکا و آژانس های اطلاعاتی تحت نظرش به راه افتاد.

راه اندازی پروژه MK-Ultra

تا دهه ۵۰ میلادی بخش های اطلاعاتی ارتش، نیروی دریایی، هوایی و سیا نقش بازوی جاسوسی حکومت ایالات متحده را بازی می کردند اما یانکی ها برای تقویت این بخش و رقابت با شوروی سابق پروژه ای با اسم رمز ARTICHOKE را کلید زدند. در یادداشتی که تاریخ آن به سال ۱۹۵۲ برمی گردد هدف پروژه اینگونه عنوان شده:

آیا می توان افراد را تا جایی تحت کنترل درآورد که خواسته های ما را بر خلاف میلشان انجام دهند؛ حتی اگر این خواسته ها مثل خودزنی خلاف قوانین طبیعت باشند؟

حساسیت و سطح محرمانگی این پروژه باعث راه افتادن مناقشات بسیاری در مورد رهبری آن شده بود اما روسای CIA در نهایت سکان هدایت را به سرتیپ بازنشسته ارتش «پل گینر» سپردند که سابقه فعالیت در بخش تحقیقات سازمان اطلاعات مرکزی را هم داشت.کنترل ذهن

سرتیپ گینر ابعاد پروژه کنترل ذهن را به خارج از مرزهای ایالات متحده کشاند و در اروپا، ژاپن، جنوب شرقی آفریقا، آسیا و فیلیپین «بخش ضعیفتر و با سطح هوش پایینتر جامعه» را هدف آزمایش LSD، هیپنوتیزم و منزوی ساختن قرار داد. افرادی که از این آزمایش ها جان سالم به در برده‌اند دچار نوعی فراموشی شده و قادر به یادآوری کامل آزمایش های CIA نیستند.

هدایت MK-Ultra به جادوگر سیاه سپرده شد

فاز دوم و اصلی این پروژه در سال ۱۹۵۳ و با اسم رمز MK-Ultra کلید خورد. پسوند Ultra از دوران جنگ جهانی دوم نشانگر ماموریت های با بالاترین طبقه بندی محرمانه بود.

رییس وقت سازمان با کنار گذاشتن سرتیپ گینر شیمیدانی به نام «سیدنی گوتلیب» را برای هدایت پروژه کنترل ذهن انتخاب کرد که به خاطر مهارت فوق العاده در تولید سموم مختلف لقب جادوگر سیاه را یدک می کشید.

گوتلیب از پدر و مادری یهودی در مجارستان متولد شده بود و از بچگی از لکنت زبان رنج می برد. او مدرک دکترای خود را از دانشگاه معتبر «کلتک» دریافت کرده بود و در پروژه محرمانه CIA برای کشتن رهبران کشورهای دیگر از جمله پاتریس لومومبا و فیدل کاسترو نیز شرکت داشت.

انگیزه اصلی CIA برای راه اندازی این برنامه در سه محور خلاصه می شود. نخست جاسوس های این آژانس دریافته بودند که شوروی با استفاده از دارویی به نام «بولبوکاپنین» با فرمول شیمیایی C19H19NO4 اراده اسرا و زندانیان برای اعتراف نکردن را در هم می شکند. همچنین آنها در طول جنگ کره شاهد استفاده افسران کره شمالی از LSD در جریان بازجویی از زندانیان آمریکایی بودند و حس انتقام درونشان به جوش آمده بود.

به قربانیان داروی نفس شیطان داده می شد

در نهایت انحصار ایالات متحده در زمینه هسته ای پایان یافته بود و آنها باید روش جدیدی را برای اثر گذاری بر رهبران کشورهای دیگر و استخراج اطلاعات از مخالفان پیدا می کردند و چه روشی بهتر از کنترل ذهن؟!

کنترل ذهن به هر قیمتی

جادوگر سیاه نخستین قربانیان MK-Ultra را از میان زندانیان، بیماران و دانشجویان انتخاب کرد چون آنها توان مقابله به مثل چندانی نداشتند. طی این آزمایشات افراد غالبا بی گناه تحت شوک الکتریکی، مصرف LSD و دیگر داروهای توهم زا قرار گرفته و سپس تغییرات رفتاری در آنها بررسی می شد. دامنه آزمایشات رفته رفته افزایش می یافت و حتی CIA با استخدام چند تن فروش ماموریتی جانبی به نام «عملیات اوج نیمه ‌شب» را به راه انداخت که طی آن به مشتریان از همه جا بی خبر فاحشه خانه ها LSD خورانده می شد. سپس محققان CIA درست مثل فیلم‌های سینمای در آن سوی شیشه یک طرفه با خیال راحت رفتارهای آنها را بررسی می کردند.

با گسترش ابعاد این برنامه نوبت به جراحی مغز، الکترو شوک، هیپنوتیزم و موادی نظیر اِکستازی و تمازپام رسید که در دوز بالا با تاثیر بر مواد شیمیایی موجود در مغز خاطرات فرد در مورد برخی فعالیت های صورت گرفته را پاک می کنند. از دیگر مواد مصرفی این آزمایشات باید به هروئین، مورفین، مسکالین، سیلوسایبین، اسکوپولامین، سدیوم پنتوتال و ارگین اشاره کرد.

برای مثال اسکوپولامین که بین خلافکاران «نفس شیطان» خوانده می شود، یکی از خطرناک ترین مخدرهای جهان است و توسط تبهکاران آمریکایی جنوبی برای کنترل دیگران مورد استفاده قرار می گیرد. سوژه های CIA یک ساعت پس از دریافت این مخدر دچار فروپاشی روانی شده و ساعاتی پس از آن در کنار درد عضلانی به توهمی وحشتناک همراه با شنیدن اصوات نامفهوم فرو می رفتند.کنترل ذهن

سیلوسایبین هم حاوی ماده ای است که در قارچ های جادویی یا به گفته قوم باستانی آزتک «گوشت خدایان» یافت می شود. این مخدر با تاثیر عمیق بر سیستم عصبی سمپاتیک می تواند فرد را به اوج سرخوشی رسانده یا به دره عمیق اندوه فرو ببرد.

پس از انتشار خبرهایی پیرامون تقلای ناسا برای دستیابی به قدرت کنترل ذهن ؛ رییس وقت این سازمان تمام اسناد مربوط به پروژه محرمانه MK-Ultra را از بین برد؛ با این حال تعدادی از قربانیان در دادگاه و طی گفتگو با رسانه ها از مصیبتی که بر آنها گذشته بود، سخن گفتند.

یکی از سوژه ها پس از بن لادن دومین فرد خطرناک لیست FBI بود

«فارل کرک» از شاکیان این پروند مدعی شد که تاثیر داروهای مصرفی به حدی بود که وی را به افسردگی شدید کشانده بود. وی به همین خاطر دست به خودکشی ناموفق زد اما متخصصان CIA پس از پی بردن به این مساله نه تنها وی را آزاد نکردند بلکه پس از تحقیقات بیشتر روانه سلول انفرادی شد.

«جیمز بالجر»، که در لیست خطرناکترین تبهکارها پس از اسامه بن لادن، در جای دوم قرار داشت یکی دیگر از قربانیان این پروژه است. زندگی پرماجرای این سردسته باندهای تبهکار آنقدر جذاب بود که توسط «مارتین اسکورسیزی» به تصویر کشیده شد. وی مدعی بود که آزمایش های متعدد CIA پیرامون مصرف داروی توهم زا و شیزوفرنی باعث گرایش شدیدش به خشونت، بی خوابی و توهم شده است.

تئودور کازینسکی

«تئودور کازینسکی» معروف به یونابامبر که با بهره هوشی بالاتر از اینیشتین در هاروارد تحصیل می کرد پس از شرکت در این پروژه به یک تروریست تبدیل شد. او همزمان با تحصیل در رشته ریاضی تحت آزمایشاتی قرار گرفت که طی آن اثرات آزار زبانی شدید روی تخریب ذهنی مطالعه می شد.

وی که زمانی از نوابغ رشته ریاضی به شمار می آمد پس از شرکت در این آزمایشات دچار تغییرات شدید روحی و روانی شد؛ تا حدی که به زندگی در جنگل و ترور فعالان حوزه علم و فناوری از طریق بمب های دست ساز روی آورد. کازینسکی پس از ترور و زخمی کردن ۲۳ نفر به حبس ابد بدون عفو محکوم شد.

مرگ قربانیان

همانطور که گفتیم CIA برای لاپوشانی جنایت هایش همه اسناد را از بین برد با این حال حداقل دو مورد مرگ بر اثر شرکت در پروژه MK-Ultra رخ داده است.

«فرانک اولسن»، که خود باکتری شناس CIA بود بر اثر دریافت دوز بالای LSD دچار پارانویید شدید شد و نه روز بعد خود را از طبقه سیزدهم یک ساختمان به پایین انداخت. خانواده وی ۲۲ سال بعد از دلیل اصلی خودکشی فرانک مطلع شده و قصد شکایت از سازمان اطلاعات مرکزی را داشتند اما با رشوه ۷۵۰ هزار دلاری از آن صرف نظر کردند. نکته جالب اینجاست که این مبلغ هنگفت را «جرالد فورد»، رییس جمهور وقت آمریکا به آنها پرداخت اعطا کرد.

«هارولد بلور» هم طی این آزمایشات قربانی مشتقات ماده توهم زای مسکالین شد اما در گزارش متخصصان CIA علت مرگ وی تزریق خودسر با دوز بالا قید شده بود.

محاکمه عاملان پروژه MK-Ultra

از آنجا که آزمایشات کنترل ذهن بدون رضایت کامل قربانیان صورت گرفته و به مرگ یا آسیب های روحی و جسمی شدید منجر شده بود، دولت فدرال تحت تعقیب ارگان های قضایی قرار گرفت.

دلیل علنی شدن این ماجرا انتشار مقاله ای در مورد آزمایش های کنترل ذهن ناسا در روزنامه نیویورک تایمز بود. در واکنش به این مقاله CIA مدعی شد که پروژه MK-Ultra خاتمه یافته است.

هرچند «رونالد ریگان»، رییس جمهور وقت با امضای فرمانی اجرایی تمام سازمان ها را ملزم کرد که در پروژه های با سوژه انسانی رضایت واضح و کامل افراد را جلب کنند اما MK-Ultra نه تنها لطمه زیادی را به اعتبار دولت آمریکا وارد کرد بلکه به منشا بسیاری از تئوری های توطئه علیه سازمان های جاسوسی و دولت تبدیل شد.

The post پشت‌‌پرده پروژه محرمانه CIA برای کنترل ذهن؛ مصرف نفس شیطان به دستور جادوگر سیاه appeared first on دیجیاتو.

ادعای پمپئو درباره حضور فرزندان برخی از مقامات ایران در آمریکا

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در یک پیام ویدئویی که در صفحه فارسی وزارت امورخارجه آمریکا در توئیتر منتشر شده است، به سوالاتی که ادعا می‌کند از سوی کاربران ایرانی مطرح شده، پاسخ داد.

پمپئو درباره حضور فرزندان برخی از مقامات ایرانی در آمریکا به طرح ادعاهایی نخ نما و واهی علیه مقامات کشورمان پرداخت و مدعی شد که آنها با پول مردم ایران، فرزندان خود را برای زندگی به خارج از کشور می‌فرستند.

وی در ادامه ادعاهایش گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم. این موضوع که آنها (مقامات ایران) اعضای خانواده‌شان را به خارج می‌فرستند، برای ما هم نگران کننده است.

وزیر امورخارجه آمریکا همچنین به تکرار این ادعای مضحک پرداخت که کشورش خواهان برخورداری مردم ایران از یک زندگی بهتر و رفاه بیشتر است.

این اولین باری نیست که آمریکا با طرح موضوع حضور فرزندان برخی از مقامات کشورمان در آمریکا تلاش می‌کند چهره‌ای مخدوش و غیر واقعی از مقامات ایرانی و اینکه فرزندان آنها در آمریکا و یا نقاط دیگر دنیا در حال سپری کردن زندگی خود هستند، ارائه دهد تا با دستاویز قرار دادن این ادعا نیز سیاست‌های ضد ایرانی خود را پیش ببرد.

پیش از این، برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت امورخارجه آمریکا نیز درباره آنچه درخواست لغو ویزای آمریکا برای خانواده‌های مقامات جمهوری اسلامی خوانده شده بود، گفت که واشنگتن در حال کار بر روی این مسئله است. /ایسنا

اعلام آمادگی ترامپ برای سفر به تهران!؟

این خبر ادعای پمپئو درباره حضور فرزندان برخی از مقامات ایران در آمریکا اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.