کدام کشورها بیشترین میلیاردرها را در خود جای داده‌اند؟

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از بیزینس اینسایدر، در بین ۲۰۵ کشوری که در دنیا وجود دارند آمریکا با داشتن بیشترین میلیاردر های دنیا در رتبه نخست قرار گرفته است و چین با کمبود ۴۲۰ میلیاردر نسبت به آمریکا جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و قرار گرفتن این دو غول اقتصادی در صدر این فهرست بدیهی است.

بر اساس آخرین اطلاعات آماری ۷۰۵ میلیاردر در آمریکا زندگی می کنند و تعداد این افراد در چین ۲۸۵ نفر است و در آلمان نیز ۱۴۶ میلیاردر زندگی می کنند و ۱۰۲ میلیاردر در روسیه و ۹۷ نفر در انگلیس قرار دارند.

ارزش ثروت میلیاردرهایی که در آمریکا زندگی می کنند از کل میلیاردرهای که در ۸ رتبه پایین تر از آن قرارگرفتهاند بیشتر است. این کشورها عبارتند از: چین، آلمان، روسیه، انگلیس، سوئیس، هنگ کنگ، هند و عربستان سعودی

همچنین ۱۵ کشور برتر این فهرست ۷۵ درصد میلیاردر های دنیا را در خود جای داده اند و در مجموع ۱۹۴۲ نفری که در این کشورها هستند ۶.۸ تریلیون دلار در اختیار دارند.

در ادامه به بررسی ۵ تا از کشورهایی که بیشترین میلیاردر ها را در خود جای داده اند خواهیم پرداخت:

۱.آمریکا

۷۰۵ میلیاردر در این کشور زندگی می کنند که ارزش ثروت ثروتمندترین میلیارد آن (جف بیزوس رئیس کمپانی آمازون)  ۱۱۸ میلیارد دلار است و کل ثروت میلیاردر های این کشور به ۳ تریلیون دلار می رسد.

۲.چین

چین در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است و تعداد میلیاردر های این کشور ۲۸۵ نفر است که ارزش ثروت تمام میلیاردرهای این کشور نزدیک به ۱ تریلیون دلار است و ثروتمندترین میلیاردر آن نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار سرمایه دارد.

۳.آلمان

آلمان سومین جایگاه این فهرست را به خود اختصاص داده است و تعداد میلیارد هایی که در این کشور زندگی می کنند ۱۴۶ نفر است و ارزش سرمایه آن ها نیز به ۴۴۲ میلیارد دلار می رسد. ثروتمندترین میلیارد آلمان ۲۳.۶ میلیارد دلار ثروت دارد.

۴. روسیه

روسیه در جایگاه چهارم این فهرست است و تعداد میلیاردهای این کشور ۱۰۲ نفر است و ارزش سرمایه ثروتمندترین میلیاردر آن ۲۱.۶ میلیارد دلار است و در کل تمام میلیاردر های این کشور ۳۵۵ میلیارد دلار ثروت دارند.

۵.انگلیس

جایگاه پنجم این فهرست به انگلیس می رسد با جای دادن ۹۷ میلیاردر درون خود. ارزش ثروت تمام میلیاردر های آن ۲۰۹ میلیارد دلار است و ثروتمندترین میلیادر آن ۱۸.۷ میلیارد دلار ثروت دارد.

این خبر کدام کشورها بیشترین میلیاردرها را در خود جای داده‌اند؟ اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

مرکل: بازگشت به برجام تنها راه کاهش تنش‌ها در منطقه است

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری مشترک با پادشاه اردن بر لزوم بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران به عنوان تنها راه‌حل کاهش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه تاکید کرد.

وی اظهار داشت: ما بر این باوریم که این توافق که هدف آن جلوگیری از دستیابی ایران به ظرفیت‌های هسته‌ای نظامی است یک بنا به شمار می‌آید که می‌بایست به آن بازگردیم.

مرکل در اظهارات خود همچنین مدعی شد: اما موضوعات نگران کننده دیگری نیز درباره ایران وجود دارد، همچون برنامه موشکی بالستیک ایران و حضور این کشور در سوریه. در روزهای اخیر تنش‌ها در منطقه افزایش یافته و آلمان همواره حامی کاستن از تنش‌ها است.

وی خاطر نشان کرد که راه‌حل‌های ماندگار و طولانی مدت تنها از طریق رویه‌های سیاسی ممکن خواهد بود.

این خبر مرکل: بازگشت به برجام تنها راه کاهش تنش‌ها در منطقه است اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دلایل نزدیکی رضاشاه به آلمان

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، درباب علل گرایش رضاشاه به آلمان، علاوه بر تمایل دولت انگلیس و نظر مساعد آن در این‌باره، می‌توان دلایل چندی یافت، اما آنچه مهم‌‌تر از دیگر موارد است سیاست نیروی سوم است که به علت تنفر عمومی مردم ایران از روس و انگلیس همواره در تاریخ سیاسی این کشور در میان جامعه زمینه بسیار مناسبی داشت و دولت‌ها معمولا برای جلب حمایت مردم از تاکید بر این امر ناگزیر بودند.

رضاشاه پس از رسیدن به سلطنت بر همان سیاست خارجی که اسلاف مشروطه‌خواهش ادعا داشتند تکیه کرد: «روابط خوب با روسیه و بریتانیا، بی‌طرفی در سیاست جهانی و رابطه دوستانه نزدیک با یک نیروی سوم جهت برقراری یک موازنه بین روسیه و انگلیس.» ظاهرا اولین اقدام مهم رضاشاه کاهش وابستگی ایران به این دو قدرت (شوروی و انگلیس) و نهایتا کاستن و قطع نفوذشان در سیاست ایران بود. وی اولین مقاصدش را با ایجاد تعادل در روابط ایران با آنها و درگیر ساختن یکی از آنها با دیگری، به نحوی که هیچ‌کدام از آن دو کشور نتوانند ثبات حاکمیت پهلوی را متزلزل کنند، تعقیب می‌کرد. بر این اساس رضاشاه در ابتدای امر متوجه آمریکا شد. او نیز مانند بسیاری از ایرانیان بر این عقیده بود که ایجاد پیوندهای نزدیک با یک قدرت ثالث، اهرمی در اختیار ایران قرار خواهد داد که برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال خود به آن نیاز دارد. بنابراین پیوسته تلاش می‌کرد با ایالات‌متحده پیوندهای نزدیکی برقرار کند و این کشور را نسبت به ارزش دوستی با ایران متقاعد کند.

به‌دنبال دعوت تهران از یک مشاور مالی آمریکا به نام آ. سی میلسپو برای تجدید سازمان امور مالی ایران در سال ۱۳۰۱.ش‌و واگذاری امتیازات نفتی به کمپانی‌های آمریکایی، در آغاز روابط دو کشور، رضاشاه امیدوار بود که مناسبات نزدیکی با ایالات‌متحده آمریکا برقرار کند، اما خیلی زود دریافت که واشنگتن کمتر از او به ایجاد چنین مناسباتی علاقه دارد زیرا دولت آمریکا در تحلیل نهایی، آنقدر به ایران بها نمی‌داد که خود را در تعارض با انگلستان قرار دهد و از طرف دیگر سیاست انزواطلبی آن کشور در آن زمان مانعی بر سر این راه بود. در نهایت درباره این روابط و انگیزه می‌توان گفت که رضاشاه سرانجام به چیزی بیش از مناسبات دیپلماتیک و پیوندهای تجاری محدود با آمریکا دست نیافت. دومین «قدرت‌ ثالثی» که رضاشاه به آن روی آورد آلمان بود و با توجه به ناکامی روابط با آمریکا بود که رضاشاه را به ایجاد پیوندهای نزدیک‌تر با آلمان ترغیب کرد.

از طرف دیگر آلمان‌ در خلال جنگ جهانی اول با گنجاندن ماده ۷ در قرارداد برست لیتوفسک ۱۹۱۸.م مبنی بر تضمین استقلال و حاکمیت ایران و تخلیه قوای خارجی از این کشور، محبوبیت بسیاری در جامعه ایرانی کسب کرد و همین امر، نفوذ سهل و آسان آلمان در ایران و گسترش روابط با این کشور را موجب شد تا جایی که ایرانیان، «آلمان را به‌عنوان نیروی سوم می‌نگریستند و به آن چشم یاری دوخته بودند.» در مورد روابط با آلمان علاوه بر قدرت سوم باید به این امر توجه کرد که آلمان سابقه مداخله استعماری در خاورمیانه نداشت تا احساسات ایرانیان را جریحه‌دار کند و از طرف دیگر یکی از کشورهای پیشرفته جهان در زمینه علم و تکنولوژی بود و به‌خوبی می‌توانست به کشور توسعه‌نیافته‌ای مانند ایران کمک کند؛ چراکه سرمایه، مشاوران فنی، واحدهای صنعتی و ماشین‌آلات آماده برای صدور در اختیار داشت. از طرف دیگر رضاشاه تمایل شدیدی به صنعتی کردن کشور داشت؛ بنابراین خواهان کشوری بود که این امکانات را به‌راحتی و ارزان در اختیار او قرار دهد. البته نیاز آلمان به مواد خام باعث شده بود که این کشور بتواند متقابل همگام با نیازهای ایران حرکت کند و  آنها را برطرف سازد.

البته گرایش ایران به آلمان در دوران جمهوری وایمار به‌شدت دوران هیتلری نبود؛ چراکه فعالیت کمونیست‌های ایران در آلمان، ایران را نگران ساخته بود، اما با به قدرت رسیدن هیتلر در آلمان که با افکار ناسیونالیستی، قدرت‌طلبی و دیکتاتوری رضاشاه هماهنگ بود این روابط سرعت بیشتری گرفت؛ چراکه آلمان به‌قدرت بزرگی تبدیل شده بود و از سوی دیگر هیتلر به هیچ گروه و حزبی اجازه بر هم زدن روابط با ایران را نمی‌داد و در واقع می‌توان گفت که دیکتاتورها بهتر زبان همدیگر را می‌فهمیدند.

با نگاهی به اوضاع و بحران اقتصادی جهان و مساله تجارت خارجی ایران می‌توان به‌دلیل دیگری در مورد گرایش به آلمان پی برد. با توجه به این وضعیت در سبک و روش تجارت خارجی ایران پدیده نوینی خود را نشان داد؛ این نیز گرایشی بود در جهت روابط تجاری دوجانبه. سه عامل در این گرایش دخیل بودند: الف‌ــ این نتیجه منطقی سیاست مداخله دولت ایران در تجارت خارجی به‌شمار می‌رفت. دولت از طریق انعقاد معاهدات تجاری دوجانبه راحت‌تر می‌توانست کنترل خود را بر این بخش از تجارت اعمال کند. تمام این اقدامات مالی و اقتصادی برای دفاع از یک ریال متورم‌شده و به منظور کم‌کردن کسری تجاری در پیش گرفته شده بود، ولی این از قدرت صادرات ایران به کشورهایی با سیستم پولی آزاد کاست. لذا ایران ناچار به انعقاد معاهدات تجاری دوجانبه با سیستم‌های پولی ضعیف و کنترل‌شده چون آلمان و شوروی کشانده می‌شد؛ ب‌ــ بخش عمده تجارت و مبادلات ایران با اتحاد شوروی بود و داد و ستد با نظام اقتصادی شوروی، اتخاذ شیوه‌ای مبتنی بر معاهدات تجاری دوجانبه را ایجاب می‌کرد؛

ج‌ــ عامل سوم، سیاست حمایت از صنایع داخلی بود. بسیاری از کشورهای اروپایی در سال‌های پس از بحران این شیوه را، به‌ویژه دربخش کشاورزی خویش، اتخاذ کرده بودند. دولت ایران که برای کالاهای کشاورزی خود بازار نمی‌یافت، چاره‌ای جز انعقاد معاهدات تجاری دوجانبه با شرکای تجاری خود نداشت. بنابرین به‌رغم ریال متورم‌شده حجم معینی از کالاهای صادراتی و وارداتی از این کشورها تضمین می‌شد.دلیل دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که رضاشاه به تجهیزات نظامی آلمان برای ساختار یک ارتش قدرتمند و بازسازی صنایع نظامی کشور ــ آنچه دولت‌های روس و انگلیس نمی‌خواستند ــ نیاز داشت؛ چراکه این تسلیحات ارزش خود را در سرکوبی شورش‌ها و جنبش‌های داخلی به‌خصوص عشایر نشان داد. براساس چنین خط‌مشی بود که دولت ایران گرایش و نزدیکی روزافزونی نسبت به آلمان نازی پیدا کرد.

این خبر دلایل نزدیکی رضاشاه به آلمان اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

زنان قدرتمند جهان را بیشتر بشناسید + تصاویر

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، مجله فوربس در گزارشی هر ساله زنان و مردان قدرتمند را معرفی می‌کند، در لیست زنان چند نکته جالب وجود دارد، آنجلا مرکل همچنان صدرنشین است، ترزا می هم در تعقیب اوست و مابقی لیست، همه زنانی هستند که ردپای‌شان در شرکت‌های بزرگ‌های اقتصادی پیدا می‌شود، شاید همه آن‌ها درس خوانده باشند و عنوان کارآفرین را هم یدک بکشند، اما تاثیر شرکت‌های بزرگ در رشدآن‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت، شرکت‌هایی که بعضا به شکل خانوادگی به آن‌ها را پیدا کرده‌اند.

آنگلا مرکل

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قدرتمندترین زن جهان است، او از سال ۲۰۰۵ به عنوان صدراعظم آلمان خدمت کرده‌است و همچنین رهبر مرکز راست اتحادیه دموکراتیک مسیح از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ بوده‌است. او را سیاست‌مداری غیرقبل پیش‌بینی، مرموز، بی‌رحم، و عمل‌گرا می‌خوانند تا جاییکه عنوان مارگارت تاچر قرن بیست و یک را به او نسبت داده‌اند.

ترزا می

نخست وزیر پیشین انگلیس، ترزا می دومین زن با نفوذ جهان در سال ۲۰۱۸ است. او طرفدار فمینیسم و یکی از پایه‌گذاران گروه «زنان برای برنده شدن» است. این گروه تلاش می‌کند که زنان بیشتری را به نمایندگی مجلس از حزب محافظه کار ترغیب کند.

او را فردی «بدجور سرسخت»، «محکم» و «غیرقابل انعطاف» می‌دانند. او این توصیف دربارهٔ خودش را مایه افتخار می‌داند. همچنین او را فردی «مطمئن» توصیف می‌کنند، یعنی اگر کاری را که به او بدهند به سرانجام می‌رساند. می ماه گذشته از سمت خود کناره‌گیری کرد.

کریستین لاگارد

کریستین مادلین اودته لاگارد، حقوقدان فرانسوی، وزیر اقتصاد و دارایی پیشین فرانسه و رئیس صندوق بین‌المللی پول است. البته او در ژوئیه ۲۰۱۹ از سمت خود استعفاء کرد.

لاگارد در ژوئن ۲۰۰۷ از طرف نیکولا سارکوزی به عنوان وزیر دارایی انتخاب شده بود، همچنین اولین وزیر اقتصاد زن در دولت‌های جی۸ است. لاگارد اولین زنی است که به عنوان رئیس صندوق بین‌المللی پول انتخاب شد و در سال ۲۰۱۱ رد رده نهم لیست زنان قدرتمند جهان قرار گرفته بود. لیستی که امسال رده سوم آن را به نام خود زد.

مری بارا

مری بارا کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی  است، که در حال حاضر مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز را بر عهده دارد.  او نخستین زنی است که ریاست یکی از خودروسازان اصلی را بر عهده گرفته، بارا در ماه ژانویه ۲۰۱۴ از سوی هیئت مدیره جنرال موتورز، به ریاست این شرکت انتخاب شد. او همچنین امسال به هیات مدیره شرکت دیزنی نیز پیوسته است.

نکته جالب اینکه او سال گذشته در رتبه ۶۲ لیست زنان قدرتمند قرار گرفته بود و امسال به رتبه چهارم رسیده است.

ابیگل جانسون

ابیگیل جانسون کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی فعالیت می‌کند.

این شرکت توسط پدر بزرگش؛ ادوارد جانسون تأسیس شد و پدرش ادوارد جانسون سوم نیز هم‌ ریاست هیات مدیره شرکت را بر عهده دارد. در سال ۲٠۱۳ خانواده جانسون مالک ۴۹درصد شرکت شدند و  در سال ۲٠۱۶ ابیگیل مدیر شرکتی شد که ۴۵٠٠٠ کارمند در سرتاسر دنیا دارد. او سال گذشته رتبه هشتم زنان ثرتمند جهان را کسب کرده بود.

ملیندا گیتس

ملیندا گیتس بیش از هر چیز دیگر به عنوان نیمه دیگر بیل گیتس شناخته می‌شود. برخی حتی پا را از این هم فراتر می گذارند و می گویند او نیمه ی بهتر بیل گیتس است. ملیندا که ثروتی ۸۹.۴ میلیارد دلاری را با همسرش شریک است، به عنوان شریک همسرش در ریاست بنیاد بیل و ملیندا گیتس، به یکی از با نفوذ ترین زنان خیر جهان بدل شده است.

او مدیر سابق برخی از محصولات شرکت مایکروسافت است و در سال ۲۰۱۳ به عنوان سومین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

سوزان وویچیتسکی

سوزان دایان وویچیتسکی یک کارآفرین اهل ایالات متحده آمریکا است که مدیرعاملی یوتیوب را بر عهده‌ دارد.  در سال ۱۹۹۸ سرگئی برین و لری پیج از بنیان‌گذاران گوگل، گاراژ خانهٔ وویچیتسکی را اجاره کرده و نخستین دفتر گوگل را برپا کردند. او در سال ۱۹۹۹ نخستین مدیر بازاریابی گوگل شد.

آنا پاتریسیا بوتین

آنا پاتریسیا بوتین کارآفرین، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی اسپانیایی است، که در حال حاضر ریاست هیئت مدیره گروه سانتاندر  فعالیت را بر عهده دارد. گروه سانتاندر، گروه بانکداری اسپانیایی است که به عنوان بزرگترین بانک منطقه یورو شناخته می‌شود.

مریلین هیوسن

مریلین هیوسن مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که مدیر عامل اجرایی شرکت لاکهید مارتین را بر عهده دارد. شرکت لاکهید مارتین یکی از بزرگترین پیمانکاران صنایع جنگ‌افزاری جهان محسوب می‌شود.سالانه بیش از ۷٫۱٪ از کل بودجه وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا صرف خریداری تجهیزات از لاکهید مارتین می‌شود و هم‌اکنون شمار کارکنان این شرکت بیش از ۱۰۰ هزار نفر است.

 او همچنین از اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دوپونت و سندیا کورپوریشن  نیز به‌شمار می‌آید که شرکت دوپُن، در سال ۲۰۰۹ سومین شرکت شیمیایی جهان، بر اساس ارزش بازار و نهمین شرکت شیمیایی، از نظر میزان درآمد بوده‌است.

جینی رومتی

جینی رومتی  کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره شرکت آی‌بی‌ام فعالیت می‌نماید.

آی‌بی‌ام یک شرکت آمریکایی چندملیتی فناوری است که در آرمونک، نیویورک قرار دارد. این شرکت تولیدکننده و فروشنده نرم‌افزار و سخت‌افزار، ارائه دهنده خدماتی چون زیرساخت، میزبانی وب، فناوری نانو و رایانه بزرگ است. رمتی تاکنون ۸ بار نامش در فهرست ۵۰ زن قدرتمند در کسب‌وکار، قرار گرفته‌است. همچنین در سال ۲۰۱۲ رتبه ۱۵ زنان قدرتمند جهان را به خود اختصاص داد.

این خبر زنان قدرتمند جهان را بیشتر بشناسید + تصاویر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

اقدام بی‌سابقه آلمان درباره کودکان داعشی

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، سخنگوی پلیس فدرال آلمان تصریح کرد، روند انتقال کودکان تحت نظارت کارمندان اجتماعی و خدماتی برای حمایت از کودکان انجام گرفته است.

این نخستین باری است که دولت آلمان فرزندان داعشی‌ها را در میان بحث‌های داغ درباره چگونگی مقابله با بازگشت تروریست‌های داعشی و فرزندان آنها به کشورهای اروپایی به آلمان بازگرداند.

در همین راستا، منابع اعلام کردند که از میان این کودکان دو خواهر (دو و چهارساله) به همراه مادربزرگشان و همچنین یک کودک (هفت ساله) به همراه مادر بزرگش از فرودگاه اربیل به آلمان بازگشتند.

وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که چهار کودک از جمله یک کودک بیمار در روز دوشنبه به کارمندان کنسولگری آلمان در اربیل تحویل داده شدند.

آلمان نیز مانند سایر کشورهای غربی در مورد نحوه برخورد با شهروندان خود که برای پیوستن به گروه‌های افراطی مانند داعش به خاورمیانه رفته‌اند، سختگیری دارد.

در همین راستا، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان تصریح کرد: ما سعی خواهیم کرد که کودکان بیشتری سوریه را ترک کنند. بیشتر این کودکان کوچک هستند و سن کمی دارند و نمی‌توانند مسئولیت اقدامات و فعالیت‌های والدینشان را به دوش بکشند و ما می‌خواهیم که کمکی کنیم.

این خبر اقدام بی‌سابقه آلمان درباره کودکان داعشی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

دیجیتالیزه شدن به سبک آلمان

این مطلب برای کاربران ویژه میباشد. برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدیوها باید ثبت نام نمایید و یا اپلیکیشن هفت صبح را نصب و به کلیه امکانات دسترسی یابید.

نوشته دیجیتالیزه شدن به سبک آلمان اولین بار در هفت صبح پدیدار شد.

از همان اول فیلیپ با ما خوب نبود

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، فیلیپ رفت اما ماجراهایش هنوز ادامه دارد. این بار محمدرضا روشنی، همان مردی که از فیلیپ و خانواده‌اش حمایت کرد، جزییات تازه‌ای را از ماجرای فیلیپ در تهران فاش کرد. مردی که می‌گوید تمام توانش را برای نگهداری، حمایت، دلجویی و درمان فیلیپ گذاشته و از هیچ کمکی برای این گردشگر آلمانی دریغ نکرده است. روشنی ادعای گروگانگیری و گروکشی را رد می‌کند و معتقد است که تنها پول‌هایی که برای فیلیپ و درمانش و پذیرایی از او و همراهانش هزینه کرده بود را از آنها خواسته است. این مرد که جانباز و دکتر جامعه شناس  است و وضع مالی خوبی هم دارد، خودش را در این ماجرای پرحاشیه بی‌تقصیر می‌داند و همه چیز را طبق توافقی که با مادر فیلیپ داشته است، حق خودش می‌داند. دکتر محمدرضا روشنی در گفت‌وگویی این‌بار ماجرا را از زاویه خودش روایت کرد.
فیلیپ را اولین‌بار کجا دیدید؟

من فیلیپ را به واسطه عمویم می‌شناختم؛ البته مادرش را بیشتر می‌شناختم. خواهر زن ‌عمویم همسایه فیلیپ در آلمان بود. من به همان دلیل آنها را می‌شناختم. وقتی فیلیپ راهی ایران شد، عمویم با من تماس گرفت و گفت که خودش هم قرار است به تهران بیاید؛ اما گفت که حواسم باشد فیلیپ در ایران است و زمانی به تهران می‌رسد که خودش هم می‌آید. من به محض این‌که متوجه شدم فیلیپ در ایران است، به واسطه قولی که به عمویم دادم، موضوع را پیگیری کردم. پسرم آلمانی بلد است. او در واتس‌آپ با فیلیپ در ارتباط بود و مرتب از او پیگیری می‌کرد که کجاست و در چه وضعیتی است. تا این‌که فیلیپ به نشتارود رسید. بعد از آن ارتباط قطع شد. پسرم دیگر نتوانست با او تماس بگیرد تا این‌که مادرش با من تماس گرفت و گفت تو را به خدا بروید سراغ فیلیپ او حالش خوب نیست. بلافاصله تماس گرفتم، اول جواب نداد بعد از چندین تماس مردی جواب داد و گفت که راننده آمبولانس است. بلافاصله در اوج ترافیک و شلوغی با پسرانم راهی شمال شدیم و به بیمارستان رفتم و دیدم که چقدر حال فیلیپ بد است، او را بشدت کتک زده بودند، دلم خیلی برایش سوخت و تصمیم گرفتم از او حمایت کنم.

چطور شد او را به تهران آوردید؟

وقتی بیمارستان را دیدم، متوجه شدم که امکانات مناسب برای فیلیپ وجود ندارد. همان موقع آمبولانسی با تجهیزات کامل در اختیار گرفتم. با بیمارستان خاتم‌الانبیا در تهران تماس گرفتم و هماهنگ کردم. همه کارهایش را انجام دادم و او را به تهران منتقل کردم که امکانات لازم برای درمانش وجود داشته باشد.

بعد از درمان فیلیپ به خانه شما آمد؟

بله؛ من به واسطه قولی که به عمویم داده بودم و دل‌رحمی خودم فیلیپ را تنها نگذاشتم. تمام هزینه‌هایش را تقبل کردم. عمویم می‌گفت هر هزینه‌ای کردی مادرش به تو پس خواهد داد. بعد از ترخیصش از بیمارستان او را به خانه‌ام بردم. بهترین امکانات را در اختیارش گذاشتم. از طرف دیگر با همه خستگی و بی‌خوابی‌های پی‌درپی ساعت ٣ صبح شنبه، پنجم مرداد، برای آوردن مادر فیلیپ و خواهر خانم عمویم از فرودگاه امام‌خمینی(ره) به آن‌جا رفته و به اتفاق آنها به منزل خودم برگشتم. میهمانان مانند اعضای خانواده با ما زندگی می‌کردند فقط کارها و هزینه‌ها را ما انجام می‌دادیم، به طوری که همه امور و برقراری امنیت و آسایش همه افراد در بالاترین سطح انجام شد. از طرف دیگر رفتار فیلیپ با اعضای خانواده‌ام خیلی صمیمانه نبود و بیشتر سرگرم فضای مجازی و امور خودش بود. با این‌که تجهیزات سرگرمی و وسایل بازی در خانه ما مهیا بود، به پیشنهاد فرزندانم با آنها تفریح و بازی می‌کرد. می‌گفتند وقتی فیلیپ را دیده‌اند او گرسنه بود در صورتی که او بیشترین غذا را به صورت میکس‌شده و مایع  مصرف می‌کرد و هیچ‌گاه از گرسنگی شکایتی نداشت.

چقدر برای او هزینه کردید؟

فقط هزینه جراحی و انتقال او به تهران حدود ۵٠‌میلیون تومان شد. حالا پذیرایی‌ها، حمل‌ونقل و کارهای پس‌گرفتن اموالش بماند. دو بار تا شمال رفتم و آمدم حتی با سارقان هم صحبت کردم. به آنها گفتم چرا این بنده خدا را کتک زدید. گفتند نمی‌دانیم چرا فقط می‌خواستیم وسایلش را ببریم.

ماجرای دعوای روز آخر چه بود؟

ساعت حدود ٨ شب بود که در حال بدرقه و خداحافظی با میهمانان خود بودیم. البته قبل از آن با تقاضای مادر فیلیپ با کمی اختلاف نظر توافقاتی در خصوص محاسبه مخارج و هزینه‌ها و امور انجام‌شده، برخوردیم ولی قضیه آن‌قدر بزرگ نبود. من پول هزینه‌هایی که کرده بودم را می‌خواستم اما مادر فیلیپ تنها پولی را که به ‌عنوان بدهی عمویم به من بود را پرداخت کرده بود.

ماجرای بدهی چه بود؟

عمویم به من ٢٠‌میلیون تومان بدهی داشت. او ٩٠٠ یورو به مادر فیلیپ داده بود تا به من پرداخت کند. ۶ روز قبل از رفتن فیلیپ، مادرش این پول را به من داد که روز آخر وقتی صحبت هزینه‌ها شد، گفت که ٩٠٠ یورو پرداخت کرده در صورتی که آن پول، بدهی عمویم بود.

چقدر هزینه کردید و چقدر پول از آنها می‌خواستید؟

من حدود ۵‌هزار یورو هزینه کرده بودم و در توافقنامه قرار بود ٨هزار یورو به من بدهند.

یعنی بیشتر از ۵‌هزار یورو نخواستید؟

مادر فیلیپ روز آخر وقتی صحبت‌های مرا شنید و متوجه هزینه‌ها شد، ‌هزار و ١٠٠ یورو پرداخت کرد. گفت که وقتی رفت آلمان بقیه‌اش را هم پرداخت می‌کند.

ماجرای توافقنامه و قرارداد چه بود؟

یک توافقنامه نوشتیم، بابت هزینه‌هایی که من کرده بودم و خانه‌ام را که در اختیارشان گذاشتم و همه پذیرایی‌ها قرار شد، ٨‌هزار یورو به من پرداخت شود که‌ هزار و ١٠٠ تای آن پرداخت شده بود. من نه گروکشی کردم و نه گروگانگیری؛ این توافقنامه هم همین‌طوری نوشته شد. قرار شد مادر فیلیپ وقتی به آلمان رفت و کارهای بیمه پسرش را انجام داد، اگر پولی گرفت، پرداخت کند اگر نه هم که دیگر هیچ.

یعنی آنها با ناراحتی خانه شما را ترک نکردند؟

نه؛ اتفاقا دوست دختر  فیلیپ چندبار دست همسر مرا بوسید، کلی از ما تشکر کرد و بشدت هم قدردان ما بود اما فیلیپ نه. مادر فیلیپ هم چندین بار همسرم را در آغوش گرفت و از او تشکر و بابت شیطنت‌های فیلیپ عذرخواهی کرد.

دلیل این‌که فیلیپ از شما ناراحت بود، چیست؟

نمی‌دانم. از همان اول هم فیلیپ زیاد با ما خوب نبود. حتی یک‌بار هم در آن مدت در اینستاگرامش از ما تشکر نکرد. یک‌بار وقتی دخترم به ملاقات فیلیپ در بیمارستان آمد، فیلیپ خواست با او احوالپرسی گرمی کند اما دخترم که با این آداب و فرهنگ‌ها مخالف بود، از انجام آن خودداری کرد. همه ما و حتی خود فیلیپ بسیار خندیدیم و درباره این موضوع صحبت کردیم. خانمی که دوست‌دختر فیلیپ بود و قرار بود که با هم ازدواج کنند بسیار از این موضوع خوشحال شد، فکر کنم فیلیپ از همان‌جا با ما کدورت پیدا کرد.

ماجرای فرستادن فرزندتان به آلمان چه بود؟

ما اصلا نمی‌خواستیم هیچ کدام‌مان به آلمان برویم. ماجرا از این قرار بود که پزشک نامه‌ای داده بود و گفته بود در پرواز کسی همراه فیلیپ باشد که بتواند کمکش کند. مادر فیلیپ هم از من خواست همراه‌شان باشم اما من گفتم نمی‌توانم و پسرم با آنها همراه شود؛ حتی به سفارت هم رفتیم و کارهایش را انجام دادیم ولی بعد که فیلیپ با مادرش در اتاق صحبت کرد، آنها نظرشان عوض شد. ما هم حرفی نزدیم.

چه شد که ماجرا به مانی رهنما و همراهانش کشیده شد؟

هیچکس این آقا را نمی‌شناخت. نمی‌دانم چرا در این قضیه دخالت و برای ما مزاحمت ایجاد کرد احتمال می دهم نقشه ای داشت. /روزنامه شهروند

این خبر از همان اول فیلیپ با ما خوب نبود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش جالب مهناز افشار به سوال مردم از وی درباره حواشی مصاحبه سحر قریشی

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، مهناز افشار که مدت زیادی است خارج از ایران به سر می‌برد، در یک گفت‌وگوی لایو اینستاگرامی با مخاطبانش که به بهانه اکران فیلم “قسم” انجام شد، به سوالات آنها پاسخ داد.

شاید پرتکرارترین سوالی که از این بازیگر پرسیده شد سوال درباره زمان بازگشتش به ایران بود. او در پاسخ به این سوال در ابتدا به گفتن “به زودی برمی‌گردم” بسنده کرد و بعد توضیح داد که در ابتدای پاییز به ایران برمی‌گردد.

مهناز افشار دلیل حضورش در آلمان را حضور در کلاس‌های بازیگری عنوان کرد و گفت: از آنجایی که هر کشوری متدهای خاص بازیگری دارد، اینجا در دانشگاه بازیگری می‌خوانم.

بازیگر فیلم “قسم” که به تازگی اکرانش شروع شده همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تصمیمی برای کارگردانی دارد گفت: خیر. به کارگردانی فکر نمی‌کنم. چون فکر می‌کنم بازیگری هیچ سقفی ندارد.

مهناز افشار البته در این گفت‌وگوی زنده سعی کرد سوالات حاشیه‌ای را نادیده بگیرد و در مقابل سوالاتی که از او درباره واکنشش به گفته‌های سحر قریشی درباره‌اش در یک مصاحبه اینترنتی پرسیده می‌شد، سکوت کرد. /خبرآنلاین

این خبر واکنش جالب مهناز افشار به سوال مردم از وی درباره حواشی مصاحبه سحر قریشی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

پشت پرده گردشگر آلمانی که در مازندران کتک خورد چه بود؟/ ردپای مجری زن تلویزیون در حل ماجرا

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری‏، در حالی که بعد از مداوا در بخش وی ای پی بیمارستان خاتم الانبیای تهران و پست های اینستاگرامی فیلیپ که از مردم ایران تعریف کرده بود همه فکر می کردند ماجرا به خیر و خوشی تمام شده است دوباره حادثه جدیدی برای این گردشگر اتفاق افتاد. ماجرایی که درنهایت ختم به خیر شد و باز هم این گردشگر را به تعریف و تمجید از مردم ایران ترغیب کرد.

گفته می‌شد که فیلیپ هنگام بازگشت به آلمان از سوی فردی که در خانه‌اش مهمان بوده ، برای ۱۵ هزار دلار گروگان گرفته می‌شود؛ ولی درواقع ماجرا این‌طور نبوده و فیلیپ و صاحبخانه دچار مشکلات و اختلافات مالی می‌شوند؛ اختلافاتی که با میانجیگری مانی رهنما، صبا راد، محمد شکیبانیا و همچنین ماموران پلیس ختم به خیر می‌شود.

این اختلافات چه بود؟

محمد شکیبانیا، مستندساز ایرانی که فیلیپ را تا فرودگاه بدرقه کرده بود، ماجرا را این گونه روایت می کند: «فیلیپ با این میزبانش که دکترای جامعه شناسی است از قبل و از طریق دوست و همسایه آلمانی‌شان آشنا بوده و مادر فیلیپ هم این آقا را می‌شناخته و به همین دلیل مهمان او بودند و او در این مدت به دنبال کارهای فیلیپ بوده است. هنگام رفتن فیلیپ و مادرش از آن‌ها می‌خواهد که پول‌هایی را که تا الان برای فیلیپ خرج کرده است به او پرداخت کنند. البته بیشتر از آن چیزی که خرج کرده بود، یعنی ٢٠٠‌میلیون تومان از فیلیپ و مادرش می‌خواست. می‌گفت تا الان دنبال کارهای فیلیپ بودم، تمام هزینه‌های بیمارستان و درمانش را پرداخت کردم، تا شمال رفتم و کارهایش را پیگیری کردم، دوچرخه و وسایلش را تحویل گرفتم و با هزینه خودم به تهران برگرداندم و در این مدت از فیلیپ و مادرش و دوست مادرش پذیرایی و آن‌ها را در خانه‌ام مهمان کردم. در این مدت تمام هزینه‌های فیلیپ با من بود، برای همین از او پول می‌خواهم. برای حل ماجرا قراردادی بین فیلیپ و آن آقا بسته شد که هر زمان فیلیپ به آلمان رسید ٢٠٠ میلیون تومان به میزبان تهرانی پرداخت کند!»

به نظر می رسد حداقل بخش پایانی ماجرای فیلیپ در ایران با آن چه ابتدا روایت شده بود متفاوت است. همزمان پست دیگری نیز زیر یک تصویر در فضای مجازی با این مضمون منتشر شده است : این خودروی یک خانواده گردشگر خارجیه که پس از سرقت از آن در ایران حسابی معروف شده بود و شعار ایران عالیه رو ماشینشون زده بودند، چند وقت پیش در دهمین سفرش به ایران با ۱۷۰۰ قوطی مشروبات الکلی توقیف شده. ‏داستان گردشگران خارجی در ایران هی داره عجیب و عجیب‌تر میشه!

این خبر پشت پرده گردشگر آلمانی که در مازندران کتک خورد چه بود؟/ ردپای مجری زن تلویزیون در حل ماجرا اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

ادعای عجیب مجری معروف درباره ماجرای گردشگر آلمانی

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، در روزهای گذشته خبری منتشر شد از یک دوچرخه‌سوار آلمانی که در شمال کشور مورد زورگیری قرار گرفته بود. فردی که به تازگی از سرطان رهایی پیدا کرده و برای رساندن پیام امید به بیماران سرطانی با دوچرخه به کشورهای مختلف سفر کرده است.

حالا پس از چند روز، صبا راد مجری تلویزیون و همسر مانی رهنما خواننده از اتفاق تلخ دیگری گفته که برای این دوچرخه‌سوار آلمانی رخ داده. صبا راد در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام این اتفاق را اینطور روایت کرد:

سلام عزیزانم

حتما خیلی از شما ماجرای فلیپ، دوچرخه سوار آلمانی توریستی که تصمیم میگیره بعد از نجات از بیماری سرطان با فروش پیانو(ایشون نوازنده پیانو هستن)به چند کشور سفر کنه(بارکاب زدن)و پیام شکست سرطان رو به همه بیماران مبتلابه سرطان در کشورهای مسیر رکاب زدنش بده شنیدین در ادامه مسیرش که به ایران میرسه متاسفانه در شمال کشور بیش از ده نفر میریزن روی سرش و ضمن دزدی اموال و دوچرخه اش تا میتونن میزننش

خبر بد اینکه فلیپ وقتی به دزدا میرسه تلفنی در حال صحبت با مادرش بوده و مادرطفلکیش تمام اون دقایقی که بچه اش داشته کتک میخورده میشنوه ،هر شکلی که می شد خودشو میرسونه ایران

فلیپ هم به تهران منتقل می شه و در بیمارستان بستری میشه از اونجایی که همسرم مانی رهنما دوچرخه سوار هم هستن تصمیم میگیرن برن بیمارستان عیادت و دلجویی از فلیپ که این موضوع خیلی فلیپ رو خوشحال میکنه بعد از مرخص شدن از بیمارستان روزیکشنبه فلیپ اومد آموزشگاه موسیقی ما و هیچ وقت لحظه ای که پای پیانو نشست و با بغضی عجیب و غم انگیز شروع به نوازندگی کرد از ذهنم پاک نمیشه و چند ساعتی کنار مانی موند و گپ زدن و ساز زدن و خلاصه میگه من باید برم مانی ازش میپرسه خوب الان با خانواده کجا هستین فلیپ میگه یه خانواده ایرانی برای چند روز پذیرای ما هستن و ماهم خیالمون راحت میشه و ازش خداحافظی میکنیم و میره…متاسفانه قسمت غم انگیز بعدی سفرش دیروز رقم‌میخوره…من و مانی مشغول کار توی آموزشگاه بودیم که فلیپ زنگ زد و تقاضای کمک کرد از اونجایی که توی شمال دندونای فلیپ رو خرد کرده بودن و اینجا تحت عمل قرار گرفته و حرفهاش خیلی واضح نبود مانی بهش گفت فلیپ لوکیشن بده من بیام پیشت (ساعت هفت غروب)میرسه به فلیپ که ساعت دو بامداد پرواز داره اون خونواده بخاطر چند روز حضور این چهار نفر(فلیپ،دوستش،مامان فلیپ،دوست مامانش)پانزده هزار دلارطلب میکنن و میگن تا این پول ندیدن حق ندارین از خوونه ما برین بیرون در واقع گروگان میگیرن این بنده های خدارو

مانی با پلیس تماس میگیره و منم توی آموزشگاه که از فرط ناراحتی سردرد شدید شده بودم زنگ زدم به زهرا جان خاتمی که زبان آلمانی میدونه به کمکون بیاد و زهرا هم موضوع رو برای پدرشون میگن و ایشون هم محبت میکنن با همسر زهرا جان به مانی ملحق میشن و خلاصه با حضور پلیس که واقعا ازشون ممنونم و دوستان خوب از جمله آقاحامد موفق میشیم فلیپ و خانواده اش رو از دست اون خانواده نجات بدیم منم خودمو بهشون رسوندم و دیدیم حالا که اینقدر اینجا اذیت شدن و حق مردم ما این نیست ازمون به این بدی یاد بشه تصمیم گرفتیم تا فرودگاه همراهیشون کنیم.

این خبر ادعای عجیب مجری معروف درباره ماجرای گردشگر آلمانی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.