آذری جهرمی برای ترامپ توئیت زد + عکس

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، محمد جواد آذری جهرمی در توئیتی خطاب به دونالد ترامپ گفت: جمعیت واقعی مردم امروز را با جمعیت خیالی روز تحلیف خود یا اکانت‌های فیک سعودی مقایسه کن.

این یک قانون است: چیزهای خوب برای آدم‌های خوب رخ می‌دهد.

آذری

قطعنامه پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷

این خبر آذری جهرمی برای ترامپ توئیت زد + عکس اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

تشریح جزئیات حادثه آتش‌سوزی پژوهشگاه فضایی از زبان وزیر ارتباطات / درگذشت ۳ پژوهشگر

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه روز فناوری فضایی در جمع خبرنگاران در خصوص سانحه رخ داده در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی افزود: این سانحه به دلیل آتش‌سوزی در یکی از ساختمان‌های پژوهشگاه فضایی بوده است.

وی با بیان این‌که در آن روز به دلیل برگزاری مراسم کسی متوجه این حریق نشد، خاطر نشان کرد: در این حادثه سه نفر از افرادی که این ساختمان مشغول فعالیت بودند جان خود را از دست دادند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: گزارش کامل این سانحه تاکنون اعلام نشده است. /ایسنا

دستگیری سارقان خشن و مسلح تهران + فیلم

این خبر تشریح جزئیات حادثه آتش‌سوزی پژوهشگاه فضایی از زبان وزیر ارتباطات / درگذشت ۳ پژوهشگر اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

واکنش وزیر ارتباطات به ادعای «کاخ‌نشینی» خود

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، محمدجواد آذری جهرمی در توییترش نوشت: «‌یا ابالفضل!

اولین ساختمان فرستنده و تاسیسات رادیویی، یهویی شد کاخ! ساختمانی که سال ۸۸ بازسازیش تمام شده، یهویی صدها میلیون خرجش شده است! ترک دفتر به‌دلیل مقاوم‌سازی هم یهویی میشه بی‌توجیه! مردم میدونن درد شما چیه، زور نزنید. کلاه‌فرنگی جزو میراث کشور است و از آن حفاظت می‌کنیم.»

تویت

پست توهین آمیز پسر ترامپ جنجال آفرین شد

این خبر واکنش وزیر ارتباطات به ادعای «کاخ‌نشینی» خود اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

چرا قیمت بسته‌های اینترنتی افزایش یافته است؟ وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، وزیر ارتباطات در رشته توییت‌هایی به پسرش در یکسال اخیر در توسعه زیرساختهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، چه پیشرفتهایی صورت گرفته است؟ پاسخ داده و چند نمونه از کارهایی که وزارتخانه‌ و تیمی که به مدیریت او در این سازمان مشغول هستند را با عنوان گزارش به مردم یادآوری کرده است. «محمدجواد آذری جهرمی» در این رشته توییت‌ها به مواردی چون کیفیت خدمات، توسعه لایه خدمات نرم افزاری، خدمات ابری و میزبان اشاراتی داشته و تاکید کرده که نوسانات ارز باعث برخی گرانی‌ها در بخش قیمت‌ گذاری خدمات شرکت‌های خصوصی شده است.

نمودار

جهرمی در نگاه اول به توسعه لایه دسترسی مردم اشاره کرده و با مقایسه تعداد شهرهای پوشش تحت اینترنت دسترسی پهنای باند نسل چهارم این نکته را یادآوری کرده که در این زمینه چه رشدهایی صورت گرفت است. او همچنین به توسعه هسته شبکه ملی اطلاعات اشاره داشته که چندی پیش مراسم رونمایی از پروژه نهایی آن هم تحت عنوان توسعه ظرفیت IP بخش هسته شبکه ملی اطلاعات انجام شد.

نموداری

جهرمی رشد دو سال اخیر خدمات ابری و میزبانی را نیز در نموداری به تصویر کشیده و در ادامه فرایند توسعه لایه خدمات نرم افزاری را نیز فراموش نکرده است؛ فرایندی که به موجب آن رشد ۵ برابر تعداد اپلیکیشن‌های موبایل از چندسال پیش تاکنون را شاهد بودیم و یا رشد ۳۰۰ درصدی ترافیک VOD داخلی نیز به تحقق پیوسته است.

نمداریان

جهرمی همچنین به مساله قیمت خدمات پرداخت و با ذکر این نکته که خدمات دولت به شرکتهای اینترنتی با کاهش متوسط ۴۰ درصدی قیمت مواجه بوده؛ به رشد ۷ تا ۱۲ درصدی در تعرفه خدمات بخش خصوصی در دو ماه اخیر اشاره کرد. او در توییتی دیگر هزینه تبلیغات اپراتورها در صدا و سیما در سال جاری را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و تاکید کرد که این ارقام نباید از جیب مشتری گرفته شود:

«به واسطه تغییرات نرخ ارز، افزایش هزینه‌های اپراتورها چشمگیر بوده، راهکار، کنترل این هزینه‌هاست. برخی قابل کنترل است، مثلا خواسته‌ام تبلیغات تلویزیون و بسیاری دیگر از هزینه‌ها را کنترل کنند، هزینه تبلیغات و امثال آن نباید از جیب مردم داده شود.»

جهرمی

البته آمار گرانی ۱۲ درصدی که جهرمی از آن صحبت به میان آورده با هجمه انتقاد کاربران روبرو شده چرا که به گفته آنان قیمت بسته‌های اینترنتی  رشدی بیش از ۱۲ درصد داشته است.

افسردگی با شبکه‌های اجتماعی در دختران دوبرابر پسران است

این خبر چرا قیمت بسته‌های اینترنتی افزایش یافته است؟ وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

صرفه‌جویی ۱۴۴۰ میلیاردی با حذف قبوض خدماتی

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در سمینار هفته دیجیتال گفت: در حال حاضر ۳۵ میلیون قبض برق، ۳۵ میلیون قبض آب و ۲۰ میلیون قبض گاز توزیع می‌شود که با هوشمندسازی کنتورها می‌توان از این هزینه اضافی صرفه‌جویی کرد.

وی افزود: این در حالی است که درآمد وزارت ارتباطات از اول سال تا آذرماه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

این عضو دولت تدبیر و امید با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های مناسبی با وزارت نیرو برای هوشمندسازی انجام شده است و وزیر نیرو از این اقدام استقبال می‌کند، اظهار داشت: صنعت IOT یکی از صنایع اصلی در آینده است و اگر ما به این موضوع بپردازیم می‌توانیم جایگاه خود را در جهان حفظ کنیم. در غیر این صورت، در این موضوع نیز مثل بسیاری دیگر از موضوع‌ها متضرر می‌شویم.

جهرمی با بیان اینکه هوشمندسازی در بسیاری از بخش‌ها در حال بررسی است، تصریح کرد: با شهرداری نیز تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسیده است اما با رفتن نجفی، تفاهم‌نامه‌ها به حالت تعلیق درآمده است که امیدواریم با شهردار جدید به نتیجه خوبی در این زمینه برسیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه هوشمندسازی باید ابتدا از خودمان شروع کنیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر اپراتورها خدمات مناسبی را در این زمینه عرضه نکرده‌اند. برای توسعه این خدمات نیاز به سرمایه‌گذاری در حوزه فرکانس داریم و اگر بخواهیم روی فرکانس ۹۰۰ سرمایه‌گذاری کنیم، متضرر می‌شویم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز هوشمندسازی در مرحله بررسی است و با این کار می‌توان ۳۵ درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی کرد.

جهرمی با بیان اینکه در حوزه بانکداری نیز هوشمندسازی می‌تواند خدمات زیادی را انجام دهد، ابراز داشت: ما با حضور وین‌تک‌ها می‌توانیم به دستاوردهای مناسبی برسیم. وزارت ارتباطات در بخش هوشمندسازی وظیفه توسعه زیرساخت‌ها را دارد و حالا زیرساخت‌ها آماده میزبانی از هوشمندسازی نهادها و سازمان‌ها است و تنها باید این نهادها و ارگان‌ها از این هوشمندسازی استقبال کنند.

وی با بیان اینکه ما پیگیر هدف ایران دیجیتال هستیم، عنوان کرد: مثل همه جای دنیا برای رسیدن به این هدف موانعی وجود دارد که تلاش می‌کنیم تا آنها را برطرف کنیم.

وزیر ارتباطات با بیان سهم کم اپراتورها در تحول دیجیتال یادآور شد: ما در حوزه پیامک‌های ارزش افزوده به طور جدی در حال بررسی هستیم و به زودی به این مشکل رسیدگی خواهد شد.

جهرمی با اشاره به مشکلات شرکت مخابرات ایران بیان کرد: نرخ ارز باعث شده تا مخابرات با بحران نقدینگی مواجه شود و بر اساس آمارها مطالبات انباشته این شرکت بسیار زیاد است و مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی افزود: مخابرات ایران حدود ۳۰ میلیون مشتری تلفن ثابت دارد که حدود ۳۶۰ میلیارد تومان تنها برای توزیع قبوض هزینه می‌کنند که با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک می‌توان از این هزینه صرفه‌جویی کرد و بر روی خدمات دیگر هزینه کرد.

این عضو دولت تدبیر و امید با انتقاد از توزیع بیش از حد کارت‌های هوشمند گفت: متاسفانه امروز کارت‌های بانکی و بسیاری از کارت‌های دیگر هوشمندسازی شده‌اند که هر کدام با یک کارت در دست مردم قرار گرفته است و بیشتر این کارت‌ها مصرف چندانی ندارد و تنها از بیت‌المال برای تولید و صدور آن هزینه می‌شود که باید جلوی آن گرفته شود.

جهرمی با بیان اینکه وزارت ارتباطات وظیفه کنترل بازار تلفن همراه را برعهده ندارد، اظهار داشت: ما به واسطه مقابله با قاچاق گوشی مسئولیت کارگروه را برعهده داریم و برای ترخیص گوشی‌‌‌های همراه باید نهادهای مرتبط با یکدیگر همکاری کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۰ هزار گوشی توقیف شده و شصت هزار عدد نیز در گمرک است، تصریح کرد: آن شرکت‌‌هایی که پرونده‌‌‌شان در ارتباط با ۱۲۰ هزار گوشی در دادگستری است، در واردات ۶۰۰ گوشی توقیف شده در گمرک نقش داشته‌‌‌اند و به همین دلیل هنوز ترخیص آنها در حال بررسی است.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: کارگروهی که از نمایندگان دادستانی کل کشور و وزارت صمت تشکیل شده است، به زودی گزارشات آن را ارایه می‌‌کند.

جهرمی با بیان اینکه گوشی‌‌های توقیفی نیاز یک ماه بازار را برطرف خواهند کرد، خاطرنشان کرد: تعداد واردکنندگان در حال حاضر محدود است و قرار شده تا وزارت صمت با فراخوان به واردکنندگان جدید مجوز دهد. وضع امروز بازار وضع مناسبی نیست و در تلاشیم تا مشکلات به وجود آمده را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ایران دیجیتال به چهار بخش نرم‌‌افزار، تجارت، سخت‌‌افزار و خدمات تقسیم می‌‌شود، ابراز داشت: در بحث سخت‌‌افزار تولیدات داخلی خود را داریم به عنوان مثال در حوزه فیبر نوری و تجهیزات ارتباط تقریبا خود کفا شده‌‌ایم و در حوزه‌‌های دیگر به میزان قابل توجهی رشد کرده‌‌ایم.

وی افزود: ایران دیجیتال یک مفهوم و پروژه است که هر روز به تحقق آن نزدیک می‌‌شویم.

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۸ معرفی شد

این خبر صرفه‌جویی ۱۴۴۰ میلیاردی با حذف قبوض خدماتی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.