دروغ بزرگ؛ کار مشترک عربستان، رژیم صهیونیستی و فرانسه

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، روز گذشته خبری در رسانه‌های گروهی غربی با مرجعیت یورو نیوز منتشر شد و بر اساس آن اعلام گردید که کشتی باری “بحری ینبع” متعلق به عربستان که قرار بود اقدام به بارگیری محموله‌ای از سلاح در شمال فرانسه کند، به علت فشار سازمان‌های حقوق بشری در بندر لوهاور این کشور توقف نکرد.

اخبار دریافتی حاکی است با توجه به اطلاعات ارایه شده از سوی موساد (سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی) به سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی در خصوص اطلاع یافتن ارتش و نیرو‌های مردمی یمن از محموله این کشتی و برنامه ریزی برای منهدم نمودن آن در مسیر بازگشت به عربستان، تصمیم گرفته شد که برای منحرف نمودن سیستم اطلاعاتی ارتش یمن، خبر کذب “عدم بارگیری سلاح” منتشر گردد.

کشتی باری بحری ینبع از روز چهارشنبه با خاموش کردن سامانه‌های شناسایی کشتی در اب‌های ساحلی فرانسه لنگر انداخت و محموله‌های سلاح با شناور‌های کوچک به ان منتقل شده است.

خبر‌هایی که روز گذشته در مورد این کشتی منتشر شد خارج از روال اطلاع رسانی پیرامون جابجایی محموله‌های نظامی بود.

خبر منتشره به دنبال القاء این گزاره بود که بدلیل فشار سازمان‌های حقوق بشری که با احتمال استفاده از سلاح‌های فرانسوی در جنگ یمن خواستار عدم تحویل سلاح‌های خریداری شده به عربستان سعودی شده اند عملیات بارگیری تسلیحات فوق انجام نشده است

اگرچه دو سازمان غیر دولتی فرانسوی روز پنجشنبه به طور «اضطراری» از دیوان ادارای این کشور خواسته بودند که از بارگیری کشتی عربستانی «بحری ینبع» جلوگیری کند لیکن دیوان اداری فرانسه اعلام کرد که «بارگیری سلاح‌ها تهدید فوری و مشخصی را متوجه جان افراد» نمی‌کند و بادرخواست‌های مطرح شده مخالفت کرد.

گفتنی است از زمان شکل‌گیری جنگ در یمن، سازمان‌های حقوق بشری دولت فرانسه را تحت فشار قرار داده اند تا به هیچ یک از کشور‌های مشارکت کننده در این جنگ مانند عربستان و امارات سلاح نفروشد. /صدا و سیما

شدت گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین به رغم مذاکرات

این خبر دروغ بزرگ؛ کار مشترک عربستان، رژیم صهیونیستی و فرانسه اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)