امام جمعه قم: مردم به سنت ملی یلدا رنگ دینی دهند

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر، افزود: یلدا سنتی در میان ایرانیان می باشد که صدا و سیما هم از چند روز قبل در حال پرداختن به آن است و ما بحثی در این خصوص نداریم، اما می شود این سنت ملی را با بهره گیری از باورهای دینی برگزار کرد.
وی بیان کرد: یکی از رسم های شب یلدا حضور در خانه بزرگترها و دید و بازدید است که این مساله در آموزه های دینی در قالب صله رحم مورد توجه قرار گرفته و در مورد آن فوایدی زیادی همچون افزایش طول عمر و روزی ذکر شده است.
وی ادامه داد: بهتر است از این آیین برای ایجاد آشتی میان اقوام و آشنایان و از بین بردن کینه ها استفاده کنیم و به این سنت باستانی رنگ و بوی دینی دهیم.
حسینی بوشهری با اشاره به اهمیت رسیدگی به فقیران در شب یلدا، گفت: ما به عنوان مسلمان باید از همه فرصت ها برای رضای خداوند متعال استفاده کنیم.
وی همچنین با اشاره به درپیش بودن سالروز میلاد حضرت عیسی(ع) افزود: حیات و سرانجام این پیامبر بزرگ با معجزه الهی همراه بوده و در قرآن کریم از ایشان با تعابیر خاصی یاد شده است.
وی ادامه داد: حضرت عیسی(ع) مظهر مبارزه با ظلم و فساد بود و کسانی که در زیر پرچم مسیحیت جنگ راه می اندازند و سرنوشت کشورهایی همچون یمن را به اینجا می رسانند با تعالیم حقیقی این پیامبر الهی فاصله گرفته اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: من به مسیحیان واقعی می گویم علیه ستمگران و جنایتکاران فریاد بکشند و روشن گری کنند که تعالیم حضرت عیسی(ع) چیز دیگری بود.
حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به این که اقتصاد و معیشت مردم مهمترین مسائل کشور در شرایط کنونی است، گفت: تحریم های دشمنان بی تعارف یک جنگ اعلام شده اقتصادی علیه ماست و هدف آنان شکست دادن مقاومت مردم و انقلاب اسلامی از این راه است.
وی بیان کرد: آنها از اسلامی که نماز، روزه و حج بی روح دارد استقبال می کنند، اما از اسلامی که در جامعه حرکت ایجاد کند، نگران هستند و به همین دلیل پس از توطئه های فراوان این بار بر روی تحریم های شدید اقتصادی تمرکز کرده اند.
وی با اشاره به این که مسئولان و مردم ما تجربه کردند که نمی شود به دشمن اعتماد کرد، ادامه داد: مسئولان ما برای مقابله با تحریم ها و بهبود شرایط معیشت مردم تلاش می کنند اما این کافی نیست و ما برای مواجهه شدن با نقشه های طراحی شده دشمنان نیاز به نقشه راه دست کم برای چند سال آینده داریم.
خطیب نماز جمعه قم گفت: نیروی انسانی مستعد، ذخایر طبیعی کشور، انسجام مسئولان نظام و دیپلماسی فعال از جمله امتیازاتی است که می توانیم با استفاده از آن، با تحریم دشمنان مقابله کنیم.
وی با اشاره به این که ملت شجاع و آگاه ما با داشتن رهبری حکیم قابل شکست دادن با تحریم نیست، افزود: مردم باید در صحنه حاضر و مراقب باشند که افرادی به خصوص در حوزه های اقتصادی در میدان دشمن بازی نکنند.
وی ادامه داد: با توکل به خداوند می شود در برابر دشمن ایستاد و مردم ما نشان داده اند که در راه انقلاب اسلامی با بصیرت و آگاهی به وظیفه خود عمل و استقامت می کنند.
حسینی بوشهری همچنین با اشاره به تحولات سیاسی منطقه گفت: قضایای سوریه به جایی رسیده است که کشورهای مختلف به دنبال دیدار با مقامات سوریه و برقراری ارتباط با این کشور هستند و این نشان دهنده پیروزی جریان مقاومت و شکست سیاست های آمریکا در منطقه است، تاحدی که رئیس جمهور آمریکا با وجود استعفای وزیر دفاع خود اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور از سوریه خارج می شوند.
وی افزود: یمن هم به لطف الهی شرایط بهتری نسبت به قبل دارد و مذاکرات صلح در رابطه با آن آغاز شده و اگر این روند ادامه یابد، باید گفت اوضاع به نفع مردم و انصارالله است. /ایرنا

این خبر امام جمعه قم: مردم به سنت ملی یلدا رنگ دینی دهند اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)