رونالدو، پولسازترین فوتبالیست تبلیغاتی

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرهای فوری، پس از گذشت چند ماه از خروج کریس رونالدو از مادرید و عزیمت به ایتالیا، رئالی‌ها هنوز نتوانسته‌اند جانشینی برای شماره هفت پرتغالی‌شان پیدا کنند.

جانشینی که درون زمین با خیال راحت برای تیمش گلزنی کند و خوشحالی را به سکو‌ها ببرد. نه فصل نقل‌و‌انتقالات و نه بازیکنان خودی هیچ‌کدام برای جانشینی رونالدو مؤثر نبودند و باشگاه از نبود کریس درون زمین ضرر کرد، اما این فقط بخشی از ماجراست چراکه رئالی‌ها بیرون از مستطیل سبز هم پول و اعتبار هنگفتی را از دست دادند که با رفتن رونالدو همگی در لحظه پرید.

فالوور‌های رئال در یوونتوس
ضرر‌های رفتن کریس رونالدو از رئال‌مادرید فقط مربوط به مستطیل سبز نبود. کریس با کوچ از رئال‌مادرید اعتبار فضای مجازی کهکشانی‌ها را هم به نوعی خدشه‌دار کرد. با رفتن کریس از رئال، فالوور‌های اینستاگرام باشگاه با یک میلیون کاهش روبه‌رو شد. نکته‌ای که نشان می‌داد این کاربران فقط به خاطر کریس حاضر به دنبال کردن صفحه رئال بودند و با رفتنش دیگر چنین کاری را لازم نمی‌دیدند. نکته جالب جایی بود که با حضور کریس در یوونتوس فالوور‌های اینستاگرام باشگاه ایتالیایی با ۶ میلیون افزایش مواجه شد تا تأثیر حضور مرد پرتغالی در تورین در همان ابتدای راه مشخص شود.

کریس پولسازترین بازیکن از تبلیغات
طبیعتاً وقتی چنین بازیکنی آن‌قدر در فضای مجازی تأثیرگذار است و با رفتنش از یک تیم و به پیوستن به تیمی دیگر مسیر ذهنی کاربران را مشخص می‌کند، باید هم برای تبلیغاتی که انجام می‌دهد پول هنگفت دریافت کند. کریس رونالدو طبق اعلام مجله فوربس در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۳۷ میلیون پوند از راه تبلیغات به دست آورده و به اندوخته‌هایش اضافه کرده است. پولی که رئالی‌ها هم می‌توانستند در آن شریک باشند، اما با خروج کریس موافقت کردند تا هم درون زمین و هم بیرون زمین متحمل ضرر‌های جبران‌ناپذیر شوند.

رونالدو بالاتر از نیمار
کریس رونالدو شهرت و اعتبار عجیبی در سرتاسر دنیا دارد که این شهرت به فضای مجازی هم تعمیم پیدا می‌کند. رونالدو با داشتن بیش از ۱۴۸ میلیون فالوور در اینستاگرام برای خودش در این پلتفورم اجتماعی پادشاهی می‌کند و خیالش راحت است که حالا حالا‌ها هیچ‌کدام از همتایانش قادر به گرفتن او نیستند. نیمار برزیلی با ۱۰۷ میلیون فالوور در رده دوم قرار دارد و با اینکه تبلیغات زیادی در طول سال انجام می‌دهد، اما خطری از جانب او، کریس را تهدید نمی‌کند. لیونل مسی هم که خیلی در اینستاگرام فعال نیست و تبلیغات کمتری هم به نسبت دو بازیکن فوق انجام می‌دهد با ۱۰۲ میلیون فالوور در مکان سوم قرار دارد. /ورزش سه

این خبر رونالدو، پولسازترین فوتبالیست تبلیغاتی اولین بار در خبرهای فوری و مهم. پدیدار شد.