تماشا کنید؛ قطار سواری به سبک بنگلادش

قطارهای بنگلادش همواره شلوغ هستند اما در تعطیلات خاص،ازدحام آنها چند برابر حد معمول می شود.

کشور ۱۵۰ میلیونی بنگلادش همواره با معضل کمبود ظرفیت وسایل حمل و نقل عمومی مواجه است و این کمبود در مواقع اوج مسافرت‌های بین شهری به شدت خودنمایی می کند.

به گزارش عصرایران، دیروز نیز ازدحام سفرهای تعطیلات عید قربان در ایستگاه قطار” کمالاپور” شهر داکا با توجه به نقص فنی قطارها و تاخیر ورود قطار به ایستگاه منجر به ازدحام بسیار بالا با اختلال همراه شد و قطار ویژه عید قربان با بیش از ۶ ساعت تاخیر به مقصد حرکت کرد.

دیروز قرار بود قطار ویژه مسافران تعطیلات عید قربان از ایستگاه “کمالاپور” در ساعت ۹:۱۵ صبح حرکت کند اما با تاخیر ۴ ساعته قطار ساعت ۱:۱۵ ظهر به ایستگاه رسید و ساعت ۲:۴۵ موفق به حرکت از ایستگاه شد؛ این مساله منجر به ازدحام بیش از حد معمول روی سقف قطار شد با این حال قطار حرکت کرد اما هنوز قطار ۲۰۰ متری از ایستگاه دور نشده بود که به دلیل ازدحام و سنگینی روی سقف قطار، راننده قطار توقف کرد و به ایستگاه برگشت تا مسئولان ایستگاه، مسافران انبوه را از سقف قطار پیاده کنند.

پس از بازگشت قطار به ایستگاه ماموران ایستگاه بخشی از مسافران را به زور از سقف قطار پیاده کردند و قطار در نهایت در ساعت ۳:۲۰ بعدازظهر دوباره به سمت مقصد حرکت کرد.

هر قطار بنگلادش به تعداد چند برابر ظرفیت صندلی مسافرجابجا می کند و این مسافران در بسیاری از مواقع با شرایطی بسیار خطرناک و ناایمن سوار بر سقف قطار و یا آویزان از قطار به مقاصد خود می‌روند.