بانوان کُرد در نمایشگاه « کوردیا فوتو » هنرشان را به تصویر کشیدند

 زوم نیوز : کوردیا فوتو ، نخستین نمایشگاه عکس گروهی جمعی از بانوان عکاس استان کردستان است که از شب گذشته ۲۹ اردیبهشت در گالری هنر سنندج دایر شد. 
برپایی چنین نمایشگاهی در جامعه ما لازم و ضروری بود چراکه در نمایشگاه های گروهی که آقایان هم حضور داشتند کمتر توانمندی زنان دیده می شد و همواره تعداد آثاری که از آنها به نمایش گذاشته می شد بیشتر از آثار بانوان بود.
به گزارش مجله خبری زوم نیوز، الهام امی، سرپرست این نمایشگاه هدف از تشکیل این  انجمن، را همبستگی و اتحاد بیشتر میان عکاسان زن کرد و نمایش دادن توانمندی های این بانوان عنوان کرد و گفت که بخشی از فعالیت های این انجمن برگزاری نمایشگاه گروهی به صورت هر شش ماه یکبار در سال است.
به گفته وی برپایی چنین نمایشگاهی در جامعه ما لازم و ضروری بود چراکه در نمایشگاه های گروهی که آقایان هم حضور داشتند کمتر توانمندی زنان دیده می شد و همواره تعداد آثاری که از آنها به نمایش گذاشته می شد بیشتر از آثار بانوان بود.
در این نمایشگاه آثاری از بانوان عکاس کرد از جمله تینا محمدی، ثریا علی پناه، روژین فتاحی، روژینا واسمی، زهرا عباسی، سارا نوری، سمیرا کرمی، سمیه ساعد، سوما مبارکشاهی، سیران فهیم، عالیه اسمعیل نژاد، مه تا حفصی کردستانی، مژگان نامی، نیلوفر دادخواه، هانیه کریمی، هیدی غفوری، ژینا نادری، کژال خوشنمای بهرامی، کیمیا کمانگر، شهین عباسی و الهام امی به نمایش عموم درآمده است.
 این نمایشگاه تا سوم خرداد ماه در دو شیفت صبح و بعدازظهر و از ساعت۱۰ الی ۱۲ و ۱۶ الی ۱۸ آماده بازدید علاقمندان است.